Zeptejte se lékaře Zbavte se pochybností!

Radiofrekvence versus laser

marcyxxx · Vytvořeno: 16. 3. 2009 · Aktualizováno: 3. 11. 2010

DObrý den, mám již několik let přetrvávající stálý pocit ucpaného nosu, většinou bez sekrece, nemohu normálně dýchat a mám potíže především při chůzi do kopce, do schodů, při jakémkoli sportu. V noci velmi silně chrápu.Podstoupila jsem vyšetření na alergologii (zjištěna alergie na roztoče, léčba bez výsledku). Na ORL mi byla lékařem doporučena redukce nosní sliznice radiofrekvencí (jedná se prý o zavedení sondy a redukci sliznice teplem). Následně jsem se dozvěděla o možnosti zákroku laserem. Zajímalo by mne, jaký je mezi těmito metodam rozdíl (především v bolestivosti během a po zákroku) a také cena laserového zákroku (jedná se o obě nosní dírky). Předem děkuji.

4 odpovědi

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
 • LENTE s.r.o.

  LENTE s.r.o.

  Nejlepší odpověď
  17. 3. 2009 ·

  15 odpovědí

  Dobrý den,
  máme zkušenosti s mnoha způsoby operování nosní sliznice. Provádíme radiofrekvenční termoablaci (ta je rozšířená, kvůli nízké pořizovací ceně), konchektomie mikrodebridorem čili shaverem a LASEREm. LASERová mukotomie provedená zkušeným chirugem a VHODNÝM LASEREM je nejlepší.
  S úctou
  dr. Pavelec, 604243945.

 • RVmedCentrum privátní klinika s.r.o.

  RVmedCentrum privátní klinika s.r.o.

  20. 3. 2009 ·

  97 odpovědí

  Dobrý den,
  konchektomie shaverem se provádí v celkové anestézii,
  ostatní metody v lokální přesněji řečeno povrchové anestézii, jelikož opich konchy amestetikem je značně rizikový, není pravda, že výkon ať už laserem nebo radiofrequencí je naprosto bezbolestný, nicméně lze ho snést, je krátký a proto se provádí ambulantně, efekty jsou velmi dobré, léčebný princip jak laseru tak radiofrequence je totožný, z odborného hlediska je radiofrequence k tkáni šetrnější, ale to je na odbornou diskusi, laser je zase mezi veřejností populárnější.
  Rozhodněte se zásadně pro podslizniční termoablaci ať už laserem nebo "pravou" radiofrequencí. Ostatní ponechte stranou.
  Dr. Vidura

 • RVmedCentrum privátní klinika s.r.o.

  RVmedCentrum privátní klinika s.r.o.

  17. 3. 2009 ·

  97 odpovědí

  Nejnovější metoda léčby chronické rýmy a ucpání
  nosu je turbinoplastika radiofrequenčním přístrojem, metodou podslizniční termokoagulace, laser je metoda povrchová, nutno ale zákrok provést opravdu "radiofrequenčním" přístrojem tzn s fr. min cca 2 mil Hz, ne obyčejným elektrochirurgickým přístrojem což se často děje.
  prim. Dr. Vidura

 • prim. MUDr. Blanka Vraspírová

  prim. MUDr. Blanka Vraspírová

  17. 3. 2009 ·

  663 odpovědí

  Dobrý den,
  doporučovala bych všechny Vaše problémy zkonzultovat s naším ORL specialistou na tuto problematiku při osobní konzultaci a vyšetření. Objednat se můžete telefonicky na tel. č. 475212047 nebo 775122031.
  Zdraví prim. MUDr. Blanka Vraspírová

Najít další otázky

Podobné dotazy

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.