Odborníci v okolí

Více

Odborníci v okolí

Více

FN - II.chirurgická klnika

Napište nám

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás FN - II.chirurgická klnika a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Profil - FN - II.chirurgická klnika

Uvítání

Fakultní nemocnice Olomouc - II. chirurgická klinika

II. chirurgická klinika FN Olomouc spadá pod komplexní kardiovaskulární centrum, kterého je nedílnou součástí. Je klinickým pracovištěm, které zajišťuje specializovanou, ale také kompletní standardní zdravotní péči.

Klinika disponuje novým hybridním operačním sálem, na kterém provádí ve spolupráci s radiologickou klinikou a jejím angiointervenčním pracovištěm některé rekonstrukční zákroky na cévách. Na hybridním operačním sále dochází díky špičkovému vybavení ke kombinaci chirurgickým metod s metodami neinvazivními radiointervenčními, což je považováno za tu nejúčinnější a nejhospodárnější cestu vedoucí k vyléčení pacienta. 

Prováděné výkony:

  • endokrinochirurgie - zákroky na příštitných tělískách a štítné žláze
  • chirurgie vegetativních nervů - léčba nadměrného pocení (hyperhidróza) pomocí miniinvazivní metody - torakoskopická sympatektomie
  • transplantace ledvin
  • odběry orgánů
  • rekonstrukční cévní chirurgie - dialýza (zavedení permanentních a peritoneálních dialyzačních katetrů, zakládání cévních spojek k dialýze), chirurgie žilní (odstranění varixů miniinvazivní metodou - radiofrekvenční okluze, chirurgické odstranění varixů), chirurgie extrakraniálnícho karotického řečiště (aterosklerotické postižení krčních tepen), chirurgická léčba diabetické nohy, chirurgická léčba aterosklerotického postižení periferních tepen, endovaskulární a chirurgická léčba aterosklerotického postižení pánevních tepen a výdutí břišní aorty 

Ročně je na II. chirurgické klinice provedeno kolem 300 hybridních výkonů, celkově 1500 operačních zákroků (z toho asi 1200 zákroků týkajících se cévní chirurgie) a kolem 9000 vyšetření v ambulantním režimu.  

Funkci přednosty kliniky vykonává prof. MUDr. Petr Bachleda, CSc. Jeho zástupcem je doc. MUDr. Petr Utíkal, Ph.D.

Klinika je výukovým pracovištěm pro studium postgraduální (základní i nástavbová specializace v cévní chirurgii), také pro střední zdravotnickou školu v Olomouci a lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci.

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Léčba křečových žil (varixů)

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, speciální prádlo, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Adresa
I.P.Pavlova 6
77520 Olomouc
Česká republika

Jste FN - II.chirurgická klnika? Chcete upravit telefonní číslo, adresu a další kontaktní údaje? Nárokujte si tento profil. Základní profil je ZDARMA.
Informace o tomto lékaři včetně jeho osobních dat byly získány z veřejně dostupných zdrojů. Osobní údaje zpracovává společnost Estheticon, s.r.o. na základě oprávněného zájmu s cílem kontaktovat lékaře coby potenciálního klienta. Proti tomuto zpracování lze podat námitku odesláním zprávy na dpo@estheticon.com