Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Stav po operaci kladívkového prstu

Anonymní
dzevada
· Vytvořeno: 22. 5. 2010 · Poslední odpověď 6. 2. 2013

mam tyden po operaci kladivkoveho prstu a vboceneho palce. U prstu nebylo nutne resit vystouply maly kloub na prstu (laicky otlak)operativni cestou. Lekar pouze provedl osteotomii metatarsu pod prstem a osteotomii take upravil "zatim" mensi vychyleni palce.(pry, kdyz mne bude mit na stole, ze bude dobre to hned srovnat, nez se to rozroste vice). Hlavni duvod k operaci byl pouze kladivkovy prst a s tim spojena bolest pod chodidlem (pocit chuze na pingpong micku). Sadru jsem nedostala, pouze mam nohu vyvazanou. pri prvnim prevazu za 3 dny byla noha stale otekla, coz dle meho nazoru bylo v poradku.Hned po trech dnech pri prevazu mi lekar chtel nasadit specialni boticku, ale vzhledem k tomu, ze noha byla otekla, nebyla jsem schopna nohu dat do praveho uhlu, jsem toto zatim odmitla. Nohou mohu hybat v kotniku do stran, mirne nahoru a dolu, prsty jen omezene a to jen poslednima dvema. Zajimalo by mne, zda jsem si neuskodila, kdyz jsem odmitla boticku, protoze kdyz zkousim hybat i palcem, jakoby mi tam praskalo a vzdy to pichne.Navic mam palec jakoby ztuhly, neprokrveny a na dotek ho citim jako pri odeznivajici anestezii.Nemam zatim vytahnuty stehy. Nebo je to normalni po osteotomii s pritomnosti hrebu, nez kost sroste. Mam obavu, abych mohla pak hybat palcem a prstem a ze vzniku tzv. pakloubu.Nedovedu si predstavit, ze bych se mela postavit na nohu.

13 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    amiris
    13. 10. 2012

    Dekuji moc za podporu!

  • Anonymní
    dzevada
    13. 10. 2012
    Nejlepší komentář

    jeste dodatek . v cesku to doktori radi "strkaji" do sadry. Odmitnete to, zbytecne se budete trapit se sadrou 6 tydnu. Trvejte na tom, ze chcete nohu jen poradne vyvazat elastickym obvazem a francouzke berle. Ty budete potrebovat prvnich par dnu. Ja mela operaci v patek, dokonce jsem ani nebyla hospitalisovana, operace trvala hodinu a ihned pote, co jsem se vzbudila, jsem se oblikla a sla domu. (tedy odbelhala). Za 3 dny v pondeli jsem mela prvni prevaz a za dalsi tri dny jsem dostala tu botu. Mohla jsem se sprchovat, jen jsem si koupila specialni plastovy sacek na nohu, abych ji nenamocila. Za dva tydny jsem mohla i nohu sprchovat. kdyz vam daji sadru, budete se trapit. trvejte na tom, ze sadru nechcete a verte mi, neni nutna...

  • Anonymní
    dzevada
    13. 10. 2012

    dobry den amiris. znovu opakuji, pokud opravdu mate problemy s bunnion (halluxem), bezte do toho. Da se to prezit, i kdyz ta noha po operaci uz nikdy nebude, jako za mlada, je to stokrat lepsi, nez se porad trapit. Klidne bych Vam preposlala i fotky, jak noha vypadala 3 dny po operaci a za mesic, ale nevim, kde. Na dovolenou klidne jedte. Noha vam v tom branit nebude, pokud vam nebude vadit, ze ji budete mit ve specialni bote. Ony ty boty jsou vlastne dve - jedna je vysoka pod koleno, ktera se pouziva i na kotnik a zlomeniny holene, je nafukovaci, druha je jen na chodidlo pod kotnik, takze zalezi na doktorovi, kterou vam da) S tou botou se naucite chodit i bez berli rychle, takze to zadne omezeni nedela. jak jsem uz uvedla minule, ja jsem s ni i ridila. A bolesti jsem mela jen v chodidle kolem kloubu a pod druhym metatarsem. A prichazely i v klidu a byly priserne. Pisete, ze mate zejmena v noci v klidu bolesti v holenni kosti. Ty bolesti nejsou od halluxu, ale od patere L4-L5. vesmes lidem, kteri maji provblemy s pateri, nebo spatne drzeni patere pozdeji mivaji i problem s halluxem, protoze na chodidle vlastne sedi cela vaha naseho tela a tou tihou se zacne vychylovat kloub. Hallus se sice netvori jen z tohoto duvodu, ale je jeden z prvnich. To je i muj pripad. Mam bolesti v holeni, ale jsou skutecne od patere. Taky jsem mela strach a dost dlouho jsem premyslela, zda na operaci jit ci nikoliv, nikdy jsem p;redtim nemela zadnou zlomeninu a tohle je vlastne "rizena zlomenmina kosti", ale ted i pres urcite problemy a bolest jsem rada,ze to mam za sebou. Takze necekejte az bude hur a bezte, za mesic jste fit.

  • Anonymní
    amiris
    11. 10. 2012

    Dekuji moc za prispevek, nevim, zda me uklidnil...)))Ale alespon vim, co mam ocekavat. Pokud budu planovat operaci na leto, tak asi mam zapomenout na nejakou dovolenou, ze...? Ale i to preziju, ale rada bych mela jistotu, ze to bude k necemu... No, budu premyslet, ale je pravda, ze se uz skoro do zadnych bot nedostanu. Mela jste pred operaci klidove bolesti v holenni kosti? U mne jsou priserne v noci, budim se a musim menit polohu. Takze nevim co je lepsi... Jeste jednou dekuji za nazor.

  • Anonymní
    dzevada
    10. 10. 2012

    dobry den. Je top uz vice jak dva roky, co jsem zde vlozila svuj prispevek. Dnes mohu rict toto: i odvou letech od operace stale citim pod chodidlem v miste druheho prstu jako by malicky pingpong micek. I kdyz to neboli, pri chuzi hlavne po rovne podlaze (parkety, lino) je to neprijemne. Noha nesedi zcela na zemi celou plochou. Co se tyce velkeho palce, ten je i po dvou letech jako by stale necitlivy. I kdyz ho citim, je studeny a na dotek jako by stale mela odeznivajici anestezii. JInak mohu rict, ze ta priserna bolest pred operaci opravdu zmizela. Do specialni boty jsem se dostala po tydnu, sadra pri teto operaci neni nutna a za mesic jsem byla schopna dat nohu do volnejsi otevrene adidasky a mohla jsem pracovat. Podotykam, ze ma prace spociva hlavne v tom, ze chodim hodne do schodu a dost se nachodim. Ve specialni bote jsem mohla normalne chodit a po tydnu jsem se s ni naucila chodit i bez berli a ridit auto. Jedine, co mozna znervoznuje, ze dlouhodoby otok kolem kloubu a v miste operace. Mam stale v chodidle 3 hreby, ktere by se mely spravne vytahnout, ale nijak mi nevadi, takze jsem je tam zatim nechala. Operaci jsem mela v celkove anestezii, ale vetsinou se provadi v mistnim znecitliveni (vpichem do nervu u kotniku a pak opichem operovane casti. Vubec nic neni citit, takze se clovek nemusi bat nejake bolesti. Nekdo tady psal, ze bolest prijde pozdeji. Jo, je to pravda, az vam odezni umrtveni (i pri celkove anestezii vam jeste v prubehu operaci napichaji do nohy analgetika, takze nohu zacnete citit tak za par hodin), tak noha priserne boli. Ja jsem prvni noc bolesti okousala dreveny roh postele a pak bolest ustupuje, boli to jen, kdyz date nohu dolu, to protok, ze tam proudi krev. je lepsi drzet nohu nahore. Bohuzel, v cesku vam asi lekar po operaci na bolest pri propusteni domu nenapise narkotika ci opiaty, ktere dostavate pri pobytu v nemocnici. Protoze normalne dostupne analgetika tenhle druh bolesti opravdu dost dobre netisi. Takze kdo se tehle operaci boji, mohu zde jen rict, ze veskere obavy jsou zbytecne....Dzevada

  • Anonymní
    amiris
    7. 10. 2012

    Dekuji moc za odpoved. Budu premyslet dal)))

  • Anonymní
    anonym110325
    2. 10. 2012

    Omlouvám se za prodlevu, ale byla jsem mimo republiku, takže o zvláštní režim se asi postará to, že neobujete normální obuv, jen hodně vonou, takže nejlepší doba na operaci je léto, jinak mohu sdělit, že mám problémy dodnes a bolesti také. Dají se ale vydržet. Pokud máte jen jeden prst na operaci, tak je to určitě lepší, jak sdělil můj doktor. Zdraví vás Ludmila

  • Anonymní
    amiris
    1. 9. 2012

    Dobry den Ludmilo, dekuji za podporu! Chtela jsem se zeptat, jak dlouho jste byla na neschopence po teto operaci? Sice pracuji prvazne v kancelari, ale pokud budu muset mit po operaci zvlastni rezim, obuv a td., tak nevim...

  • Anonymní
    anonym110325
    27. 7. 2012

    Asi ano, poněvadž stále doufám, že se vše vrátí do normálu. Přeji vám odvahu a budu držet palce. Ludmila

  • Anonymní
    amiris
    27. 7. 2012

    Mila Ludmilo, dekuji moc za odezvu, ja stale vaham, i kdyz vim, ze samo se to nespravi... Pokud byste mela znovu rozhodovat, zda do toho pujdete, rozhodla byste stejne?

  • Anonymní
    anonym110325
    27. 7. 2012

    Mám po operaci dvou kladívkových prstů. Operace samotná nebolí, ale pak je to dost drastické. Bolesti se tiší sice analgetiky, přesto si myslím, že to není tak banální, jak se to většinou na stránkách internetu uvádí. Záleží jako vždy na lékaři, který operaci provádí a i na jiných okolnostech, všechno je jako vždy individuální. Já ještě po 5ti měsících nemám prsty v pořádku, jsou neohebné, ztuhlé a trochu znecitlivělé. Občas mě to také ještě zabolí /bodání, píchání/ a obuv musím volit volnou a podpatek žádný. Ani nevím, zda je to tak běžné, nebo ne. Jenom doufám, že se to časem zlepší. Snad jsem vás neodradila a přeji hlavně odvahu. Ludmila Maluchová

  • Anonymní
    amiris
    4. 6. 2012

    Dobry den, ja vim , ze tento prispevek je dost stary, ale pokusim se... Chci se zeptat na prubeh teto operace a pooperacni stav. Doporuculi mi osteotomii kladivkovych prstu (celkem 2) v lokalni anestezii. Bojim se zda to vydrzim (co se tyce bolesti) a take ten pooperacni stav...

  • Revmacentrum®

    · 22. 5. 2010

    Zdravím,
    největší chybou pacientů je neřídit se pokyny svého operatéra. Je ten ví nejlépe, jaký je nejvhodnější pooperační režim. Pokud se modifikuje ze strany pacienta doporučení, vznikají komplikace. Za ty si může ovšem jen a jen pacient.
    *************

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama