Zničené břicho po dětech, rozestup svalů a pupeční kýla

Zničené břicho po dětech, rozestup svalů a pupeční kýla

Rebels  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Mám po dvou těhotenství hodně popraskané břicho což mě strie stále červenají a praskají. Pupík po dětech vypadá jak smutný smajlík a mě to hodně deprimuje. Podle gynekologa mám pupeční kýlu a i rozestup břišních svalů což prý zapříčinilo i velký únik moči myslíte že bych byla vhodná k abdominoplastice hrazenou pojišťovnou
MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 4248 odpovědí
  • 1158 Likes
Se všemi doporučeními - gynekolog, urogynekolog a podobně zajděte na smluvní pracoviště plastické chirurgie a poptejte se. Otázkou je zda Vám pomůže řešení břicha při neudržení moči. To Vám poradí právě ten urogynekolog.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Vladislava V.  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den. Záleží o jaký typ inkontinence se u vás jedná.
Mě trápila stresová inkontinence a bohužel stále trápí. (Není však způsobená stresem, ale kýcháním, skákáním, kašláním u mě nejvíce během) Jsem rok po kompletní abdominoplastice, 2 roky po operaci zavedení pásky TOT a nyní v březnu mě čeká ještě operace (plastika konečníků) inkontinencí trpím stále. Pánevní dno dle mě mám pevné. Cvičím Kegelovy cviky. Tělo si na to tak zvyklo, že vůbec na žádnou změnu k lepšímu nereaguje. Nejvíce mě to trápí při sportu. Závodně běhám a právě při běhání je to hodně velký omezující problém.
Nic méně snažila jsem se problém řešit. Nepomohlo zatím nic.. Na reoperaci se mi nechce tak zkouším léčbu léky, která víc jak po roce nikam též nevede.
Takže nejsem si úplně jistá, že by tento problém abdominoplastika vyřešila. Břicho po ní mám pevné, velice pevné jsem za to šťastná, ale takový problém se tím dle mě vůbec nevyřeší. Nejlépe se s takovým problémem obrátit na urologa ještě lépe na urogynekologa. Stresová inkontinence operovat lze, urgentní nikoliv tak se léčí pouze konzervativně.

Související recenze a zkušenosti

Abdominoplastika (Operace břicha) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí