Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Reklamace zvětšených prsou

Kllarkaa
Kllarkaa
11. 6. 2015 · Poslední odpověď: 15. 6. 2015

Zdravím holky, doufala jsem, že do diskuzí nikdy nebudu muset přispívat, ale.. 14. května jsem podstoupila augmentaci (350ml mentor pod sval), 6. den po operaci mi z levého prsu začala vytékat žlutá tekutina. Neváhala jsem a letěla jsem na chirurgii, kde mě prohlédli, poslali na sono a dle doktora bylo vše v pořádku. Pro jistotu mi předepsal ATB Augmentin, kvůli infekci. Tekutina vytékat nepřestala a během dvou dnu se v jizvě vytvořila píštěl asi 1cm velká, takže už jsem viděla implantát. Další kontrola proběhla u doktora, který augmentaci prováděl. Díru zašil a předepsal další ATB. Týden na to jsem byla na další kontrole, nicméně píštěl se vytvořila v dalším místě a ta předchozí, která byla zašita se očividně vůbec nezacelovala. Měla jsem přijít další týden, že se domluvíme na reoperaci. Nechtěla jsem čekat, proto jsem se klinikou spojila hned druhý den a předběžně se domluvila na 19.6.. Čeká mě vyndání implantátu, 2-3 měsíce budu bez a podle hojení jizvy mi bude implantát znovu vložen. Co se týče finanční stránky, augmentace na klinice mě stála 64600,- (připlácela jsem si 3000,- za Mentory) + 1500,- vyšetření na sonu a mammografu před operací. Čekají mě další dvě operace, každá bude stát 3200,- (pobyt + léky) a při té druhé mám ještě zaplatit nový implantát (cenu ještě nevím)!! Jsem už z toho vyčerpaná jak finančně, tak především psychicky. V rekonvalescenci jsem byla 17 dní a chyba určitě nebyla na mé straně.

Nemáte s reklamací či reoperaci měsíc po zvětšení zkušenosti?

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 11. 6. 2015
Nejlepší odpověď
Taková to komplikace se řeší velmi složitě. Otázkou je, totiž v jakém razsahu jste byla poučena o takovýchto rizicích.
Já osobně si nevzpomínám, že bych měl podobnou komplikaci, možná také proto, že nejvíce provádím operační přístup z podpáždí, tzv "bezjizvou operaci" a u těchto typů výkonů se to neděje. Principem problému může být moc velký tah na jizvu, nekompletní zašití, infekce prostoru v místě uložení implantátu, ale i jiné, o kterých lze jen spekulovat. Jak správně píše kolegyně Vraspírová takovéto komplikace se dějí, ale klient má být o nich poučen. Metodika řešení je nejspíš na operaterovi a není vhodné navrhovat mojí. Stejně jako vyjadřovat se na stránkách ke své představě o ekonomické stránce věci stejně jako k mému osobnímu operačnímu přístupu k této komplikaci.

Dále je možné objektivizovat si situaci u jiného plastického chirurga. Určitě se však obraťte s takovýmto problémem na atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno Klárko, pohled na fotografii poněkud mění můj názor na věc. Nejdříve hodnocení - ač byly aplikovány implantáty /podle mě/ středního, nijak velkého, objemu- 350 ml, překvapivě je kůže prsu hodně vypnuta. Toto příliš velké napětí způsobuje, samozřejmě, i napětí v ráně, zhoršení prokrvení okrajů rány a tedy špatné hojení. Neznám Vaši figuru, ale v této situaci mi to vychází na názor kolegů- implantát vyjmout, nechat oblast zahojit /alespoň ten zmiňovaný půl-rok/ a pak se pokusit od další implantaci. Nyní při rozvaze o indikaci k výkonu /stanovení optimálního postupu/ bych také zvažoval, jaká je pravděpodobnost dalšího rozestupu rány, evidentně dosti velká. Až budete operována, dejte mandát operatérovi, aby rozhodl o optimálním řešení pro Vás. Vím, že je to nepříjemné, ale ta fotografie je docela hrozivá. A jak jsem již minule psal, bylo by dobré během operace provést pár fotografií. A určitě si zrekapitulujte, do jaké míry jste v časném pooperačním období byla v klidu- téměř absolutní klid musí být v prvém týdnu- to se týká i jakékoli revize. Kromě excelentní práce chirurga na sále, je to další významný faktor ovlivňují veškeré hojení. Pokud budete mít náladu, dejte mi, prosím vědět, jak jste dopadla, i ve svém požehaném věku se rád něčemu přiučím.
Mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 15. 6. 2015
Dobrý den, Kláro,
souhlasím s kolegy, že v tuto chvíli jde především o Vaše zdraví a proto bude skutečně nejlepší implantáty vyndat a celý zákrok opakovat po úplném zhojení. Pokud jsou implantáty neporušené a nezávadné, nevidím důvod, proč nepoužít stávající, které jste si zaplatila. Klinika by Vám měla nabídnou takové řešení, které pro Vás bude akceptovatelné, ale domnívám se, že nebude nutné hradit více, než náklady na zákrok a hospitalizaci.

Přeji brzké uzdravení,
MUDr. Martin Molitor - primář plastické chirurgie Kliniky YES VISAGE
.... souhlasím s Vámi, bezdůvodná výměna implantátu je nesmysl. Avšak- rozhodne nález při operaci, doporučuji Vám i klinice provést fotodokumentaci stavu během operace /Vy v té době budete v narkoze/ jako prevenci vzájemné společenské dysharmonie.
Mějte se hezky, Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, navazuji na věty, které jsem napsal, z nich vyplývá, že teprve při revizi operatér rozhodne, zda je nutno implantát vyměnit nebo ne. A souhlasím, že byste tento materiál neměla hradit, víte, ono je to tak trošku prestižní záležitost pro dodavatele a výrobce- trvanlivost implantátu čtvrt roku ?. O takovou reklamu nikdo nestojí. Myslím, že rozum zvítězí.
Jste, bohužel, příkladem, co vše se může přihodit... s oblibou při konzultaci říkám- nejsme v autoservisu, pracujeme s lidským tělem a vše je na určitém stupni pravděpodobnosti.
Mějte se hezky, Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, souhlasím s vyjádřením kolegů. Vám se přihodila věc, která je velmi vzácná. Můj názor na věc je: musíte být opět operována, resp. rána a dutina revidována. Při revizi by měl operatér do značné míry vyjasnit, proč k té prvotní komplikaci došlo. A nyní důležitá věc: pokud nejsou v dutině příznaky zánětu, /můj názor, neznaje více, než jste napsala/ doporučuji dutinu vyčistit, vypláchnout a pokud bude implantát neporušený /proč by měl být?/ vložit ho zpátky, dutinu zadrenovat a dále klasicky léčit., smozřejmě pod clonou dalších antibiotik. Tímto postupem by se ušetřila investice za nový implantát. Ostatní profinancování je těžké posuzovat- nějaké náklady na revizi vzniknou /anestezie a další nutná péče/. Někdo to musí zaplatit.... Asi by mělo dojít k nějaké dohodě a o tyto nákly rozdělit mezi Vás a kliniku. Tak, jako Vy jste nic nezavinila, tak, zřejmě ani operatér, ani klinika za to nemohou. Může to být v rámci statistiky velkých čísel- někdy, výjimečně, vznikne taková nečekaná komplikace, a zcela vzácně někdo třeba zemře. Vím, že je to kruté, ale tu statistiku nelze ošálit. Zkuste se dohodnout na nějakém, pro obě strany možném kompromisu.
Držím Vám palce, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 11. 6. 2015
Milá Klárko, vím, že Vaše situace je velmi nepříjemná a pro Vás fyzicky a psychicky vyčerpávající, ale bohužel každá operace má svá rizika a toto se po implantaci bohužel stát může. Neznám podrobně Váš stav, ale pokud se rána stále otvírá a vytéká z ní nažloutlá tekutina, je opravu nejlepším řešením implantát vyndat, dutinu vypláchnout a prs nechat zhojit. Já doporučuji vložit nový implantát až po půl roce, aby vše proběhlo v naprostém klidu a zahojila jste se ke své spokojenosti. Hodně štěstí . Zdraví Dr. Vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 5. 2021
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 10. 2012
Minilifting
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 7. 2023
Minilifting
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 4. 2023
Minilifting
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2023
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 24. 8. 2023
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 6. 2013
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 8. 2018
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 3. 2015
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 12. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi