Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jaký je rozdíl mezi klasickým face liftem a qick liftem?

Anonymní
Livie
Brno · Vytvořeno: 19. 6. 2017 · Poslední odpověď 26. 9. 2018

Dobrý den, zajímal by mě názor lékařů na rozdíly mezi klasickým face liftem a qick liftem. Především co se týče délky efektu omlazení, jsou obě metody stejně účinné? Děkuji za odpověď

27 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    Jana253434
    26. 9. 2018

    Vážený pane doktore,
    děkuji Vám za zprávu, kterou jsem od Vás dostala hned druhý den. Děkuji Vám také, za přesné a podrobné vysvětlení zákroku. Dostatečně jste mi vysvětlil, jaký je rozdíl mezi Quick lift a Macs lift.
    Ještě jednou Vám moc pane doktore děkuji.
    Jana

  • MUDr. Jiří Vrbický

    · 26. 9. 2018

    Dobrý den
    Nevím přesně který můj článek máte na mysli.Neznám přesný postup u quick liftu.Název je jen marketingový trik který má zaujmout.Princip bude podobný jako u t.zv. MACS liftu a jeho různých modifikací (krátká jizva,tah tkání vzhůru,menší riziko poškození tvářového nervu,možnost provést v lokální anestesii,kratší rekonvalescence).Nic ale není černobílé.
    MACS lift řeší převážně pokles v dolní třetině tváře a na krku.Řešení poklesu ve střední a horní třetině tváře obvykle vyžaduje rozšířit a prodloužit zákrok,nebo dodatečný zákrok provést později.Klasický facelift a MACS lift mají každý svá specifika a nelze je libovolně zaměňovat.Záleží na mnoha faktorech a tvrdit že výsledek je u obou metod stejný lze říci jen na základě dlouholetých zkušeností operatéra.Objektivní kryteria pro toto tvrzení nejsou a nemohou být.Nikdo ještě neprovedl jeden zákrok vpravo a druhý vlevo najednou.Já jen mohu říci že jsem mnohokrát provedl MACS lift u klienta který měl již klasický lift před mnoha lety.Jeho spokojenost byla stejná,částo větší než s prvým zákrokem.Ale ani to nelze srovnávat protože výchozí poměry při kazdém zákroku byly zcela jiné.Při rozhodování který zákrok zvolit je nutné sladit vaše preference,objektivní nález na vaši tváři,vaši celkovou kondici,nezjištnost a objektivitu lékaře a jeho zkušenosti.
    s pozdravem Dr. Vrbický

  • Anonymní
    Jana253434
    25. 9. 2018

    Vážený pane doktore.
    Četla jsem pozorně Váš článek a nevím, zda jsem vše pochopila dobře. Tedy i Quick lift, má stejné dobré výsledky, jak klasický facelift. Jen s tím rozdílem, že je jednodušší zákrok, stejný efekt a rychlejší hojení?
    O tomto zákroku vážně uvažuji, tedy bych Vás ještě jednou chtěla požádat, zda jsem to pochopila dobře. Že výsledek je stejný.
    Velice Vám děkuji za odpověď. Jana

  • Anonymní
    castiel
    28. 6. 2017

    Musím ťa varovať...

  • Anonymní
    Damouse8it
    27. 6. 2017

    Okay. I'm going to send you a few pictures of mine sometimes soon and we'll go from there. I'm definitely against thread lift though. thank you so much.

  • Anonymní
    Elisabet
    27. 6. 2017

    Dobrý den pane docente, je možné dělat tento zákrok v lokální anestezii? A operujete tímto způsobem? Děkuji za odpověď Kubátová

  • MUDr. Petr Hýža Ph.D.

    · 27. 6. 2017

    Souhlasím s paní Monou. Obličej je třeba řešit celkově a zvolit tu správnou metodu. Ve své praxi používám minimálně 3 typy faceliftů včetně jednoduššího Quick -face liftu a zákroky kombinuji i s výplněmi tukem. Někdy je vhodnější rozsáhlejší klasický SMAS lift a také doplnění zákroku o úpravu m. platysma ve střední části krku. Záleží na věku, na pokročilosti změn na obličeji a také na Vašem očekávání. Pro mladší pacientky, které ještě "nedozrály" k face liftu jsou vhodné i neinvazivní zákroky -"nitě". Je vhodné se poradit s lékařem, který nabízí jak jednodušší tak i složitější typy zákroků na obličeji a není ve svém rozhodování omezen svými technickými možnostmi . Dr. Hýža

  • Anonymní
    Mona240108
    24. 6. 2017

    Dobry den,jestli mohu doporucit vyberte si klasicky face lift. Rekonvalescence je stejna a to urcite dva tydny. Neudavate vek,ale clovek ma nejakou predstavu a pak muze byt nespokojeny s vysledky. Je dobre se informovat na dalsi veci. Bohuzel vetsinou samotny vykon liftu neni uspokojujici. Pak jsou doporucovany dalsi ukony jako odstraneni spodnich vicek,vyplneni chybejiciho objemu vlastnim tukem nebo jine vyplne. Proto je dulezie mit veskere informace, Temer kazda z nas hleda na internetu ruzne informace,jak cenu tak lekare a i dobre vysledky. Ale opravdu je dulezita komunikace s lekarem a presne se ptat na konkretni problem. Preji spravne rozhodnuti a hlavne spokojeny vysledek.

  • Anonymní
    Damouse8it
    24. 6. 2017

    Podstupila ste ho? Ja si tento vikend davam na rozhodnutie kde a ktory druh a mam strach. Dakujem.

  • Anonymní
    Damouse8it
    24. 6. 2017

    Somebody here does their homework. Impressive.

  • Anonymní
    Damouse8it
    24. 6. 2017

    Presne

  • Anonymní
    jana227336
    23. 6. 2017

    podívejte se na kliniku,která to dělá a kde se vše dozvíte, navíc je tam dost fotek skutečně jejich pacientek a uvidíte ten rozdíl. Nesouhlasím s tím,že je to jen na drobné úpravy. Čím starší člověk a větší problémy, tím větší je rozdíl před a po zákroku, u většiny je viditelné omlazení o 5-8 let.Rekonvalescence je kratší a hlavně je to v lokální anestézi, což je velká výhoda.Je dobré pro rychlejší rekonvalencenci brát týden před a týden po zákroku-Wobenzym, opravdu to pomáhá.

  • Anonymní
    Livie
    22. 6. 2017

    Moc děkuji za Váš názor a další upřesnění k příspěvku.
    S díky
    Nyvia

  • Anonymní
    Livie
    22. 6. 2017

    Děkuji za odpověď.
    S pozdravem
    Nyvia

  • Anonymní
    Livie
    22. 6. 2017

    Děkuji za odpověď.
    S pozdravem
    Nyvia

  • Anonymní
    Livie
    22. 6. 2017

    Děkuji pane doktore za odpověď.
    Mě bohužel neuspokojila, čekala jsem nějaké argumenty.
    S pozdravem
    Nyvia

  • Anonymní
    Livie
    22. 6. 2017

    Moc děkuji za odpověď.
    S pozdravem
    Nyvia

  • MUDr. Jiří Vrbický

    · 21. 6. 2017
    Nejlepší komentář

    Výše bylo podáno několik vysvětlení která jsou pravdivá.V českém prostředí propagovat t.zv. quick lift jako něco převratného proto že je prováděn tah tkání vzhůru je skutečně marketingový trik. Jedná se pravděpodobně o jednu z mnoha modifikací t.zv. MACS liftu který se ve světě provádí již více než 10 let . Název je zkratkou Minimal Access Cranial Suspension ("minimální přístup a tah vzhůru).Jedná se skutečně o méně rizikovou variantu Faceliftu pro střední a dolní partii tváře a krku. Nemohu souhlasit s názorem že méně rizikové druhy faceliftů jsou určeny jen pro lehké příznaky stárnutí v obličeji.Celosvětově je patrný trend (nebudu jmenovat všechny autority) přecházet na jednoduší zákroky se stejným efektem pro pacienta ale rychlejším hojením a s menšími riziky.
    S pozdravem Dr.Vrbický

  • Anonymní
    Livie
    20. 6. 2017

    Děkuji Vám za odpověď. Nyvia

  • Anonymní
    Livie
    20. 6. 2017

    děkuji za odpověď. Nyvia

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.