Odborníci v okolí

Více

Odborníci v okolí

Více

FN Brno Dětská nemocnice - Dětská oční klinika

Napište nám

Recenze (8)

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás FN Brno Dětská nemocnice - Dětská oční klinika a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


FN Brno Dětská nemocnice - Dětská oční klinika již získal/a tuto recenzi

Anonym

Anonymous 18.9.2013
Spokojený/á     

Anonym

Anonymous 5.5.2013
Spokojený/á     

MUDr. Martin Lokaj, primář Dětské oční kliniky - velmi ochotně se ujal vyšetření našeho vnuka, nabídl nám po zprostředkování kontaktu přes \"Lékaři-online.cz\" termíny. Je to velice příjemný lékař, odborník, který si naj...de čas rozebrat s Vámi vyšetřením zjištěnou vadu a navrhnout optimální řešení. Příklad, jak má zdravotnictví vypadat. Dík. Více 

Anonym

Anonymous 5.4.2013
Spokojený/á     

Anonym

Anonymous 3.3.2013
Spokojený/á     

Anonym

Anonymous 30.11.2011
Spokojený/á     

Anonym

Anonymous 19.9.2011
Spokojený/á     

Anonym

Anonymous 26.3.2011
Spokojený/á     

Anonym

Anonymous 9.2.2011
Spokojený/á     

Profesionální přístup, nejen lékařů- pana primáře, také střed. zdr.personálu,výborná splupráce s rodiči,erudovaný přístup k dětem i nevidomým, děkujeme za možnost být pacienty této kliniky, Skácelovi Ostrava

Profil - FN Brno Dětská nemocnice - Dětská oční klinika

Motto:

Ambulantní, bezbolestná, efektivní a stabilní korekce dioptrických očních vad. Komplexní diagnostická a léčebná preventivní péče od narození až po dospělost.

Více o nás

Dětská oční klinika LF MU a FN Brno, pracoviště laserové refrakční chirurgie, poskytuje komplexní diagnostickou a léčebně preventivní péči včetně kompletního spektra chirurgických metod v oblasti dětské oftalmologie a navíc poskytuje i nadstandardní služby v oblasti ambulantní laserové refrakční chirurgie.

Dětská oční klinika LF MU a FN Brno je akreditovaným pedagogickým centrem pro pregraduální i postgraduální výuku očního lékařství. Klinika je drižeitelem certifikátu ISO 9001:2000.

Struktura kliniky:

 • Pracoviště ambulantní laserové refrakční chirurgie - služby pro dospělé v oblasti ambulantní laserové refrakční chirurgie, aplikace kontaktních čoček.
 • 3 ambulance pro dětskou oftalmologii - komplexní diagnostická a léčebně preventivní péče všech chorob z oblasti dětské oftalmologie od narození až po dospělost.
 • Specializovaná strabologická ambulance - komplexní péče v léčbě strabismu (šilhání) u dětských i dospělých pacientů.
 • Pracoviště pro ortoptiku - pleoptiku - specializované oddělení zabývající se aktivní léčbou tupozrakosti a zkvalitnění binokulárního vidění (spolupráce obou očí) u dětských pacientů. Léčba se provádí na spec. přístrojích pod dohledem vyškolené ortoptické sestry.
 • Lůžkové oční oddělení - komplexní diagnostická a léčebně preventivní péče včetně návaznosti komplexního spektra chirurgických metod v oblasti dětské oftalmologie s kvalitním ošetřovatelským personálem. (28 lůžek, možnost samostatného pokoje, možnost pobytu rodičů s dětmi dle pokynů FN).
 • Moderní velký operační sál pro operace v celkové anestezii (jako součást COS)
 • Malý operační sál pro zákroky ambulantní v lokální anestezii.

Dětská oční klinika je jediné pracoviště v ČR, které se systematicky od roku 1995 zabývá složitými specifiky laserové a léčebné chirurgie rohovky excimerovým laserem v dětském věku. U dětí ve vybraných případech velkého rozdílu dioptrické vady při nesnášenlivosti klasických korekčních pomůcek je laserová operace jedinou možností jak zajistit kvalitní binokulární vidění a zrakové funkce u dětí. Stejně tak lze laserovou léčbou odstranit povrchové defekty a/nebo zákaly rohovky u dětí a účinně obnovit vidění.

Na naší klinice používáme excimer laser japonské výroby, patřící mezi světovou špičku v oblasti této technologie. Dovoluje odstranit krátkozrakost, dalekozrakost i astigmatismus technologií, která je stále inovována podle posledních vědeckých poznatků. Svými pracovními parametry umožňuje dosáhnout co nejlepšího výsledku a plnou spokojenost našich pacientů.

Princip zákroku excimer laserem spočívá ve velmi přesném odstranění několika tisícin milimetru silné povrchové rohovkové tkáně. Tímto se změní poloměr zakřivení povrchu rohovky, což vede k nápravě dioptrické vady.

POUŽITÍ EXCIMER LASERU  (velmi přesný mikrochirurgický laser)

 • Korekce dioptrických očních vad (myopie, hyermetropie, astigmatismus)
 • Fotorefrakční keratektomie (PRK)
 • Laser In situ Keratomileusis (LASIK)
 • Laser Assisted Subepithelial Keratectomy (LASEK), EPI-LASIK
 • Léčba povrchu rohovky (nehojící se defekty, povrchové opacity a nerovnosti)
 • Fototerapeutická keratektomie (PTK)

Pro každého pacienta je nutné na základě typu a velikosti dioptrické vady, tloušťky rohovky, šíře zornice, stavu čočky a sítnice, věku, nároků a potřeb pacienta vybrat tu nejvhodnější operaci. Při složitějších vadách je někdy potřebné volit kombinaci různých chirurgických postupů. V současné době je možné moderní mikrochirurgií napravit většinu typů dioptrických vad s minimálním výskytem komplikací.

Operace eximerovým laserem se provádějí u dospělých ambulatně pouze v lokální anestezii a jsou zcela bezbolestné. U dětí je vhodná hospitalizace 3-5 dní a u malých pacientů do 7 let věku je potřebná celková anestezie. Excelentní výsledky operací jak u dospělých, tak i u dětských pacientů v dlouhodobém sledování opravňují tvrzení o vysoké účinnosti a bezpečnosti těchto zákroků.

Naše klinika začala provádět refrakční a léčebnou chirurgii exccimerovým laserem u dětí již v roce 1995, jako první v Evropě, a v od té doby získaly práce kolektivu lékařů pod vedením přednosty kliniky Prof. MUDr. R. Autraty, CSc., MBA řadu mezinárodních ocenění na světových kongresech za práce věnované této problematice.

Stáhněte si leták pro více informací o naší klinice zde.

Přehled léčebné, vědecko-výzkumné a pedagogické činnosti najdete na stránkách: www.muni.cz nebo www.fnbrno.cz

Naše fotografie

Lékaři & Pracoviště

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Operace očních víček (Blefaroplastika)
   Operace dolních víček
   Operace horních víček

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

 • Ceny jsou pouze orientační.
 • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, speciální prádlo, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Adresa
Černopolní 212/9
613 00 Brno
Černé Pole
Česká republika