Odborníci v okolí

Více

Odborníci v okolí

Více
 • 207 odpovědí
 • 3 Likes

MUDr. Martin Kittler

Stomatologie Liberec
 • 93% do 1 dne
 • zodpovězených
  poptávek
  průměrná
  odpověď

Napište nám

Recenze (15)

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás MUDr. Martin Kittler a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


MUDr. Martin Kittler již získal/a tuto recenzi


Další recenze

Profil - MUDr. Martin Kittler - Stomatologie Liberec

Motto:

... odvádět pouze kvalitní práci

ČlenstvíOstatní členství:

 • ČSK - Česká stomatologická komora
 • IKCR - Implantologický klub ČR
 • ProMikro - Asociace mikroskopické stomatologie

Více o lékaři

Zaměření ordinace:

 • kosmetická stomatologie (bělení zubů, estetické výplně, náhrada zubu) s maximálním cílem zachování zubu + prevence

 • individuální přístup

 • odstranění zubního kamene velmi šetrným ultrazvukem, opískování zubů 

 • digitální rentgen - tzn. kvalitní obraz okamžitě, předvedení problematiky na monitoru

 • ordinace klimatizována

 • ordinace vybavena terminálem platebních karet

 • novinka ve stomatologii – laserové zjištění kazu!!
 • ozon terapie 

Nabízené služby

PREVENCE

 

Odstraněni zubního kamene 

Zahrnuje odstranění ultrazvukovým přístrojem Cavitron. Zubní kámen zabraňuje kvalitnímu čištění Vašich zubů a způsobuje záněty dásní, spojené s jejich citlivostí a krvácením. Toto může později vyústit v parodontózu. Ošetření je vhodné doplnit profesionálním čistěním zubů, které odstraní pigmenty (káva, čaj, cigarety) a posiluje Vaše zuby fluoridy. 

 

Profesionální čištění zubů

Odstraní povrchové pigmenty (káva, čaj, cigarety) a posiluje Vaše zuby fluoridovými ionty. Vaše zuby jsou očištěny speciálním přístrojem, který na zuby stříká vodu a prášek a dokonale je tak zbaví nejen zubního povlaku, ale i zabarvení od kávy, čaje a hnědých skvrn od kouření. Bez poškození zubní skloviny. Před tímto výkonem je potřeba odstranit dokonale veškerý zubní kámen. Toto speciální ošetření, prováděné pravidelně 2x ročně, nejen výrazně sníží vznik zubního kazu, ale přispívá i ke zdravým dásním ( snížení rizika parodontózy ), ale i k zářivém úsměvu.

 

Ošetření citlivých krčků

Citlivost je způsobena nesprávnou technikou čištění zubů či nevhodným zubním kartáčkem. Časem dochází k odstranění tvrdé části zubu (=skloviny) a zvýšení citlivosti zubů (konzumace studených/teplých nápojů a pokrmů). Po ošetření je zub okamžitě zbaven citlivosti a povrch chráněn proti abrazi (=proti další ztrátě skloviny).

 

Pečetění fisur

Fisury jsou rýhy, převážně na stoličkách, které jsou vývojově různě hluboké. Hluboké fisury znesnadňují jejich čištění, dochází k usazování zbytků potravy a zub je více náchylný ke vzniku zubního kazu. Při ošetření jsou rýhy nejprve rozšířeny, aby byl odstraněn případně již vzniklý kaz na dně fisury. Poté jsou zapečetěny (=zality) pryskyřicí, a tak dojde vlastně k jejich změlčení. To umožňuje jejich snadné čištění a výraznou minimalizaci vzniku zubního kazu.  

 

Lokální fluoridace

Fluoridové ionty vytvářejí kolem zubu ochranu, která jej chrání proti působení kyselin a bakterii. Ošetření je vhodné pro děti i dospělé. Preparát se nanáší na zuby a nechá působit 3minutu. Po opláchnuti se doporučuje 2 hodiny nejíst, nepít, aby došlo k dokonalému prostoupení fluoridových iontu a tak k zajištění dlouhodobé ochrany.

 

Laserová detekce kazu

Jedná se o novinku ve stomatologii. Speciálním laserovým přístrojem se kompletně vyšetří všechny plochy zubů (rýhy, spáry, mezizubní prostory). Následně je ihned zjištěno, zda je zde počínající kaz, kaz pod výplní či spára mezi výplní a zubem. Následně je navrženo optimální řešení s cílem maximálního zachování zdraví zubu.

KOSMETICKÁ STOMATOLOGIE

 

Bělení zubů

V průběhu života jsou zuby vystavovány vlivům potravy, zlozvykům (cigarety, alkohol), které způsobují zabarvení zubů. Některé pigmenty (=barviva), nemohou být odstraněny ani profesionálním čištěním zubů. Bělením se umožní zesvětlení zubů, aniž by byla nějak narušena jejich struktura. Před ošetřením je nutné odstranit veškerý zubní kámen a profesionálně vyčistit zuby.

 

VÝPLNĚ (plomby)

 

Kompozitní výplň

Oproti amalgámu vykazuje lepší estetiku (výplň v barvě zubu) a díky minimální preparaci (=vrtání) je odstraněn pouze kaz, nikoli zdravá zubní tkáň. Co se týče mechanických vlastností (tvrdost, odolnost proti rozlomení) je kompozitní výplň srovnatelná s amalgámem. Její nevýhodou je časová náročnost, čemuž odpovídá i vyšší cena.

Při práci s kompozitními materiály je téměř vždy nutné použít kofferdam (=speciální blána, která odizoluje zuby)

 

 

Renovace úsměvu

Umístění estetického barevného kamínku na přední zuby. Ošetření zahrnuje cenu kamínku a jeho připevnění.

 

ENDODONCIE (ošetření kořenových kanálků)

Při hlubokých kazech, či z jiného důvodu, který Vám lékař blíže vysvětlí, je nutné přeléčit kořenový kanálek. Při tomto ošetření (provádí se v anestézii - umrtveni) se odstraní "mrtvá" tkáň z kořenového kanálku, jehož dutina se poté zaplní speciálním materiálem, pro tyto účely určeným. Každý zub má jiný počet kořenových kanálků (1-4), o počtu Vás bude vždy informovat lékař a ukáže Vám to na RVG snímku. Po ošetření je vždy nutné zhotovit výplň (lékař Vám navrhne možnosti pro danou situaci) a někdy  z důvodu posílení pevnosti zubu je nutné zhotovit protetickou korunku.

 

Inlej

V případě rozsáhlého kazu či zlomeniny zubu je z pohledu zachování co nejvíce zdravé struktury zubu vhodné zhotovit inlej. Jedná se v podstatě o laboratorně zhotovenou výplň (plombu) z materiálu barvy zubu. Výhodou je přesnost, která v tomto případě není možné docílit „klasickým“ zhotovením výplně v ordinaci.

 

Kořenová inlej

V případě rozsáhlého kazu, zlomeniny zubu či z jiného důvodu, který Vám lékař objasní je nutné zhotovit tuto protetickou práci. Jedná se o trn, který je ukotven v kořenovém kanálku (zub již endodonticky ošetřen, viz endodoncie) a svojí částí nahrazuje ztracenou korunkovou část. Teprve poté je možné zhotovit estetickou korunku ve tvaru původního zubu. Trn se používá buď zhotovený v laboratoři či se použije speciální kompozitní čep. Rozhodnutí je na lékaři a závisí podle stavu poškození zubu.

 

Provizorní korunka

Dočasné řešení, které kryje nabroušený zub či kořenovou inlej po nezbytně dlouhou dobu. Její funkce je nejen estetická, ale díky ní nedochází k posunu zubu a minimalizuje se nepřesnost fixní práce.

                           

Korunka metalokeramická

Korunka na nejvyšší estetické a funkční úrovni. Kompletně celá korunka je v barvě ostatních zubů. Z dlouhodobého hlediska se jedná o korunku s nejvyšší trvanlivostí.

Korunka celokeramická

Splňuje nejvyšší nároky na estetiku a pevnost. Její část (kapna) se vyrábí na základě neskenování modelu ve Švédsku. Poté laborant korunku „dobarví“ podle okolních zubů.

 

Můstky

Jedná se o řešení náhrady chybějícího zubu/zubů. Pro tyto účely je nutné z důvodu přesnosti zhotovovat provizorní práce a následně definitivní řešení z materiálu metalokeramického (viz výše). Cena se odvíjí od počtu členů a je přímou úměrou výše uvedeného korunkového řešení.

 

Implantáty

Zubní implantát plní funkci umělé náhrady chybějícího kořene zubu. Implantát je zaváděn přímo do čelisti, na místo skutečného kořene. Má tvar šroubku nebo válečku a základním materiálem je titan. Implantát je převážnou částí objemu skryt v čelisti, pouze jeho vrchní část je viditelná v dásni. Na tuto část se poté nasazuje korunka. Implantát může sloužit jako základ pro náhradu jednoho či více zubů v případě jeho ztráty. V případě implantátu odpadá nutnost broušení okolních, třeba i zdravých zubů.

 

Zásuvné spoje

V případě rozsáhlejší ztráty v zubním oblouku je nutné zhotovit technicky složitější práce, které jsou kotveny zásuvnými spoji (podobně jako dveře v patech) a nabízejí pacientovi pevné přichycení bez padání protetické práce, ale zároveň umožní kdykoliv její sejmutí a vyčištění. Vzhledem k tomu, že se jedná o řešení, které nabízí více modifikací a je tedy značně individuální, princip a cena Vám bude vždy upřesněna v ordinaci, tak aby byly splněny Vaše nároky.

Součástí protetických prací jsou i otisky, které zhotovujeme z kvalitních otiskovacích hmot, nejen příjemných pro pacienta, ale především poskytující nejvyšší možnou přesnost ve stomatologii. Cena otisků je zahrnuta ve výše uvedených protetických pracech.

 

Anestézie (=umrtvení)

Z důvodu snížení citlivosti, bolesti a komplikací po ošetření provádíme většinu zákroků v umrtvení. Ke všem výše uvedeným výkonům tato cena není zahrnuta.

 

Úprava dásně

 

U některých ošetření ( hluboký kaz, broušení na korunku ) je potřeba upravit dáseň, tak, aby bylo možné správně dokončit výkon. Úprava se provádí v umrtvení, speciálním přístrojem.

 

Na všechny námi uvedené výkony poskytujeme záruku, a to pouze za předpokladu, že pacient bude alespoň 1x za ročně chodit na preventivní prohlídku a  bude se i řídit našimi radami v péči o svůj chrup.

 

Jakýkoliv dotaz či nejasnost Vám bude ochotně vysvětlena v naší ordinaci.

 

Naše fotografie

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Ceny od* Ceny do*
Augmentační techniky v parodontologii a implantologii Od 4 000 Kč Do 15 000 Kč
   Sinus lift - augmentace čelistní kosti Od 5 000 Kč Do 11 000 Kč
Bělení zubů Do 5 300 Kč
Celokeramická onlej, inlej, overlej Do 10 000 Kč
Celokeramické fixní náhrady Od 10 000 Kč Do 12 000 Kč
Celoplášťové kovové fixní náhrady
Celoplášťové plastové/kompozitní fixní náhrady
Dentální hygiena Od 1 200 Kč Do 1 800 Kč
Dentální klenoty
Dětská stomatologie Od 430 Kč Do 570 Kč
Endodoncie (ošetření kořenových kanálků)
   Mikroskopická endodoncie Od 3 950 Kč Do 12 500 Kč
Keramické fazety Do 13 000 Kč
Keramické korunky a můstky
Kompozitní fazety
Kompozitní inleje, onleje, overleje Do 7 000 Kč
Léčba paradentózy (parodontologie) Od 2 000 Kč
Metalokeramické (slitina-keramika) fixní náhrady Do 10 000 Kč
Ošetření citlivých zubů
Protézy (celkové, částečné snímatelné náhrady) Od 3 500 Kč Do 16 000 Kč
Stomatochirurgie
   Extrakce zubu Do 980 Kč
Zubní implantáty Od 21 000 Kč Do 26 000 Kč
Zubní kosmetika
Zubní výplně (záchovná stomatologie) Od 1 985 Kč Do 3 570 Kč
   Diagnodent (časné odhalení kazu)
   Healozone (ozónová terapie kazu)

Zobrazit více Zobrazit méně

U nás je možné zaplatit platební kartou.

Upozornění

 • Ceny jsou pouze orientační.
 • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, speciální prádlo, konzultaci apod.

Články

Napište nám

Adresy

Stomatologie Liberec
Adresa
Doubská 997
46006 Liberec
Česká republika

Ordinační hodiny
Pondělí
07:00 - 12:00  13:00 - 16:00 
Úterý
07:00 - 12:00  13:00 - 17:30 
Středa
08:30 - 12:00  13:00 - 18:00 
Čtvrtek
07:00 - 12:00  13:00 - 15:00