Odborníci v okolí

Více

Odborníci v okolí

Více

IKEM - Chirurgická a cévní ambulance

Napište nám

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás IKEM - Chirurgická a cévní ambulance a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Profil - IKEM - Chirurgická a cévní ambulance

Uvítání

Ambulance cévní chirurgie Institutu Klinické a Experimentální Medicíny má bohatou historii. V současnosti patří (dle počtu výkonů) k jednomu z největších akreditovaných pracovišť v České republice.

Nutno zmínit, že tato ambulance se podílí na vzdělávání studentů lékařských fakult (Univerzita Karlova v Praze). Zároveň je také školicím centrem v oboru cévní chirurgie.

Je zde aplikována konzervativní léčba, dále také léčba endovaskulární, chirurgická a tzv. hybridní (jedná se o typ léčby, která kombinuje endovaskulární a chirurgickou metodu).

V případě chronických stavů proběhne vyšetření atestovaným cévním chirurgem či angiologem, následně jsou provedena nutná vyšetření. Výsledky jsou poté prezentovány na tzv. indikačním semináři IKEM, kde je na základě diskuse odborníků různého zaměření stanoven optimální léčebný postup.

Na tomto oddělení je nejčastěji léčena ischemická choroba dolních končetin, aneurysma břišní aorty, chronická žilní nedostatečnost, ale i infekce cévních protéz.

Naše klinika

Na daném pracovišti je také zřízena ambulance se zaměřením na cévní přístupy pro hemodialýzu.

V současnosti je jedinou možností léčby chronického selhání ledvin transplantace ledviny. Než však k tomuto zákroku dojde, je nutné funkci ledvin nahradit dialýzou či hemodialýzou. Pro potřeby tohoto zákroku je nutné vytvořit cévní přístup. Může se jednat o 3 typy vstupů: AVF, AVG či CVC. Ambulance cévních přístupů pro hemodialýzu se věnuje zejména založení a úpravě komplikovaných vstupů.

Ischemická choroba dolních končetin

Jak již bylo zmíněno, toto onemocnění patří k těm, které jsou v místní ambulanci léčeny opravdu velmi často. Terapie probíhá v každém stádiu této nemoci – od asymptomatického stádia, přes stádium kulhání a bolestí při chůzi až do stádia klidových bolestí.

Možností terapie je hned několik. Postup je vždy stanoven na základě individuálních charakteristik. Onemocnění je léčeno konzervativní cestou, chirurgicky, za pomoci hybridní terapie, dochází i k transplantaci žíly od dárce – v případě, že není možné využít žilní štěp pacienta.

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Léčba křečových žil (varixů)

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, speciální prádlo, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Adresa
Vídeňská 1958/9
14021 Praha
Praha 4
Česká republika

Jste IKEM - Chirurgická a cévní ambulance? Chcete upravit telefonní číslo, adresu a další kontaktní údaje? Nárokujte si tento profil. Základní profil je ZDARMA.
Informace o tomto lékaři včetně jeho osobních dat byly získány z veřejně dostupných zdrojů. Osobní údaje zpracovává společnost Estheticon, s.r.o. na základě oprávněného zájmu s cílem kontaktovat lékaře coby potenciálního klienta. Proti tomuto zpracování lze podat námitku odesláním zprávy na dpo@estheticon.com