Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otok po operaci halluxu

Anonymní
Petra94733
Praha · Vytvořeno: 30. 4. 2012 · Poslední odpověď 9. 5. 2018

Dobrý den,

dne 26.4. 2012 jsem byla na operaci prave nohy, kvůli vrozenému haluxu. V posledních letech mne to velice trápilo a jelikož bolest mi dosti komplikovala normální život, rozhodla jsem se věc řešit. Nedali mi žádnou sádru, jen zafixovali obinadlem. Den po operaci mi bylo řečeno, že bych už klidně mohla jít domů.Nebo raději až zítra. Na vlastní přání jsem nakonec odešla již 27.4..Nebyla jsem uplně spokojena s péčí o nemocné.Rehabilitační sestra mě již večer po operaci nutila chodit po patě a boční pravé hraně chodidla. Velmi mne to bolelo. Zkoušela jsem to přes bolest.28.4. se objevil masivní otok kotníku a stále trvá nemožnost chodit ač jen po patě.Operace byla provedena metodou Austin. Chtěla bych se zeptat, zda-li je otok normalní a co mohu udělat, krom ledování a zvýšené polohy nohy, aby co nejdříve pominul? Dále jestli mám opravdu zkoušet chodit po patě i přes palčivou bolest?A do třetice jestli je standardní, že kontrola a převaz je až devět dnů po propuštění? Moc Vám děkuji za odpovědi. S pozdravem Petra

24 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    Hanca699582
    9. 5. 2018
    Nejlepší komentář

    Dobry den jsem dva mesice po operaci nyni ctrnact dni zacinam chodit ale stale noha nateka mam zarudlou jizvu a bolesti okolo jizvy nevite nekdo za jak dlouho se to srovna?Rehabko jsem nedostala .

  • Anonymní
    Ivik1306
    15. 7. 2013

    Dobrý den, mohu se zeptat,kde v Ostravě a u kterého doktora? mám jít také na operaci a přemýšlím o Ostravě,kde mám partnera. Čtu o této operaci a zjišťuji vše co se dá, trochu mi to nahání hrůzu a Vy jediná mě zde trochu uklidňujete...:-)Moc děkuji.

  • Anonymní
    majsa199836
    4. 7. 2013

    Hanko, operovali mě na ortop v Krnově,nehledala jsem žádné špičkové pracoviště,věřila jsem, že se zbavím potíží,což se podařilo. Nosím boty na vyšším podpadku,střídám se sportovní obuví,ještě to není 100%,občas někde zabolí,hlavně při změně počasí,chce to čas než si noha úplně zvykne

  • Anonymní
    Hanka203091
    3. 7. 2013

    Zdravím Majšo, moc děkuji za povzbuzující informace k operaci. Mohu se zeptat, kde Vás operovali, popr. jméno lékaře? Slyšela jsem o soukrome klinice v MB, kde se na ortopedii specializuji, tak nevím, zda se raději nenechat operovat prave zde. Chci mít jistotu, ze operace proběhne v pořádku a bez nějakých komplikaci, neboť hodne sportuji, ...

  • Anonymní
    majsa199836
    2. 7. 2013

    Hanko, já jsem 4 měsíce po operaci haluxu a kladívkového prstu l.nohy,operace byla bez komplikací,bolesti minimální,ale rozhodně to není žádná legrace!!!,já bych si obě nohy současně operovat nenechala,a to jsem tam neměla žádné šrouby,přeji nodně trpělivosti při rehabilitaci

  • Anonymní
    Hanka203091
    2. 7. 2013

    Dobrý den, na podzim bych měla podstoupit operaci halluxu na obou nohou současně dle metody Akina oboustranně. Podstoupit bych ji měla v Praze - FN Motol. Máte prosím někdo zkušenosti s touto metodou, jaká je cca doba rekonvalescenci, ...
    Předem moc děkuji za veškeré informace.

    Hanka

  • Anonymní
    Tina198975
    27. 5. 2013

    Zdravím.jsem ještě doma,ale v pátek na kontrole mne už pošlou jistě do práce,chodím dobře.plochou nohu mám také,ale snad se to nevrátí.doporučil mi to doktor,právě kvůli kyčlím a zádům.obě najednou by asi v MB udělali, ale doktor mi to rozmluvil.jinak jsem objevila paní,co dělá masáž zad dornovou metodou,takže ty obratle pomalu rovná a to je super.najděte si taky někoho,kdo tohle dělá.když mne masíruje,cítím,jak bere jakoby ty obratle do prstů a skutečně je rovná,úžasný a proti bolesti zad doporučuju baňkování, je to pak velká úleva.mějte se.

  • Anonymní
    jana176620
    27. 5. 2013

    Dobrý den,
    je pravda, že kloub na pravé noze máte hodně vybočený, ale palec Vám nejde do strany. Záleží také, zda již máte bolesti nebo ne, do jaké obuvi se dostanete. Já jsem ráda, že jsem zákrok podstoupila a příští rok bych chtěla jít i s levou nohou, abych měla už navždy klid :-)
    S pozdravem, Jana

  • Anonymní
    kellymk
    27. 5. 2013

    Dobrý den Tino,
    děkuji za reakci, jak se Vám daří, jste po operaci ještě doma?
    Já se spíše bojím té rekonvalescence a aby se to za pár let nevrátilo. Mám plochou nohu, takže mi přijde, že se to zákonitě vrátit musí, pokud nezačnu něco dělat s kyčlema a celkovým vzpřímením těla.
    A dělají tuto operaci v Boleslavi i na obou nohách najednou?

  • Anonymní
    Tina198975
    27. 5. 2013

    té operace se opravdu nebojte. bolest taky pak není tak hrozná a já jsem ráda, že jsem šla, je to teď dobré. na podzim půjdu určitě na druhou nohu.mějte se fajn.

  • Anonymní
    kellymk
    26. 5. 2013

    Dobrý den, také zvažuji operaci a co čtu recenze na Pírkovo sanatorium, tak bych šla nejradši tam. Koupila jsem si knížku Dornova metoda, tak bych to chtěla ještě před operací zkusit cvičením...ale obávám se, že už mám kost narostlou dost a bude to na operaci. Přikládám foto mého aktuálního stavu...co myslíte?
    Děkuji
    Monika

  • Anonymní
    Tina198975
    19. 5. 2013

    Dobrý den, dostávám se k odpovědi až nyní. Byla jsem na operaci v Mladé Boleslavi a asi metodou Brandes-Keller, jestli je to ono.
    Ikdyž jsem ještě doma, chodím už celkem dobře, bolí to jen vyjímečně, snažím se to procvičovat, ta hybnost palce ještě není úplně 100 %. Na druhou nohu půjdu také, jen ještě nevím kdy, ale stojí to za to. Mějte se hezky. Tína

  • Anonymní
    jana176620
    4. 5. 2013

    Dobrý den,
    kolegyně z práce podstoupila operaci haluxů metodou Austin. Nechala si udělat obě nohy najednou, i přesto, že lékař to nedoporučoval. Do práce dorazila po 14 dnech, o berlích samozřejmě, museli ji vozit, chodila po bočních stranách, velice pomulu a bolelo to. Určitě je lepší to neuspěchat. Kost srůstá 4-6 týdnů. Sádru neměla, měla to 6 týdnů zavázané, aby správně kosti srostly. Nohy má moc pěkné, jen drobná jizva zůstala.
    Já sama jsem nyní 6 měsíců po zákroku pravé nohy metodou dr. Barouka, kdy se už deformace nikdy nevrátí. Je mi 33 let a s haluxem se trápím již přes 10 let. Podstoupila jsem jen jednu nohu, lékař by ani obě nohy najednou neoperoval. Tu druhou potřebujete mít zdravou :-), aby jste se mohla pohybovat. Noha už nebude po zákroku nikdy jako zdravá, takže ji nemám tak ohebnou jako dřív, ale vůbec mi to v ničem nevadí, nebolí mě to při chůzi jako před zákrokem, jsem max. spokojená. Palec není na 100% citlivý jako před zákrokem a noha mi tedy otýká, což dřív se mi nestávalo, ale to prý chce ještě čas. Noha vypadá esteticky moc pěkně, mám 2 jizvy, které se dobře zahojily, jsou vidět, ale žádná tragédie :-) Úplné uzdravení dle lékaře trvá rok až rok a půl. Opravdu záleží na rozsahu deformace, na metodě, kterou podstoupíte a hlavně každý člověk zákrok snáší jinak a jinak rychle se to hojí. Do práce jsem šla po svých bez berlí po 6 týdnech, ale klidně tak ještě 2 týdny jsem mohla zůstat doma :-) Plánuji určitě podstoupit "opravu" i druhé nohy. Držím Vám palce. S pozdravem Jana.

  • Anonymní
    Nici
    4. 5. 2013

    Dobrý den,
    je mi 26 let a dne 27.5. mám jít s levou nohou na operaci metodou Austin. Na pravé noze mi budou prý dělat plastiku, bohužel nevím, jestli budou dělat obě nohy na ráz nebo postupně. Doktor mi řekl,že budu 3 dny v nemocnici. Nemáte někdo zkušenosti s touto operací a plastikou? Zda mi dají sádru a berle a za jak dlouho se budu moci vrátit do práce, dělám v kanceláři. Děkuji

  • Anonymní
    Pavla199025
    2. 5. 2013

    Dobrý den, můžete mi prosím říct, kde jste na operaci byla a jakou metodou? Já jsem byla na operaci objednaná, ale nakonec jsem ji ze strachu zrušila, protože jsem měla různé informace, že to příšerně bolí a také, že je velmi dlouhá rehabilitace, tak jsem nechtěla mít zkažené léto, mám malé dítě. Díky. Pavla

  • Anonymní
    Tina198975
    2. 5. 2013

    Zdravím vás.já jsem měla operaci 26.3.jsem stále doma,ale noha nebolí,přestala bolet už po 3 dnech doma.skoro už normálně chodím. palec je mírně oteklý,ale jiné potíže nemám.určitě nepodléhejte depresi, protože je určitě i spousta lidí, co to mají za sebou a mají to v pořádku a proto sem ani nepsali.mějte se fajn.

  • Anonymní
    kocek196490
    2. 4. 2013

    Dobrý den, mám dotaz, prosím. můžete mi sdělit, kde a kdo Vás operoval v Ostravě? čeká mně operace halluxu na pravé noze a bude mně operovat pravděpodobně MUDr.Boglevský René z kliniky ASK Tore s.r.o.Ostrava. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem DZ.

  • Anonymní
    Renata194589
    10. 3. 2013

    Dobrý den,
    byla jsem na operaci haluxu metodou Austin 4.3. a zatím mám jen dobré pocity, po operaci jsem měla zhruba 3 dny bolesti které se dali vydržet, kdy jsem byla na ně upozorněna a byli mi nabídnuty prostředky na tišení, druhý den jsem již trochu chodila o berlích a pomalu našlapovala přes patu a vnější hranu, třetí den mi ukázali jak procvičovat kloub aby neztuhl , ze začátku to bylo trochu nepříjemné, ale dnes kdy jsem pátý den po operaci už to není tak citlivé a kloub se pěkně začíná hýbat, Otoky nemám, myslím že je důležité hlavně cvičit aby se noha co nejdříve rozhýbala

  • Anonymní
    kicuriska
    24. 2. 2013

    Pravda pravda , původně se mi zdálo , že rehabku také nepotřebuju ,ale dnes jsem vděčná , že jsem poslechla . Taky jsem měla štěstí na výbornou setru ,která se s tím palcem doslava mazlila poslouchala jsem ji na slovo a doma jsem cvičila ,masírovala , promazávala a výsledek je skvělý chodím po čtyřech týdnech lyžovat nekulhám co víc si přát . Měla jsem osteotomii první zanártní kůstky + ablaci halluxu

  • Anonymní
    jana176620
    24. 2. 2013

    Dobrý den,
    určitě se nenechte odbýt s tím, že rehabilitace není potřeba, to je nesmysl, je dobré začít s ní co nejdříve po té, co je kost strostlá, protože se ztuhlá noha špatně rozhýbává. Já jsem začala po cca 7 týdnech. Zkuste i Vy sama nohu procvičovat, masírovat, aby se vrátila citlivost. Rehabilitační sestra mi sdělila, že se citlivost už nemusí vrátit, při operaci může dojít k porušení některých nervů. Je pravda, že také necítím palec a ani kolem kloubu na 100%. Nyní jsem na dovolené, chodím hodně bosa a pěšky a musím říct, že se to o hodně zlepšilo, je to asi ta nejlepší rehabilitace :-) Držím Vám palce ať se noha co nejdříve spraví. S pozdravem, Jana P.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama