Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizvy po modelaci

FAQ
FAQ
14. 9. 2011 · Poslední odpověď: 12. 4. 2019

Chci podstoupit modelaci prsou a zajímá mě, kde budu mít jizvu a kdy uvidím definitivní výsledek?

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Libor Kment
Praha . 23. 9. 2011
Nejlepší odpověď
V případě samostatné modelace se obvykle používá klasický postup, kdy vzniká jizvička ve tvaru obráceného písmene „T“. Po klasické modelaci má prs hezký tvar již bezprostředně po operaci, ale konečné krásy dosáhne přibližně po 6 měsících, kdy jizvy postupně změknou, povolí a prs získá definitivní tvar. Modelace se některé pacientky obávají pro zpočátku nápadné jizvy. Tyto jizvy se po čase tak změní, že často nejsou téměř patrné a klientkám jen velmi zřídka vadí.
Někteří chirurgové preferují modelační techniku, která se vyhýbá jizvičce v podprsní rýze. Přesto, že jizva je pak pouze ve tvaru písmene „L“ a konečný výsledek může být také velice hezký, takto provedená jizva zůstává relativně dlouho nevzhledná a prs vyzrává do konečného tvaru delší dobu.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
MUDr. Tomáš Doležal
Praha . 9. 6. 2016
Výsledkem většiny modelací jsou jizvy ve tvaru kotvy - tedy takové, které vedou okolo prsního dvorce, pak kolmo dolů a podprsní rýhou. Obvykle je velmi snadno ukryjete i do malých plavek. Osobně doporučuji tlakovou masáž jizev a jejich poctivé promazávání - není nutné pořizovat drahé krémy, výborně poslouží i obyčejné sádlo.

A k vaší druhé otázce: Tvarově stabilizovaná jsou prsa po modelaci zhruba po třech až čtyřech měsících.

MUDr. Tomáš Doležal
Plastika Praha
Premium
Plzeň . 27. 4. 2016
Jaké budou jizvy záleží na technice operace. Mohou být jen kolem dvorce a s vertikální jizvou od dvorce do podprsní rýhy anebo i v podprsní rýze. Každá technika má svůj důvod a své výsledky, kvůli kterým s provádí. Všeobecně se jizvy v těhto lokalitách velmi dobře hojí a po čase nejsou ve většině případů skoro vůbc vidět. Proces vyhojení jizev je ale ale opět velmi individuální záležitost a může trvat půl roku, ale i několik let.
Zdraví, MUDr. Kamila Šormová
Premium
dobrý den, rozsah jizev uvidíte na našem webu- sekce fotogalerie, definitivní výsledek bývá cca. za 6-12 měsíců.dr.kupka
MUDr. Tomáš Kempný Ph.D.
2 adresy v Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj... . 27. 9. 2012
Dobrý den, jizvy po modelaci prsou sou dány techniikou modelace. Kolem bradavky, vertikálně do podprsní rýhy nebo tzv. obráceným "T". Definitivní výsledek modelace prsou je patrný cca 3 měsíce po operaci. Do té doby dochází k postupnému vymodelaování a vytvarování prsou, k čemuž přispívá i vhodně zvolená sportovní podprsenka bez okostic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Záleží na konkrétním nálezu a zvoleném operačním postupu dle domluvy s operatérem. Minimálně bude jizva okolo prsního dvorce, dále může být prodloužena vertikálně dolů do podprsní rýhy. Další alternativou je pokračování jizvy v podprsní rýze na zevní okraj trupu, či na obě strany podprsní rýhy ve tvaru tzv. obráceného T. Lokalizaci jizev Vám vysvětlí Váš operatér při konzultaci dle konkrétního nálezu. Tvar prsů po modelaci se mění, dosažení pěkného tvaru můžete očekávat přibližně 3 měsíce po zákroku v závislosti na použité operační metodě, časem však může dojít k opětovnému prověšení prsů, zdravím Trupar (***********)
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Rozšklebená jizva po modelaci prsou

Tina930562
Tina930562
12. 7. 2020 · Poslední odpověď: 28. 7. 2020

Dobrý den, jsem devět dni po modelaci a zmenšení prsou. Byla jsem už i na výměnu náplastí. Sestřička mi zalepila vše, krom dvorcu. Pan doktor mi řekl, ze si je mám dezinfokovat alpou. Přitom jsem si všimla, ze dvorce se pěkné hojí, ale v jednom místě mám tu jizvu rozsklebenou. Prosím o radu. Dekuji.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 28. 7. 2020
Dobrý den,
nutné vidět a vyšetřit, obraťte se na svého operatéra.

S pozdravem
MUDr. Issam Al Awa
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 8. 2022
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 1. 2023
Modelace prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 5. 2014
Odstranění jizev laserem
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 10. 2009
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 7. 2023
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 7. 2017
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 2. 2021
Laserová dermatologie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 11. 2022
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 9. 2021
Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 12. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi