MUDr. Václav Pavelec Ph.D.

MUDr. Václav Pavelec Ph.D.

(6 Recenzí)·83% doporučuje
Ohodnotit
Boettingerova 26, Plzeň, Plzeňský kraj
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Václav Pavelec Ph.D.
MUDr. Václav Pavelec Ph.D.
(6 Recenzí)·83% doporučuje
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace

Profesní životopis MUDr. Václava Pavelce, Ph.D.

Dosažené vzdělání:

MUDr. Václav Pavelec, Ph.D. v roce 1995 úspěšně absolvoval lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni. O čtyři roky později, v roce 1999, zdárně složil atestační zkoušku v oboru otorinolaryngologie. 

V roce 2004 mu byla Českou lékařskou komorou udělena licence v oboru otorinolaryngologie (ORL). O rok později se stal ve stejném oboru specializovaně způsobilým.

V roce 2006 dokončil postgraduální studium a získal akademický titul Ph.D.

Pracovní zkušenosti:

Lékař po promocích, ve stejném roce, nastoupil na Anatomický ústav LF Univerzity Karlovy v Plzni, kde vykonával funkci odborného asistenta do roku 1996. Od roku 1995 až do roku 2007 působil jako lékař na ORL klinice LF Univerzity Karlovy v Plzni. Od roku 1998 zde dokonce zastával funkci odborného asistenta. V roce 2006 pracoval na pozici konzultanta ve WaveLight (Německo). V letech 2006 až 2007 pak působil na stejné pozici v Apneonu (USA).

Od roku 2006 působí ve funkci vedoucího lékaře ORL oddělení na privátní ORL klinice LENTE a od roku 2007 je konzultantem Aspire Medical (USA).

Kongresy, kurzy a stáže

MUDr. Václav Pavelec, Ph.D. má na kontě účast na řadě odborných kurzech, stážích, workshopech či kongresech. 

Lékař již v roce 1995 navštívil za účelem dalšího vzdělávání St. Bartholomew´s Medical School a St. George´s Medical School v Londýně.

V roce 2004 absolvoval Prague Laser Day a World Clinical Laser Institute Symposium v Mnichově, rovněž se rozhodl rozšířit své dovednosti na kurzu laserové chirurgie v Erlangenu.

O rok později, v roce 2005, se stejně jako v roce 1999 zúčastnil Mezinárodního ORL kongresu tentokrát konaného v Brně, také Lasers in Oral Surgery v Aplbachu, jež navštívil i v letech 2004 a 2006.

V roce 2007 absolvoval v Essenu a Salzburgu workshop na téma "Attracting Magnetic System Implantation Workshop," rovněž byl pozván na univerzitu do Antverp.

 V roce 2011 se zúčastnil kongresu Americké akademie ORL v Bostonu a také kurzu jazykových implantací v Minneapolis.

Specializace:

MUDr. Václav Pavelec, Ph.D. se ve své praxi specializuje především na laserovou chirurgii, radiofrekvenční termoablace, dále na septoplastiky, uvulopalatoplastiky, chirurgii slinných žláz, laryngeální mikrochirurgii, také ušní chirurgii či Caldwell-Luc a Jansen-Ritter operace a mnohé další.

Členství v odborných medicínských organizacích:

Lékař je váženým členem řady lékařských společností, a to České společnosti pro výzkum spánku a spánkovou medicínu, České společnosti otolaryngologie a chirurgie hlavy a krku, České lékařské společnosti J. E. Purkyně, CZESOLA, České lékařské komory, The American Academy of Otolaryngology, Evropské společnosti pro spánkovou medicínu a Mezinárodního výboru Americké akademie ORL.

MUDr. Václav Pavelec, Ph.D. se aktivně věnuje přednáškové i publikační činnosti v odborné literatuře. Je autorem i spoluautorem spousty publikací a článků zaměřených na problematiku otorinolaryngologie. 

MUDr. Václav Pavelec Ph.D.

Vzdělání

Titul Ph.D. (2006)Specializovaná způsobilost (2005)ORL licence vystavená ČLK (2004)Atestace z otolaryngologie (1999)Promoce na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni (1995)

Stáže, kurzy, kongresy

Kadaverový kurz jazykových implantací, Minneapolis, USA (1/2011)Kongres Americké Akademie ORL, Boston, USA (9/2011)Sleep, Breathing and Surgery III, Amsterdam, NizozemíZvaný chirurg pro jazykové implnatace University of Antwerps, Belgie, (10/2007)ORL klinika Antwerpy, Belgie (09/2008)Attracting Magnetic System Implantation kadaverový kurz, Salzburg, Rakousko (02/2007)Attracting Magnetic System Implantation Workshop, Essen, SRN (01/2007)8th Annual Australian and New Zealand Head and Neck Society, Wellington, New Zealand (10/2006) Lasers in Oral Surgery, Aplbach, Rakousko (2004, 2005, 2006)Mezinárodní ORL kongresy s aktivní účastí v ČR (Olomouc 1999, Brno 2005)World Clinical Laser Institute Symposium, Mnichov, Německo (10/2004)Kurz laserové chirurgie, Erlangen, Německo (04/2004)Prague Laser Day (prof. W. Steiner, MD, PhD), (07/2004)St. George´s Medical School v Londýně, VB (1995)St. Bartholomew´s Medical School v Londýně, VB (1995)

Pracovní anamnéza

Vedoucí lékař ORL pracoviště LENTE od 2006Kozultant Aspire Medical, inc., USA( od 2007)Konzultant Apneon, inc., USA(2006-2007)Konzultant WaveLight, inc, Německo (2006)Odborný asistent ORL kliniky LF UK v Plzni (1998-2007)Lékař ORL kliniky LF UK v Plzni (1995-2007)Odborný asistent Anatomického ústavu LF UK v Plzni (1995-1996)

Výkony

Thyroidectomie, laryngectomie, bloková disekce, FES, Jansen-Ritter operace, Caldwell-Luc operace, ušní chirurgie, oesophagoskopie, bronchoskopie, laryngeální mikrochirurgie, laser assisted tonsillektomie, uvulopalatoplastika, mukotomie, chirurgie slinných žlaz, septoplastika, tonsilotomie, adenoidectomieRadiofrekvenční termoablaceLaserová chirurgie: CO2, dioda, KTP, ErCr:YSGG, IDAS, aj.

Členství

Mezinárodní výbor Americké akademie ORLEvropská společnost pro spánkovou medicínuThe American Academy of Otolaryngology-Head and Neck SurgeryOponent The LaryngoscopeOponent The Otolaryngology - Head and Neck Surgery JournalČeská lékařská komoraCZESOLA( Czech Section of European Society for Oral Laser Applications)Česká lékařská společnost Jana Evangelisty PurkyněČeská společnost otolaryngologie a chirurgie hlavy a krkuČeská společnost pro výzkum spánku a spánkovou medicínu

Přednášky

New Lasers in ENT, komentovaný poster(Wellingon, New Zealand, 9/2006)LAUP: ErCrYSGG laser versus standartní lasery68. Mezinárodní ORL kongres, Brno, 2005Zvaná přednáška: Lasers in ENTAlpbach, Rakousko, 3/2005Zvaná přednáška: Uvulopalatoplasty with Waterlase in Comparison with Standard LasersWCLI European symposium, Munic, Germany, 2004 Reinkeho edém - histologie a imunohistochemie63. Mezinárodní ORL kongres, Olomouc, 2000

Publikace

Effects of Tongue Implantation for Obstructive Sleep Apnea - European Data, Václav Pavelec, Evert Hamans, Boris A .Stuck. AAO-HNS Meeting Abstracts. The Journal of The American Academy of Otolaryngology-Head and Neck Surgery, 2011, USAComparison of postoperative recovery from laser assisted uvulopalatoplasty using different laser systems: Pavelec V, Bohamnova J. The Journal of The American Academy of Otolaryngology-Head and Neck Surgery, 2008, USA. Comparison of postoperative recovery from laser assisted uvulopalatoplasty using new lasers: Pavelec V, Annals of Otolaryngology and Head and Neck Surgery, 2007, Eu New Lasers in ENT: Pavelec V, Abstracts of 8th Annual Australian and New Zealand Head and Neck Society, 2006, Wellington, New Zealand Use of Er,Cr:YSGG versus Standard Lasers in Laser Assisted Uvulopalatoplasty for treatment of Snoring: Pavelec V.,Polenik P. The Laryngoscope, 2006, 116(8):1512-1516 Reinkeho edém– etiologie a imunohistochemie: Pavelec V., Hadravská Š., Otorinolaryngol a Foniat, 2003, 52:142-144Pavelec V., Slípková D.: Gastroezofageální reflux u pacientů s Reinkeho edémem, Otorinolaryng a Foniat, v tiskuPavelec V.: Uvulopalatoplasty with Waterlase in Comparison with Standard Lasers, Abstracts of WCLI European Symposium, 2004, Munic, Germany Pavelec V.: Názory na indikace k tonzilektomii – praktičtí lékaři versus otolaryngologové, Plzeňský sborník, 1996

 

NOVINKA:

Nabízíme komplexní ORL ambulantní nechirurgickou péči pro pojištěnce CPZP (pojišťovna 205) a VZP (111) ZDARMA. Pojištěnci CPCZ mají u nás také ZDARMA konzervativní léčbu spankové apnoe. Navíc s pojíštěním od pojišťovny 205 u nás máte výraznou slevu na operace nosních mandlí či nosu.

Datum získání odborné způsobilosti:

  • 1999

První návštěva zdarma:

  • Ne

Recenze (6)

4.3
průměrné hodnocení
83 % doporučuje

Pan doktor je nejlepší. Před lety mi odstraňoval krční mandle, které si nechtěli troufnout vyndat ve FN. Byla jsem připravená na peklo v podobě 14ti denní hospitalizace a veškeré komplikace, o kterých mě lékaři s ohledem na vážnost mého problému info...Číst dál

MUDr. Václav Pavelec Ph.D.
MUDr. Václav Pavelec Ph.D. · 22. 8. 2022

Dekuji za mila slova! Mejte se dobre!!

Dobrý den, ráda bych touto cestou moc poděkovala panu doktoru Pavelcovi a celému jeho týmu. Zároveň také doporučila všem, kteří ještě váhají, kliniku Lente. Můj syn (téměř 4 roky) v březnu 2021 podstoupil odstranění nosní mandle plazmou na této klini...Číst dál

MUDr. Václav Pavelec Ph.D.
MUDr. Václav Pavelec Ph.D. · 7. 4. 2021

Velmi dekujeme za slova chvaly a moc nas to tesi. Budte vsichni zdravi.
Vaclav P

Pan Pavelec je člověk, který nedostává svým závazkům a snaží se velmi vydělávat. Viz mé 2 vyšetření. Nedívá se do očí - první velmi nepříjemná zkušenost, působí "namachrovaně" a tak se i chová k pacientům. Poté jsem absolvoval vyšetření na apnoe, kd...Číst dál

MUDr. Václav Pavelec Ph.D.
MUDr. Václav Pavelec Ph.D. · 8. 3. 2021

Vazeny pane Kopacku,
Velmi me mrzi, ze jste byl se mnou nespokojen.. Pacienta Vaseho jmena jsem osetroval pred 5 lety. Opravdu jsme provedli mereni spanku ale z za cenu 5000 Kc dle ceniku (nikoliiv 2000). Nastesti se tehdy nemoc za priznaky neshovavala, alespon dle testu. Dekuji uprimne za zpetnou vazbu, i kdyz jeji petilete zpozdeni a fakticke nesrovnalosti kulhaji. Budu se snazit se svymy pacienty dal jednat tak, aby si takovy pocit neodnaseli.
Dekuji a preji vse dobre.
S uctou,
Vaclav Pavelec

Zobrazit další recenze
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Zodpovězené dotazy

Článek (1)

Kliniky

LENTE s.r.o.

LENTE s.r.o.

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.