Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Dvojité prso a reoperace

ABS
20. 9. 2009 · Poslední odpověď: 25. 1. 2012

Dobrý večer,

podstoupila jsem augmentaci řezem v podpaží a uložením imlantátů pod sval. U pravého prsu došlo ke vzniku tzv "dvojitého prsu" - to bylo patrné ihned po převazu, nicméně dnes (po 5ti letech) je stav stabilizovaný a má se takto: implantát u levého prsu uložený níže, než by bylo vhodné, což kvůli kruhovitému tvaru způsobuje i mírnou viditelnost implantátu ze strany od hrudní kosti. Příliš nízké uložení implantátu je patrné navíc díky tomu, že "vrchol" prsu (tj. i implantátu) bez ohledu na bradavku se nachází asi 1cm pod bradavkou. Chci se zeptat, zda je toto možné řešit reoperací za následujících podmínek: 1) přístup opět podpažím, 2)možnost zachování současného implantátu, 3)pouze minimální jizvička pod prsem při uchycení (zmenšení) kapsy pro implantát. Problém jsem konzultovala se svým chirurgem před několika lety, do reoperace se mu nechtělo. Ale nyní jsem rozhodnutá to řešit a nevím, ke komu půjdu.

Děkuji za odpověď

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 21. 12. 2011
Vážená slečno,

to, co pisujete /dvojité prso/ po operaci může nastat při aplikaci silikongelových implantátů do poněkud pokleslého poprsí. Pak se rýsuje původní podprsní rýha a prso navíc má novou podprsní rýhu. Operatér až tak nemusel udělat zásadní chybu.Tato věc se odstraňuje relativně složitě, nechci Vás strašit. Umístění bradavky a dvorce by mělo být proporcionální, v optimální pozici. Poraďte se svým původním operatérem neboť on zodpovídá za operaci a sám nejlépe ví, jakou operační techniku použil. Řešení by se našlo, pravděpodobně v posunu implantátu. Reoperace tohoto typu se, z psychologického pohledu, provádějí co nejdříve, z pohledu hojení a jizvení oblasti je dobré počkat tak asi 6 měsíců.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Premium
Dobrý den, zcela souhlasím s názorem MUDr. Tomáška, nabízím Vám konzultaci na našem pracovišti.
Za Body kliniku Brno dr. Zimovčáková
MUDr. David Tomášek
Praha . 17. 12. 2011
Asi bych nefilosofoval a zašel za svým operaterem. Nikdo z nás neví jak jste vypadala před operací. Třeba máte asymetrický hrudník a implantát Vám spontánně ujel, což operater neovlivní a Vy byste se hnala k jinému operaterovi a platila tam fůru peněz a nepomohlo by to. Pak byste zanevřela na plastickochirurgický národ. Doporučuji zobjektivisujte si svojí situaci u jiného atestovaného plastického chirurga, nebo i na více pracovištích. Ideální je donést i předoperační fotodokumentaci. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 16. 12. 2011
Dobrý den, souhlasím s kolegou Paděrou, jistě je asi přisoupit k operační revizi a provést korekci postavení implantátu, doba za kterou bych toto operoval já jsou 3-4 měsíce po první operaci. Korekci by měl provést operatér zdrama, pokud však uvažuje o korekci na jiném pracovišti, tak minimální cena za kterou je toto provést je 18 000 Kč
S pozdravem Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 16. 12. 2011
Dobrý den, termín reoperace či korekce po operaci záleží na tom, z jakého důvodu se reoperace púrovádí azda lze očekávat postupně nějaké zplepšení. Jinak umístěný implantát se pravděpodobně sám nepřemístí a tedy asi v tomto případě není na co čekat a lze operovat bez prodlevy. Ale především je nutná osobní konzultace zda je to ke korekci a jakým možným způsobem. Co se týká ceny za reoperaci, záleží na domluvě, ale minimálně je nutné uhradit náklady za operaci. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 21. 9. 2009
Dobrý den. 5 let od původní operace je poměrně dlouhá doba a podle mě již prsa musí být určitým způsobem pokleslá. Bez alespoň zhlédnutí fotografie se nelze přesně vyjádřit, zda je Vaše představa splnitelná. Nicméně Vaše podmínky jsou trochu protichůdné. Proč přístup podpažím, když v dalším bodě uvádíte jizvičku pod prsem? Měnit polohu implantátu řezem v podpaží a tím zvyšovat umístění podprsní rýhy, zakládat do této lokality stehy je technicky nemožné. Rovněž zmenšit kapsu pro implantát také nelze, protože implantát svým tlakem způsobil za 5 let velký úbytek prsní žlázy při zvětšeném nadbytku kůže. Tedy podle mě lze toto řešit změnou umístění podprsní rýhy řezem v podprsní rýze, ev. výměnou za implantát větší nebo modelaci prsů za cenu větších jizev. Ale k zodpovědnému posouzení je nutná když ne osobní návštěva, tak alespoň orientačně fotografie prsů. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 9. 2009
Nikomu z nás se moc do reoperace nechce, ale jde- li o to, že to pomůže vzhledu operované krajiny, tak se nám do operace chtít musí.
Tuto problematiku velice dobře znám. Jedná se hlavně o to, že se operater snaží vložit implantít pod sval i ve chvíli, kdy jsou už prsy dost povislé. Někteří lékaři doporučují rovnou provést plastiku prsů jejíž výsledkem jsou jizvy kolem dvorce, svisle dolů a pod prsem. Já vždy vysvětluji před operací pacientce, že bych to raději zkusil tzv. dvojdobě. Nejdříve bych provedl zvětšení povislého prsu pod sval, a když se vytvoří dvojitá bublina, tak teprve provést plastiku. Asi v polovině případů ani u povislých prsů k vytvoření této komplikace nedojde a polovina pacientek je spokojená. Ta druhá polovina spokojená, bohužel, není. My ale nevíme dopředu, která z Vás to bude. Tedy nelze tuto kritiku házet jen na operatera. Bohužel se nám to stává často jen na jedné straně a tak se pacientka domnívá, že je to chyba operatera. Není. On by tuto situaci měl vysvětlit pacientce ještě před provní operací.
Mnohokráte jsem opravoval dvojitou bublinu, nejen po jiném kolegovi, ale i po sobě, protože se hodně snažím neřezat rovnou povislá prsa. To kvůli tomu, abych nemusel provádět jizvy na prsou. Stále se snažím, aby těch co mají takovýto problém, bylo co nejméně.
Jednou z metod je že přístupem z PÚVODNÍHO řezu uvolním implantát, vysunu jej trochu výše a pod něj dám 2-3 stehy přez kůži - aby implantát neklesl do původní dutiny. Někdy to, bohužel nestačí a s
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Dvojitý prs po augmentaci

Lilli
Lilli
23. 3. 2017 · Poslední odpověď: 12. 4. 2017

Dobrý den,

zajímalo by mne, zda je výsledek zákroku v normě a nebo se jedná o dvojitou bublinu či jiný problém? Jsem po augumentaci pod sval (450ml polytech vyšší profil-konečnou volbu jsem nechávala na lékařce přímo na sále, probudila jsem se s největší navrhovanou velikostí) + následně po dvou měsících reoperace levého prsu z důvodu neklesnutí implantátu a přetrvávajících bolestí + neúplný rozsah pohybu levé ruky (asi skříplý nerv). Před reoperací mi jakákoli další rizika byla sdělena jako zcela minimální a v praxi se v podstatě nevyskytující. Výsledek je nyní prý zcela v pořádku a vše mám v hlavě. Přiznávám se, že jsem zklamaná a po předchozí zkušensoti se již bojím se bagatelizace ze strany operatérky která mi, že je vše v pořádku tvrdila ještě týden před domluvou na reoperaci (tedy do doby než jsem se dokázala ve vší slušnosti ozvat, že si na tento bolestivý a i v prádle viditelný stav jako na normální zkrátka i přes velkou snahu nezvyknu). Velmi mě mrzí, že se zde ptám, opravdu jsem paní doktorce do teď věřila a celou dobu se řídím všemi doporučeními. Bohužel poslední poznámka o problému v mojí hlavě mi přišla již nepatřičná, plus mi přišlo zvláštní a spíše jako odklonění pozornosti, že následovalo doporučení se týden po reoperaci se mohu vrátit k jezdectví. Myslela jsem, že implantáty i po posunutí přirůstají delší dobu než týden? Raději tedy nesportuji, asi jsem opravdu trochu přehnaná, ale velmi nerada bych jakkoli negativně ovlivnila výsledek. Dnes je to téměř měsíc, posílám aktuální foto, stav je neměnný a obzvláště zespodu a z boku opravdu prs působí dvojitě. Nejsem lékař a nemyslela jsem, že budu nakonec přemýšlet i tímto směrem, ale zajímal by mě názor i jiného lékaře z oboru a případně doporučení, jestli by nebylo vhodné nakonec jít na konzultaci i na jiné pracoviště. Přeji hezký den a za každou odpověď předem děkuji!

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 23. 3. 2017
Nejlepší odpověď
Dvojitou bublinu máte hlavně proto, že máte veliké implantáty. Žláza s kůží se nikdy neroztáhne na na velkém prsu je patrná. Váš problém bych doporučil řešit objektivizací situace na jiném pracovišti, už jen pro zklidnění, zda je To " ve Vaší hlavě" či hlavě kolegyně., která Vás operovala. Určitě se s tímto problémem obraťte na atestovaného plastického chirurga (nebojte se zeptat zda a jak dlouho je atestovaný v oboru)se zkušenostmi v této problematice. Ideální je projít si konsultace na více pracovištích.Můžete se stavět také u nás.
Na konsultaci (500,-.) se můžete objednat na 607990077.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
www.precizia.cz, davidtomasek@precisia.cz

Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 11. 2012
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2014
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2022
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 6. 2013
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 2. 2022
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 6. 2023
Zvětšení hýždí
1 odpověď, nejnovější odpověď: 17. 10. 2017
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 3. 2020
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 6. 2010
Odstranění podbradku
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 9. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi