Odborníci v okolí

Více

Odborníci v okolí

Více

Prof. MUDr. Ivan Karel, DrSc.

Oftalmologie Praha
  • 2
  • doporučení
    od kolegů

Napište nám

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás Prof. MUDr. Ivan Karel, DrSc. a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Doporučení kolegů

Profil - Prof. MUDr. Ivan Karel, DrSc. - Oftalmologie Praha

Motto:

Pracoviště se specializuje na diagnostiku a léčku očních nemocí hlavně dospělého věku.

ČlenstvíOstatní členství:

  • ČOS - Česká oftalmologická společnost
  • ČVS - Česká vitreoretinální společnost
  • ESCRS - European Society of Cataract and Refractive Surgeons

Uvítání

Prof. MUDr. Ivan Karel, DrSc. úspěšně ukončil v roce 1950 studium na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1967 obhájil vědeckou hodnost kandidáta věd. V roce 1984 pak hodnost doktora lékařských věd. V roce 1983 získal titul docenta oftalmologie, profesorem téhož oboru se stal o sedm let později, tedy v roce 1990.

Od roku 1956 do roku 1997 působil na II. Oční klinice ve Všeobecné fakultní nemocnici I. Lékařské fakulty. Posledních dvacet let zde na vitreoretinálním oddělení zastával funkci vedoucího lékaře i zástupce přednosty II. Oční kliniky. V létě roku 1997 odešel do důchodu. 

Aktivně se věnoval vědecké i výzkumné činnosti, publikovat až 145 prací a dokonce 33 v zahraničí. Rovněž přednášel na různých kongeresech pro odbornou veřejnost, jak v České republice, tak za hranicemi. 

Posledních 25 let se věnoval zejména diagnostice a chirurgii sklivcové, odchlíplé sítnice a chorobám sítnice. V tomto směru pak dosáhnul velmi mimořádných a zajímavých úspěchů. Ve vitreoretinální oblasti vyřešil v rámci Ministerstva zdravotnictví ČR 3 granty a 2 resortní úkoly. 

Je uznávaným členem České vitreoretinální společnosti, České oftalmologické společnosti a čestným členem Evropské společnosti pro refrakční a kataraktovou chirurgii. 

Naše ordinace

Klinika Jana Lešťáka se nachází v Praze 5, byla založena v roce 1995 a zaměřuje se na několik ambulantních specializací. Jde o nestátní zdravotnické zařízení, avšak se smlouvami se všemi zdravotními pojišťovnami.

Nejstarším oddělením kliniky je oddělení oční, které se specializuje na komplexní vyšetření očí, laserové operace, operace šedého zákalu, zeleného zákalu, nitrooční operace, operace katarkty, léčbu presbyopie a mnohé další.

Klinika JL nabízí široké spektrum služeb lékařské péče. Mezi další oddělení patří oddělení urologie, otorinolaryngologie, neurologie, kardiologie, dermatovenerologie, endokrinologie, sonografie, interní, zubní nebo oddělení chirurgie páteře. 

Naše fotografie

Lékaři & Pracoviště

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Odstranění znamének, kožních výrůstků
Operace obočí (Brow lift)
Operace očních víček (Blefaroplastika)
   Operace dolních víček
   Operace horních víček

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, speciální prádlo, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Oftalmologie Praha
Adresa
V hůrkách 1296/10
158 00 Praha
Praha 5
Česká republika