Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Péče o implantáty pod žlázou

Uzivatel
31. 1. 2007 · Poslední odpověď: 14. 10. 2018

Dobrý večer, mám implantáty vel.400ml, pod žlázou. Prsa jsem před operací neměla nějak výrazně povislá, ale lékař mi dal implantáty automaticky pod žlázu, o jiné možnosti se mnou ani hovořil. Řekl jen, že každý je umísťuje tak jak se to naučil, je pravdou, že moje volba lékaře nebyla nejlepší a v době operace jsem neměla ty informece, které vím dnes, od operace je to jeden rok. Když už tedy mám implantáty puze pod žlázou, jak o ně pečovat, aby vydržely co nejdéle? Jak jsem četla nezachovávají si svůj tvar tak jako implantáty umístěné pod sval. Budou se tedy muset po čase vyměnit? Proč se tedy dávají pod žlázu, když je mnohem trvalejší efekt, když se umístí pod sval? Poraďte prosím, děkuji.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Vážená slečno, otázka, zda implantáty pod sval nebo pod žlázu je poněkud složitější. Máme 20 let zkušeností se silikonovými implantáty. Dříve se dávaly implantáty pod sval obvykle z axilárního přístupu a bez odpojení prsního svalu. Kosmetické výsledky byly horší než s implantacemi pod žlázu. Nyní se pravidelně odpojuje úpon prsního svalu a dolní část protézy naléhá na podkoží, takže je situace zhruba podobná, jako by protéza byla pod žlázou, jen je krytím horní části protézy zjemněn přechod mezi hrudníkem a prsem. Nebuďte znepokojená, můžete přijet na konzultaci, protézy se doporučují k výměně po 10 letech. Zdravím
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 1. 2. 2007
Záleží na tom o jak objemné implantáty se jedná a jaká byla velikost tkáně před augmentací. Důležité pro co nejtrvalejší efekt je samozřejmě nošení vhodného prádla, ale ostatní otázky, Vám nejlépe zodpoví Váš operatér. S pozdravem Dr. Šmuk
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 31. 1. 2007
Naše odpověď : ani 24 hodinové trvalé nosení pevmé podprsenky, ani žádné cviky apod. nezabrání postupnému hubnutí tukové vrstvy a žlázy způsobené vahou implantátu ( navíc ve Vašem případě velkých implantátů ).Pokud nepatříte mezi asi 10% pacientek, kde je vložení implantátů pod žlázu vhodnější než pod sval, doporučuji co nejrychlejší změnu uložení implantátů - pod sval. Výměna implantátů nic nevyřeší.Zdravím MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Je nutné nosit dobré prádlo, protože implantáty jsou větší, tedy těžké, a tak současně s tím, že jsou uloženy pod žlazou, prsy snáze povadnou. Výměna implantátů je zapotřebí vždy, když se materiál opotřebuje bez ohledu na místo uložení, nicméně preventivně se to nedělá. Hezký večer doc Dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Povedená nebo nepovedená augmentace prsou?

Baboo
Baboo
24. 2. 2014 · Poslední odpověď: 14. 12. 2014

Prosím o Váš názor. Implantáty Sebbin 475ml a 515ml udajně pod sval.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 25. 2. 2014
Nejlepší odpověď
Asi bych si nedovolil hodnotit operační postup a výsledek operace, protože, i když jste zaslala i předoperační fotodokumentaci, je zodpovědné hodnocení výsledku operace na místě "na živo". Pravda je, že jste velmi krátce po operaci, ale právě proto bez řádné péče o posici implantátu se neobejdete a je dobré s ní začít co nejdříve.
Především se domnívám, že je veškerý servis na Vašem operaterovi, aby to "doléčil" do spokojenosti klientky. Tedy předně jdětě k němu. Pokud Vám to nevyhovuje, zpbjelktivisujte si situaci u jiného zkušeného atestovaného plastického chirurga. Souhlasím s kolegou Paděrou, že by se měly implantáty souvisle komprimovat směrem dolů. K tomu je vhodná elastická "Lambáda" - mrkněte na stránky Prsa si vložte do podprsenky tak, aby dvorec byl co nejvýše nahoru a zevně. Vysvětlení ke takové, že vlastní žláza chronicky tlačí na implantát směrem dolů a dovnitř. Je ještě možné dát přez podprsenku elastický pás. Pak je ještě dobré aktivně prsa masírovat krouživými pohyby přez implantát podobným způsobem -. přez žlázu krouživým pohybem tlačit implantát dolů a dovnitř.
Pracuji s kompresí již dvacet let a více než 20 let zvětšuji prsa a mám s tím dobré zkušenosti. Je to však "běh na dlouhou trať" a nemusí být výsledek vždy úspěšný.
Jsem pro Vás velmi daleko, ale věřím, že se o Vás Slezané postarají stejně dobře jako bychom se postarali my Středočeši.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 10. 2009
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 6. 2020
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 7. 2023
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 11. 2019
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 8. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 1. 2022
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 1. 2008
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 2. 2011
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 9. 2016
Zmenšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 9. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi