Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Výhody a nevýhody umístění pod sval a žlázu

Uzivatel
14. 11. 2007 · Poslední odpověď: 23. 10. 2008

Dobrý den, jaké jsou největší výhody a nevýhody uložení implantátu pod sval a pod žlázu?Je pravda, že u implantátu uloženého pod žlázou je větší pravděpodobnost, že půjde nahmatat a bude více vidět?Děkuji

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 14. 11. 2007
Čtěte více tuto diskusi: Opakuji svůj příspěvek z minula - Je přeba si uvědomit co je prs - kůže, pod ní žláza, pod žlázou sval, pod svalem žebra.
Implantát může být pod žlázou a nad svalem, drží jej jen kůže a žláza, může se časem prověšovat, jednoduché operování s časným efektem zvětšení prsu.
Dále může být uložen na žebrech a nad ním je sval, žláza a kůže, to je ta posice pod svalem. Implantát na místě drží sval i žláza s kůží. Prověšování prsu této posice implantátu je nevýrazné, složitější operování - sebemenší pohyb mimo správné místo může vést ke tvarovým komplikacím - hákovité prověšení prsu, u před operací povislých prsů může být komplikace "dvojitá bublina", ale v případě správné posice implantátu velká pravděpodobnost TRVALE pěkného prsu, sval nad implantátem vytváří přirozenější kontury. Tvar prsu se vykresluje déle ale s výrazně trvalejším efektem. Dávám implantáty z podpaždí už 14 let a myslím, že je to nejoptimálnější posice.
Posice implantátu částečně pod sval a částečně pod žlázu je to samé jako pod sval, protože prsní sval nezasahuje do zevního dolního kvadrantu a tak zde jsou u štíhlých děvčat patrnější okraje implantátu (pod žlázou, jsou okraje patrné prakticky v celém obvodě prsů - u štíhlých). Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 14. 11. 2007
Dobrý večer. Souhlasím s kolegy. Jinak podrobnější informace najdete v přiložených článcích a předchozích diskuzích. Nashledanou, dr. Remeš
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 14. 11. 2007
Ano je to pravda a zejména v tom případě, čím větší bude nepoměr velké velikosti implantátu a malé velikosti prsů. V každém případě se toto ve většině případů začně projevovat s přibývajícími lety odstupu od operace.Jsou to mé asi 14 ti leté zkušenosti z pravidelných sledování mých prvních pacientek.Pokud to tedy jen trochu jde, jsem velkým příznivcem vkládání implantátů pod sval. S pozdravem MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 14. 11. 2007
Dobrý den, pokud se užije implantát přiměřené velikosti tak nehmatet nepůjde. Při užití příliš velkého implantátu bude hmatný i při uložení pod sval. s pozdravem dr, Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Pro jaké implantáty se rozhodnout?

marc334192
marc334192
19. 1. 2016 · Poslední odpověď: 21. 1. 2016

Dobrý den, můžete mi poradit pro jaký typ implantátu se rozhodnout. Dle konzultace mohu mít oba typy a výsledný efekt bude více méně podobný. Velikost 320 ml a profil nevím. Buď kulatý implantát pod žlázu nebo anatomický pod sval( zde má pan doktor obavy,aby se mi neotočil). Mám 170/60kg . Prsa jsou po dvou dětech a žádné už neplánuji. Děkuji za odpověď

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 20. 1. 2016
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
pokud chcete přirozená prsa, volila bych ergonometrické implantáty Motiva. Velikost bych volila rovněž okolo 300 ml středního profilu. Hezký den Dr. Vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Vložení implantátu pod žlázu

fofra
fofra
24. 10. 2016 · Poslední odpověď: 30. 10. 2016

Dobrý den, na konzultaci mi bylo doporučeno uložení implantátu o velikosti 250 až 295ml pod žlázu, z důvodu dostatečného množství podkožního tuku v horní části prsou, s tím, že je zbytečné ničit sval, pokud to takto jde. A při vložení implantátu pod sval, že by mohlo dojít k rychlejšímu poklesu vlastního prsu než implantátu a bradavky by poté smřovaly dolů. Mám obavu, zda nedojde k poklesu celého prsu vlivem gravitace a váhy implantátu rychleji než je nezbytné a hlavně z větší pravděpodobnosti vytvoření kapsulární kontraktury? Děkuji

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 25. 10. 2016
Nejlepší odpověď
Dobrý den, fotografie je jistě méně přesná než osobní vyšetření, ale i já bych upřednostnil uložení implantátui pod prsní sval. Pro upřesnění - prsní sval se nachází v horní polovině implantátu, tedy sval nijak implantát v jeho poloze nedrží. Gravitace působí stejně při umístění nad i pod svalem. Záleží na velikosti. Větší implantát vytvoří větší prso a takové samozřejmě poklesne rychleji. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 2. 2011
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 9. 2016
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 8. 2017
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 1. 2024
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 10. 2018
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 11. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi