Chirurgicky nelze vrásky kolem nosu odstranit zcela

Mahnaz návštěvník

Chirurgicky nelze vrásky kolem nosu odstranit zcela

Mahnaz  |  Praha
 |  Praha
Kvůli hluboké retoretní rýhy ( vrásky kolem nosu)jsem podstoupila operace faceliftu, protože mi pan doktor při konzultaci řekl, že výplň v mém připadá nestačí a mi vyplň nepomůže a že to lze odstranit jedině chirurgické. Ale o tom, že ani chirurgický nelze tyto vrásky úplně odstranit, zřejmě asi ani sám nevěděl. Teď jsem dva týdny po zákroku a s výsledkem nejsem vůbec spokojená. Chtěla bych se Vás tedy zeptat, jestli tento postup lze provést i po provedeném faceliftu, popořadě co by to obnášelo kolik by to stálo? Předem Vám děkuji za odpověď
  • 4971 odpovědí
  • 1028 Likes
MUDr. David Tomášek  |  Plastická chirurgie, Praha
  • 4971 odpovědí
  • 1028 Likes
 |  Plastická chirurgie, Praha
Nepodléhejte pesimizmu. Jste ještě hodně oteklá, a výsledek se změní až vše opadne. Hodnoťte situaci tak kolem 3 měsíců po operaci. Kupříkladu já bych Vás reoperoval až za jeden rok po zhojení, neboť jizvy musí vyzrát a aby byla tkáň pevná a ne rozbředlá hojivým zánětem. To by se mohly prořezávat stehy a bylo by to ještě horší. Držím palce.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
  • 3 odpovědí
  • 1 Like

Reakce na MUDr. David Tomášek

Registrovaný uživatel  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
 |  Plzeňský kraj
Zajímalo by mně, jestli tato nová metoda permanentního vyhlazení nosolabiálních rýh, lze provést při mini face liftingu. Děkuji za odpověď. Iren
Mahnaz návštěvník

Reakce na Registrovaný uživatel

Mahnaz  |  Praha
 |  Praha
Máte na mysli nasoretní vrásky v oblasti obličeje od nosu kolem úst dolů. Vytvářejí ten hrubší výraz? Byl u Vás kožní převis - nadbytek kůže, který by se měl po faceliftingu vyrovnat ??? nebo máte na mysli jakoby rýhu vrásku v kůži? ta by se dal nyní řešit laserem a výplní - hydratací nebo máte na mysli vrásky rtu? Nepropadejte panice a ihned nespokojenost. Dala jste se do rukou chirurga, který Vás operoval a máte k němu důvěru a tudíž Vám asi navrhne a vysvětlí další fázi a postup. Vše závisí také na věku, kolagenu... elasticitě kůže, hojení. Není dobré být z estetické operace ve stresu, buďte trpělivá a zeptejte se opakuji chirurga.
  • 153 odpovědí
  • 77 Likes

Reakce na Mahnaz

MUDr. Jiřina Šilhánková  |  Plastická chirurgie, Prostějov, Olomouc, Brno
  • 153 odpovědí
  • 77 Likes
 |  Plastická chirurgie, Prostějov, Olomouc, Brno
Dobrý den.
Máte na mysli nasoretní vrásky v oblasti obličeje od nosu kolem úst dolů. Vytvářejí ten hrubší výraz? Byl u Vás kožní převis - nadbytek kůže, který by se měl po faceliftingu vyrovnat ??? nebo máte na mysli jakoby rýhu vrásku v kůži? ta by se dal nyní řešit laserem a výplní - hydratací nebo máte na mysli vrásky rtu? Nepropadejte panice a ihned nespokojenost. Dala jste se do rukou chirurga, který Vás operoval a máte k němu důvěru a tudíž Vám asi navrhne a vysvětlí další fázi a postup. Vše závisí také na věku, kolagenu... elasticitě kůže, hojení. Není dobré být z estetické operace ve stresu, buďte trpělivá a zeptejte se opakuji chirurga.
Mahnaz návštěvník

Reakce na MUDr. Jiřina Šilhánková

Mahnaz  |  Praha
 |  Praha
Dobrý den, ano, jak říkáte, jedná se o vrásky v oblasti kolem nosu (retoretní hluboké rýhy). Kožní převis nebo nadbytek kůže jsem neměla, pleť jsem měla celkem vypnutá a bez vrásek, až na ty vrásky kolem očních víček a mezí obočí, které stále mám a časem bych je také ráda nějak řešila.
Právě tyto hluboké rýhy + vrásky mezí obočí mě způsobují smutný a naštvaný vyraz.
A co se tyče důvěry v lékaře, nevím, jestli jsem ji měla nebo neměla, nějak moc jsem to nechtěla řešit, ale teď ji popravdě řečeno nemám.
Když jsem to řekla panu doktorovi, že si myslím, že operace se úplně nepovedla a ty vrásky stále jsou výrazné, tak mě malém vrazil facku a začal na mě hlasitě křičet, že se vymýšlím. Prý proč mě vadí zrovna vrásky kolem nosu a že prý všechny je mají a že to je úplně normální a proč mi nevadí moje ostatní vrásky v čele nebo mezi obočím!!.
Další postup ani nepřipustil navrhnout a já sama, po reakce pana doktora už ani neměla odvahu se zeptat na cokoliv dalšího!
Mahnaz návštěvník

Reakce na Mahnaz

Mahnaz  |  Praha
 |  Praha
Moc Vám děkuji za ochotu. Momentálně žádnou pomoc nevyhledavam, jelikoz jsem kratce po facliftu a jizvy jsou jeste cerstve . Pouze jsem sdělila svuj nazor na lekare a hodnotila kvalitu jeho prace. A jestli jsou to jen vrásky, ano jsou to jen vrásky, a pokud Vas to trápí a chcete je radikálne řešít a platíte za to nemalé peníze , tak je zcela normání, ze ocekavate dobré a uspokoivé výsledky, nebo ne? A jak by bychom asi všechny dopadli, kdy by každý plastický chirurg po neúspěšném zákroku měl stejný názor jako Vy a řekl, že jsou to prece jen vrásky nebo to jsou jen víčka atp,
  • 153 odpovědí
  • 77 Likes

Reakce na Mahnaz

MUDr. Jiřina Šilhánková  |  Plastická chirurgie, Prostějov, Olomouc, Brno
  • 153 odpovědí
  • 77 Likes
 |  Plastická chirurgie, Prostějov, Olomouc, Brno
Asi jste mě nepochopila. Vysvětlím. Jsem optimista a vše lze řešit doladit ke spokojenosti.
Nezvažuji Vaše finance. Efekt se dostaví určitě po otoku, po dolních víčkách je někdy konečný důsledek vidět až o 3 měsících. Obecně jizva zraje 1 rok.
..Jen vrásky jsem měla na mysli závažnější diagnózy, které také řešíme v tomto našem oboru. Promiňte. Toto je portál odborníků pro veřejnost a je o dialogu... nebylo v úmyslu někoho napadnout.
A pomocnou ruku jsem podala,...
Hezké předvánoční dny

Poraďte se s odborníkem v oboru Facelift (operace obličeje), SMAS lifting

Doktor ve Vašem okolí