Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Převis nad jizvou týden po abdominoplastice

Anonymní
bublice
Turnov · Vytvořeno: 10. 11. 2015 · Poslední odpověď 22. 3. 2019

Jsem sedmý týden po abdominoplastice. Odebráno cca 1000g kůže s tukem, rozestup břišních svalů cca 2-3cm.Nejdříve to trochu hnisalo, teď již vše ok, jizva je klidná. Stále nosím 24 hod. pás. Když ho sundám, tak mi připadá,že se kůže nad jizvou začíná vytahovat, jakoby se dělal nový převis.V kalhotkách mám zas dvě boule, jen prostředek je ok. Prosím o radu, zda se to ještě nějak vytáhne, nebo to již bohužel zůstane a bude to vypadat jak nový špek.:-(

12 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    Narciska
    22. 3. 2019

    Jsem rok od operace a mam podobny problem. Po operace brisko bylo super, zadny previs a krasne ploche, ale postupem casu behem leta se jizva zacala stahovat a vytlacila tuk ven a tak ted mam to vycnivajici nad jizvou (previs se neudelal) Ovsem kalhotky a kalhoty se mi shrnuji pod jizvu kde je brisko ploche. Porad je to lepsi nez to jaky to bylo ale vzhledem k tomu kolik jsem do toho investovala, chtela by to mit ploche jako u jinych kdo tu operaci prosel. Na podzim chci nechat si to udelat znovu jako reoperaci, kterou mi castecne uznali, a cena bude cca polovicni nez ta prvni. Nakolik chapu bude to znova cela operace, kdy stavajici jizva bude odstranena a kuza se natahne niz.

  • Anonymní
    Sila
    21. 3. 2019

    Muzete mi prosim vysvetlit co je ta korekce? To je zase vse od znovu operace rez od boku k boku? Atd nebo se reze jinak atd dekuji za radu

  • Anonymní
    Jana253434
    16. 11. 2015

    Bříško mi operovala MUDr. Jitka Vokurková v Brně. Jsem velice spokojená a již téměř deset let šťastná.
    Moje kamarádka, když uviděla moje břicho, také hned k paní doktorce na operaci šla a výsledek byl opět vynikající. Není čeho se bát. Bolest za tu "krásu" stojí.

    Přeji hodně štěstí Jana Mia

  • Anonymní
    Irena300472
    16. 11. 2015

    Zdravím Ino, já jsem také hodně četla a snila :-) . Pak jsem se rozhodla a 11.6.2015 operaci podstoupila u p. doktora Petra Hýži, za mě ho můžu jen doporučit :-) jsem maximálně spokojená s výsledkem, předčilo to mé očekávání a plochého bříška si užívám. Šťastnou volbu. Mějte se hezky

  • Anonymní
    Ina263983
    16. 11. 2015

    Zdravím a dáte mi doporučení na p. doktorku? Já zatím jen čtu a sním o plochém bříšku.Díky Ina

  • Anonymní
    Jana253434
    13. 11. 2015

    Já mám také po operaci břicha, které mi paní doktorka "udělala", jako mladé holce. Jsem spokojená moc a všem vzkazuji. Děvčata nebojte se a běžte do toho. Výsledek stojí za to. Jen je třeba vybrat dobrého plastického chirurga.
    Jana Mia

  • Anonymní
    Irena300472
    13. 11. 2015
    Nejlepší komentář

    Dobrý den, před 5 měsíci jsem také podstoupila operaci břicha a proto se dokáži vžít do vaší situace jak vás to trápí :-( . Určitě bych to probrala s operatérem.
    Já jsem s prací mého pana doktora maximálně spokojená. Pokud budete mít zájem můžu vám poslat fotku před a po - jen aby jste si mohla porovnat. Držím palce ať docílíte bříška podle svých představ. Mějte se krásně Irena

  • Anonymní
    bublice
    12. 11. 2015

    Dobrý den, moc děkuji za Váš příspěvěk. Chystám se na kontrolu a proberu to s operatérem.Ještě jednou moc děkuji.

  • Anonymní
    Jana253434
    12. 11. 2015

    Dobrý den,
    nechci Vám brát žádné iluze, ale já jsem tuto operaci také prodělala. Když jsem si po prve sundala stahovací kalhotky, tak jsem štěstím plakala. Měla jsem břicho úplně ploché. I když už mám deset let po zákroku, tak mám stále ploché bříško, jako mladá holka a to mi už bylo 62 roků.
    Moje břicho před operací vypadalo tak, jako Vaše teď .Nečekala bych na nic a šla bych vyjádřit doktorovi, co Vám to dělal nespokojenost. Nejsem doktor, ale nevěřím, dle svojí zkušenosti, že se Vám to stáhne.
    Přeji Vám moc moc trpělivosti
    Jana Mia

  • MUDr. Jiří Borský Ph.D.

    · 11. 11. 2015

    Dobrý den, abdominoplastika je jednou z největších plastickochirurgických operací. Lze předpokládat, že se výsledek jeśtě změní. Z fotografie lze však jen dohadovat. Uvidíte sama, mezi 6-12 měsícem by se stav měl stabilizovat. Pokud nebudete spokojena, není problém obrátit se na svého operatéra a požádat o případnou korekci. Držím palce ať vše dobře dopadne. Zdraví JB

  • Anonymní
    Eva261709
    11. 11. 2015

    Dobrý den, jsem na tom podobně, i když ne v takové míře. Přesto mne to trápí. Jizva o.k. nad jizvou směrem k pupku stále otok, takže všechny kalhoty se mi jaksi ohrnují dolů - stahují do místa jizvy, kde je bříško krásně rovné. Dá se to ještě chirurgiky upravit. Jsem po operaci 9 měsíců, stále to nevzdávám. I takto je výsledek super.....proti tomu, jak to bylo

  • MUDr. David Tomášek

    · 11. 11. 2015

    Jizva se může zatím stahovat a řekl bych, že to chce počkat zda to vyzraje. Ale výrazné napětí kůže po abdominoplastice to už moc nemá. Vypadá to (ale pouze z fotky vypadá) že byl chirurg dost konservativní. Vydržte nechte to vyzrát rok od operace, noste dlouho kompresivní návlek a pak se uvidí. Já bych stejně takovouto operaci řešil znova až rok po zhojení. Držím palce...

    Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
    *****************

    Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama