Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Implantáty pouze pod žlázu?

Katyi
1. 10. 2009 · Poslední odpověď: 5. 10. 2009

Dobrý den, moc ráda bych Vás poprosila o Váš názor. Rozhodla jsem se pro augmentaci prsů, z důvodu povislosti po kojení. Bylo mi doporučeno 280 ml. pod sval. Můj problém je, že se bojím rekonvalescence a návratu ke sportu - obden cvičím v posilovně (aktivně) a obden hraji tenis (také aktivně). Prosím, jde řešit povislost i implantáty pouze pod žlázu? tam se dá prý sportovat dříve a bez problémů. Moc děkuji za každý Váš názor!

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 5. 10. 2009
Vážená paní,

Váš problém je zřejmě dvojí: 1/ malý objem poprsí, 2/ pokles poprsí po laktaci. Pokud je pokles velmi malý, můžeme ho vyřešit tzv. vnitřním posunem v rámci augmentace. Implantáty však musí být umístěny pod svalem, po povrchu velkého prsního svalu pak mírně posuneme směrem vzhůru ostatní "měkké" tkáně prsu. Aplikací silikongelových hmot na sval "pouze " předsuneme Vaše stávající poprsí asi o 4 cm dopředu, avšak tvar /rozumněno pokles/ zůstane. Domnívám se, že pokud je implantát umístěn pod sval, svalová síla paží je snížena jen mírně. Snad by Vám to mohlo vadit, kdybyste byla vrcholová sportovkyně. Pro normální život včetně jakéhokoli běžného sportování to po zhojení nevadí. Doporučuji Vám nalézt shodu názorů s Vaším budoucím operatérem. Po pravdě řečeno, implantáty o objemu 280 ml mi připadají poměrně málo objemné. Objem implantátu je dán jeho výškou a průměrem. Je-li malý průměr, opticky jsou prsa jakoby daleko od sebe.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

MUDr. David Tomášek
Praha . 4. 10. 2009
Je-li Váš stav takový, že Vám Váš potencionální operater doporučil implantát pod sval, pak to nebude tak strašné. I já se snažím, prakticky vždycky vkládat implantát pod sval. Prováděl jsem augmentaci prsů i kulturistce s mohutným svalem a nebyly problémy se sportem. Implantát nad svalem má svoje specifika a pokud to sebemíň jde, vkládám implantáty pod sval a to už tyto opetace provádím více než 16. let Určitě si vyberte zkušeného atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Zdraví Dr. Tomášek ********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Zdena Talábová
Hradec Králové . 2. 10. 2009
Augmentovat prs se dá jen do určitého stupně spíše počínající povislosti Pokud se jedná o pokročilejší stupeň a malé poprsí je lépe provést obě operace současně.Vzhledem k intenzivním sportovním aktivitám, pokud nejste příliš štíhlá ,přikláním se k augmentaci pod žlázu.zdravím Talábová,Fakultní nemocnice Hradec Králové
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 2. 10. 2009
Dobrý den. Nabídl-li Vám kolega augmentaci, předpokládám, že pokles prsů není tak velký a je možno ho augmentací řešit. Potom se mi jeví, pokud nejste abnormálně hubená, jako vhodnější právě uložení implantátu pod žlázu, nebo tzv. "dual plane". Nashledanou, dr. Remeš, ******
Praha . 1. 10. 2009
Dobrý den, jistě lze vložit implantáty i pod žlázu, ale píšete , že jste se rozhodla pro augmentaci z důvodu povislosti prsů. Augmentace neřeší povislost prsů. Augmentace pouze zvětší prsa. Pokud máte prsa povislá, je otázka, zda není na místě doplnit augmentaci také modelací a zpevněním prsů. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 10. 2018
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 6. 2020
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 7. 2023
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 11. 2019
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 8. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 1. 2022
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 1. 2008
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 2. 2011
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 9. 2016
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 2. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi