Odstranění křečových žil metodou CHIVA: ceny

11.875 Kč
průměr
10
podle
lékařů

Revoluce v léčbě křečových žil aneb Odstranění křečových žil francouzskou metodou CHIVA, která léčí křečové žíly bez odstranění nebo zničení žíly. Výhod této metody je mnoho. Žádný pobyt v nemocnici, žádný odpočinek v posteli, žádná pracovní neschopnost ani ztráta sociálních aktivit. CHIVA je minimálně invazivní chirurgická metoda prováděna v lokální anestézii. V křečových žilách dochází k obrácení krevních toků. CHIVA léčba upravuje průtok krve pomocí ligatur konkrétních krevních cév. Je založena na duplexním ultrazvukovém vyšetření, které umožňuje lékaři vytvořit přesnou mapu anatomie žil a průtoku krve. Průměrná cena odstranění křečových žil metodou CHIVA je 11.875 Kč.

Odstranění křečových žil metodou CHIVA: ceny
Odstranění křečových žil metodou CHIVA Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Hradec Králové 10.000 Kč 11.500 Kč 13.000 Kč
Ceny ve městě Pardubice 8.500 Kč 12.250 Kč 16.000 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Cena odstranění křečových žil metodou CHIVA

Cena léčby křečových žil metodou CHIVA se v České republice pohybuje kolem 11.875 Kč. V ceně zákroku je standardně započítaná konzultace s chirurgem. Některé kliniky konzultaci zpoplatňují a cena konzultace se standardně pohybuje mezi 300 a 500 Kč. Celkové cévní vyšetření stojí 1 500 Kč až 2 000 Kč a bývá započtené v ceně zákroku. Zákrok se provádí v lokální anestezii, která vyjde na zhruba 1 000 Kč. Může být v případě nutnosti doplněn o sklerotizaci, což cenu zákroku zvýší. Po zákroku jsou doporučeny nosit kompresní punčochy, jejichž cena se pohybuje okolo 300 Kč. Po odstranění křečových žil je nutná kontrola lékařem, která bývá zahrnuta v celkové ceně. Nákladnou položkou je samotný chirurg, který zákrok provádí.

Co je zahrnuto v ceně odstranění křečových žil metodou CHIVA?

V ceně je obvykle zahrnuta konzultace, předoperační vyšetření, lokální anestezie, výkon chirurga a pooperační vyšetření. Některé kliniky do celkové ceny zahrnují i kompresní punčochy. Cenu zákroku je vždy nutné konzultovat s vámi vybranou klinikou.

Co může zvýšit cenu odstranění křečových žil metodou CHIVA?

Cena léčby křečových žil metodou CHIVA se může lišit, záleží na mnoha faktorech, které cenu zákroku ovlivňují. Jedním z faktorů je ocenění chirurga, který odstranění provádí. Mezi další faktory, které cenu mohou ovlivnit, je samotné místo kliniky, kvalita materiálu a přístrojů či praktické zkušenosti v oblasti léčby křečových žil.

Ceny odstranění křečových žil metodou CHIVA v České republice

Průměrná cena klinik provádějících metodu CHIVA v České republice se pohybuje kolem 11.875 Kč. Odstranit křečové žíly lze několika metodami. Ceny se liší dle zvolené metody léčby. Sklerotizace je nejlevnější variantou léčby varixů a její průměrná cena v České republice je 1 800 Kč. Průměrná cena laserové operace křečových žil stojí okolo 15 000 Kč. Nejdražší metodou odstranění varixů je pomocí systému Venaseal, jehož průměrná cena v České republice je 56 000 Kč.

Je odstranění křečových žil metodou CHIVA hrazena pojišťovnou?

Léčba křečových žil metodou CHIVA není hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Jediným hrazeným zákrokem pro odstranění křečových žil z prostředků veřejného zdravotního pojištění je klasická chirurgická operace, ostatní typy zákroků si vždy plně hradí sami pacienti.

Je možné odstranění křečových žil metodou CHIVA na splátky?

Veškeré kosmetické zákroky je dnes na mnoha klinikách možné uhradit s možností splátek. Většina klinik v České republice svým klientům platbu formou splátek umožňuje. S vybranou klinikou je třeba podmínky a způsob platby konzultovat.