Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Velikost implantátu pod sval

Lenka34312
12. 6. 2009 · Poslední odpověď: 18. 6. 2009

Dobry den, rada bych se zeptala, jak se urcuje velikost implantatu. Sve pani doktorce jsem rekla, ze bych si prala plne trojky. Vzhledem k tomu, ze jsem se shodli na kulatych implantatech, tak mi pani doktorka rekla, ze mi da pod sval implantat o velikost 200 - 250ml v zavislosti na tom, jak se tam implantat vejde. Toto rozhodnuti bylo i z duvodu, ze se jedna o prvni operaci. Kdyz se procitam diskuzi, tak koukam, ze nekteri operateri voli i obsah 325ml pod sval...puvodne jsem mela slabsi dvojky - kupovala jsem si podprsenky o velikosti 70/75 B/C v zavislosti na tom, o jaky strih a typ podprsenky slo. Jsem ca 7.tydnu po operaci a mam kulate implantaty o velikosti 230ml - jeste nosim podprsenku, co jsem mela nosit 6tydnu po operaci, nicmene kdyz si zkousim sve stare podprsenky, tak mi stale jsou, jen s tim rozdilem, ze jsou prsa plne a maji tak i hezci tvar. Rozhodne si myslim, ze se nejedna o puvodne vysnene trojky. Pani doktorka mi tvrdila, ze se prsa jeste trochu zvetsi az se plne uvolni sval a vytahne se kuze, ale jsem z toho tak trochu zklamana... Dekuji predem za Vase reakce a pripominky Lenka 23

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 18. 6. 2009
Asi bych celou situaci tolik nedramatizoval. Je několik faktorů, které určují spokojenost pacientky po augmentaci prsů. Předně většino ženy s malými prsy nosí větší košíky, aby měly prsa patrnější a pak se hrozně diví, že jim padnou i po operaci. Dále časem si ne svoji velikost zvyknou a začíná se jim zdát, že jsou prsa malá. Implantáty kolem 240 cc jsou v průměru nejběžnější velikostí, která se ženám do prsů vkládá. Záleží však na velikosti hrudníku i množství vlastního materiálu prsu. Někdy se opravdu stane, že s velikostí není pacientka spokojena. Jen vzácně je to naopak, kdy je žena nespokojena, že má implantáty zvoleny moc velké. Každý z lékařů se snaží minimalisovat komplikace po operacích a státá se, že je konservativnější ve volbě velikosti a to hlavně kvůli přirozenosti prsů k tělu. Ideální je si o tom promluvit s operaterem a eventuelně objektivisovat si situaci konsultací u jiného atestovaného plastického chirurga, zkušeného v této problematice. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 16. 6. 2009
Vážená slečno,
velikost a typ implantátu se určuje při předoperačním konzultačním vyšetření podle představy pacientky, zkušenosti operatéra a dle místního stavu. Vždy jde o určitý kompromis mezi názorem operatéra a pacientky. Implantát by měl svým objemem a tvarem předsunout prso asi o 3,5-4 cm dopředu a svým průměrem by měl vyplnit dekolt, vytvořit hezký oblouček v zevní části prsu a oba implantáty by měly v oblasti hrudní kosti vytvořit přirozený žlábek. Výsledek by měl zapadat do celkového charakteru figury. Implantáty objemu 230 ml jsou dle mého názoru velmi malé, ve Vaší situaci bych asi neváhal použít objem kolem 350 ml, nižší profil, kulaté, umístěné pod sval.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Premium
MUDr. Svatopluk Svoboda
2 adresy v Praha (kraj), Středočeský kraj... . 14. 6. 2009
Milá Lenko,
výběr správného implantátu a jeho velikosti je na celé operaci to nejtěžší. Opravdu velice záleží nejen na tom jakou velikost si přejete, ale i na celé řadě dalších faktorů - původní prsa, svalová hmota, tvar hrudníku a podle toho i tvar a typ implantátu. Řešit tyto otázky po operaci je většinou už docela pozdě, jedinou možností, budete-li velmi nespokojená, je výměna implantátů s určitým časovým odstupem, podle mě nejméně půl roku.
Zdraví
Dr Svoboda
Praha . 13. 6. 2009
Dobrý den, správně by velikost implantátu neměla přesáhnout prsní krajinu. Tedy je nutné změřit velikost prsů, tlouštklu kůže a prsní žlázy a podle toho určit přes jakou velikost by se němělo jít, neboť větší implantát je hmatný a viditelný. Nicméně pokud jste měla velikost 2, tak implantát 230 ml musí zvětšit prsa minimálně o jednu velikost. Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Planovaná operace sutura

Wui
27. 11. 2020 · Poslední odpověď: 19. 1. 2021

Dobry den,
rada bych se Vas zeptala na váš nazor. Jsem nyni 5 tydnu po augmentaci. Byly mi dany implantaty kulate menthor 295 ml pod sval. Vse se vyvijelo dobře, az na to, ze po celou dobu rekonvascence me trochu zlobilo jedno prso, nic hrozneho - jen jsem porad mela pocit, jako by mi sesedalo dolu a bylo bolestivejsi. Minuly tyden jsem byla na kontrole po 4 tydnech a stezovala jsem si, ze me prso trochu zlobi, lekar mi rekl, ze je vse v poradku. Pred 4 dny jsem diky zrcatku zpozorovala, ze se mi rozjela jizva a implantat prosvita, prso ma jiny tvar nez druhe, jakoby mi seda dolu, zadne bolesti ani znamky zanetu udajne nemam. Jdu pristi stredu na suturu a bojim se do te doby, aby se kuze neztencila tak, ze to nepujde treba presit atd. Muzete mi rict vas nazor? Co mohu ocekavat po suture nebo se to deje bezne a bude vse v pořádku?

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 19. 1. 2021
Dobrý den,
je mi líto, ale pokud je implantát vidět, bohužel jenom sutura jizvy ve většině případů nepomůže. Vnitřní prostor kolem implantátu se přes otevřenou jizvu infikuje a vytváří se silná kapsula kolem implantátu, která implantát nadále stlačuje dolů.
Proto je vhodné implantát vyjmout, počkat, asi 2 měsíce než se vše zahojí a pak je možné implantát znovu vložit zpět.
V obou případech, tedy při vyjmutí a novém vložení implantátu, se nevyhnete ani užívání antibiotik.
Ev. by bylo by možné ránu zašít hned a dát antibiotika, jestli se proces zastaví a vše se zahojí. Ale čekat týden by se nemělo.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 11. 2009
Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 5. 2015
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 9. 2013
Zvětšení prsou
14 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 5. 2011
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 5. 2023
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 3. 2011
Zvětšení prsou
16 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 5. 2013
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 3. 2010
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 18. 2. 2021
Zvětšení prsou
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 2. 2011

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi