Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Reklamace augmentace

Simonne
25. 6. 2013 · Poslední odpověď: 26. 6. 2013

Dobrý den,

zajímal by mne názor odborníků.

V září 2013 jsem podstoupila augmentaci.

Při konzultaci se mě operatér ptal, které prso se mi zdá menší, odpověděla jsem, že pravé, jeho odpověď byla, že si myslím, že levé, nicméně se žádná korekce pomocí většího implantátu nekonala, do operačního protokolu zapsal, cituji: bez výraznější asymetrie velikosti, nebo tvaru a vložil dva stejné implantáty Nagor XM360.

Dnes, skoro tři roky po operaci mám jedno prso výrazně menší a výš, než druhé, nehledě na mezeru, která už hraničí se "synmastií". Na toto mi lékař na kontrole po roce od operace řekl, že blíž by implantát už rozhodně nedal!

Obracím se na Vás proto s prosbou o radu, jak postupovat při reklamaci, zda na ni mám vůbec nárok.

Šla jsem na operaci kvůli psychickým problémům s velikostí, teď si připadám ještě hůř a stydím se vyjít si v topu, který má výstřih.

Předem děkuji za odpovědi.

S pozdravem Simonne

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 26. 6. 2013
Mírnou asymetrii prsou ve velikosti má většina žen a působí spíše přirozeně.Ve vašem případě použití stejné velikosti implantátů rozhodně není chybou.Z fotografie nelze jednoznačně posoudit jak máte implantáty uloženy-pod svalem,nebo pod žlazou.Podle dosti zřetelných horních okrajů implantátů a blízkosti ve střední části bych soudil spíše na uložení pod žlázou.Jsou-li implantáty pod svalem,pak se někdy stává,že implantát vyjede trochu výše pod sval (u vás vpravo) a nemusí to být operatérova chyba ale třeba i následek brzké pooperační zátěže.Vhodnost velikosti implantátu,jeho uložení a operační přístup bych jen z jednoho pooperačního snímku nerad komentoval.Operatér s váma jistě vše před operací probral a poučil vás,takže se na jeho rozhodnutí částečně podílíte.Je škoda,že se k reklamaci odhodláváte až po 3 letech.Myslím si že by náprava byla možná a též doporučuji domluvit se nejprve s vašim operatérem.
s pozdravem Dr. Vrbický
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 25. 6. 2013
Podle fotodokumentace to vypadá, že asymetrie presů tam zřejmě před výkonem byla, což by asi mohla dokladovat fotka před výkonem(ta by se měla běžně děla). Dvorce máte ve stejné výšce, implantáty jsou uloženy nejspíše mírně jinak, což ale nemusí být problém operatera ale i anatomie Vašeho hrudníku. Implantáty rozhodně blíže k sobě nemohou. Spíše by měly být více od sebe protože dvorce šilhají ven. To je můj názor z fotky kterou jste poslala. Musí se to vščak vidět živé. Pokud Vás to traumatisuje, vyhledejte jiného kolegu a objektivizujte si situaci u něho. Jakousi reklamaci byste měla probrat se svým operaterem. Závisí to na něm, asymetrii asi sám vidí a věřím, že by jí rád řešil. Nejsem si jistý, zda byste uspěla při soudním sporu. Ještě jednou to proberte se svým operaterem.Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Můžu čekat na výměnu implantátu 3 měsíce - hrozící ruptura a prosak

Midrlinka
Midrlinka
16. 1. 2020 · Poslední odpověď: 21. 1. 2020

Augumentace prsou 11/2012, pod prsni sval. Nyni jedno prso o dost větší, hodně tvrdé. Bolesti cca tyden, otok, tlak, po tydnu bolesti ustaly, prso nadále tvrdé. Na sono se ruptura nenašla, podezření na prosak implantatu a mozna kapsulace. Termin konzultace s lékařem az 18.3.2020. Hrozí mi ruptura, případně jiné komplikace?. Je v pořádku cekat 3mesice na lékaře az bude dostupný, nebo v rámci rizika která by mohla do března nastat je vhodné jit k jinému lékaři prosim?

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 20. 1. 2020
Prosak implantátu si po 8 letech nedovedu představit. To spiše to bude subkapsulární ruptura implantátu. Tdedy to chce sono po čase opakovat. Kapsula tam bude určitě a to je taková komplikace, kterou bych doporučil řešit. Bohužel po takovéto době by to asi chtělo vyměnit oba implantáty a dořešit tak i asymetrii. Ideální stav řešit situaci s původním operaterem. Pokud by se po vysvětlení situace stalo, že by pracoviště operatera nereflektovalo na Vás strach z komplikací, pak bych šel jinam, kde Vás objednají dříve. Pokud to nevyjde, pak se určitě obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Na konsultaci se můžete objednat na ********, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 24. 8. 2023
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 11. 2023
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 5. 2021
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 6. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi