Jedovaté implantáty PIP

sulcova25 návštěvník
  • 2 odpovědí

Jedovaté implantáty PIP

sulcova25  |  Praha
  • 2 odpovědí
 |  Praha
Dobrý den,

v mediích se opět objevila informace o vadnosti implantátů od firmy: Poly Implant Prosthesis (PIP).
Tentokrát se neřeší spáry, které by mohly prasknout, ale výplň, která obsahuje tělu jedovatý silikon.
Implantáty mám ca. 2,5 roku. Doposud jsem neměla závažnější problémy.
Pouze posledních pár týdnů se mi zvětšily či vyplnily prsa a jedno prso mě i při jemném dotyku pobolívá.
Chtěla bych se zeptat, jak člověk může rozeznat, kdy se jedná pouze o např. větší zátěž a kdy se jedná o vážné nebezpečí?
Existuje nějaká možnost, jak zjistit, zda - li je implatát úplně v pořádku.
Jak situaci řeší pobočka firmy Poly Implant Prosthesis (PIP) v Čechách?

Děkuji moc za pomoc
a přeji Vám příjemné prožití svátků

Lenka Šulcová
lenka.regensburg@googlemail.com
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes
MUDr. Lukáš Frajer - Perfect Clinic  |  Plastická chirurgie, Praha
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes
 |  Plastická chirurgie, Praha
Dobrý den, gel, který je v těchto implantátech má jiné složení a neodpovídá normám, ale na kolik je zdravotně závadný ale nevím....dle informací, které mám se šarže těchto \"vadných implantátů\" do České republiky vůbec nedostaly a proto nebylo nutné zahájit na našem území plošnou výměnu..... Bolestivost, kterou udáváte může být z důvodu tvorby kapsuly či již různého stupně kapsulace(i třeba na podkladě ruptury), rozhodující je klinický nález v oblasti prsů, proto doporučuji klinické vyšetření Vaším chirurgem a ultrazvukové vyšetření prsů, které hodně napoví o stavu žlázy a stavu implantátu. V případě pochybností je možné provést magnetickou resonanci prů. Ruptura implantátu může být zcela bez příznaková. Jak se k problematice a případným reklamacím staví firma v ČR nemám tušení, ale nejlepší je se obrátit přímo na ně. S pozdravem a přáním pěkného dne....Lukáš Frajer
Katerina návštěvník
  • 3 odpovědí

Reakce na MUDr. Lukáš Frajer - Perfect Clinic

Katerina  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
"......dle informací, které mám se šarže těchto \"vadných implantátů\" do České republiky vůbec nedostaly a proto nebylo nutné zahájit na našem území plošnou výměnu......"

Dobry den, dneska jsem cetla v polskych novinach, ze par polskych divek, zen si nechalo zvetsit prsa v cechach a vlozili jim implantaty firmy PIP
Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
Vážený pane Mudr Frajere, prosím o informaci, z jakého zdroje pochází Vaše informace, že se jedná jen o určité šarže implantátu PIP, které jsou závadné. Dále prosím o informaci, z jakého zdroje pochází Vaše informace, že tyto šarže nebylo do CR dodány. Děkuji Jan Švejnoha
  • 2452 odpovědí
  • 34 Likes
MUDr. Robert Remeš  |  Plastická chirurgie, Chrudim
  • 2452 odpovědí
  • 34 Likes
 |  Plastická chirurgie, Chrudim
Dobrý den. Obraťte se na svého chirurga. Metod, jak zjistit rupturu implantátu je více a on Vám poradí. Stejně tak se může spojit s distribuční firmou a situaci případně řešit. Nashledanou, dr. Remeš
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
MUDr. David Tomášek  |  Plastická chirurgie, Praha
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Tato situace je natolik svízelná, že je ideální to probrat se svým operaterem. Určitě jsou zákonné postupy, kdo za situaci v rámci našeho teritoria zodpovědný. Zcela logicky se přehazuje zodpovědnost jednoho na druhého. Ale zákon to dokáže scela jasně specifikovat. Při podobné situaci v USA vzniklé v prvé polovině devadesátých let zaplatil veškeré škody výrobce. U nás je však legislativa jiná, zvl. v souvislosti s evropskou značkou "CE". Zdraví Dr. Tomášek  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon
Rebeka222 návštěvník
  • 1 odpovědí
Rebeka222  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
 |  Kraj Vysočina
Dobrý den, velice mě znepokojila zpráva, že IPRAS, (the International Confederation for Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery) důrazně doporučuje pacientkám, které mají PIP implantáty od francouzské firmy Poly Implant Prosthese nebo M implantáty od Rofil Medical, aby zašly na návštěvu ke svému plastickému chirurgovi. Venezuela dokonce nabídla všem ženám s francouzskými implantáty bezplatné vyjmutí. Já určitě v lednu na vyšetření půjdu a uvažuji taky o výměně. Po druhé chci být důsledná, proto jsem pročetla o tématice hodně. Našla jsem polyuretanové implantáty, kde výrobce právě nabízí slevu pro pacientky s PIPem při výměně a dokonce nabízí záruku pro případ kapsulární kontrakce. Chtěla bych vědět jestli opravdu je riziko kapsulce nižší u implantátů s polyuretanovým povrchem. Díky za odpověď.
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes

Reakce na Rebeka222

Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.  |  Plastická chirurgie, Praha
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes
Vážené paní, vážení přátelé,
Česká společnost estetické plastrické chirurgie v současnosti kolektuje informace o pacientkách s PIP implantáty v ČR a samozřejmě o situaci na světě.
V ČR je pro nás závazné vyjádření SÚKL (Státní ústav kontroly léčiv). Poslední závazná zpráva SÚKL (Státní ústav kontroly léčiv)ze dne  21.1... Zobrazit číslo 21.12.2011  Telefon potvrzuje pouze doporučení zvýšené dispenzární péče, tedy častější kontroly, ale zatím nikoliv nutnost tyto implantáty odstraňovat.
Proto mi dovolte, abych všechny, kterých se to týká, požádala, aby nepropadaly panice a navštívily svého plastického chirurga, případně pracoviště, kde operace proběhla. Také prosím o stručný mail o současném zdravotním stavu včetně údaje o datu operace na adresu
marketa.duskova@fnkv.cz
O přehledu a závěrech vyplývajících pro pacientky vás budeme informovat i prostřednictvím jiných medií co možná nejdříve. Průběžně lze situaci sledovat na našem webu:
http://aps.cls.cz
Přeji všem PF 2012
prof. MUDr. Markéta Dušková, CSc.
předsedkyně Společnosti estetické plastické chirurgie ČLS JEP
sulcova25 návštěvník
  • 2 odpovědí

Reakce na Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.

sulcova25  |  Praha
  • 2 odpovědí
 |  Praha
Dobry den pani doktorko Duskova,
doma jsem nasla karticku s informacemi o implantatech PIP.
Operace dne 23.4.2009
Ref: IMGHC-TX-H-230
lot: 46308 a 56106
sn: 087 a 171
Cetla jsem, ze jen urcite sarze byly zavadne. Vyctete neco z techto dat? Jake serie byly vadne?
Dekuji Vam
Lenka Sulcova
Aja návštěvník
  • 3 odpovědí

Reakce na sulcova25

Aja  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
 |  Jihočeský kraj
Dobrý den,mám také implantáty PIP.Všude se dočítám,že všechny imlantáty jsou závadné a můj operatér tvrdí,že jen ty levné jsou závadné.Ty asymetrické (nehrazené pojištovnou)a rozhodně né levné jsou prý v pořádku.Jak to vidíte vy paní Dušková?Je pravda,že jsou vadné jen některé serie?Děkuji s pozdravem p.Alena
Z0308 návštěvník
  • 1 odpovědí

Z0308  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
 |  Královéhradecký kraj
Dobrý den paní doktorko, je to dva dny, co jsem Vám posílala mail na výše uvedenou adresu a zatím bez odezvy :(

Z.
  • 755 odpovědí
  • 26 Likes
MUDr. Svatopluk Svoboda  |  Plastická chirurgie, Praha, Kolín
  • 755 odpovědí
  • 26 Likes
 |  Plastická chirurgie, Praha, Kolín
Vážená paní Rebeko i ostatní nositelky implantátů PIP !
Možná je namístě určitá obava z těchto implantátů, přestože se pravděpodobně v naší republice nikdy nepoužila právě ta vadná výrobní série. Rozhodně ale není nutné propadat panice. Jako první krok bych doporučoval návštěvu vašeho plastického chirurga, který vám implantáty vkládal a konzultovat s ním další postup. Ostatně si myslím, že každá žena, která má implantáty, by jednou za čas měla svého plastika navštívit a nechat se vyšetřit, i když žádné problémy nemá - alespoň všem svým pacientkám to důrazně doporučuji a většina z nich to dělá.
Podle vyšetření pak rozhodujeme o dalším postupu - nejsem-li si jist, že je všechno v pořádku, provedeme vyšetření sonografické, případně mammografii či CT nebo magnetickou rezonanci. Na základě příslušných vyšetření se pak rozhodne, co dál.
Já osobně s implantáty PIP žádnou zkušenost nemám, naštěstí jsem je nikdy nikomu nedal, nemám totiž příliš důvěru k výrobku, který je příliš laciný nebo se slevou.
Otázkou zůstává, jakým způsobem se k celému problému postaví výrobce nebo distributor, ale celý problém v současné době řeší Společnost estetické chirurgie (viz odpověd prezidentky společnosti prof. Duškové). Je třeba vyčkat na oficielní závěry a stanoviska.
Nicméně návštěvu vašeho plastického chiruga bych dlouho neodkládal.
Zdraví
Dr Svoboda
Kavanova4 návštěvník
  • 10 odpovědí

Reakce na MUDr. Svatopluk Svoboda

Kavanova4  |  Zlínský kraj
  • 10 odpovědí
 |  Zlínský kraj
Dobrý den,mám implantáty od roku 1999,druh 354-2504,název-mammární implantát,výr.č.L21647 a L22628,dodávka C32/99 a C44/99,ráda bych věděla,co jsou zač,to je všechno,co o nich vím,celé roky mám bolesti,utržený sval,asimetrii obou prsů,byla jsem před několika lety přijata po předoperačním vyšetření na spravení,se vším údivem mě po několika hodinách čekání a přípravy na operaci poslali z ničeho nic bez vysvětlení domů,co si mám o takovém přístupu myslet,mám větší kompexy,než jsem měla a na nové nemám prostředky,co teď?děkuji za odpověď
tereza návštěvník
  • 15 odpovědí
  • 1 Like
tereza  |  Jihomoravský kraj
  • 15 odpovědí
  • 1 Like
 |  Jihomoravský kraj
Mám imlantáty od roku 2008,nedostala jem po operaci od nich kartičky,tak nevím,co mám v těle.Po kauze závadných implantátů PIP,bych samozřejmě chtěla vědět,jestli je náhodou nemám,protože můj operatér s nimi také pracoval.Samozřejmě jsem se ho na to ptala e-mailem,aby mi dodatečně podal informace.Odpověděl mi,že po tak dlouhé době není schopen dovyhledat dokumentaci,což mě připadá hodně podivné.Když jsem chtěla před lety kartičky po operaci,tak mi říkal,že žádné nepotřebuji,že je vše v dokumentaci.Nevím,jak mám teď postupovat,kde to zjistit.Psala jsem i na kliniku, kde dotyčný lékař pracoval a tam mi ani nedpověděli.
  • 323 odpovědí
  • 17 Likes

Reakce na tereza

MUDr. Jaroslav Hirňák - Perfect Clinic  |  Plastická chirurgie, Praha, Liberec
  • 323 odpovědí
  • 17 Likes
 |  Plastická chirurgie, Praha, Liberec
Dobrý večer paní Terezo.
Každý zodpovědný chirurg si vede i vlastní dokumentaci /dokumentace na klinice je samozřejmosti/ a proto ani po dlouhé době není žádný problém dohledat přesně každý použitý prsní implantát dle identifikačních štítků nalepených v dokumentaci. Váš chirurg Vám neříká celou pravdu.
MUDr.Jaroslav Hirňák
www.perfectclinic.cz
+  420 ... Zobrazit číslo 420 604 988 624  Telefon
  • 755 odpovědí
  • 26 Likes

Reakce na tereza

MUDr. Svatopluk Svoboda  |  Plastická chirurgie, Praha, Kolín
  • 755 odpovědí
  • 26 Likes
 |  Plastická chirurgie, Praha, Kolín
Vážená Terezo,
to je ale veliká ostuda a mnoho to vypovídá o kvalitě pracoviště, kde jste byla operována.
Samozřejmě, že jste měla být informována o výrobci a typu implantátů.
Identifikační karty implantátů je povinen chirurg pacientce vydat bez jakékoliv výjimky.
Stejně tak je zákonem stanovená povinnost archivace lékařské dokumentace minimálně po dobu 5 let, většina seriozních pracovišť archivuje dokumentaci podstatně déle, nejméně deset let.
Zdraví
Dr Svoboda
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na tereza

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Pokud je to opravdu tak jak to píšete, i když mi to dost udivuje, pak existují zákonné postupy jak vaší dokumentaci od pracoviště získat. Lze též podle jména operatera zjistit kde pracuje nyní. Vaší chybou ovšem je, že jste si sama aktivně o dokumentaci nepožádala. Mám sám zkušenosti s tím, že na to pacienti zapomínají, protože se ženou do operace s "klapkami na očích" jen s vidinou, že už, už budou mít velká prsa. Naše pracoviště ovšem dodržuje zákony o archivace dokumentace a tak u nás lze minimálne deset let najít veškerou dokumentaci. Troufám si tvrdit, že máme dokumentaci dostupnou celých 17 let co naše pracoviště funguje.
S pozdravem MUDr. David TOMÁŠEK  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na tereza

• 390 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, souhlasím s diskutujícími kolegy, Váš chirurg by měl mít dokumentaci či pracoviště, kde byl výkon prováděn. Rozhodně doporučuji si přečíst příspěvěk předsedkyně společnosti prof. Duškové, kde jasně definuje, jak postupovat v případě, že máte implantované PIP implantáty.
S pozdravem Lukáš Frajer
  • 2452 odpovědí
  • 34 Likes

Reakce na tereza

• 2452 odpovědí
  • 34 Likes
Dobrý den. To je nesmysl! To jste snad ani nebyla u lékaře, natož aby měl plastickou atestaci. Všechny implantáty, a předpokládám, že i PIP, jsou vybaveny identifikačními údaji, které je operatér povinen uložit do dokumentace. Aby to měl usnadněno, jedná se obvykle o samolepící štítky, které se vlepují jak do dokumentace nemocniční, tak na "kartičky" pro pacientku a do soukromé dokumentace chirurga. Když si ji vede. Pokud poslední 2 písemné materiály neexistují, tak nemocniční dokumentace se archivuje ze zákona. Mám za to, že dokonce 100 let. A Vy máte ze zákona nárok na kopii požadované části dokumentace. Takže se oficiálně na dané pracoviště s touto žádostí obraťte a kopii dostanete. Velmi dobře tuto svou povinnost znají. Získání potřebných údajů může chvíli trvat, ale existují a dostanete je. PIP jsem nedával, protože mi jejich cenová politika byla od začátku podezřelá, ale chce se mi věřit, že nastavený kontrolní systém naší republiky by závadnou šarži k běžnému užití neuvolnil. Nezoufejte a nashledanou, Remeš
tereza návštěvník
  • 15 odpovědí
  • 1 Like

Reakce na tereza

• 15 odpovědí
  • 1 Like
 |  Jihomoravský kraj
Hezký večer, děkuji za Vaše odpovědí a všechno, co jste mi napsali jsem již tenkrát věděla(pracuji v nemocnici) a klapky na očích jsem opravdu neměla, několikrát jsem pana doktora žádala na kontrolách a nejenom já(i jiné klientky tohoto plast.chirurga) o kartičky od implantátů,tvrdil mě ,že kartičky nejsou potřeba a vše je v dokumentaci.Samozřejmě mě tato odpověď neuspokojila,ale co jsem mohla dělat.Teda jedné klientce, která byla odhodlanější a nevzdávala se "je" dal.....byly to jen čísla načmáraná na kousku papíru, takže dost nevěrohodné...No zkusím znovu kontaktovat pracoviště, snad mi někdo odpoví.
  • 2543 odpovědí
  • 268 Likes

Reakce na tereza

MUDr. Jiří Paděra - Perfect Clinic  |  Plastická chirurgie, Praha
  • 2543 odpovědí
  • 268 Likes
Dobrý den, existuje i jiná možnost a to je sehnat příslušné dokumenty o implantátech u dovozce. Tento dodává na pracoviště plastické chirurgie implantáty a je nutné vést dokumentaci fakturační. Tedy distributor by tyto identifikační karty měl mít také k dispozici a nalézt je podle data použití by neměl být problém. dr.Paděra
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na tereza

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Milá Terezko, velmi mne mrzí, že jste musela narazit na pracoviště, které svým způsobem dělá našemu oboru ostudu. Váš operater je povinnen Vám tuto dokumentaci oficielní cestou dodat. Pokud to neudělá, pak je to postižitelné a pokud to neuděláte Vy, abyste se dostala ke své dokumentaci, pak ho podoporujete v tom, co se Vám samotné nelíbí. Můžeme si o tom popovídat i mimo toto forum, pokud jej nechcete "pranýřovat" na tomto serveru. Budete-li chtít zavolejte mi na  6023... Zobrazit číslo 602303877  Telefon . Práce estetického chirurga je velmi náročná, často nás kritizují pro věci, se kterými opravdu nemůžeme nic dělat, avšak tak, jak to podáváte Vy to vypadá opravdu na chybu pracoviště, které krátkozrace tají něco na co má zákazník, klient a pacient právo. Opravdu bych si rád vyslechl názor druhé strany....
S pozdravem MUDr. David TOMÁŠEK
  • 144 odpovědí

Reakce na MUDr. David Tomášek

MUDr. Alexandr Šimek  |  Plastická chirurgie, Olomouc
  • 144 odpovědí
 |  Plastická chirurgie, Olomouc
Dobrý den všem,přestože často nevstupuji do těchto diskusí,tentokrát považuji za nutné se připojit a podpořit kolegu MUDr.Tomáška.To,co zde popisujete, mi připadá jako z jiného světa a nemohu uvěřit,že by takto jednal atestovaný plastický chirurg se svými klientkami.Na mém pracovišti dostává každá pacientka kopii operačního protokolu s nalepenými průvodkami použitých implantátů.Toto pokládám za velmi důležité,neboť pacientka tak získá jednoznačnou informaci o typu,značce a velikosti implantátu,který ji byl na tu i onu stranu vložen.Zdraví,dr.Šimek
tereza návštěvník
  • 15 odpovědí
  • 1 Like

Reakce na MUDr. Alexandr Šimek

• 15 odpovědí
  • 1 Like
 |  Jihomoravský kraj
Bohužel je to pravda, i když je zřejmé,že jde o vyjímku mezi atestovanými plastickými chirurgy, tak je nás dost, co jsme podstoupily u tohoto lékaře operaci a nemáme nic v ruce.
luciee návštěvník
  • 1 odpovědí

luciee  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
 |  Olomoucký kraj
dobry večer pane doktore.Byla jsem u vás na plastice zvětšení prsou před dvěma lety a žádnou kopii operačniho protokolu ani nálepky s pruvodkami použitých implantátu jsem bohužel nedostala.ted mám obavy že ani nevím co v těle mám.proto bych vás chtěla požádat o dodání těchto dokumentu.Děkuji Tomiova
tereza návštěvník
  • 15 odpovědí
  • 1 Like

Reakce na luciee

• 15 odpovědí
  • 1 Like
 |  Jihomoravský kraj
Poraďte mi postup nebo na koho se obrátit, pokud mi nebudou poskytnuty informace o implantátech,které mě byly voperovány,stále marně čekám na odpověď svého operatéra, co mi to tam vlastně dal,jestli kvalitu nebo šunt.Ale podle toho,jak se brání mi podat informace o značce a šaržích,tak to budou asi ty šunty.Jsou nějaké páky,které by ho donutily mi tyto informace podat?Nechci slyšet,že na to mám ze zákona právo nebo že na jiných pracovištích, kartičky dáváte,to já všechno vím. Já jen potřebuji vědět, co tam mám a podle toho se zařídit.Nechci tady zatím,zveřejňovat jméno chirurga a pracoviště,ale pokud nebude zbytí, tak to všude vytroubím.......nevím,jak dál postupovat,když ani nevím,co mám v těle.....
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na tereza

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Musím opět říci jen jedno: Pokud Vám pracoviště dokumentaci nedá, řešte to právní cestou. Váš advokát si dokumentaci vyžádá buď smírnou cestou, nebo cestou soudní. I mně Vadí, že mezi pracovišti v našem oboru jsou taková, která tuto dokumentaci nedávají....
Zdraví Dr. Tomášek  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon
www.plasticka-chirurgie-praha.cz
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na tereza

• 390 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý večer paní Terezo, myslím, že ve vlastním zájmu by měl v současné situaci, která probíhá okolo implantátů PIP dodat informace sám operatér bez nutného nátlaku. Myslím, že doporučení a postoj jsou k těmto implantátům zcela jasné a i když došlo k případné ztrátě dokumentace by měl Váš chirurg říci jaké implantáty použil(každý z nás užívá 1-2 firmy dodávající implantáty), byť i ve Vašem případě ty nesprávné a vyvaroval Vás případných zdravotních komplikací, které by mohly nastat....upřímně si myslím, že "vytroubéné" jmého operatéra na tomto serveru vyvolá jistou negativní reklamu, ale Vám stejně nepomůže ohledně zjištění typu implantátu, ale tím rozhodně nehájím kolegu, který postupoval trochu jinak než je zvyklé.....
Myslím, že v této chvíli jde o maximální kooperativu mezi námi lékaři- Vámi pacienty bez osobních invektiv...věřte , že i my, jsme celou záležitostí okolo implantátů zaskočeni
S pozdravem
Lukáš Frajer
tereza návštěvník
  • 15 odpovědí
  • 1 Like

• 15 odpovědí
  • 1 Like
 |  Jihomoravský kraj
Já nikomu nezazlívám,že použil tyto implantáty, nikdo v té době nevěděl,že jsou toxické.Mě jen vadí,že při této mimořádné situaci,není schopen jednoduše podat informaci, je to neprofesionální, nemorální a skrývá se zatím kdoví,co.Já se přece nebudu zbytečně podrobovat operaci,jen abych zjistila, jestli mám v těle tyto implantáty a nebo žít s pocitem, že ve mě tiká časovaná bomba.Ale máte pravdu, s tím "vytroubením" jsem trochu ujela.Ač nerada,asi mi nic jiného nezbude,než ten právník....
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na tereza

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobrý večer Terezo,
přeci není možné, aby Vám doktor tuto velmi důležitou informaci tajil, nebo neměl doklady, Vaše nejistota je dvakrát tak horší než moje jistota, byla jste na klinice osobně? Zajeďte tam co nejdřív, tohle přeci není možné, třeba Vám to jen nechtějí zdělit po telefonu, moje dnešní objednávka k operatérovi byla také velice nepříjemná zkušenost. Dáma na recepci se mě dvakrát arogantně ptala, jestli opravdu mi operovali na jejich klinice a objednala me za měsíc!!! Zítra budu volat přímo lékaři, jímá mě hrůza, jak se bude chovat...
tereza návštěvník
  • 15 odpovědí
  • 1 Like

Reakce na Briany

• 15 odpovědí
  • 1 Like
 |  Jihomoravský kraj
Dobrý večer Briany
Klinika dělá mrtvého brouka a zodpovědnost podle nich má pouze můj operatér,tak je to asi na něm.....no pokud mě nepodá věrohodné informace do konce týdne,zájdu za právníkem a poradím se....už mě to nebaví pořád čekat.....mám taky jiné povinosti,než PIP implantáty.
tereza návštěvník
  • 15 odpovědí
  • 1 Like

Reakce na tereza

• 15 odpovědí
  • 1 Like
 |  Jihomoravský kraj
Tak,již mám jistotu,omlouvám se, pan doktor mě před chvílí odpověděl.....bohužel patřím mezi těch 2000 žen a mám taky okrouhlé PIP
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na tereza

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Je mi to Terezko moc líto, budeme to muset nějak zvládnout a trochu se podpořit, zítra se snad zase objeví nové zprávy, pevné nervy.
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na tereza

• 390 odpovědí
  • 4 Likes
Paní Terezo, je mi to líto, ale bohužel se v tuto chvíli bude muset počkat na vyjádření, jak přesně postupovat a za jakých podmínek......tuším asi jak Vy i ostatní pacientky se nyní cítíte, ale věřte-nevěřte i nás lékaře tato kauza velmi zaskočila ať už na úrovni estetické či rekonstrukční chirurgie.... Lukáš Frajer
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na tereza

• 390 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý večer paní Terezo, já věřím, že problém ohledně nedodaného implantátového pasu a problému implantované protézy se brzy vyšetří k Vaší spokojenosti a nebudete nucena přistoupit k Vašemu zákonnému právu...jen bych rád podotknul, že pokud se to stane, tak to není selhání systému, ale selhání jednotlivce...chápu Vaše rozhořčení nad celou záležitostí, ale nejedná se dle mého o systémovou chybu lékařů vs. pacienti....Vážně, veřte- nevěřte, že i nás lékaře toto velmi zaskočilo ať už v rámci estetické či rekonstrukcí chirurgie prsu...
Lukáš Frajer
Lucie Belyakov návštěvník
Lucie Belyakov  |  Olomoucký kraj
 |  Olomoucký kraj
Dobrý den,
jaqk zjistím jake mám imlantaty??
Byla jsem cca před 6roky u doktora Zalešáka v Olomouci,ale vubec nemam ponětí jaky typ implantatu mam?
Nevite nekdo jake typy implantatu MuDr Zálešák používal?
Dekuji za odpoved.
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na Lucie Belyakov

• 390 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, po operaci by Vám operatér měl dát implantátový pas, kde jsou uvedeny data o implantátuu, proto na tomto pasu. Pokud by tomu tak nebylo nebo došlo ke ztrátě, tak tyto informace budou založeny do dokumentace na pracovišti, kde byl výkon prováděn, případně v kopii u operatéra, proto je vhodné svůj dotaz adresovat přímo na primáře Zálešáka či jeho pracoviště....
S pozdravem....
Lukáš Frajer
tereza návštěvník
  • 15 odpovědí
  • 1 Like

• 15 odpovědí
  • 1 Like
 |  Jihomoravský kraj
Bohužel,to taky vždycky neplatí, psala jsem na pracoviště,kde jsem byla operována a to mi bylo dnes sděleno, cituji:
Promiňte, ale na našem pracovišti uchováváme dle rad našich kolegů, viz prilohy ve Vašem mailu, protokoly o provedené anestezii, za kterou plně odpovídáme . Jinak evidenci prsnich implantátů si vede MUDr. XY a zodpovídá za provedenou plastickou operaci. Jeho telefon ******. S pozdravem a plným pochopením Dr.XY
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na tereza

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Napsat Vám mohou cokoliv, ale domnívám se, že pravdu nemají. A je dobře, že to napsali. Pro Vás je důležité co praví zákon a to je, že kdo přijme odměnu za provedený výkon, ten je za něj profesionálně zodpovědný. Vypadá to, že buduset řešit situaci zákonným způsobem. Oni musí vést ke zodpovědnosti lékaře, který pro ně pracoval. Celá situace nabývá v současné době hektické hysterie. Na druhé straně pravda je jak nejen některá pracoviště pracoviště, ale i pacienti dopouštějí organisačních chyb..Zdraví Dr. Tomášek  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon
  • 2452 odpovědí
  • 34 Likes

Reakce na tereza

• 2452 odpovědí
  • 34 Likes
Dobrý den. Myslím, že povinnost o podání informace se odvíjí od toho, s kým jste měla podepsanou smlouvu. Je-li to pracoviště, v tom okamžiku je požádejte o kopii dokumentace. Protože její součástí je identifikace materiálů použitých při operaci. Tedy i implantátů. A Vy na kopii své dokumentace máte ze zákona nárok. "Rady kolegů" nikoho nezajímají. Zákon mluví jasně. Pokud byla smlouva mezi Vámi a operatérem, je vydání kopie jeho povinností a musí Vám ji zajistit. Remeš
elisa návštěvník
  • 4 odpovědí

Reakce na tereza

elisa
  • 4 odpovědí
Terezko ozvěte se mi na můj email...elisa.com@seznam.cz....mám podobné problémy jako vy.Díky Elisa
Alžbětka návštěvník
  • 5 odpovědí

Reakce na tereza

Alžbětka  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
TO Tereza : vsadím se, že ten doktor XY je ve skutečnosti Dr. Libor Polák...mám stejné zkušenosti
  • 2543 odpovědí
  • 268 Likes

Reakce na Lucie Belyakov

• 2543 odpovědí
  • 268 Likes
Dobrý den, doktora Zálešáka znám a zcela jistě pacientům po operaci všechny doklady dává a také má k dispozici všechny operační protokoly, tedy postačí jej navštívit. Nicméně nemít ani ponětí jaké máte v těle implantáty je opravdu velmi zvláštní. dr.Paděra
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na Lucie Belyakov

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Prim. Zálešák je velice šikovný, zkušený a zodpovědný plastický chirurg, tedy se obraťte na něj s žádostí o výpis z dokumentace, která bude určitě k dosposici. Spíš se domnívám, že Vy jste tehdy pochybila, že jste odešla z pracoviště bez jakékoliv dokumentace. Měla jste mít alespoň záruční dokumentací na implantáty. Zdraví Dr. Tomášek  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí
Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobrý den,byla jsem operována v únoru 2009 a lékař mi voperoval PIP implantáty, jelikož byly pro mě nejvhodnější z hlediska tvaru, kulatý vysoký profil. Cena za operaci byla 55000,- Kč jako za použití jiných typů implantátů, např. Eurosilicone. Cena samotných implantátů tedy měla být 30000,-. Po sandálu se dočítám, že se jedná o jedny z nejlevnějších imlantátů. Na toto bych nikdy nepřistoupila. Lze tedy zjistit, zda jsem nebyla poškozena nejen závadnými implantáty, ale také nehoráznou sumou za levné implantáty? Prosím o odpověď, děkuji
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes

Reakce na Briany

• 676 odpovědí
  • 60 Likes
Vážené paní, vážení kolegové,
ve čtvrtek 5.1.2012 proběhne schůzka na Ministerstvu zdravotnictví, která rozhodne o dalším postupu v ČR. O výsledku budete všichni neprodleně informováni.
Přeji všem pevné nervy, trpělivost a důvěru
prof. MUDr. markéta Dušková, CSc.
  • 2543 odpovědí
  • 268 Likes

Reakce na Briany

• 2543 odpovědí
  • 268 Likes
Dobrý den, o závadnosti implantátů bohužel předem nikdo nevěděl. Ale cena operace a implantátů na pracovišti kde jste operaci podstoupila jistě nebyla tajná a Vy jste s ní souhlasila. Tedy nevím jak jste mohla být poškozena. dr.Paděra
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na MUDr. Jiří Paděra - Perfect Clinic

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Souhlasila jsem s cenou za operaci a implantáty, ovšem netušila jsem, že si kupuji implantáty, které jsou ve skutečnosti o třetinu levnější než jiné... To je stejné pane doktore, jako by jste si šel koupit oklek od Armaniho a oni by vám prodali oblek z tržnice za 50.000,- protože Vám líp padne...
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na Briany

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Nutno přiznat, že v této fázi nemáte pravdu. I oblek z tržnice lze prodat za 50 000, pokud jej někdo koupí. Lékař opravdu není povinen Vám říci jaký materiál používá, pokud si o to ovšem neřeknete. Já dělám augmentace 20 let, zpočátku jsme byli rádi, že se sem vůbec něco vozí, pak po vstupu do unie se sem přistěhovalo mnoho výrobců. V současně době mne konkurenční situace nutí k tomu, abych dával vybrat pacientkám i výrobce implantátů s tím, že je jedna operace dražší a druhá levnější, protože dávám prostě levnější implantáty. Většinou rozdílné cenové relace jsou často ne v kvalitě, hlavně proto, že by měly být všechny stejné, ale hlavně v konkurenčnosti. Méně známí výrobci na trhu se podbízejí cenami oproti tomu, že ty renomované firmy zase znají svou cenu na světovém trhu.
Vy jste cenovou relaci přijala, Na typ a výrobce implantátu jste se neptala. Vše závisí jednak na pracovišti, jak Vás poučí a na Vás jak jste s konsultací spokojena. Když nyní nastala hysterie kolem implantátů PIP, tak najednou postižené pacientky hledají chybu jen na pracovištích a ne na sobě. Chápu, že je to situace velmi nepříjemná, ale musí se rozumně řešit. Chápu, že jste investovala do operace a 55 tisíc je hodně. Já kupříkladu podobnou operaci účtuji minimálně 70 tis. a přez to ke mně pacientky přijdou. Já jim vše vysvětllím, nabídnu cenové rozdíly a je jen na pacientce jak se rozhodne. Takto dlouho po operaci se těžko něčeho dovoláte. Pracoviště, které Vás účtovalo Vám vlastně poskytlo to co jste chtěla. Chápu Vaše rozčarování ale chápejte taky Vy nás....To slovo "pochopení" je zde na místě. Takovouto situaci nikdo znova nečekal. V roce 1993 v USA došlo k podobné situaci.
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobrý večer pane doktore,
děkuji za vyjádření, jistě, že nezpochybňuji práci operatéra, uznávám, že za vadnost implantátů nemůžou naše kliniky. Ovšem zastávám stejný názor jako pan doktor Svoboda ... co je příliš levné, bývá vždycky podezřelé. Pokud dáváte svým zákaznicím možnost si vybrat a oni přistoupí na levnější variantu, je to v pořádku, ale já tuto možnost nedostala. Nechtěla jsem ušetřit peníze... rozhodně ne na takovéhle věci. Můžu Vás ujistit, že mě jako nositelku implantátů PIP, které nikdo nikdy nedokáže říct, zda jsou vadné či ne, opravdu moc nezajímá vyjádření lidí, kteří si na tyto implantáty možná ani nesahli, natož aby je nosili v těle. Francouzi, kteří sami implantáty vyráběli, doporučují implantáty svým lidem vyndat. To je mnohem podstatnější než rádoby moudra našich znalců... "Lidičky, bouchl Černobyl, přijďte si pro acylpyrin"... Reoperace mě bude stát dalších 60.000,- tisíc a dost bolesti... ale bude nejlevnější, pokud mi zachrání život.
Marcee návštěvník

Marcee  |  Středočeský kraj
 |  Středočeský kraj
:o))Musím reagovat na vaši rozhořčenou odpověď- nebo alespoň v tomto duchu psanou. Pane doktore, rozdíl mezi tržnicí a vaším pracovištěm by být přeci jen měl.A já pevně doufám, že i je.I z toho důvodu, že máte akademické vzdělání, jste lékař a jistě si nepřejete, aby vás lidé brali jako někoho kdo prodává jablka. Takovému člověku přece nesvěřujeme život! Já chápu - ohledně té "hysterie" kolem implantátů - že se tento rozruch spoustě pracovištím, kde je voperovali nelíbí, protože , a to bez ohledu na to zda věděli nebo ne o jejich závadnosti - pacientkám zřejmě budou muset implantáty vyměnit na své náklady, v případě žaloby. A to je jistě nepříjemná věc. Ale jaksi to tu neobhajujte - protože ono se to tak nějak nebere, pokud se to netýká vás nebo vaší rodiny přímo.
Pak už to není hysterie ale průšvih. A opravdu nevím proč bychom měly cokoli chápat jako pacientky. Jak jste sám napsal - zaplatily za to některé až 70.000,-- Kč a dostaly tzv. zboží jaké chtěly. A to zboží je prostě zkažené - nebo tady běžně lékaři nakupují závadné zboží za tyto peníze a když zjistí že je může ohrozit na zdraví nebo životě tak si řeknou: Chápeme to..... Prdlačku! Tak nikdo nereaguje. Každý chce bezvadné zboží! A každý koho se to týká má strach!.... Já jsem PIP implantáty dostala jako onkologická pacientka. Chodím na ultrazvuk každých pů roku, na kontroly za čtvrt roku. Za 2,5 roku stíhal jeden zánět druhý, o bolestech nemluvě. Při reoperaci se zjistilo, že jeden implantát prasklý byl, ve druhém kapsule. Nechodila jsem na jedno stejné pracoviště - co se týče ultrazvuku, a rozhodně šlo o kvalitní pracoviště. Přesto se na to nepřišlo. Sama cítím velký rozdíl mezi tím, co mám v těle teď. Přestože vím, že SÚKL by měl vše zaznamenávat, za půl roku se počet prasklých PIP imlantátů na jejich stránkách nezvýšil.A to jsem tam osobně volala.Paní nedokázalaříct, proč.Někdy mám pocit, že se tak děje záměrně. Věřte, že nejsem sama kdo dopadl stejně.
A proto se nedivte, že většina z nás NEMÁ POCHOPENÍ.
A ten kdo by měl být s to chápat - jsou přece lékaři. Ostatní příhody z konce minulého století, jistě momentálně nebudou aktuální.
S pozdravem Marcela Machalová
pacientka (nadace Femina)
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na Briany

• 390 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, chápu Vaše rozhořčení nad vzniklým stavem, ale myslím že kolega Tomášek Vám dobře vysvětlil, jak je to s cenovou politikou implantátů a následným užitím námi, lékaři. Cena implantátu není plošně definována v podobě "doporučené ceny" a každé pracoviště může s cenou pohybovat. Osobně jsem PIP implantáty v případě kosmetické operace nikdy nepoužil, ale věřte mi, že řadou pacientek byly poptávány právě pro jejich cenu ve snaze ušetřit za tento výkon. Nikdo z nás, kdo kosmetické či rekonstrukční operace prováděl, netušil že používá vadný materiál v podobě PIP implantátů. Veškeré implantáty, které se implantují v ČR musejí mít atest a schválení(která jsou mimochodem velmi přísná), což jistě měl i implantát PIP v době kdy byl u nás registrován. Zde je pak jasné pochybení firmy PIP, která zřejmě upravovala a modifikovala výsledky testů či jinak ovlivňovala schvalování jejího výrobku. Myslím, že až bude situace jasnější ohledně toho jak postupovat v ČR bude na programu i finační odpovědnost vůči firmě v podobě hromadných žalob s eventuelním odškodněním. Toto ale myslím že zcela přesahuje rámec této diskuze, jak se celá situace bude vyvíjet dál....
Přečtěte si prosím vyjádření prof. Duškové, která k tomu podává zcela jasné informace.
S pozdravem Lukáš Frajer
Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
Dobrý večer, má žena má podobný problém. Nechala si voperovat implantáty PIP a rozhodně jí nebylo řečeno, že jsou levnější a proto méně bezpečné. Jednalo se jen o tvar. Musím říci, že se mi z tohoto pohledu zejména poslední příspěvky některých pánu plastických chirurgů příliš nelíbí. Chci upozornit, že socialistický systém kdy za nic neodpovídám je pryč a že je doba příležitostí ale i odpovědnosti. Doba, kdy si beru peníze v obálce bokem a odpovědnost má nemocnice nebo stát, je již věřím dávno pryč. Pokud doporučím implantát PIP, který se ukáže, že je vadný, nesu za to odpovědnost. Dle mého názoru není na pacientce, aby rozpoznala, jaký implantát je kvalitní a jaký ne. To vše musí vědět lékař, jehož cílem není jen vydělat, ale zároveň léčit a nepoškodit lidské zraví. I pekař musí garantovat, že kvásek který použije, je hygienicky a zdravotn nezávadný. Domnívám se, že odpovědnost musí být v otázce lidského zdraví a života mnohem, ale mnohem větší a neměla by skončit jen vysokou pokutou resp uzavřením provozovny jako tomu je u pekaře. Co myslíte?
Jan Švejnoha
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na Honza74

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobrý večer,
ano myslím, že jste to přesně vystihl. Nechtěla jsem levné implantáty, vaše pani asi taky ne, šlo jen o tvar, ptala jsem se na PIP implantáty, když mi je doporučovali, na kvalitu i cenu. Za kvalitu ručil distributor, dobře, ale ujišťovali mě, že jsou stejné, jako Eurosilikony... museli vědět, že to není pravda, kdybych věděla, že to jsou nejlevnější implantáty na trhu, nikdy by je do mě nedostali. Cena byla pevná ta se nezměmila ani kdyby mi dali Eurosilikony... 55.000,- Neřekli mi pani, když si vezmete tyhle šunty, co vám padnou jak ulitý, zaplatíte jen 35.000,- Teď máme čekat, až rozhodnou... no to nemusím, žiji v Čechách ne, takže hup s hlavou do písku... Oficiální prohlášení bude vypadat takto: Milé dámy, dneska jsme zjistili, že implantáty sice jsou závadné, ale v Čechách nikomu nic nehrozí, jsou tu jiné klimatické podmínky než ve Francii a implantáty u nás praskat nebudou, pro uklidnění situace v zemi všem doporučujeme Diazepam...
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes

Reakce na Honza74

• 676 odpovědí
  • 60 Likes
Vážený pane, chápu vaše rozhořčení a máte samozřejmě do určité míry pravdu, nicméně mi dovolte vás upozornit na určité okolnosti, které si nemusíte uvědomovat:
1. lékař není kompetentní, aby posoudil závadnost anebo naopak vhodnost zdravotnického prostředku, je pro něj směrodatné a závazné prohlášení odborníka (SÚKL, MZ ČR), který také povoluje distribuci a prodej prostředku v ČR
2. bohužel implantáty PIP byly garantovány značkou CE (což znamená jsou jsou schváleny k užívání jako zdravotnický prostředek v rámci Evropské ekonomické oblasti) a při tom měly nízkou cenovou relaci, což vedlo k jejich užití rozhodně však ne pouze v ČR ale po celé Evropě i jinde
3. ubezpečuji vás, že pro naši odbornou komunitu je tento případ zásadním problémem a rozhodně se budeme snažit ho vyřešit co nejdříve
4. k vyřešení je samozřejmě potřeba i součinnosti pacientek, o což nyní znovu prosím, protože rozčilení je pochopitelné, ale ostatní negativní reakce vůči plastickým chirurgům nesmyslné
Ještě jednou apeluji nejenom na vás a prosím o krátké poshovění

Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
Vážená paní prof. Dušková,
bohužel nevím jakému pánovi byla Vaše odpověď adresována, ale z odpovědí předpokládám, že mě. Chci Vás ujistit, že plně chápu princip ověřování jakosti v rámci mezinárodního obchodu i EU a plně chápu, že lékaři nakupují atestované (ať už kýmkoli) výrobky. To i ten pekař nakupuje jistě kvásek, od atestovaného dodavatele, který kvásek může prodávat, má hygienou schválené výrobní prostory apod. O tom diskuse nebyla. Diskuse byla o odpovědnosti a výběru dodavatele kvásků oním pekařem, stejně jako o odpovědnosti za chléb, kterou má pekař vůči svým zákazníkům. Zákazník nebude reklamovat kvásek u pekařova dodavatele, ale chléb u pekaře. A prokáže-li se, že byl kvásek zkažený nebo způsobuje nějaké komplikace, je odpovědnost dodavatele vůči pekaři zřejmá, ale tu si řeší sám pekař, nikoli zákazník, co si u pekaře zakoupil chléb. Věřím, že podobně a pevně věřím že i mnohem důsledněji a lépe to funguje v obasti medicíny, jejíž produkty jsou tísícinásobně dražší a kde riziko špatného nákupu lékaře má dalekosáhlejší následky než chybná koupě kvásku pekařem. Dle mého v běžném životě a pro každého občana platí jednoznačně, že za vadu výrobku/služby odpovídá prodávající. Ten si řeší dle charakteru vady dále reklamaci se svými zaměstnanci (vada výroby, služby) evtl. dodavatele dílů (vada dodaného materiálu). Je-li to ve zdravotnictví v CR jinak, jakmile přesvědčím rodinu a své známe, emigruji do Ugandy za lepším zdravotním systémem. Jan Švejnoha
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes

Reakce na Honza74

• 676 odpovědí
  • 60 Likes
Vážený pane,
nevím, zda-li vás moje odpověď uspokojí, ale:
V ČR zažíváme něco podobného poprvé. Dovolím si však připomenout 3 velké problémy s prsními implantáty v minulosti, která nás naštěstí a díky našemu systému práce ve zdravotnictví minuly. Byly to
1. v osmdesátých letech 20. století polyuretany, které byly příčinou vzniku nádorů jater, v ČR nebyla povolena registrace
2. silikonové implantáty firmy Dow Corning v 90. letech byly obviněny z vyššího rizika vzniku rakoviny prsu, to se však podrobným výzkumem vyloučilo, nicméně na základě tohoto obvinění došlo k odstranění obrovského množství implantátů a firma Dow Corning odešla z tohoto trhu,v ČR nebyla povolena registrace
3.hydrogel implantáty firmy Rofil-konec 90 let-byly radiolucentní, takže je odborná veřejnost velmi vítala, neboť usnadňovaly vyšetření prsní žlázy, během krátké doby se ukázaly jako zdravotně závadné a účet ZP se plošně odstraňovaly, v ČR nebyla povolena registrace
Velice vás prosím, abyste vážil slova a přestože jste jak již jsem řekla právem rozhořčen, neútočil na ty, kteří jsou z toho stejně nešťastní jako samotné pacientky.
Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
Vážená paní profesorko Dušková,
chtěl bych Vás poprosit, abyste mi neříkala co mám dělat.Vůbec nevím z jakého titulu tak činíte? Já jsme občan, pacient, stejně jako Vy jste občan a pacient. Myslím, že jsme si tak nějak rovni. Navíc já jsme Váš zákazník. Ale to si uvědomují jen v civilozovaném světě. Dále by mne zajímalo, čím jsem na koho zaútočil? Útok podle mého vypadá jinak. Je podivné, jaké emoce vyvolá, když někdo jen nazývá věci pravým jménem. Hned to berete jako útok? Já přeci nikdy nikde nepsal, že by měl lékař zkoumat vzorky. Já přeci nikdy nenapsal, že má být chemik a dělat si rozbory. Já jen napsal, že by se měl každý (pekař, bazénář i -a zejména-operatér) nést svůj díl odpovědnosti. Zde vidíte, že minimálně nám a paní kolegyni NEBYLO nabídnuto, že je více druhů implantátů economy/standard/business A,B,C,D,E,F...v různých cenových relací akvalitách provedení!? Mám tušení, že více operatérů prodávalo levné implantáty za drahé. Ale i to je v pořádku a je to business (i když v případě medicíny trochu ujetý) a klidně bych i souhlasil, že si mám každý kleint o implantátech a jejích dodavatelích a cenách zjistit více. Pak to ale zveřejněte! Pokdu to neumí pohlídat operatér, nechte normálně výrobce implantátů prodávat implantáty konenčným pacientům a nechť operatér jen voperuje klientkou vybraný implantát. Jestliže implantát doporučí operatér, nese dle mého automaticky výhodu zisku (opakuji, že to je naprosto v pořádku!) ale následně i odpovědnost za vadu. Každý nezávislý právník i soud Vám řekne to samé. A pokud ne, děje se něco nekalého a je lepší stěhovat se do Ugandy.
Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Reakce na Honza74

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
Vážená paní profesorko Dušková,
ještě mi prosím zkuste vysvětlit, jak s tím vším souvisí Vaše dobré historické znalosti ze 70., 80 a 90. let? Podle mne nijak.
Udělám chybu, omluvím se a nesu za to odpovědnost. Za malé chyby malou, za velké chyby velkou. Toto platilo, platí a doufám, že mezi slušnými stále platit bude. Je jistě mnoho operaterů, kteří svou práci dělají dobře a již dnes nabízejí zvlášť cenu implantátu a zvlášť cenu operace. Znáte nějaké? Jsou-li určitě lépe než já. Kolik jich bude? Problém je, že jste si nastavili mod, podle kterého se všem neodpovědným velmi dobře prosperuje až do chvíle, než je průšvih. A nyní se nezlobte mám moře své práce. Věřím, že se vám to podaří vyřešit co nejlépe.
Jan Švejnoha
Jarka Praha návštěvník
  • 2 odpovědí

Jarka Praha  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
 |  Středočeský kraj
Bylo by v tom pripade vhodne pozadovat primo po Francii ci urad EU,ktery vydava CE,aby nesli zodpovednost a pomohli.CR kazdy zaluje a za vse platime a jde to z nasich dani.Pozadujte tedy kompenzaci a to v plne vysi.
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na Jarka Praha

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Za jeden den se na tomto diskusním foru objevilo prakticky nejvíce příspěvků na toto téma za které můžeme vděčit hlavně návštěvníkům p. Švejnohovi a návštěvnici Briany vedle pěti dalších s jedním příspěvkem.
Chápu, že zde vznikla hysterie kolem informaci o jedovatosti implantátů. Chápu, že mnoho lidí je nejistých a nešťastných. To ovšem neznamená že se budeme - lékaři versus pacienti urážet a vyčítat si příjmy, nebo hovořit ve smyslu "kdybych to byla věděla tak bych sem, sem nechodila". Panu Švejnohovi zvlášť bych rád zdůraznil, že cesta do Ugandy s celou rodinou by byla nákladnější než extrakce implantátů. I přez to, že neznám zákony Ugandy se domnívám, že jsou u nás zákony lepší. Tak nezatěžujte tento server zbytečnými dotazy a řiďte se zákony. Všichni dobře víme, že neznalost zákona neomlouvá. Stejně jako neomlouvá pacientku, že se neptala lékaře na typ a výrobce implantátu, ale stejně tak neomlouvá lékaře, že to podrobněji nevysvětlil. Ať je to jakkoliv pacientka si na operační stůl lehla a operaci podstoupila, čímž potvrdila souhlas téměř všeho. Posléze se zjistil problém a ten jde vyřešit snadno - zákonnou cestou. Tento postup řešení by si měl zjistit nejen pacient, ale i lékař. Objevilo se zde i mnoho zajímavých postřehů. Stačí vše jen řešit, nic více.
Pravda je, že se mi to dobře říká, když jsem zcela náhodou a "naštěšstí" PIP implantáty nepoužíval, ale pokud bych je používal, pak bych svůj problém řešil zase jen zákonnou cestou.
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Vážený pane doktore,
nedovedete si představit, jak se momentálně cítím a jaká noc mě zase čeká. Ano, jste opravdu na jiném břehu a proto se Vám velice lehce mluví o věci, která se Vás bezprostředně netýká. Ano, jistě, zákonná cesta, ta by tu byla...pro mě to znamená zaplatit reoperaci, podstoupit rizika spojená s operací, prozvracet dvě noci po narkoze, počkat, zda tělo implantát přijme, pak najmout dobrého právníka a zažalovat operatéra, kterému se operace povedla a s jeho prací jsem spokojená... Vážený pane doktore, fora, která vznikají jsou tu proto, aby lidé, kteří jsou s problémem spjati měli možnost o tom mluvit. Zatěžujeme Vás?? Opravdu mi chcete říct, že Vás svými příspěvky zatěžujeme? Má Vaše žena, vnučka, dcera, snacha implantáty PIP? Nemáte ani nejmenší tušení o tom, co momentálně prožívají ženy s implantáty PIP v těle a vy si dovolíte říct, že Vás zatěžujeme? Jste lékař, který v této zemi složil přísahu, odpovězte mi tedy na otázku, co jsem já, jako pacient udělala špatně.
MUDr. Otakar Lucák
MUDr. Otakar Lucák Basic member
  • 1321 odpovědí
  • 49 Likes

Reakce na Briany

MUDr. Otakar Lucák
MUDr. Otakar Lucák  |  Plastická chirurgie, Ostrava
  • 1321 odpovědí
  • 49 Likes
 |  Plastická chirurgie, Ostrava
Věřte,že si dovedu zcela přesně představit Vaše pocity.Rád bych Vás alespoň trochu uklidnil,je-li to v tuto chvíli možné.Jak dlouhá doba uplynula od operace?Máte nějaké potíže s prsy?Věřte,že je dost pacientek,které mají implantáty PIP již skoro deset let,chodí na pravidelné kontroly,nikdy žádné problémy neměly a ani nemají.Určitě ne všechny šarže PIP jsou špatné.Težko říct o co v současné době v kauze kolem implantátů PIP jde,zda je za tím obchodní konkurenční boj,nebo zda třeba výrobce v poslední době za účelem vyššího zisku nepřesunul třeba výrobu do Číny, jak se mnohdy děje.a tam je vše možné.Pokud ale nemáte problémy,nic akutního Vám nehrozí.Samotná výměna není složitá,navíc je nebolstivá,narkoza velmi krátká. Uvědomuji si,samozřejmě všechny ty starosti kolem toho všeho,ale i přes všechny ty nepříjemnosti se to dá zvládnout,protože hlavní je Vaše zdraví a psychická pohoda,která je teď tím vším narušená.Je mi to za všechny pacientky moc líto.Hlavními viníkv je však opravdu třeba hledat jinde než jen mezi lékaři samotnými. prim.MUDr.Otakar Lucák ,Ostrava
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na MUDr. Otakar Lucák

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Vidíte, že jsou dvě hodiny ráno a já stále nespím.
Operaci jsem podstoupila v únoru 2009 a nikdy jsem neměla problémy. Sice mě prsa pobolívají, ale je to oboustranné a cyklické, což spojuji s menstruací. V listopadu jsem opět byla na ultrazvuku, který si sama každý rok platím. Výsledky jsou negativní. S prací doktora jsem spokojená, prsa jsou pěkná, původně jsem měla jít na modelaci, ale doktor to zachránil právě tvarem těchto implantátů. Ušetřil mě před jizvami, které jsem nechtěla.Tak a teď ho mám žalovat?
Vše bylo v pořádku do okamžiku, kdy najdu na internetu obrázek jedovatého implantátu a ze zprávy zjistím, že se jedná o ty moje. Jsem v situaci, kdy vlastně nevím, jestli implantáty nechat vyndat, nebo je nechat a riskovat. Každopádně jste první lékař, který projevil trochu morální etiky, za což Vám velice děkuji. Možná to budete právě Vy, kdo mi je bude jednou vyndavat a to i přes fakt, že jste přes půl republiky. Děkuji, přeji klidný večer.

Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
Dobrý den pane doktore,
výrobce již údajně neexistuje, majitel je ve vazbě a údajně již od dubna 2010 jsou implatnáty od firmy PIP v Čechách zakázané.

Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na Honza74

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobrý večer všem,
zřejmě už jste si přečetli zprávu z dnešní schůzky. Veškerý optimusmus je pasé. Čeká me a všechny klientky operace se všemi riziky s tím spojenými. Mrzí mě velice co se stalo držím palce nejen sobě, ale i klientkám, kterých se to bezprostředně dotýká..
Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
Vážený pane doktore Tomášku, děkuji za Vaši reakci, pozorně jsme si Váš email přečetl a zkusím reagovat na vše postupně a bez emocí (ty prožívají ženy, co mají tento implantát v těle, je jich celá řada včetně mé ženy, paní Briany, kterou tímto velmi obdivuji za její racionální názory a schopnost je takto formulovat, já bych se v její situaci asi neudržel).

Nevím, jak jste přišel na to, že vám vyčítám příjmy. O to tu vůbec nejde. Nejsem závistivý, jestiže je někdo dobrý operatér, výborný ekonom, skvělý kuchař, výborný pilot,pracovitý kopáč ,velkou část života věnoval studiu do kterého inevstoval čas a peníze, pracoval a pracuje více než jiný (má 2 zaměstnání), je pečlivý, odpovědný a férový a tím má více než kdokoli jiný, má a vždy bude mít můj obdiv a velkou úctu. Ale o to tady vůbec nejde. Tady jde o to, že když něco prodám, pak za to nesu odpovědnost (jedno kolik to stojí a kolik vydělávám nebo nevydělávám). To je vše, kolem čeho se to tady točí. Pokud to tak není, řekněte již nyní všem dalším Vašim kleintkám !POZOR!, neneseme odpovědnost za dodaný implantát. Zjistěte si sami, jaký chcete, musí mít atest. Neneseme odpovědnost za léky, které Vám podáme, mají-li atest a budou-li vadné, reklamujte si je u výrobce. Jinak je to vrchol ALIBISMU!
Jde o zodpovědnost a dodržování jistých pravidel, kterým se z pro mne nepochopitelného důvodu bráníte.

Připomenu, že i když většinu žen nenutí k plastice prsů jejich zdravotní stav a jedná se zejména o zlepšení vzhledu a jejich psichycké pohody, ne každý tuto operaci snáší dobře, po operaci je vcelku dlouhá rekonvalescence, je s tím spojeno sposta obtíží atd. Mou ženu např jeden prs bolel ještě rok a půl po operaci. I z toho je patrné, že na nějakou reoperaci nemají nyní příliš pomyšlení. Navíc se objeví zpráva, že je možné, že jsou implantáty vadné a zdraví škodlivé. Zatím nikdo, včetně vás lékařů si není jistý jak moc. Psychický stav je kolikrát horší než samotný fyzický stav. Jak by se Vám líbilo, kdybych Vám řekl, že v nemocnici kde jste byl na modelaci nosu a kde Vám odebírali krev zjistili, že mají dodavatele injekčních stříkaček, kde se při výrobě zjistilo, že některé byly kontaminované virem HIV i když byly hygienicky zabalené a měly atest CE. Je to podobné. Do vyšetření budete nervózní a budete čekat vysvětlení nemocnice, proč brala injekční stříkačky od tohot dodavatele a ne jiné. Pak zjistíte, že byly levné. Vy jste ale platil za modelaci nosu stejně jako jinde. Jak se zachováte?
A by se zjistilo , že nejste v pořádku, tak by mě zajímalo jak byste se zachoval pak. V takovém stavu tyto ženy nyní jsou. Nikdo nic neví a neumí jim poradit.
Operatéři a kliniky by podle mne měly jasně říci:
Nebojte se, vše se dá řešit, my pro Vás uděláme maximum, bude-li nutná reoperace, zajistíme jí v našich NEJ prostorách za těch NEJ podmínek, bez nároku na naši odměnu. Dostavte se prosím co nejdříve ke svému operatérovi, ten každé pacientce bez poplatků a bez vyjímky provede vyšetření, pošle na sono, mamograf evtl. magn rezonanci (na vše se totiž dle regionu nyní standardně čeká 2-5 měsíců). Nebo nějaký jiný návrh. Něco podobného bych jako platící zákazník očekával kdekoli pane doktore Tomášku.
Dále bych po této zkušenosti čekal okamžité zveřejnění nákupních cen všech dostupných implantátů na CZ trhu a jejich podrobný rozbor, aby se zákaznice již od nyní měli dle čeho rozhodovat, když to mají dle vás činit. Místo toho tady uvádíte nic neříkající klišé, hovoříte o zákonech, ale sám jim nerozumíte nebo rozumět nechcete a vyhýbáte se odpovědnosti. Ne Vy osobně ale vidím, že byste se choval asi stejně. Jinak v AFRICE jsme již byli a rozhodně se tam s rodinou nechystám stěhovat, bylo to
V T I P. Ale musím Vám říci, že spousta lidí se tam k sobě chová lépe, než tady. A jelikož hodně cestujeme, tak víme, že to tak je skoro všude. Kdyby to šlo, "emigruji" někam okamžitě. Ale protože jsem Čech, rád bych, aby podobný plevel, jaký tu díky tomtuto bují a daří se mu zmizel a lidé mohli v této zemi žít stejně normální život, jako jinde.

Na zatěžování "Vašeho" marketingového serveru již reagovala Brian a pokud se nedržím zákonů, žalujte mne. Předpokládám, že za chvíli zavoláte "Vašeho" IT, aby začal podobné příspěvky mazat. K lehání na stůl se raději vyjařovat nebudu, je vidět že jste lékař, který žil možná dlouhá léta v socialismu a dodnes nic moc nepochopil. Lehla si, zaplatila předem, tím vše odsouhlasila. Rychle zašít a tím to pro mne skončilo. Platí zákony.
Jestli však náši právníci zjistí,že někdo udělal nějakou chybu, nebo že jsou zde zákony horší než v "Ugandě" (a zjistím, kdo za ně platil a kdo se nechal uplatit), ještě ode mne o zákonech určitě uslyšíte pane doktore. Věřím, že i to co píšete, tak píšete z důvodu Vašeho hysterického zaujetí pro věc a neuvážené věci píšete proto, že se vše týká Vaší profesionální hrdosti. Věřím, že to tak je a že vše dopadne co možná nejlépe.
Jan Švejnoha
Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
Vážený pane doktore Tomášku, děkuji za Vaši reakci, pozorně jsme si Váš email přečetl a zkusím reagovat na vše postupně a bez emocí (ty prožívají ženy, co mají tento implantát v těle, je jich celá řada včetně mé ženy, paní Briany, kterou tímto velmi obdivuji za její racionální názory a schopnost je takto formulovat, já bych se v její situaci asi neudržel).
Nevím, jak jste přišel na to, že vám vyčítám příjmy. O to tu vůbec nejde. Nejsem závistivý, jestiže je někdo dobrý operatér, výborný ekonom, skvělý kuchař, výborný pilot,pracovitý kopáč ,velkou část života věnoval studiu do kterého inevstoval čas a peníze, pracoval a pracuje více než jiný (má 2 zaměstnání), je pečlivý, odpovědný a férový a tím má více než kdokoli jiný, má a vždy bude mít můj obdiv a velkou úctu. Ale o to tady vůbec nejde. Tady jde o to, že když něco prodám, pak za to nesu odpovědnost (jedno kolik to stojí a kolik vydělávám nebo nevydělávám). To je vše, kolem čeho se to tady točí. Pokud to tak není, řekněte již nyní všem dalším Vašim kleintkám !POZOR!, neneseme odpovědnost za dodaný implantát. Zjistěte si sami, jaký chcete, musí mít atest. Neneseme odpovědnost za léky, které Vám podáme, mají-li atest a budou-li vadné, reklamujte si je u výrobce. Jinak je to vrchol ALIBISMU!
Jde o zodpovědnost a dodržování jistých pravidel, kterým se z pro mne nepochopitelného důvodu bráníte.

Připomenu, že i když většinu žen nenutí k plastice prsů jejich zdravotní stav a jedná se zejména o zlepšení vzhledu a jejich psichycké pohody, ne každý tuto operaci snáší dobře, po operaci je vcelku dlouhá rekonvalescence, je s tím spojeno sposta obtíží atd. Mou ženu např jeden prs bolel ještě rok a půl po operaci. I z toho je patrné, že na nějakou reoperaci nemají nyní příliš pomyšlení. Navíc se objeví zpráva, že je možné, že jsou implantáty vadné a zdraví škodlivé. Zatím nikdo, včetně vás lékařů si není jistý jak moc. Psychický stav je kolikrát horší než samotný fyzický stav. Jak by se Vám líbilo, kdybych Vám řekl, že v nemocnici kde jste byl na modelaci nosu a kde Vám odebírali krev zjistili, že mají dodavatele injekčních stříkaček, kde se při výrobě zjistilo, že některé byly kontaminované virem HIV i když byly hygienicky zabalené a měly atest CE. Je to podobné. Do vyšetření budete nervózní a budete čekat vysvětlení nemocnice, proč brala injekční stříkačky od tohot dodavatele a ne jiné. Pak zjistíte, že byly levné. Vy jste ale platil za modelaci nosu stejně jako jinde. Jak se zachováte?
A by se zjistilo , že nejste v pořádku, tak by mě zajímalo jak byste se zachoval pak. V takovém stavu tyto ženy nyní jsou. Nikdo nic neví a neumí jim poradit.
Operatéři a kliniky by podle mne měly jasně říci:
Nebojte se, vše se dá řešit, my pro Vás uděláme maximum, bude-li nutná reoperace, zajistíme jí v našich NEJ prostorách za těch NEJ podmínek, bez nároku na naši odměnu. Dostavte se prosím co nejdříve ke svému operatérovi, ten každé pacientce bez poplatků a bez vyjímky provede vyšetření, pošle na sono, mamograf evtl. magn rezonanci (na vše se totiž dle regionu nyní standardně čeká 2-5 měsíců). Nebo nějaký jiný návrh. Něco podobného bych jako platící zákazník očekával kdekoli pane doktore Tomášku.
Dále bych po této zkušenosti čekal okamžité zveřejnění nákupních cen všech dostupných implantátů na CZ trhu a jejich podrobný rozbor, aby se zákaznice již od nyní měli dle čeho rozhodovat, když to mají dle vás činit. Místo toho tady uvádíte nic neříkající klišé, hovoříte o zákonech, ale sám jim nerozumíte nebo rozumět nechcete a vyhýbáte se odpovědnosti. Ne Vy osobně ale vidím, že byste se choval asi stejně. Jinak v AFRICE jsme již byli a rozhodně se tam s rodinou nechystám stěhovat, bylo to
V T I P. Ale musím Vám říci, že spousta lidí se tam k sobě chová lépe, než tady. A jelikož hodně cestujeme, tak víme, že to tak je skoro všude. Kdyby to šlo, "emigruji" někam okamžitě. Ale protože jsem Čech, rád bych, aby podobný plevel, jaký tu díky tomtuto bují a daří se mu zmizel a lidé mohli v této zemi žít stejně normální život, jako jinde.

Na zatěžování "Vašeho" marketingového serveru již reagovala Brian a pokud se nedržím zákonů, žalujte mne. Předpokládám, že za chvíli zavoláte "Vašeho" IT, aby začal podobné příspěvky mazat. K lehání na stůl se raději vyjařovat nebudu, je vidět že jste lékař, který žil možná dlouhá léta v socialismu a dodnes nic moc nepochopil. Lehla si, zaplatila předem, tím vše odsouhlasila. Rychle zašít a tím to pro mne skončilo. Platí zákony.
Jestli však náši právníci zjistí,že někdo udělal nějakou chybu, nebo že jsou zde zákony horší než v "Ugandě" (a zjistím, kdo za ně platil a kdo se nechal uplatit), ještě ode mne o zákonech určitě uslyšíte pane doktore. Věřím, že i to co píšete, tak píšete z důvodu Vašeho hysterického zaujetí pro věc a neuvážené věci píšete proto, že se vše týká Vaší profesionální hrdosti. Věřím, že to tak je a že vše dopadne co možná nejlépe.
Jan Švejnoha
Něhoslava návštěvník
  • 5 odpovědí

Něhoslava  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
 |  Středočeský kraj
Plně chápu obavy pacientek,které v sobě mají implantáty zn.PIP.
Samozřejmě, že lékaři nemohli tušit,že nabízejí a implantují ženám vadné implantáty.
Po přečtení příspěvků v této diskuzi,musím konstatovat,že mnohé příspěvky lékařů jsou vůči pacientkám citlivé a ohleduplné /MUDr.Svoboda,MUDr.Hirňák/. A především chci za všechny pacientky poděkovat MUDr. A.Šimkovi za jeho dnešní názor.
Naproti tomu mnohé výroky MUDr.Tomáška jsou z lékařského i lidského hlediska hluboce NEMORÁLNÍ.
Například srovnávat prodej obleku z tržnice za 50 000,- Kč jako obleku od Armaniho s cenou politikou implantátů je poněkud zavádějící. Chcete snad doktore Tomášku veřejně tvrdit,že na tom přece nic není,že mohou být pacientky podváděny a mohou jim být prodávány levné implantáty za ceny drahých?
Uvádíte: "lékař není povinen vám říci,jaký materiál používá,pokud si o to ovšem neřekne."
Je to jen biznis jako každý jiný, pracoviště si může s cenou pohybovat jak chce.
Přitom etický kodex Společnosti estetické chirurgie mimo jiné
uvádí: "Člen musí hledět za všech okolností na to,aby částky
účtované za jeho péči a služby byly úměrné."
MUDr.Tomášek popisuje,že práce estetického chirurga je velice náročná.
Já bych spíše řekla,že tato práce je o dovednosti,estetickém cítění a o umění jednat s lidmi.
Chcete snad doktore Tomášku estetickou chirurgii,kdy se jedná o plánované zákroky a pacienti jsou předem vyšetřeni a připraveni,srovnávat s náročností jiných lékařských oborů, jako je neurochirurgie kardiochirurgie,transplantologie,
traumatologie aj.???
A znovu citace doktora Tomáška:
"Ať je to jakkoliv, pacientka si na operační stůl lehla a operaci podstoupila, čímž potvrdila souhlas téměř všeho"
K tomu se opravdu nedá říci už vůbec nic a o něčem toto svědčí........
3skola návštěvník
  • 10 odpovědí

3skola  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
Pani profesorka, velmi si vazim Vaseho teoretickeho pristupu k problemu "PIP". A bola by som rada, keby som reopraciu mohla absolvovat u odbornicky ako ste VY. Ja aj moja matka mame taktiez bordel PIP v tele, bohuzial. Sme sice Slovenky, ale boli sme na augmentacii z estetickych dovodov v CR v roku 2007/8. Mali sme smolu, ze sme obidve dostali PIP.
Dnes som po konzultacii v SR, riesim vymenu co najskor, aj za cenu bolesti a rekonvalescencie. Lebo tento psychicky stav sa uz neda dalej prezivat, nemozem spat ani jest...

Len jednu vec neviem pochopit... Ako je vobec mozne, ze k takejto situcii vobec doslo, pre Boha?!
PIP mala nejaky certifikat z roku XY. To neexistuje pravidelna kontrola?! Aka je teda zaruka, ze nejaka ina spolocnost (Mentor, Nagor, Silimed, Eurosilicone, Arion a ine...) nezacne tiez od isteho roku pouzivat technicky silikon namiesto zdravotne nezavadneho kvoli zisku?! Ako je mozne, ze XY rokov tam davali tento zavadny silikon?! Chapem, ze samotny operater toto neriesi. Ale ved na to existuju vsetky tie komory, zdruzenia, ustavy, spolky a rozne organizacie na KONTROLU. Preco prave tieto vsetky neapeluju na PRAVIDELNYCH KONTROLACH takych citlivych materialov ako su prave implantaty (nielen prsnych)?!!! Ved ked ziskam nejaky certifikat v roku XY, tak je jasne, ze to nie je navzdy, pravidelna kontrola musi byt! Aspon certifikat ISO tak funguje. A zvlast, ze vobec poistovne v CR preplacali prave tieto lacne materialy na korekciu po onkologickom ochoreni. Smutna realita dnesnej doby. "Je to najlacnejsie, tak podme do toho". Len akosi zabudli, ze to nie je ako kupit si nekvalitne topanky a prezut ich za ine.
Jednoducho, som laik, ale zdravy rozum to neberie... zasa raz politika. :(

"Dobru noc".
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes

Reakce na 3skola

• 676 odpovědí
  • 60 Likes
Vážená paní, nevím, zda to zde už zaznělo, ale zcela jednoduše v případě PIP se jedná o tresní čin podvodu, který navíc ohrožuje lidské zdraví. Výrobce je v tresní vazbě, neboť vyráběl kvalitní materiál v cca 12 % objemu produkce a ten také předkládal k zkouškám a kontrolám kvality. Nikoho prostě nenapadla možnost, že je někdo takový lump a dalších 88% objemu produkce, které neodpovídají požadavkům zdravotní bezpečnosti, bude drze prodávat. Máte pravdu, že je otázka implantátů jako takových, ale pevně doufám, že pachatel dostane takový trest, který ho poučí a případné další zájemce o podobný postup obohacení odradí.
Co se týče pojištění i v tom s vámi souhlasím. Pro mé chápání by bylo daleko vhodnější, aby si pacient vybral u lékaře svoucestu, dostal účet a pojišťovna by mu ho proplatila podle typu jeho pojistky, ale na to si ještě budeme muset počkat.
Přeji hezký den
prof. Dušková
All návštěvník
  • 1 odpovědí

All
  • 1 odpovědí
Dodavatel ... tedy lekar odpovida za svoji praci a je take za to placen. Jinak by mohl mit plat jako napr. sicka ve fabrice. Dodavatel vzdy odpovida za kvalitu pouzitych materialu a pokud ho nekdo podvedl je to pouze vztah mezi nim a subdodavatelem implantatu a ne vztah odberatele a subdodavatele.

Neco podobneho je i s dalnici v Ostrave, silnicari to prece dobre uvalcovali a nemuzou za to ze se to vlni.

Kdyby lekari nebyly nenazrani a cast penez dali na pojistky odpovednosti tak jak je to bezne ve svete, resila by to pojistovna, ktera by to pak uplatnovala regresem na vinikovi.

Tak ze ceůy problem je tedy v systemu jak nase zdravotnictvi funguje, take by mely byt povinne pojistky odpovednosti a tim by se i dalo hodne problemu predejit a ne je okecavat.
  • 2543 odpovědí
  • 268 Likes

Reakce na All

• 2543 odpovědí
  • 268 Likes
Dobrý den, je smutné, pokud diskutující nemá ani odvahu se pod svůj příspěvek podepsat. Máte pravdu, že lékař odpovídá za svoji práci. A na případné chyby při ní je také pojištěn, stejně jako to je běžné ve světě. Nikoliv však na chyby výrobců implantátů. Pojišťovna by uhradila reoperaci při chybě lékaře. Ale lékaři neprovedli operace špatně a tudíž se na toto nemůže vztahovat pojištění profesní odpovědnosti lékařů. Stejné to je i v ostatních zemích kde byly tyto implantáty používány. Nikdo úmyslně nepoužil vadné implntáty. dr.Paděra
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na All

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Máte pravdu v tom, že dodavatel, v tomto případě lékař, je zodpovědný za svojí práci. Pokud je lékař řádně pojištěn nemusí se ani obávat, že by jeho pacient o něco přišel v případě komplikací. Problém je však u pacientek, u kterých žádné komplikace nenastaly, tedy jen vědí, že mají v sobě špatné implantáty, avšak žádným způsobem neškodí(zatím). Na tomto místě je díra ve smlouvách a tedy v celém systemu. V tomto případě ani pojišťovna nemá co uhradit, tedy řádně likvidovat pojistnou událost. Jediná možnost je snad v takovém to případě psychická újma pacientky, kterou, když pacientka dostatečně soudu prokáže na základě odborných vyšetření, pak jí pojišťovna lékaře na základě rozsudku požadavek proplatí.
Nestěžujte si tedy na systém, který možná není dokonalý, nicméně pojišťění funguje i u nás, každý správný lékař je má a ten "nenažraný" jak píšete má prostě smůlu, ovšem jen v případě, bude-li zažalován a spor u soudu prohraje. Bláhově se o nás domníváte, že jsme nenažraní. Neznám nikoho, kdo by toto pojišťění ze zodpovědnosti neměl.
Tento problém není jen v lékařích, ale závisí i na pacientech. Ti, kteří to nechají být, nemohou čekat, že se to samo bez jejich aktivit vyřeší. Nachápu jak může v krizové situaci házet vinu na lékaře se slovy "vy lékaři na zodpovědnost nejste zvyklí" toto může ze sebe vypustit opravdu jen chudák....
Zdraví Dr. Tomášek
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes

Reakce na All

• 676 odpovědí
  • 60 Likes
Vážený pane, vážená paní,
posuzujete situaci podle obchodního respektive občanského zákoníku a to váš omyl. Jak již na tomto fóru bylo mnohokrát řečeno, to, co se stalo, spadá do trestního zákoníku, neboť všichni ( ať už pacientky ale také lékaři i distributoři) se stali obětí podvodu firmy PIP, která vědomě prodávala nekvalitní materiál, pro který záměrným záměnou a podvodem získala osvědčení kvality. Na ověření kvality zdravotnického prostředku nemá vůbec lékař ze zákona pravomoc natož potom možnosti. Zkuste si prosím představit, že každý lék by každý lékař byl povinen otestovat na potřebnou kvalitu, než by ho předepsal, a již z toho musí být i laikovi zřejmé, že to není reálné. Chápu vaše rozhořčení, ale to cítíme všichni.
Přeji hezký den prof. Dušková
  • 2543 odpovědí
  • 268 Likes

Reakce na Honza74

• 2543 odpovědí
  • 268 Likes
Dobrý den, dovolím si tvrdit, že žádný lékař nepoužil vědomě závadný implantát, neboť užívané implantáty PIP byly oficiálně schváleny jako zdravotně nezávadné. Za co tedy nese odpovědnost lékař, který takto schválený implatát použil? Za podvod výrobce? dr.Paděra
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Bohužel pane doktore, ano, Vy jako lékaři nejste moc zvyklí nést zadpovědnost. Kdyby jste pracoval ve stavebnictví, obkládal bazény a koupil si na to schválené lepidlo a po třech letech by Vám všechny obklady popraskaly, protože jste nakoupil schválený levný šunt,musel by jste na svoje náklady udělat opravu. Pak se můžete jít hádat s prodejcem lepidla. Těžko by se klient šel hádat s prodejcem lepidla.. to si dost dobře nedovedu představit.
Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
To máte pravdu, ale nevědomost neomlouvá. Zjišťuji, že lékaři opravdu žijí v jiném světě. To je ten rozdíl mezi trestným činem (vědomě) a nedbalostí (nevědomě).
Stejně tak ten pekař, IT, právník, bazénář, výrobce aut, automechanik atd.atd. To je stejné víte (úmysl/nedbalost). Ale vždy odpovídá prodávající. Doporučujte lék? Ano. Doporučujete tento implantát? Ano. Musíte více přemýšlet nad tím, co řeknete, doporučíte, nabídnete. Nesmíte za tím vidět jen ten momentální obchod, ale i následné možné problémy s užitím, garancí apod. Skoro každý občan to dnes a denně zažívá. Vítejte v současnosti.
Mějte se fajn
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes

Reakce na Honza74

• 676 odpovědí
  • 60 Likes
Vážená paní, poněkud jste pomíchala nedbalostní odpovědnost a realitu podvodu. Bohužel je nutno konstatovat, že jsme se všichni stali obětí trestného činu podvodu a o to závažnějšího, že má důsledek na lidské zdraví. Nicméně vás ujišťuji, že právě odborná obec se snaží, aby řešení poškození bylo co možná nejméně bolestné viz naše webové stránky.
prof. Dušková
3skola návštěvník
  • 10 odpovědí

• 10 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
Dakujem Vam za odpoved.
Este jedna vec ma zaujima. Myslite, ze moze byt na tom trocha pravdy?
Z emailu od MUDr. Miroslavy Průchová, soukromá doktorka estetické chirurgie, FN nemocnice Plzeň
11.01.2012 17:49
email: 21.12.2011 od pí. Průchové:
"Dobrý den, problém s implantáty byl jiný, než se prezentuje. Jde o velký konkurenční boj mezi firmami . Ze strany PIP bylo pochybení v označení kontejnerů ze silikonem, bylo toto využito k úplnému zničení firmy, která již neexistuje.U nás dodávala implantáty firma Lipoelastik, používala jsem je asi 4 roky bez jediné komplikace. Kampaň nyní je jasná. Desítky tisíc žen mají PIP implantáty a pokud se je rozhodnou vyměnit,tak to bude veliký zisk pro další firmy.V době zániku firmy tato vydala vyjádření k problému, pokusím se ho dohledat a pošlu Vám ho.I s implantáty by měla být 1x ročně kontrola prsů v mamol. Poradně a sono prsů.Pokud ultrazvukové vyšetření nenajde problém v prsu asi implantátu ,tak buďte zcela klidná." S pozdravem dr.Průchová
Maju sa teda skutocne vymenit PIP implantaty? :( Clovek je uz fakt dezorientovany z roznych vyjadreni. Dakujem.
Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
Ano je to podobné i naše cena byla nějak do 60 tis. Ze zahraničního tisku jsme se dočetl, že ve Francii je všem ženám garantovaná bezplatná výměna těchto implantátů. Dle zahraničního tisku je problém s implantáty od firmy PIP znám již od března 2010, kdy bylo zjištěno že GEL může působit zánětlivě a že implantát má sklony k protrhnutí. Také bylo zjištěno, že by gel neměl být závadný. Jistý právník p. Hugh James zastupuje více než 250 žen s podobným problémem. Ve Velké Británi je na 40 tis případů a ve Franci asi 30 tis. Dle mého je závěr jasný a to, že konečný uživatel by měl rekalamovat nebo žalovat svého operatéra a ten se vypořádat se svým distributorem. Věřím, že pokud chirurgové prodávají operace za celkem velké peníze, mají na případnou závadnost implantátu smluvně dobře ošetřenu. Pokud ne, měli by být dobře pojištěni. My v každém případě budeme požadovat bezplatnou výměnu.
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na Honza74

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Tak a jsme u toho, žádné ujištění nikoho v této zemi nepřesvědčí majitelky PIP implantátů, že jsou nezávadné, když celý svět je háže do popelnic. U nás rozhodne schůzka na ministerstvu zdravotnictví... nooo, to bude pumelice. Páni doktoři, snad jste skládali přísahu ne, tak nás nepřesvědčujte, že se nic neděje, když sami dobře víte, že se to nedá nosit ani v tašce...
  • 158 odpovědí
  • 25 Likes

Dr. med. Jozefina Skulavik  |  Plastická chirurgie, Vídeň Bratislava
  • 158 odpovědí
  • 25 Likes
 |  Plastická chirurgie, Vídeň Bratislava
Dobry den pan kolega,
na margo Vasej "ceskej" cenovej politiky implantatov, to je pre mna ako pre privatneho plastickeho chirurga na volnej nohe novinka, ze cena implantatov nie je plosne definovana, ba naopak, cena je velmi presne definovana a to jeho distributorom v tej ktorej krajine.
Chirurg by mal predavat implantat pacientovi 1:1. Na tom nema predsa zarobit!
Pacient moze mat na vyber rozne druhy/firmy implantatov (pokial sa o to zaujima) a rozhodne ma byt pred operaciou informovany o aku firmu sa jedna.
Je velka skoda, ze kliniky predavaju za rovnaku cenu operacie „all in“ rozne drahe druhy implantatov. Ak chce chirurg viac zarobit, nech si zdvihne cenu za svoju pracu, kedze cena (pausal) nemocnice a implantatov je stabilna.
Musim sa teraz priklonit na stranu postihnutych pacientiek, kedze ak si klinika uctuje za implantat viac penazi, a predava operaciu za rovnaku cenu ako by to bolo s drahsim implantatom (napr. ES), potom to nie je v poriadku.
Osobne mi je luto vsetkych postihnutych pacientiek a zelam im rychle vyriesenie danej situacie v ich prospech! Hlavne neprepadnite druhemu extremu, ktory je nielen kratkozraky, ale moze byt tiez nebezpecny, a to nechat si zvacsovat prsniky vyplnami (ci uz vstrebatelnymi resp. uz vonkoncom nie nevstrebatelnymi, ako je napr. Metacrill, pekne zaobaleny do nazvu Bioplastika)
Kto ma zaujem o pravdive informacie, mozem mu ich poskytnut (clanok/studie z „Plastic and reconstructive surgery journal“, May 2008).
Pevne nervy a hlavne vnutorny pokoj vsetkym zucastnenym praje,
dr. skulavik
Něhoslava návštěvník
  • 5 odpovědí

Reakce na Dr. med. Jozefina Skulavik

• 5 odpovědí
 |  Středočeský kraj
Vážená paní doktorko Skulavíková,
moc Vám děkuji za Váš příspěvek. Velice si toho vážím, že jste zde otevřeně a seriózně napsala svůj názor.
Moc Vám děkuji za Vaši empatii i pochopení vůči pacientkám.
Jste zlatý člověk....
sulcova25 návštěvník
  • 2 odpovědí

Reakce na Briany

sulcova25  |  Praha
  • 2 odpovědí
 |  Praha
Dobry den, musim s Vami nesouhlasit. I presto, ze i ja mam implantaty od PIP. V tuto chvili mi neprijde vhodne napadat operatera. Do Ceske republiky se dostanou jen ty leky, implantaty, protezy apod., ktere projdou tzn. registraci a tudiz se smi v Cechach pouzivat. Zadny operater neni chemik, aby kazdy implantat zkoumal. Jeho praci je umistit implantat tak, aby zene splnil jeji prani a zaroven, aby zakrok byl bez komplikaci. Troufam si upozornit, ze drtiva vetsina implantatu praskne hlavne z duvodu neopratrneho zachazeni pri voperovani nez samovolnym roztrzenim. Na vasem miste bych si zasla na vysetreni, ze kterych zjistite, jestli ma obal implantatu nejakou trhlinku ci je to v poradku. Dale bych upozornila, ze je take dost pripadu, kdy se protrhne i implantat ktery stoji 2krat tolik co implantat od PIP. Ja mam impl. od roku 2009 a jsem s nimi naprosto spokojena a bez zdravotnich problemu. Napadlo vas nekdy, ze se muze jednat i o obchodni boj?
Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Reakce na sulcova25

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
Ano, souhlasím, třeba je vše zbytečná panika. Třeba o nic nejde a vše je v pořádku. Jen nerozumím tomu, proč někdo již dopředu říká, že operatér za nic nemůže. Nic víc, ani méně. To je alibismus a škodí to samotným operatérům ještě více, než kdyby férově řekli (pokud je někdo shledá vadnými, což se podle mne ale již stalo) omlouváme se, udělali jsme chybu při výběru, operaci provedeme znova s jinými implantáty, zde je riziko. Úhradu budeme požadovat po Evropské certfikační komisi (která garantovala nezávadnost a kvalitu výrobku) nebo žalobou po neexistujícím výrobci, či své pojišťovně. Jenže to je příliš slušné. Ale věřte, že mě již tento alibismus v Čechách nebaví. Je to podobné jako v některých jiných oblastech české společnosti. Nikdo nechce mít za nic odpovědnost. Ale tak to prostě nefunguje.
Jan Švejnoha
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na Honza74

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Souhlasím, počkáme na zítřejší vyjádření, poté budu muset začít řešit situaci, do které jsem se dostala především díky tomu,že firma PIP chtěla ušetřit a naši lékaři víc vydělat. Jsem v očekávání jak se k celé věci postaví klinika s takovým jménem, jakým se prezentuje, a která si nechala zaplatit.
Vážení plastičtí chirurgové, necháváte si slušně zaplatit za své služby, tak se s tím vyrovnejte. Pokud na to nemáte dost odvahy, vraťte diplom a jděte prodávat do Lidlu. Scarlettová, B.
Jarka Praha návštěvník
  • 2 odpovědí

Reakce na sulcova25

Jarka Praha  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
 |  Středočeský kraj
Souhlasim a mam take zkusenost s rupturou.Nejednalo se o PIP,ale udajne o prsni implantaty z USA.Jelikoz manzel rad googluju,zjistil,ze se tyto implantaty vyrabeji v Kostarice,ale byly mi predstaveny jako z USA.Chodim pravidelne na kontroly k lekari,prevence je zaklad.
alena26 návštěvník
  • 1 odpovědí
alena26  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
 |  Olomoucký kraj
dobrý den.v roce 2003 jsem si nechala udělat plastickou operaci prsu.nemám žádný doklad,jen vím,že jsem měla implantáty z brna od firmy mentor.nebydlím už několik let v česku a dozvěděla jsem se o problému implantátu poly implant prosthesis (pip).taky bych se vás chtěla zeptat,kolik stojí veškerá vyšetření a jaká mi doporučujete.musím si všechno sama hradit,protože od roku 2004 bydlím mimo česko.do česka jezdím jednou ročně.operaci jsem prodělala v hranicích na moravě v lednu 2003.děkuji za pomoc
  • 323 odpovědí
  • 17 Likes

Reakce na alena26

MUDr. Jaroslav Hirňák - Perfect Clinic  |  Plastická chirurgie, Praha, Liberec
  • 323 odpovědí
  • 17 Likes
 |  Plastická chirurgie, Praha, Liberec
Dobrý den paní Aleno.
Implantáty Mentor jsou renomovanou značkou, která s PIP nemá nic společného.Váš chirurg Vás jistě poučil, že kontrola á 1-2 roky je vhodná.Spočívá v klinickém vyšetření chirurgem a může být doplněná o vyšetření ultrazvukem /v případě potřeby CT, resp.MR/.Není nic jednoduššího, než návštěvu ČR spojit s návštěvou svého chirurga. Moje pacientky jsou v tomto směru poučené a také drtivá většina z nich intervaly kontrol dodržuje.
MUDr. Dušan Guba PhD.
MUDr. Dušan Guba PhD. Basic member
  • 215 odpovědí
  • 22 Likes
MUDr. Dušan Guba PhD.
MUDr. Dušan Guba PhD.  |  Plastická chirurgie, Bratislava
  • 215 odpovědí
  • 22 Likes
 |  Plastická chirurgie, Bratislava
Prajeme vam dobry den, kazda pacientka, ktora absolvuje operaciu prsnikov s pouzitim prsnikovych implantatov ako sucast zdravotnej dokumentacie dostava i kartu o type pouzitych implantatov. Pokial viem, ani na Slovensko, ani v Cechach sa tento typ nedovazal a oficialne nedistribuoval.Ak ma niekto pochybnosti, alebo nevie, aky typ implantatov bol pouzity, mozete sa informovat u vaseho plastickeho chirurga. S pozdravom, dr. D.Guba, Phd, Odd. plast.chirurgie, ULK, Bratislava
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na MUDr. Dušan Guba PhD.

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobrý den pane doktore,
na obrázcích , které kolují po internetu je vyfocený implantát PIP UH 335 cc. Přesně tento typ mám v těle, proto mi těžko budete teď vykládat, že se sem nedovážel, já jsem chodící důkaz, že ano.
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobrý den, již v několikátem příspěvku se snažím vysvětlit, že neobviňuji lékaře z toho, že implantáty jsou vadné, ale z toho, že neinformovali o tak rozdílné ceně, která jak jistě víte, kvalitu mnohdy určuje. A vy mi znovu odpovídáte, že lékaři za to nemohou. Pokud jste si tyto implantáty vybrala, protože se Vám zamlouvala levnější varianta, pak patříte mezi klientky, které budou spokojené léta a to i přes to, že máte silikon do počítačů. já jsem nechtěla šetřit, tak jsem zaplatila cenu,která byla na trhu v normě, nikdy by do mě nedostali levný implantát, kdyby mi to řekli a na závěr ani já nemám problémy, takže mám být spokojená?? Ano, tohle je největší problém v Čechách, proto tu tak letí Vuitonky z Turecka.
Aja návštěvník
  • 3 odpovědí

Reakce na Briany

Aja  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
 |  Jihočeský kraj
Dobrý den,naprosto souhlasím s Briany.I já jsem žádala kvalitní a dražší implantáty a pak se člověk dočítá,že PIP vyráběla jen levné.O těch drahých jsem se nikde nedočetla.A přesně jak paní píše ty co zvolí levnější variantu souhlasím byla to jejich volba,ale ne ty co chtějí kvalitu a dostanou levný implantát za cenu drahého.
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na Aja

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Ano, takže se dá pochopit, proč se cítím dvakrát poškozená z toho, co píšu, jednou od PIP a podruhé od kliniky, pan doktor Paděra byl překvapený, že se cítím poškozená i od kliniky... pan doktor Guba mě zase ujišťuje, že tyto implantáty se sem nedovážely, přitom je mám v těle...paní doktorka Dušková mi připomíná jak jsme zabodovali v osmdesátých letech dvacátého století... deset let před revolucí tj. před dvaatřiceti lety...paní Šulcová je spokojená s jedovatým silikonem, protože nemá problémy...to je shrnutí této debaty s odborníky, připadá mi, že nejrozumější odpovědi píše pan Honza, škoda že mě neoperoval...
Jirina1234 návštěvník
  • 1 odpovědí

Reakce na Briany

Jirina1234  |  Praha
  • 1 odpovědí
 |  Praha
Ja za implantaty PIP zaplatila 35000,- kdybych vedela, ze jsou jedny z tech lacinych tak si je nedam, ale podle diskuzi, ktere jsem pred operaci cetla, tak se cena vsech pohybovala v teto relaci a nektere levnejsi i o dost, tak me nikdy nenapadlo, ze jsou doktory povazovany za "podezrele"
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na Jirina1234

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Cítíte se tedy poškozena, že jste zaplatila za implantáty 35000,-, které se dle informací prodávali klinikám za 250 eur ?? Myslím, že je lékaři spíše považovali za výhodné, o nebepečnosti nevěděli, ano máte stejný pocit, nikdy bych si je nedala voperovat, šunty levný. V tomto směru mě prostě klinika podvedla, protože mě dostatečně neinformovala a nedala mi na výběr...
Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Reakce na Briany

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
to Briany
:-) to byste dopadla :-). Ale kdybych Vám prodal vadný implantát, tak Vám dám jiný ZDARMA.
"Tak to aplikuji zase ve své firmě", jak tady podobně nevtíravě reklamním stylem píší někteří páni chirurgové :-).
Jinak jste to vystihla velmi trefně. Možná je paní Šulcová spíše Mudr.Skalpel z První plastické sro :-). No nic, třeba to není jedovaté a třeba je to OK, ale bylo by fajn, kdyby všichni přestali myslet dolarama a začali uvažovat a hlavn se chovat pragmaticky. Jde o zdraví a tady opravdu končí legrace.
Držme si palec a kdyby bylo něco špatně, tak se můžeme evtl. pro případný další postup spojit. Můj email je jan.svejnoha@tiscali.cz.
19veru návštěvník
  • 2 odpovědí
19veru  |  Praha
  • 2 odpovědí
 |  Praha
Dobrý den,mám voperované implantáty v roce 2009 v květnu,mám jejich přesnou identifikaci. Je možné se dovědět,zda patří mezi inkriminované implantáty?
IMGHC-ZX-R420,
levá LOT: 59608 SN: 127
pravá LOT: 01309 SN: 184

Děkuji Svobodová, 19veru@seznam.cz
MUDr. Otakar Lucák
  • 1321 odpovědí
  • 49 Likes
MUDr. Otakar Lucák
  • 1321 odpovědí
  • 49 Likes
Řešení je to nejjednodušší - zavolejte na pracoviště prim.MUDr.Zálešáka, tam se podívají do dokumentace,kterou musí ze zákona každé pracoviště evidovat a uschovávat a sdělí Vám typ použitého implantátu.prim.MUDr.Lucák,Ostrava
Jana27 návštěvník
  • 1 odpovědí
Jana27  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
 |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
jsem také nositelkou PIP implantátů a to od roku 2009 (27 let). S implantáty jsem zatím bohudík neměla problém. Teď se objevila kauza, že jsou implantáty jedovaté, což mě samozřejmě znepokojuje. Pročítám si články na českých, tak hlavně na zahraničních serverech. Překvapuje mě, že je doporučeno od českých plastiků,aby byly implantáty vyjmuty a to i přes to, že není potvrzená škodlivost implantátů na lidský organismus a přes to, že distributor PIP pro ČR oznámil, že se do ČR nedovážela vadná série implantátů!!! V každém případě mám pocit, že se jedná o přehnanou paniku a o psychologický tlak na nás postižené klientky!! Myslím si, že je blbost, abychom si my, pacientky nechaly implantáty vyjmout, i přesto, že zatím není potvrzena škodlivost a pokud s nimi nemáme problémy. Když budeme chodit 2x za rok na pravidelné prohlídky k lékaři, tak si budeme jisté, že jsme v pořádku, nebo ne?! Řekla bych, že spoustu žen si neuvědomuje fakt, že každá operace je de facto riziko. Pokud vím, implantáty je doporučeno měnit po 10 - 15 letech samozřejmě prý podle "opotřebovanosti". Pokud bych si teď nechala vyměnit implantáty, které mám v těle 2 roky (není potvrzeno, že jsou vadné a škodí organismu)za implantáty jiné a potom bych šla na další reoperace(např. po dětech, popř. kdyby implantát prasknul), nemyslím si, že by to bylo dobré pro moje zdravé tělo a také bych podstupovala velké riziko. Každá pacientka podepisuje souhlas k zákroku, po kterém může dojít k určitým rizikům (ty jsou detailně rozepsány), já je tedy podepisovala. Bohužel mojí kamarádce praskl implantát Mcghan po cca 3 letech a to si zaplatila hodně vyšší sumu než já.
My pacientky, bychom měly myslet optimisticky a nepropadat panice…aspoň teda já jdu tímto směrem a věřím i slovům MUDr. Duškové!
MUDr. Otakar Lucák
  • 1321 odpovědí
  • 49 Likes

Reakce na Jana27

MUDr. Otakar Lucák
  • 1321 odpovědí
  • 49 Likes
Z vašeho příspěvku jsem naprosto nadšen.Napsala jste to naprosto přesně,lépe se to ani napsat nedá. Navíc, pokud to samé napíše lékař, je to bráno ze strany většiny pacientek jako neochota věc řešit,nebo jako snaha o vyklouznutí z problému atd. Pokud jste to napsala navíc jako pacientka - nositelka implantátů PIP - nemohlo se stát nic lepšího.Můj názor je naprosto a beze zbytku totožný s Vaším, a to jako operatér mám velmi velké zkušenosti s operacemi implantátů a to po dobu delší jak 15 let.Ještě jednou děkuji za nás lékaře.Přeji pěkný den prim.MUDr.Otakar Lucák,Ostrava
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Jelikož mě jako majitelku implantátů PIP čeká v nejbližší době reoperace, hledám již teď implantáty, které by mě nejvíc oslovili kvalitou a zárukou. Poraďte nám všem, o kterých implantátech by jste uvažoval. Dnes jsem studovala informace o Mentor implantátech, výrobce poskytuje doživotní záruku na vady výrobce a 1000 eur po dobu 10 let za reoperaci. To se mi zdá velice slušná nabídka. Navíc jejich povrch je více odolný proti kapsulím. Podobně jsou na tom Polytech implantáty a Eurosilikone. Nyní mám PIP UH 335 ml ultravysoký profil, který mi operatér vybral kvůli tomu, abych prozatím nemusela podstupovat modelaci a měl pravdu, moc se to povedlo. Existují na trhu podobné implantáty a ještějeden dost podstatný dotaz...musí se dát implantáty větší než byly původně? Nechci prsa zvětšovat, pokud ano, o kolik ? Děkuji všem za odpověď.
  • 2543 odpovědí
  • 268 Likes

Reakce na Briany

• 2543 odpovědí
  • 268 Likes
Dobrý den, na našem trhu je k dispozici několik několik typů silikonových implantátů a myslím, že všichni výrobci nabízejí podobné výhody, tedy záruku na vadu výrobku a doplatek při reoperaci z důvodu vady. Plastičtí chirurgové většinou užívají 1 - 2 typy implantátů s kterými mají dobré zkušenosti a těžko zde doporučovat jeden určitý produkt. Spíše si najděte chirurga a pracoviště a tam vše proberte při osobní konzultaci, nechte si implantáty ukázat a vysvětlit podrobně i případnou operaci. Zda bude postačující pouhá výměna implantátů či zda bude třeba doplnit modelaci prsů se takto nedá bez vyšetření říci. Skutečností je, že vložený implantát svým tlakem na okolí urychlí úbytek prsní žlázy a pokles prsu a to tím rychlejší, čím je implantát větší. Obvykle při výměně je nutné užít buď větší implantát nebo prso modelovat. Ale to je skutečně lépe nechat si vše v klidu vysvětlit při osobní konzultaci. dr.Paděra
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Děkuji za odpověď. Pro mě to tedy neznamená jen problém s vadnými implantáty, ale také problém s tím, že budu muset buď přistoupit na větší velikost a nebo podstoupit modelaci... věc je tedy ještě horší, než se zdála.
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na Briany

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Nevím, kterého operatera oslovujete, já a naše pracoviště používá implantáty Mentor prakticky po celou svojí kariéru a nyní posledních asi 8 let implantáty Polytech. Podotýkám, že se nesnažím tyto výrobce nějak proklamovat, jen odpovídám na dotaz co poskytuji svým pacientkám. Je nesmysl, že by to muselo předpokládat větší implantát jen proto aby se prsa neprověsila. Sice jsem Vás neviděl, ale domnívám se, že lze vyměnit implantát za prakticky stejnou šířku i výšku, nebo velmi podobnou, Zdraví Dr. Tomášek  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Děkuji Vám za odpověď, v době, kdy mi pan doktor navrhl tyto PIP implantáty s ultravysokým profilem, byly na trhu zřejmě jediné takto tvarované. Proto se pro ně rozhodl, protože tyto implanáty mohly být 335ml a kdyby použil Eurosilicone, musel by vkládat 375ml abydocílil tvaru. Bylo to rozumné. Klinika dnes používá i Mentor a Polytech implantáty. Je v těchto typech také velký výběr? Dělají se i takto vysoké profily? Prsa se mi po dobu tří let neprověsily. Je cena těchto implantátů vyšší než třeba Eurosiliconů? Je pravda, že při reoperaci je nutné odstranit implantát i s pouzdrem? Asi ano, viděla jsem tu na jedné z vašich fotografií. Děkuji Vám za odpověď.
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na Jana27

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobrý den paní Jano,
pohled, který na celou věc máte je přesně ten můj druhý, se kterým bojuju. Mám tyto implantáty taky od r. 2009, a v pořádku, představa, že budu podstupovat riziko operace jen tak mě dost děsí. Také jsem podepisovala rizika,jsem si jich vědoma velice dobře. Navíc patřím mezi lidi, kteří strašně špatně snáší narkozu, po operaci jsem za pouhý týden zhubla 3 kg. Pro mě byl tvar implantátů nejlepší, když nebude stejný typ, budu muset podstoupit modelaci.. Media všude píšou o "jedovatých" implantátech, škodlivých, rakovina se skloňuje ve všech pádech, to je tak obrovský tlak, že moje psychika je nadrans. Strašně teď doufám, že implantáty nebudou zdraví škodlivé a nebudu je muset nechat okamžitě vyndat.
Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Reakce na Jana27

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
No už se začíná projevovat, čí je to server.
(mě už ukládání příspěvku 2x spadlo :-()
Pokud to myslíte vážně, napište mi prosím na můj email jan.svejnoha@tiscali.cz a můžeme si zavolat.
Rád bych načerpal Vašeho klidu.
Jinak obecně s některými Vašimi názory, ať už jste kdokoli souhlasím, ale zaráží mne, kde berete klid a tu vysokou míru tolerance nebo naivity.
Cerpám stejně jako Vy jen z veřejně dostupných informací u nás v zahraničí:
1) zahraniční servery (francouzské) píší o špatných výsledcích testů (praskají) již v březnu roku 2010. Zákaz prodeje v CR od dubna 2010. (my byli na operaci 25.03.2010 :-)
2) Aféra v CR až nyní po zahraničním mediálním zveřejnění trestního stíhání bývalého majitele firmy, který údajně používal průmyslový GEL, aby ušetřil. Nevím, ale vycházím z toho, že GEL může vyvolat cokoli, neb nebyl testován na styk (a jak dlouhý) s lidskou tkáni nebo ano?
Co zaráží:
1) že od dubna 2010 nikdo majitelky PIP implantátů nekontaktuje, aby jim situaci vysvětlil, navrhl řešení. Pokud platí zákaz prodeje od dubna 2010, bylo dost času na to, vysvětlit všem majitelkám, že jejich implamtáty jsou buď v pořádku nebo nejsou a navrhnout postup.
2) že jste v klidu

Počkáme na dnešní informace a uvidíme.
Jan Švejnoha

• 144 odpovědí

Reakce na Honza74

• 144 odpovědí
Dobrý den všem, mám zato,že výrobce zřejmě od začátku průmyslový tekutý silikon nepoužíval,tedy ne všechny implantáty budou „jedovaté“ Státní orgány-zřejmě MZ-by měly vyvinout patřičné úsilí k tomu,aby získaly výrobní dokumentaci PIP a kódy vadných implantátů.
Tyto informace by měli být soustředěny do centra,kam by všichni lékaři,kteří PIP implantáty voperovali,poslali identifikační kódy těchto implantátů a zde by se porovnaly se získanou databází vadných implantátů. Poté by měly být vyrozumněny pacientky ,u kterých bylo zjištěno,že jejich implantáty pocházejí z „vadné“ serie a jim by mělo být doporučeno nechat si provést výměnu resp. vyjmutí implantátů. Zároveň by měl tým právníků zaiteresovaných institucí řešit -kdo to zaplatí.V tomto ohledu by asi nebylo od věci,kdyby se do této záležitosti vložil soud a vydal předběžné opatření závazné pro všechny zúčastněné.Víme totiž všichni, jak „naše státní administrativa“ dokáže dlouho řešit i daleko jednodušší problémy.
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Ano, to se mi zdá jako dobré řešení, pokud by bylo možné zjistit, které implantáty jsou závadné, bylo by to skvělé, aby nemuseli na operaci všechny pacientky, navíc si také myslím, že to bude právně velice složité
Něhoslava návštěvník
  • 5 odpovědí

• 5 odpovědí
 |  Středočeský kraj
Vážený pane doktore,
Vaše odpověď je velice kvalitní,plně se s Vámi ztotožňuji.
Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
Ano tak by to jistě bylo nejlepší, otázkou zůstává, nakolik bude firma PIP ochotna a schopna spolupracovat. Ze všech článků, které se mi podařilo číst, to vypadá, že moc ne. Také je otázkou, nakolik se firmě, která byla v podobné kondici dá důvěřovat. Nakolik se dá věřit jejím záznamům, co falšovala a co již ne. Také by měl někdo položit otázky a vést k odpovědnosti všechny autority, která výrobky testují a schvalují. Testy a rozbory se provádí jistě v nějakém časovém úseku. Nevím jak je to u zdravotních ppmůcek a implantátů. Nevím jak je to s kontrolními nákupy, nebo zda vzorky k testování dává sama firma PIP. Tak by také bylo možné dohledat, do kterého roku to bylo v pořádku a od kterého již ne. Také jsou možná nějaké staré skladové zásoby, možná i tam by se vzorků dalo zjistit, v jakém období bylo co závadné. Možná se tím už někdo zabýval v zahraničí. Věřím, že problém má nyní již nějakou mediální pozornost a budou se jím kompetentní zabývat pečlivě. Pokud však nebudou nálezy a odpovědi 100% a úplně přesvědčivé, my budeme rozhodně implantáty měnit.
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na Honza74

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Můžu se Vás zeptat, jak dlouho jste ochotni na prošetření čekat? Myslíte, že se celá kauza potáhne tředa rok? Budeme mít stále implantáty v tělech dokud to nějak nedopadne?
Aja návštěvník
  • 3 odpovědí
Aja  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
 |  Jihočeský kraj
Dobrý den,prosím o radu jsou tedy 2 druhy těchto PIP implantátů nebo ne?Tady paní píše,že má ty špatné "okrouhlé" já mám asymetrické jsou rozdílné nebo to bylo vše plněno tím špatným gelem.Nemohu tuto informaci nikde najít.Děkuji moc za odpověd s pozdravem P.Alena
Margot návštěvník
  • 3 odpovědí

Reakce na Aja

Margot  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
 |  Jihomoravský kraj
Kdo poskytne ženám s PIP implantáty v Česku právní pomoc? Existuje již nějaké sdružení těchto žen? Kde je možné podstoupit kvalifikované vyšetření ultrazvukem? Dnes jsem navštívila svého plastického chirurga, provedl mi pouze vyšetření pohmatem. Sdělil mi, že žádanku na vyšetření ultrazvukem mám požadovat u svého obvodního lékaře. Není ale jisté, kam mě pošle, a jestli tam budou mít zkušenosti s tímto typem vyšetření. Ráda bych šla na pracoviště, kde budou o problému dostatečně informováni a budou mít zkušenosti s tímto typem vyšetření. Myslím, že Společnost estetické chirurgie stejně jako ministerstvo zdravotnictví a by měli udělat mnohem více pro informovanost pacientek, například zřídit nějakou informační linku. Už takto dost zanedbali, když se informace dozvídáme z médií a s takovým zpožděním.
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na Margot

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Prosím upřesnit kdo, podle Vašeho názoru a co, zanedbal. Estetické operace jsou v plné režii pacienta a lékaře, který operaci provádí, tudíž, ministerstvo ani estetická společnost s tím nemusí mít nic společného, neboť se jedná o plně komerční medicínu. A přez to se tyto společnosti snaží vyjít pacientkám vstříc a stejně se to pacientkám nelíbí a jen kritizují!!!
Právní pomoc si musíte najít sama. Žijete v zákonném státě a na toto zákony jsou a každý advákát Vám je vysvětlí. Sem tam bude ovšem nějaký zákon lehce děravý, jak proti lékaři tak proti pacientovi.
Mrzí mne, že žádanku na vyšetení UZ prsů Vám Váš operater nenapsal a odkázal Vás k Vašemu obvodnímu lékaři, který nemá se situací nic společného. Stejně by se jednalo o výkon hrazený pacientem a tak se měl o Vás postarat. Všeobecná hysterie kolem této situace vede nejen pacientky, ale sem tam i lékaře k nejistotě a pak dělají i tyto chybičky. Na placený ultrazvuk si můžete zajít sama na každé diagnostické pracoviště a každé pracoviště je přednostně samoplátci udělá. Pokud si jednou necháte provést estetickou operaci, pak je v režii pacientky i veškerá diagnostika v souvislosti s tímto výkonem a zdravotní pojišťovna to nemá důvod hradit. Jiná věc je když máte nález na prsu, pak se necháte objednat na mamologickou či senologickou ambulanci a oni to převezmou jako zdravotní problém a vše hradí pojišťovna. Pokud máte pouze karcinofobii - strach z rakoviny a objektivně bude vše v pořádku pak Vám nikdo nic nenahradí. Nicméně doporučuji si účet ponechat a neztratit jej, stejně jako mnoho i mých pacientek ztratilo záruční dokumentaci k implantátům, kterou jsem i poskytl.
Celých 17 let co provádím privátně augmentace prsů všechny UZ vyšetření posílám prim. MUDr. M. Skovajsové (Breast Unit Prague, Konstantinova 1, Praha 4), která patří k předním diagnostikům v této problematice. Nechci dělat reklamu, ale ptáte se na odborníka, tak odpovídám na dotaz. Stejně je to jen pro lidi z okolí a Prahy, neboť po republice je mnoho zkušených doiagnostiků. Musím však upozornit, že ani diagnostik "jedovatý" immplantát nepozná, pozná jen prasklý, nebo nějakou reakci okolí, nikoliv však toxicitu materiálu samu o sobě. Bohužel ani jakákoliv náhrada za vložení vadných implantátů nemůže být ve chvíli, kdy nemá pacientka žádný problém, ale muže být až když se najde problém. V tom tkví ty "drobné" dírky v zákonech a vzájemných smlouvách.
Berte to tak, že lékaři opravdu neudělali chybu, neboť je podvedli distributoři tohoto výrobku a ti byli zase podvedeni výrobcem, který je ovšem, tuším v likvidaci. Snad jen kdyby byl na tu svoji lumpárnu pojišťen a to asi nebude. A jsou to právě operateři, plastičtí chirurgové kdo se snaží tuto situaci řešit i když byli sami podvedeni. Nemuseli by a přez to se snaží....A nespokojené pacientky vše obrací právě proti těmto lékařům.
Dr. Tomášek  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon
Honza74 návštěvník
  • 16 odpovědí

Honza74  |  Praha
  • 16 odpovědí
 |  Praha
A jsme opět na začátku. Tento problém již řeší naší právníci. Uvidíme k čemu dojdou. Jsem stále stejně toho názoru, že pokud kdokoli cokoli v CR prodá, odpovídá za výrobek kupujícímu. Pokud je výrobek vadný, kupující reklamuje vadu u prodávajícího, ten dále u distributora, distributor u výrobce. Nevím jak by mohl kdo a jakým způsobem v současně společnosti tento všude fungující princip zpochybnit. Tedy konkrétně: Lékař poptá výrobek, přijdou mu nabídky od dodavatelů, dle pro něj důležitých hledisek (cena, kvalita, solidnost dodavatele, reputace firmy, histore, nabídka financování, šíře sortimentu, zdravotní nezávadnost, renomé a ohlas na jeho výrobky jinde) se pro jednoho nebo více z nich rozhodne. Pokud se rozhoduje jen dle hlediska cena, můž se stát, že bude výrobek nekvalitní, ale nemusí. Podle mne by v medicíně mělo být rozhodující hledisko reputace dodavatele, kvalita a zdravotní nezávadnost výrobku,refernece a historie firmy. Spousta mých kolegů a dobrých známých létá přes půl zeměkoule, aby si ověřilo, zda výrobek (hřebík, příbor, matrace atd.), který chtějí nabízet na našem trhu, odpovídá výrobcem uváděné kvalitě, chtějí vidět továrnu, výrobní prostory, hyginu apod. A víte proč to dělají? Protože kdyby prodali výrobek nekvalitní, nebo dokonce zdravotně závadný a zdraví škodlivý, mohou si být jisti jedinou věcí. Za vše by nehorázně zaplatili. Odběratelům by museli vracet peníze za výrobek, ztratili by své dobré jméno, nikdo další by u nich již nenakupoval a kdyby se zjistilo, že je výrobek zdraví škodliví, hradili by i všechny další škody tím komukoli způsobené. Ale je jasné, že nikdo není neomylný, proto jsou-li odpovědní, jsou z titulu podnikání na případné případy své chyby pojištěni, tkzv pojistkou odpovědnosti za vadu výrobku či poskytnuté služby. Věřím, že takto budou na věc nahlížet i soudy, neb pokud kliniky a operatéři nejsou a nebuou ochotni uznat nároky svých zákaznic jako oprávněné, nezbyde jim nic jiného než kliniky žalovat.
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na Honza74

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobrý den p.Honzo,
posílala jsem Vám soukromě e-mail, dostal jste ho? Nejde jen o výměnu implantátů, ale také např. v mém případě o placení modelace, kterou zřejmě proto, že mi implantáty odstraní budu muset platit navíc, nebo budu muset zřejmě přistoupit na větší implantát, co v případě komplikací po operaci? V pondělí se u operatéra dozvím, co to bude v mém případě obnášet, není to tak jednoduché, jak se zdálo, zřejmě budu také potřebovat alespoń právní radu...
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na Briany

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Nemyslím, že byste musela podstupovat hned jak plastiku, tak zvětšení. Ale neviděl jsem Vás a nemohu to více komentovat. Vy o tom neustále píšete, že zrovna jen tyti implantáty Vám pomohou ve tvaru a velikosti, ale takových typů je hodně i od jiných výrobců.
Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás,.Váš přístup je velice pro mne zajímavý a rád bych Vás vyvedl z omylu, že bude hned nutná plastika. Třeba se mýlím, neboť jsem Vás neviděl, avšak občas se mi podařilo "zdvihnout" povislá prsa vhodným implantátem. bez plastiky, tedy rozřezání prsů.
Centrum estetické plastické chirurgie je nově umístěno v rekonstruovaném operačním traktu v Konstantinově ulici č. 1/1479 v Praze 4 (11) na Jižním Městě. Naše "nestátní zdravotnické zařízení" Centrum estetické plastické chirurgie pracuje i v prostorách Chirurgické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice, Pavilon G3, Vídeňská 800, 140 54, Praha 4, Krč. Pracujeme zde v prostorách jedné z nejlepších chirurgických klinik v Praze, což zajišťuje eventuelní plný a rychlý servis v případě komplikací. Tento profit má málokteré zařízení zabývající se estetickou chirurgií.
Operační prostory budeme využívat v rámci náročnosti na obou pracovištích.
Na konsultaci se můžete objednat na  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon .
Zdraví Dr. Tomášek,

Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
dobrý večer pane dokrore,
děkuji Vám za odpověď. Vysvětlení, proč si myslím, že mě čeká to, nebo ono je jednoduché. Když jsem podstupovala augmentaci nejprve jsem si vybrala kliniku v Praze, tam jsem zavolala a jela k prvnímu doktorovi na konzultaci. CHtěla jsem augmentaci, o modelaci ani slyšet. Pon doktor mi řekl, že v mém případě doporučuje modelaci, protože při pouhé augmentaci by mi musel dát velké implantáty o objemu od 350 do 375ml ( Tenkrát pracoval převážně s Eurosilicone )a to je moc. Poté mi nabídl implantáty PIP ultravysoké, které svým tvarem mohly být o objemu 335ml. Tím mi vnukl představu, že kdyby neexistovaly tyto implantáty, nepomohlo by mi mic jiného než modelace. Proto po skandálu panikařím, že pokud se pro mě nenajdou implantáty podobné těmto, budu muset modelaci podstoupit. Poté, co jsem se trochu uklidnila a začínám zase racionálně uvažovat, hledám východiska.
Není problém se k Vám na konzultaci objednat, prozatím Vám mohu poslat fotografie emailem. Děkuji
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na Briany

• 390 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den Briany, mrzí mě, že jste patříte do skupiny nositelek PIP implantátů, stanovisko jak postupovat je zcela jasné. Ovšem bez klinického vyšetření není možné se rozhodnout , jak správně postupovat, je to velmi složité, protože pokud prsy nebyly zcela pevné již před operací a byla navrhována modelace prsů, tak vložení relativně velkého implantátu vede k dalšímu povolení kůže a přiblížení se modelaci. Nutné je také zvážit v jakém stavu je kapsula, pokud je více vyvinuta bude třeba ji povolit, při čemž dojde je zvětšení prostoru pro implantát a užít větší implantát, který je schopen vyplnit kapsu a docílit tak vypnutí kůže. Jistou variantou je pak reaugmentace doplněná malou modelací okolo dvorce, pokud se chce vyhnout rozsáhlejším jizvám.
S pozdravem a přáním pěkné neděle
Lukáš Frajer
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobrý den pane doktore,
děkuji Vám za odpověď, myslím, že variantu v modelací dvorců mi pan doktor také nabízel, což v mém případě by bylo i žádoucí, protože dvorce mám dost velké. Přemýšlela jsem, jestli je to možné a myslím že ano. Vyhýbám se jizvám především z důvodu, že jich mám po tělě již nesčetně (odejmutí ledviny, slepé střevo, jizva na noze, císařský řez) Další jizvy jsou pro mě stresující, budu jak Lara Croft. Prohlížela jsem si fotografie modelací a jizvy kolem dvorců nejsou tolik vidět. Myslím, že tahle varianta by šla.
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na Briany

• 390 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, pak je tato varianta jistou metodou volby, i když Vám jistě kolega říkal, že tato metoda často tvoří tzv. koláčový efekt- oploštění na vrcholu prsu a navíc se doporučuje vzít max 2 cm soukruží kůže okolo dvorce, pokud se odebere více, je velké riziko roztahování jizvy s nedobrým kosmetikým efektem.....
V případě zájmu mi můžete zaslat fotografie prsů mailem, kde Vám budu schopen orientačně říci, jak bych ve Vašem případě postupoval já...můj mail je : lukas.frajer@centrum.cz
S pozdravem...
Lukáš Frajer
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobrý den p. doktore,
děkuji za odpověď, fotografie jsem právě zaslala na email, který jste uvedl. Děkuji za ochotu.
Margot návštěvník
  • 3 odpovědí

• 3 odpovědí
 |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,

děkuji za odpověď, které si vážím. Musím zdůraznit, že pro mě jsou jakékoli informace od odborníka momentálně velmi cenné a pomáhají mi zachovávat chladnou hlavu v této obtížné situaci. Za vzniklou situaci rozhodně neviním plastické chirurgy a mryí mě, pokud jste můj příspěvek takto pochopil. Myslím si, že i oni se mohou cítit podvedeni a věřím, že prováděli tyto výkony v dobré víře v kvalitu výrobku.

V současné době jsou mé nejpalčivější otázky spojené s mou konkrétní situací. V pátek jsem absolvovala vyšetření u operatéra. Příští týden podstoupím další vyšetření. Děkuji za informace a za doporučení místa vyšetření. Nemohl byste mi doporučit i nějaké místo vyšetření v Brně, pokud tyto informace máte? Mám podstoupit také magnetickou rezonanci? Operatér říkal, že magnetická rezonance je prováděna až na základě sporných výsledků ultrazvuku. Nicméně utrazvukem prý nejde rupturu stoprocentně vyloučit. Není tedy lepší podstoupit rovnou magnetickou rezonanci a mít jistotu?

Když bude zjištěn problém, tak je situace celkem jasná. Když se ale nic nenajde, co potom? I tak implantáty vyjmout? Stanovisko ministerstva zatím není jednoznačné, vyjmout nebo chodit na kontoly každého půl roku. Můj operatér variantu vyjmutí vůbec nezmiňoval, říkal, že vzhledem k nízkému počtu nežádoucích příhod v ČR je možné, že se sem vadné šarže nedostaly.Nakolik tato informace může být podložena a na čem by to bylo založeno? Zdráhám se tomu uvěřit. V ČR jistě zbyly nějaké implantáty, na nichž by mohla být provedena analýza, tak by se toto tvrzení mohlo aspoň vyvrátit, i když na potvrzení to asi stačit nebude.
Jak je to s analýzami již hlášených nežádoucích příhod? Budou výsledky zveřejněny?

Zaráží mě, že tento výrobek byl certifikován a zajímalo by mě, jakým způsobem probíhá testování, když se na sníženou kvalitu přijde až na základě výskytu "nežádoucích příhod".

Také se samozřejmě cítím poškozena, doufala jsem, že kupuji kvalitní výrobek s minimálními riziky. Oceňuji, že jak píšete, i plastičtí chirurgové se snaží tuto situaci nějakým způsobem právně řešit. Myslím, že také poškozené ženy v ČR by se měly spojit a společně hájit své zájmy a právo na informace.

LUCKA návštěvník
  • 6 odpovědí

Reakce na Margot

LUCKA  |  Královéhradecký kraj
  • 6 odpovědí
 |  Královéhradecký kraj
dobrý den,já také doufám že se k tomu konečně někdo vyjádří,já jsem bohužel neměla na výběr a byl mi voperován implantát pip,na obou stranách,jeden musel být odebrán,protože jsem trpěla velkými záněty,implantát mám doma v igelitovém sáčku a zdá se mi divný,nejsem odborník,od té doby jsem podstoupila 11 OPERACÍna jedno místo,jsem po onkologické nemoci,doufám že se najde ochotný právník.
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na LUCKA

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Máte-li implantát doma v pytlíku, pak zkuste zjistit na SÚKLu zda jsou schopni provést expertisu. V kladném případě vady implantátů mohou mít za následek Vaše problémy po operaci tohoto implantátu a mohou být pak jasněji řešeny. Zdraví Dr. Tomášek  6023... Zobrazit číslo 602303877  Telefon
Briany návštěvník
  • 31 odpovědí

Reakce na Margot

Briany  |  Plzeňský kraj
  • 31 odpovědí
 |  Plzeňský kraj
Dobrý večer paní Margot,
plně se s vaším příspěvkem ztotožňuji. Po prvotním záchvatu musím konstatovat, že i lékaři jsou podvedeni s tím rozdílem, že mediálně se nás, pacientek lituje, lékařům se momentálně skáče po zádech. Není pro mě nyní cennější informace, než ta, zda do Čech byly dovezeny vadné šarže či nikoli. Obrovský mediální tlak, který je na populaci vyvíjen kvůli závadnosti implantátů, mi neumožňuje obhájit implantáty PIP, které mám voperované před rodinou a blízkými a to i přes to, že závadnost na zdraví nebyla prokázána. Žádné problémy nemám, což samozřejmě neznamená, že nebudu mít. Nicméně přesvědčovat mojí téměř sedmdesátiletou matku, že si implantáty ponechám je pro ní momentálně asi podobné rozhodnutí, jako kdybych odmítla chemoterapii s tím, že budu pít heřmánkové čaje.
Margot návštěvník
  • 3 odpovědí

Reakce na Briany

• 3 odpovědí
 |  Jihomoravský kraj
Pro všechny zainteresované jsem na Facebooku vytvořila skupinu s názvem "PIP!!!" pro diskusi a sdílení informací. Přidejte se, i pod pseudonymy!
  • 851 odpovědí
  • 79 Likes

Reakce na Margot

• 851 odpovědí
  • 79 Likes
Dobrý den, naše klinika nabízí sonografické vyšetření prsů, termín můžeme poskytnot do 14 dnů.Další informace a možnost objednání naleznete na našich internetových stránkách.
S pozdravem
MUDr.Martin Weis, sonodiagnostika
www.laseresthetic.cz
elisa návštěvník
  • 4 odpovědí

Reakce na Margot

elisa
  • 4 odpovědí
Máš pravdu Margot měla by být zřízena nějaká právní pomoc pro tyto ženy,já sama mám po reoperaci a museli mi udělat modelaci.Můj původní operater mi nedal žádné potřebné dokumenty k těmto implant.a poslal mě do háje že nemám nárok po 6 letech chtít něco po něm a už vůbec ne nějaký chorobopis.U vyšetřeni mi tvrdil(jak už mi začaly potíže)že je vše v pořádku a že si s tím tělo poradí samo než si zvykne na implant.podotýkám že to bylo loni tak nevím či byl slepý když jsem měla jedno prso větší skoro o2cm ......ale jak říkám na každou svini se voda vaří!!!
LUCKA návštěvník
  • 6 odpovědí
  • 6 odpovědí
 |  Královéhradecký kraj
dobrý den,jsem nositelkou implantatu p.i.p,původně jsem měla dva,v roce2009,po operaci se jedna strana hojila elmi komplikovaně se záněty a ůpornými bolestmi,po třech měsících kdy nepřestávalo zánětlivé onemocnění,tudíž se mi nic nehojilo se musel implatat vyndat a bylo po zánětu,za několik týdnů jsem podstoupila reoperaci,a znovu se opakující potíže,těchoperací jsem měla 10,jsem z toho velmi psychicky i fyzicky vyčerpaná,myslím si že sem dostaly i vadné implantáty.je to můj názor a ráda bych se přesvědčila že tomu tak není lada
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na LUCKA

• 390 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, neznám vůbec Váš případ, ale přijde mi to velmi podivné....vzhledem k popisovaným komplikacím si myslím, že se možná jedná o reakci na implantáty obecně(i k dyž toto je velmi vzácné), než na ty inkriminované PIP, doporučuji kontaktovat operatéra s ním probrat vše potřebné, jedině on Vám dá sofistikovanou odpověď vzhledem ke znalosti Vašeho případu.....
S pozdravem a přáním pěkného víkendu...¨
Lukáš Frajer
LUCKA návštěvník
  • 6 odpovědí

• 6 odpovědí
 |  Královéhradecký kraj
dobrý den pane doktore,v mém případě je to tak že mám obě prsa operovaná,na druhé straně mám implantat také pip,při bližším prohlédnutí implantátu který mám mimochodem k dispozici jsem našla místa která si myslím že nejsou v pořádku,po všech operacích,kdy mi museli odebrat lalok a přemístit trpím neustálými problémy s otevíráním rány a zánětem.sama posudková lékařka zůstala v ůžasu nad tím co jsem si musela prodělat a v této chvíli opět bez pozitivního výsledku,i po dvou letech operací a bolestí nemám svá intimní místa v pořádku,je mi41 LET a pocit že zůstanu bez prsa je pro mě psychicky velmi náročný.
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na LUCKA

• 390 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, chci se jen zeptat jestli operace byla z kosmetické indikace či z indikace rekonstrukční....pokud by se jednalo o rekonstrukci, tak zde jsou "trochu jiná pravidla, což bez klinického vyšetření se nedá určit, jak postupovat dále, aby se nález stabilizoval...v případě zájmu je možné mi zaslat fotografie mailem a případně navrhnout další postup, jak vyřešit Vaše problémy.....
můj mail je lukas.frajer@centrum.cz. Věřím, že jsem schopen navrnout nějaké řešení....
S pozdravem....
Lukáš Frajer
LUCKA návštěvník
  • 6 odpovědí

• 6 odpovědí
 |  Královéhradecký kraj
jsem po oboustranné mastektomii s následnou rekonstrukcí,pravá strana celkem v pořádku,ale neustále trpím nějakými záněty,levá stana nejprve vložení,implantátu,zaněty,vyjmutí,potom vložení expandéru,opět jobovka,vadná hadička k naplnění,potom vyjmutí,opět záněty,tisíce spolykaných tablet atb,potom lalok,vše o.k.,po půl roce gel,opět záněty,vážím59 kg,takže problém,nyní jsem opět bez gelu,vypadl mi po zánětu,tak mi poradte,jsem naprosto zoufalá.
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na LUCKA

• 390 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, myslím, že Vaše problémy přesahují možnosti tohoto diskusního fóra, proto navrhuji se setkat osobně a po klinickém vyšetření bude jasnější jak postupovat a jaké jsou možnosti. Zkušenosti s rekonstruktivou prsu mám v plném rozsahu rekonstrukční chirurgie prsů včetně přenosů volných tkáňových celků, které je někdy nutno použít(mikrochirurgie)....osobně z vlastní zkušenosti vím, že někdy je terén pro rekonstrukci nepříznivý a bohužel cesta v cíli je pak "trnitá", v případě zájmu me prosím kontaktujte na mail a dohodneme se na bližším...můj mail je lukas.frajer@centrum.cz
S pozdravem....
Lukáš Frajer
Jana P.
Jana P. návštěvník
  • 4 odpovědí
Jana P.
Jana P.  |  Kraj Vysočina
  • 4 odpovědí
 |  Kraj Vysočina
Dobrý den,
mám také implantáty a z diskuze jsem přinejmenším zděšená!
Mám je čtyři roky a na kartičce je uvedena firma Rofil Medical International. Pro více informací o implantátech jsem chtěla navštívit uvedenou internetovou adresu www.rofil.com, ta ale neexistuje:-(!! Na internetu jsem dokonce našla i určité spojení firmy s nekvalitními implantáty. Měly by se bát skutečně jen pacientky s implantáty firmy PIP, nebo všechny? Je zřejmé, že kontrolní úřady nefungují dobře a nejsou schopné odhalit pochybení ve výrobních postupech a používaných materiálech.Dokonce i chápu rozčílení pana Honzy47 o cenové politice ve zdravotnictví v ČR. Před operací jsem byla ochotna zaplatit za kvalitu a na peníze jsem v tomto ohledu opravdu nehleděla.Nikdo mi však neřekl, že existují levné a drahé, dobré a horší implantáty.Jedině pan doktor mi doporučil to co právě nosím a pak nemůže být pochyb o odpovědnosti za komplikace.
Děkuji za odpověď a s úctou všem poctivým chirurgům Jana P.
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na Jana P.

• 390 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den paní Jano, musím Vás zklamat, ale i tato firma byla označena za nedůvěryhodnou a jejich implantáty by měly být vyměněny nebo pravidelně kontrolovány......dle debat jste se jistě i dočetla jak chirurg postupuje při výběru implantátu, proto myslím, že není třeba se k tomu dále vyjadřovat. Doporučil bych kontaktovat Vašeho chirurga a s ním probrat možné aspekty výměna v rámci kauzy nekvalitních implantátů...
S pozdravem a přánmí pěkného večera
Lukáš Frajer
Jana P.
Jana P. návštěvník
  • 4 odpovědí

Jana P.
  • 4 odpovědí
 |  Kraj Vysočina
Vážený pane doktore Frajere,
moc děkuji za odpověď. Právě jsem se od mého operatéra dozvěděla tvrdou realitu. I mé M-implants od výrobce Rofil Medical jsou závadné.Vyráběla je pro Rofil firma PIP. Jsem vzteky bez sebe o to víc, že nikde není o tomto faktu ani zmínka. Média jsou zaujata firmou PIP, ale ví vůbec někdo které další firmy používali shodné implantáty od této firmy zabalená do svých značek?! Jsem rozčarována i z toho, že státní ústav pro kontrolu léčiv již v dubnu 2010 měl informace o závadnosti implantátů. Pacientky s vadnými implantáty mohly vše řešit již skoro před dvěma lety.Je to podvod na všechny důvěřivé pacientky!! Mám hrůzu co nás ještě čeká a jaké zkreslené informace ještě dostaneme.Začíná to na mě působit spíše jako boj o peníze, než o lidské zdraví. Bude se nadále mlžit a doufat, že nebude přibývat tragických případů? Jediné co slyšíme jsou dohady o tom kdo bude finančně zodpovědný za případné reoperace. Kdo bude platit všechna ta potřebná vyšetření? Od známé doktorky jsem dokonce slyšela i informaci, že se jedná jen o boj firem na trhu léčiv. To snad už není ani možné!!!! Co si pak myslet o informaci, že vyšetřením není stejně možné odhalit všechna možná vyšetření?

S přáním pevného zdraví všem plastickým chirurgům Jana P.
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na Jana P.

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Nemyslím, že se jedná o boj firem, to by mohli být napadeni všichni. Nemáme dost informací, ale proslýchá se, že majitel f.PIP opravdu přiznal použití technického silikonu, ale je to nepodložená zpráva z medií.
Boj o peníze je to určitě. Jedná se především o to, kdo je jak pojištěný. Pouze prokázané poškození jakýmkoliv medikamentem, či materiálem lze napadnout soudně lékaře. Nikoliv však, nemá li pacientka obtíže. Pokud má jen strach nespadá to pod pojištění. Snad jen psychickou újmu dokáže prosadit u soudu zkušený advokát, ale u nás velmi těžko. To pak i pojišťovna pojištěného lékaře zaplatí (je to informace mého pojišťovacího agenta, který mne, jako lékaře, pojistil) Je to velmi ironické. Lékař pak může žalovat dodavatele v republice a je-li ten pojištěný, zaplatí to jeho pojišťovna, není li pojištěný, pak musí zažalovat výrobce a ten už je snad v likvidaci. No a jsme na konci a zase lumpárnu výrobce odnese pacient. Náš Státní ústav pro kontrolu léčiv za to není zodpovědný, protože, přebírá automaticky certifikaci v rámci Unie. Vše to vyjde na stejno, protože tuto hysterii nikdo asi nezaplatí, snad jen slušné nemocnice, či pracoviště uhradí výkon a implantát pacient.
Toto je jen můj názor. Zdraví Dr. Tomášek  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon
www.plastická-chirurgie-praha.cz
Jana P.
Jana P. návštěvník
  • 4 odpovědí

Jana P.
  • 4 odpovědí
 |  Kraj Vysočina
Dobrý den všem,
děkuji za odpověď. K tématu mohu už jen dodat, že klinika musela vědět, že mně nedává nejkvalitnější implantáty napořád, neboť má co dočinění s firmou Fénix, mimochodem s firmou, která byla výhradním dovozcem vadných implantátů do ČR. Jen těžko mě někdo přesvědčí o tom, že pan doktor před mou operací nevěděl, že se nejedná o nejkvalitnější implantáty a tím i o přiměřenou cenu za operaci.Sama jsem zvědavá, ale zároveň mám strach co mne při návštěvě kliniky čeká, a zda dostanu pravdivé informace alespoň nyní, když už jsem je nedostala před operací. Nebude lehká ani volba zda jít, nebo nejít na reoperaci. O to více, když už víme že kontrolní ani auditorské orgány nefungují jak mají a že schovávaná za známku CE je stějně krátkozraká jako EU sama. Právní, potažmo i finanční stránka věci by měla jít na konto orgánů vydávajících CE. Jana P.
Jana P.
Jana P. návštěvník
  • 4 odpovědí

Reakce na Jana P.

Jana P.
  • 4 odpovědí
 |  Kraj Vysočina
Dobrý den ještě jednou,
počet znaku možných pro přidání příspěvku je malý,s ohledem na choulostivost tématu. Píši proto hned ještě jednou, nýní však s prosbou na všechny poctivé operatéry. Mám implantáty kapkovitého tvaru (Rofil jak už víme) voperované pod prsní sval. Před nedávnem jsem byla po dítěti na plastice povyslé kůže. Mohl by mi někdo naznačit co by mě čekalo v případě, že bych kývla na reoperaci. Problémy nyní nemám a s tvarem prsou jsem po plastice znovu spokojená. Bude výměna bolestivá jako první operace? Byla volba pod sval správná a v čem? Děkuji za odpovědi Jana P.
  • 390 odpovědí
  • 4 Likes

Reakce na Jana P.

• 390 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, velmi chápu Vaše rozčarování nad tímto, ale veřte, že i my jsme zaskočeni(sám moc dobře nechápu jak se toto může stát v rámci EU).....vážně zatím nikdo nedal žádné kvalitní stanovisko a navíc je zde masivní kampaň medií, která celou záležitost nafukuje a zkresluje....chápu, že nejde reagovat bez emocí, ale dle mých dostupných informací je lépe implantátty vyměnit, ale zatím nikdo nepotvrdil škodlivost těchto implantátů na lidský orgamismus a jsou zde jen podezření, proto bych chápal plánované výměny jako preventivní....firma v tuto chvíli přiznává, že používala neatestovaný gel.
S pozdravem
Lukáš Frajer
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na Jana P.

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Když jsem prvně kontaktoval výrobce PIP (ještě ČR nebyla v Unii) bylo mi odepsáno, že Rakouská firma Rofil Medical zastupovala firmu PIP jako dodavatel pro východní Evropu. Nedivil bych se, kdyby už neexistovala.
Já sám jsem nikdy PIP nedal, ale vím to, protože tato firma dodávala i jiné preparáty související s estetickou chirurgií a prováděla odborné workshopy. Na jednom jsem byl ve Vídni. To je vše , co k této připomínce mohu dodat.
Zdraví Dr. Tomášek
3skola návštěvník
  • 10 odpovědí

• 10 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
Dobry vecer zelam,
teda tato megakauza je priam neskutocna! Ako sa toto mohlo vobec stat?! Ako je mozne, ze tu firmu nikto pravidelne nekontroloval? :(( Som Slovenka a tiez mne a mojej mamine v roku 2008 implantovali znacku PIP. :( Je to hrozne, uz tyzden nespavam, nejem a psychicky som uplne na dne, 6 kg uz je dole. :( Skutocne tuto uzkost citime len my s tymito smejdami. :( A pritom mi ich lekar zauctoval v cene, ako napr. Eurosilicone... Keby som mala energiu, tak si to s tym zmatkom inak vybavim... Vedome niekomu znicit zivot? Viem, ze plasticka chirurgia je biznis, ale takto? :( Boze, ved aj ja mam svoju rodiny, vsetci su vystraseni. :(
Bola som medzi sviatkami na sono prs, implantaty su intaktne a axily OK. Ale neviem, podozrenie na uvolnovanie silikonu mam stale, rano, cez, vecer... je to velmi psychicky narocne. Planujem si ich kazdopadne vymenit na jesen, ale zasa ta bolest odznova, rekonvalescencia. Viem, ze mozno mi ziaden lekar neodpise na toto, len som si chcela vyliat srdce. Kazdopadne, chcem ich na vysetrenie ku pl. chirurgovi, ale tomu mojmu uz neverim! Co robit?

Pekny vecer zelam vsetkym. Sebe dalsiu prebdenu a preplakanu noc...
3skola návštěvník
  • 10 odpovědí

Reakce na 3skola

• 10 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
Ospravedlnujem sa za preklepy... snad sa to da citat. Trasu sa mi ruky...
Kazdopadne, chcem ist na vysetrenie ku pl. chirurgovi, ale tomu mojmu uz neverim! Co robit?

Z osobnych dovodov (skola) musim pockat s vymenou na september 2012, ale vysetrenie chirurga by ma mozno psychicky troska povzbudilo...

Dakujem vopred!

• 744 odpovědí
  • 50 Likes

Reakce na 3skola

MUDr. Ludmila Šulcová Hejnalová MBA  |  Plastická chirurgie, Praha
  • 744 odpovědí
  • 50 Likes
Dobrý den, z Vašeho příspěvku je patrné,že jste podstoupila sono vyšetření prsou a nález je v pořádku,to je první dobrá známka pro Vaše přání výměny implantátů až září .Stejně tak dobrá zpráva je ta,že i uzliny v axille jsou bez známek záchytu silikonu, ty totiž vychytávají silikon jako jedny z prvních. Pokud nemáte nikde jinde obtíže,pak bude dobré jestě před výkonem udělat kontrolní sono prsou a provést výměnu implantátů. Na kontrolu k plastickému chirurgovi se samozřejmě můžete objednat jak zvážíte sama, např. dojezdovou vzdáleností, referencemi atd. . Já sama jsem PIP ani M-Rofil implantáty nepoužívala, neměla jsem z nich jako operatér dobrý pocit. Zdraví MUDr. Šulcová
3skola návštěvník
  • 10 odpovědí

• 10 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
Skor je otazkou, ze pre odbornika, ktory roky vykonava augmentaciu, nebolo podozrive, ze nakupna cena PIP podla extremne nizka oproti konkurencii. A pritom on sam ich predaval pacientkam x-nasobne drahsie... Nechcem nikoho obvinovat, ale skutocne je velmi psychicky narocna tato situacia... :( a clovek prepada panike, ze mu nikto nepomoze. :(
3skola návštěvník
  • 10 odpovědí

Reakce na 3skola

• 10 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
A nehovoriac o tom, ze znova zazivat cely proces plastiky + narkoza + rekonvalescencia. Asi mam mozno vyhodu, ze financne si mozem dovolit zopakovat operaciu, ale tie bolesti a strach, ci telo prijime znova implantaty. A vlastne, este aj vybrat tentokrat spravneho vyrobcu...
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na 3skola

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Tady nejde o důvěru ve svého operatera, ten za to nejspíš nemůže a pokud se k tomu staví vyhýbavě pak nám, plastickým chirurgům dělá ostudu a Vy mu to značně zjednodušujete a podporujete jej v jeho předchozích praktikách. Podezření, že jsou implantáty špatné nemohlo být. Je mnoho firem, které jen aby se dostaly na trh se snaží působit konkurenčně nízkými cenami, jen aby se dostaly na trh. Snižují pak své přijmy na minimum. Nesnažte se vinu svalit na lékaře, ti s tím mají veliké problémy. Celé rozhodnutí je na Vás. Zdraví Dr. Toimášek  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon www.plasticka-chirurgie-praha.cz
MUDr. Dušan Guba PhD.
MUDr. Dušan Guba PhD. Basic member
  • 215 odpovědí
  • 22 Likes

MUDr. Dušan Guba PhD.
MUDr. Dušan Guba PhD.  |  Plastická chirurgie, Bratislava
  • 215 odpovědí
  • 22 Likes
 |  Plastická chirurgie, Bratislava
Prajem vam dobry den,
neviem ako ostatnych plastickych chirurgov, a samozrejme i nase pacientky doslova az obtazuje pocet prispevkov na jedovate implantaty. Pokial viem, na Slovenku boli implatnovane asi dva x, neviem, aka je, resp bola situacia v cechach.
Na nasom pracovisku sme ziaden z tychto typov nikdy neimplantovali, Ak sa niekto rozhodne pre augmentacnu mammaplastiku, je dolezity predovsetkym vyber zodpovedneho plastickeho chirurga, ktory vam doporuci kvalitny implantat, resp taky, s ktorym ma dlhorocnu a dobru skusenost.
Kazda pacientka po operacii ma predsa stitok s uvedenym nazvom implantatu, jeho kodovym cislom, velkostou, atd ... navyse, jeho original je v nasej zdravotnej dokumetacii.
Aj preto mozeme vsetkym nasim pacientkam, ktore v tomto obdobi dozaduju informacii, ake im boli vkladane implantaty mozeme s kludnym svedomim dat na vedomie, ze o ziadne IV- to triedne
implantaty im neboli vkladane.
Augmentacna mammaplastika je vykon, v dobrych rukach , a s overenou znackou bezpecny a standardizovany operacny zakrok, ktory ma vysoky stupen uspesnosti...

s pozdravom, Mudr. D.Guba, Phd, primar Odd. plast chirurgie , Ustav lekarksej kozmetiky, Bratislava.

• 144 odpovědí

• 144 odpovědí
Dobrý den všem,
ač nerad musím reagovat na příspěvek dr. Guby:
1/ pokud p. doktora Gubu-resp. jeho pacientky,za které zde mluví,obtěžují četné příspěvky v této diskusi,pak není nic lehčího,než je nečíst.
Bohužel v této chvíli je tato platforma jednou z mála možností,kde mohou naše české pacientky sehnat nějaké informace o daném problému,nebo se zde alespoň svěřit se svým trápením. Odpovědné orgány stále ještě totiž nedotáhly tuto kausu do konce- myslím tím vyřešení finanční stránky problému a ani nevysvětlili,jak bylo možné,že tento problém vůbec vznikl.
2/“..je dolezity predovsetkym vyber zodpovedneho plastickeho chirurga, ktory vam doporuci kvalitny implantat, resp taky, s ktorym ma dlhorocnu a dobru skusenost.“ Tento výrok mi přijde naprosto nezodpovědný. V dané době,kdy byly implantáty PIP používány měly certifikaci stejně jako implantáty jiných značek a lékaři,kteří je používali s nimi měli „dlhorocnu a dobru skusenost“.Označovat tímto nepřímo tyto lékaře za nezodpovědné je naprosto nekolegiální.Dále-co lékaři,kteří prováděli rekonstrukční operace a neměli na výběr-mohli použít jen ty implantáty,které pro tyto operace schválily zdravotní pojišťovny a to byly skoro výhradně PIP.Tito lékaři zřejmě byli rovněž nezodpovědní???
3/Využívat tento problém a tuto platformu k reklamě a propagaci svého pracoviště -to mi přijde ,v tuto chvíli, přinejmenším neetické.
Zdraví,dr.šimek
MUDr. Otakar Lucák
  • 1321 odpovědí
  • 49 Likes

MUDr. Otakar Lucák
  • 1321 odpovědí
  • 49 Likes
AhojSašo.Co se týká vystupování našeho kolegy - naprosto s tebou souhlasím.Co kdybychom informovali o tomto jeho chování etickou komisi? Případně se mi ozvi. Otakar
elisa návštěvník
  • 4 odpovědí

elisa
  • 4 odpovědí
S tou etickou komisi to je dobrý nápad pane doktore a děkuji ozvu se vám jen co budu moct.Elisa
Alena 55 návštěvník
  • 3 odpovědí
Alena 55  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
 |  Středočeský kraj
Dobrý den,před 14 roky jsem prodělala rakovinu prsu a před necelými 3 roky jsem si nechala udělat implantát,bohužel mám typ PIP.Poslední půl rok jsem začala mít obtíže -bolestivost a prso se jaksi zdeformovalo,a tak jsem se u svého operatéra objednala na sono. Tímto vyšetřením mě bylo zjištěno,že implantát je praslý,navíc nějak otočený a mám zvětšené i uzliny v tomto podpaží. Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na bezplatnou výměnu implantátu a také bych chtěla vyzvat ženy se stejným postižením abychom se spojily tak jako francouzky a "něco" s tím udělaly.
Děkuji za odpověď
Alena Černá
alcablack@seznam.cz
LUCKA návštěvník
  • 6 odpovědí

Reakce na Alena 55

• 6 odpovědí
 |  Královéhradecký kraj
dobrý den,jsem opravdu pro aby jsme se už konečně spojily dohromady,a něco s tím udělaly,návrhy,paní Alena i já jsem pro,kdo nám pomůže,aby se to zase neopakovalo,poradte.Lada
Alena 55 návštěvník
  • 3 odpovědí

Reakce na LUCKA

• 3 odpovědí
 |  Středočeský kraj
dobrý den,jsem ráda že se ozvala první spřízněná duše a zároveň i stejně postižená žena.samozřejmě nejsme jen my 2 ale je nás plno a tak jak píše 6.1. Margot otázkou zůstává kdo nám poskytne právní pomoc,kdo se za nás postaví? Najde se takový renomovaný právník který do toho půjde? Vždyť snad máme právo na to abychom se dočkaly třeba i odškodnění za naši bolest a újmu hlavně psychickou,nebotˇstav po rakovině prsu nikomu na psychice nepřidá a to nehledě na to,že nikdy s touto diagnozou nemáme vyhráno.Alena
zdenka návštěvník
  • 6 odpovědí

Reakce na Alena 55

zdenka  |  Pardubický kraj
  • 6 odpovědí
 |  Pardubický kraj
Bohužel i já patřím mezi ty nešťastnice které v sobě mají PIP implantáty.O jedno prso jsem přišla díky rakovině již ve 20.letech o druhé v 39.letech.Každá žena která má toto za sebou ví jaké to je žít s touto diagnozou.Nikdy nemůžeme říct že jsme zdravé.V roce 2006 to mi byto 48.let mi onkoložka sama nabídla rekonstrukci prsů.Já tenlrát ani netušila že je něco takového možné.JO,kdybych věděla co mě čeká,nikdy bych do toho nešla.Ale souhlasila jsem.Po operaci přišli doslova šílené bolesti.Jenže po asi roce se jeden prs doslova deformoval,proto mi na onkologii opět nabídli rekonstrukci.Mooooc dlouho jsem se rozmýšlela,jenže prso bylo čím dál horší,doslova se mi přesouvalo až do podpaží.Nevím a netuším zda to bylo tím implantátem.V té době jsemještě ani netušila že mám v těle takový svinstvo.V srpnu 2011 jsem ale podstoupila operaci při ktré mi modelovali prso z vlastní tkáně.A to byla další strašná chyba jakou jsem udělala.NIKDY,NIKDY toho nepřestanu litovat.Během týdne jsem prodělala 4 operace,ani dodnes nevím co všechno se semnou dělo.Bylo to utrpení.Po týdnu mi museli prso opět vzít.Nikdo na světě si nedokáže představit co jsem prožívala.3x přijít o prso nehledě k bolestm.Bude to půl roku od poslední operace a dodnes nemůžu pořádně chodit,břicho je pořád hodně oteklé a strašně bolí,jizvu na břiše mám jak od řezníka a né od plastickýho chirurga.Jsem nadosmrti zmrzačená.Až když vyšla najevo kauza o PIP jsem se podívala na ten implantát co mi vyndali,a co myslíte? Je to ON!!!!
Proto tu vyzývám všechny onkologické pacientky,pojďme se spojit a podáme na ty podvodníky hromadnou žalobu.
JAK SI MOHL VŮBEC NĚKDO DOVOLIT DÁT ONKOLOG. PACIETNKÁM TAKOVÝTO ŠMEJT DO TĚLA?Copak jsme si neužili dost trápení,bolesti a nervů???? wwisteria@seznam.cz
Buďte všechny silné a pevné nervy
zdenka návštěvník
  • 6 odpovědí

Reakce na Alena 55

• 6 odpovědí
 |  Pardubický kraj
někde jsem slyšela že už v některých státech hromadné žaloby podávají.
zdenka návštěvník
  • 6 odpovědí

Reakce na LUCKA

• 6 odpovědí
 |  Pardubický kraj
i já patřím mezi onkolog.pacientky které mají PIP.Jsem pro abycho podali hromadnou žalobu,jak si toto mohl dovolit?Jde jen o kšeft,až v druhé řadě o zdraví.To jim nesmí projít!!!!Nevím ale jak a kam dát nšjakou výzvu k těmto ženám aby se přidali.Zdravím a přeji pevné nervy.Zdenka email:wwisteria@seznam.cz
zdenka návštěvník
  • 6 odpovědí

Reakce na zdenka

• 6 odpovědí
 |  Pardubický kraj
už je to tu milé ženy našla jsem stránky na kterých se můžete přidat k hromadné žalobě.Pokud chcete pište na wwisteria@seznam.cz pošlu vám odkaz.
elisa návštěvník
  • 4 odpovědí

Reakce na zdenka

elisa
  • 4 odpovědí
Zdenko nejste v tom sama....taky zvažuji žalobu a hledám podobné ženy s tímto VÁŽNÝM problémem!!!!!!Pište na můj email...elisa.com@seznam.cz
  • 2452 odpovědí
  • 34 Likes

Reakce na Alena 55

• 2452 odpovědí
  • 34 Likes
Dobrý den. Dle vyjádřeni ministerstva zdravotnictví mají pacientky, u kterých byl použit implantát PIP k rekonstrukci prsu po ablaci, nárok na reoperaci za úhradu pojišťovnou. Nashledanou, dr. Remeš
Iva návštěvník
  • 1 odpovědí

Reakce na MUDr. Robert Remeš

Iva
  • 1 odpovědí
\Dobrý večer, jsem onkol.pacientka a má PIP implantát. Chci si nechat tento implantát vyměnit,ale moje plast.lékařka mi dnes oznámila,že pojišťovna VZP k výměně implantátu za úhradu ještě nevydala stanovisko. Vy píšete ,že máme na reoperaci nárok.Takže ,kde mám zjistit tuto informaci? děkuji za odpověď
Marcee návštěvník

Reakce na Iva

Marcee  |  Středočeský kraj
 |  Středočeský kraj
Milá Ivo, i já jsem onkologická pacientka po rekonstrukci prsů. Naprosto vás chápu - navíc PIP implantáty byly jediné, které byly schválené na rekonstrukci.Obraťte se tam, kde vám rekonstrukci prováděli, já jsem již po výměně PIP implantátů 14 dnů. Výměna byla provedena v nemocnici NA BULOVCE naprosto bez problémů.
zdenka návštěvník
  • 6 odpovědí

Reakce na Alena 55

• 6 odpovědí
 |  Pardubický kraj
píši jen stručně,svůj příspěvek vložím do diskuze.Jsem pro to abychom se my onkologické pacientky spojili a podali na firmu žalobu a žádali finanční odškodnění.Nejen za tu bolest kterou teď díky nim musíme podstoupit znovu,ale i za ty příšerné nervy.Zdenka
zdenka návštěvník
  • 6 odpovědí

Reakce na zdenka

• 6 odpovědí
 |  Pardubický kraj
tak jste to holky slyšely,složí kauci a pustí ho!Nahrabal si na našem zdraví miliardy ale že spoustu žen trpí je všem jedno!Jak si to přdstavují?
MEDICOM V.I.P., a.s.
MEDICOM V.I.P., a.s. Basic member
  • 34 odpovědí
MEDICOM V.I.P., a.s.
MEDICOM V.I.P., a.s.
  • 34 odpovědí
Dobry den, mrzia nas problemy sposobene s pouzitim implantatov u mnohych pacientiek. Pokial by ste mali zaujem o viac informacii ohladom moznosti vyuzitia vlastneho tuku a kmenovych buniek pre potreby upravy poprsia alebo inych partii tela, nevahajte nas kontaktovat na nasom hot-line +421 948 13 18 13. Pri tejto metode nehrozia ziadne podobne komplikacie a nie je potrebna ani hospitalizacia. Viac informacii sa dozviete aj na www.medicomvip.sk
Zelame uspesne vyriesenie vasho problemu a ostavame s pozdravom,

MedicomVIP
klinika modernej liposukcie
anonym návštěvník
  • 4 odpovědí
anonym
  • 4 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat, zda si tyto implantáty používaly v ČR už v roce 2003. Děkuji
anonym návštěvník
  • 4 odpovědí

anonym
  • 4 odpovědí
Dobrý den, pane doktore Tomášku, Vaše informace se bohužel nezakládá na pravdě. Díky prof. Duškové, která reagovala na můj dotaz, jsem si nechala zjistit, zda je náhodou nemám. Do EU jsme vstoupili v r. 2004, ale tyto implantáty mám skutečně voperované již v r. 2003 :-(
anonym
anonym návštěvník
  • 1 odpovědí

Reakce na anonym

anonym
anonym  |  Praha
  • 1 odpovědí
 |  Praha
Tyto implantáty byly v prodeji v době leden 2002-duben 2010, nelze ale vyloučit individuální dovoz, proto si vyžádejte info od svého chirurga!!! přeji všem hezký den prof. Dušková
iva
iva návštěvník
  • 1 odpovědí
iva
iva
  • 1 odpovědí
Dobrý den. I já mám implantáty P.I.P. a situaci se snažím bez paniky nějak řešit. Co jiného mi také zbývá. Snažím se získat co nejvíce informací a pochopila jsem, že nejspiš nikdy nezjistím co přesně v hrudníku mám. Ale k mému dotazu - Při kontrole u mammologa mi bylo řečeno, že rozdíl mezi technickým silikonem a silikonem používaném ve zdravotnictví je pouze v absenci jednoho razítka. Složení je prý identické. Opravdu je to tak? Kdyby to tak bylo, napadá mě pak spousta dalších zajímavých otázek. Hlavně tedy ta, proč potom vyměňovat. Děkuji za odpověď
Alena 55 návštěvník
  • 3 odpovědí
  • 3 odpovědí
 |  Středočeský kraj
mám svoje první výsledky z vyšetření-implantát je zřejmě prasklý,nyní musím 14 dnů čekat až bude mít lékař vyjádření od revizního doktora,zda mě budou hradit výměnu a pak dále čekat až se na mě dostane řada,neboť žen s výměnou pip implantátů je víc jak 100 a smí se jich odoperovat údajně jen 5 do měsíce,to znamená že se na mě může dostat až někdy za 2 roky!!!je tohle vůbec možné!!! co dělá naše ministerstvo zdravotnictví?zabývá se vůbec někdo"tam nahoře" tímhle problémem?vždyť se jedná o zdraví tisíce žen!nebo se v parlamentu jedná jen o tom jak zpoplatnit tomboly?a nic ostatního je nezajímá!kdo je zodpovědný za to,že se vůbec u nás tyto implantáty začaly používat,copak je nikdo nekontroloval? a když ano,jak? ženy,které máte stejný problém s prasklým implantátem,nahlaste to na státní ústav kontroly léčiv v praze,když jsem to udělala já ,velmi se divili,ale byli moc ochotní a snažili se pomoci.budou se takto snažit i ostatní zodpovědní za tuto kauzu,která začíná nabírat obrátky a nebo to vyšumí jako plno jiných kauz!!!
anonym návštěvník
  • 1 odpovědí
anonym
  • 1 odpovědí
Dostala jsem implantát při rekonstrukci prsu po ablaci. Jak se dozvím, zda jde o vadný francouzský implantát a musí tudíž být vyměněn ? Byl mi voperován v dubnu 2004.

Inka41 návštěvník
  • 1 odpovědí
Inka41  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
 |  Královéhradecký kraj
Dobrý den,mám silikonové implantáty PIP.Jsem v únoru pozvaná na kontrolu,mám je devět let.Popřípadě,že kontrola dopadne dobře mám i tak nárok na bezplatnou výměnu?Jelikož jsem znepokojená a na dále je nechci mít ve svém těle.Obávám se o své zdraví do budoucna.Dne jsem se dokonce z medii dozvěděla,že od roku 2000 USA je zákázalo.Prosím o odpověd.Děkuji
  • 2543 odpovědí
  • 268 Likes

Reakce na Inka41

• 2543 odpovědí
  • 268 Likes
Dobrý den, pokud byla operace provedena ze zdravotní indikace, tak výměnu implantátu hradí zdravotní pojišťovna. Z kosmetické indikace nikoliv. Tady je nutné navštívit pracoviště, kde jste byla operována. dr.Paděra
anonym návštěvník
  • 1 odpovědí
anonym
  • 1 odpovědí
dobrý den, chtěla bych se zeptat,zda jsou implantaty Poly Implant Prosthesis (PIP) špatné od nějakého roku? Byla jsem na operaci v roce 2004,tak jestli se mám také obávat a radši si zavolat na kliniku. Děkuji za odpověď Petra
anonym návštěvník
  • 4 odpovědí

Reakce na anonym

anonym
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
jestli nevíte, zda je máte, tak si tam určitě zajděte. Nejlepší je nechat si udělat ultrazvuk. Já je mám od 7/2003 a dnes jsem byla na ultrazvukovém vyšetření a jeden z nich mi prosakuje:-(
anonym návštěvník
  • 4 odpovědí

anonym
  • 4 odpovědí
Jak můžete vědět, že v tomto roce byly implantáty v pořádku? Jeden z Vašich kolegů tady napsal, že se do ČR dovážely až od r. 2004, což také není pravda. Mám je od roku 2003 a jeden z nich mi prosakuje a mám silikonizovanou uzlinu do vel.7 mm. To chcete říct, že v r. 2003 byly špatné a v r. 2004 dobré???
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes

Reakce na anonym

• 676 odpovědí
  • 60 Likes
Vážené paní, vážení pánové,
všechny tyto úvahy jsou zbytečné, znovu a znovu upozorňuji na jednoznačné doporučení odborné obce, na kterém se zakládá i prohlášení MZ ČR, kterým se mamární protézy výrobce Poly Implant Prosthese (PIP), Francie a prsní implantáty M-implants, výrobce Rofil Medical Nederland BV, Nizozemí, doporučují odstranit všem postiženým ženám a to bez ohledu na datum výroby či dobu implantace. Otázkou je stále financování této zdravotní péče, neboť příčinou celého problému trestný čin závažné důležitosti- podvod s negativním dopadem na lidské zdraví, jehož obětí se stala kromě jiných i ČR a tak i její občané ať už pacientky, tak ale také lékaři. Ubezpečuji vás všechny , že jsme si vědomi neobyčejně obtížné situace, do které jsme se tímto způsobem všichni dostali, a proto se odborná společnost snaží najít zdroj finančních prostředků, který by situaci uspokojivě vyřešil.
Přeji všem hezký den
předsedkyně SECH ČLS JEP
Indy návštěvník
  • 1 odpovědí
Indy  |  Praha
  • 1 odpovědí
 |  Praha
je nějaké oficiální vyjádření od výrobce těch implantátů? internetové stránky www.pipfrance.fr, které jsou v encyklopedii Wikipedia uváděny jako oficiální, nefungují...
Helena návštěvník
  • 1 odpovědí

Reakce na Indy

Helena
  • 1 odpovědí
tak to je síla
19veru návštěvník
  • 2 odpovědí
19veru  |  Praha
  • 2 odpovědí
 |  Praha
Dobrý den,podstoupím vyměnu prs. imlantátů PIP v nemocnici Na Vinohradech a chtěla bych se zeptat, za jaký typ implantátů budou měněny, děkuji Svobodová.
Alžbětka návštěvník
  • 5 odpovědí
  • 5 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s výjmutím implantátu, ale nevložení nového. Mám PIP implantáty a také mám velké problémy s pravým prsem potažmo uzlinama a rukou ( pravdepodobne uzliny navázaly gel a dělá to neplechu) Chtěla jsem se zeptat jak prso vypadá po výjmutí implantátu. Stáhne se kůže do původní "žádné" velikosti nebo zůstane povolená? Opravdu vážně přemýšlím nad tím, že už si nové nedám, protože kde mám záruku, že za pár let to nepříjde znovu s jiným typem? A to že jsem zaplatila skoro 80 000,- za špatné impl. tak to se mi také nechce opakovat.
Děkuji za reakce
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes

Reakce na Alžbětka

• 676 odpovědí
  • 60 Likes
vážená paní,následný vzhled záleží na tom, jak dlouho a jak velké implantáty máte, jinak zkušenost samozřejmě existuje a musím říci, že k mému překvapení zdaleka nebyl nález tak povadlý, jak by se možná dalo čekat, chcete-li můj profesní názor, tak ve vašem konkrétním případě vzhledem k již existujícím problémům bych skutečně byla pro pouhé odstranění, přeji hezký den prof Dušková
Alžbětka návštěvník
  • 5 odpovědí

• 5 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
Vážená paní profesorko,
děkuji Vám za Váš názor. Stále víc o tom přemýšlím že to tak bude nejlepší nevkládat nové implantáty. Před operací jsem neměla žádná prsa ( opravdu žádná ) a nyní mám vel. poprsenky C. Chtěla bych najít kvalitního operatéra který by provedl výjmutí a řádnou revizi aby mi z prsu odstranil veškeré ložiska gelu, které tam mám po ruptuře.
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na Alžbětka

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
S extrakcí implantátu má zkušenosti snad každý kdo augmentace provádí. Samozřejmě hrají roli i dlouhodobé zkušenosti. Nemyslím, že by Vám někdo z kolegů napsal: "já jsem kvalitní operater, pojďte ke mně". Zkušeného operatera najdete podle toho, jak dlouho tyto operace provádí, kolik provedl takových to výkonů a podobně. Zkuste oběhnout více pracovišť a udělejte si výběr. Můžete se stavět také u nás. Centrum estetické plastické chirurgie je nově umístěno v rekonstruovaném operačním traktu v Konstantinově ulici č. 1/1479 v Praze 4 (11) na Jižním Městě. Naše "nestátní zdravotnické zařízení" Centrum estetické plastické chirurgie pracuje i v prostorách Chirurgické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice, Pavilon G3, Vídeňská 800, 140 54, Praha 4, Krč. Pracujeme zde v prostorách jedné z nejlepších chirurgických klinik v Praze, což zajišťuje eventuelní plný a rychlý servis v případě komplikací. Tento profit má málokteré zařízení zabývající se estetickou chirurgií.
Operační prostory budeme využívat v rámci náročnosti na obou pracovištích.
Na konsultaci (500,-.) se můžete objednat na  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon .
Zdraví Dr. Tomášek,
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes

Reakce na Alžbětka

• 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
Jak zareaguje právě Vaše tělo a kůže to Vám správný operater nikdy dopředu neřekne, protože to sám neví. Důležitá je však pooperační péče jak s touto krajinou po výkonu nakládat. Opakovaně jsem extrahoval pacientkám implantáty a výsledek byl někdy překvapivě dobrý a jen vzácně zůstala bolná kožní řasa.
Zdraví Dr. Tomášek,  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon
Alžbětka návštěvník
  • 5 odpovědí
  • 5 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o názor. Mám již zmiňované implantáty PIP a mám velké problémy s p. prsem. Přemýšlela jsem nad tím, že si je nechám vyoperovat a nové implantáty už si nevkládat. Nemůže mi někdo říct jak bude prso vypadat, když před operací jsem neměla nic a ted mám vel. B někdy C? Bylo by pro mě řešení vyplnit kapsu po implantátu vlastním tukem? Lze to? Děkuji za odpovědi
  • 676 odpovědí
  • 60 Likes

Reakce na Alžbětka

• 676 odpovědí
  • 60 Likes
vážená paní, 1.pokud není gel mimo kapsulu, pak by odstranění nemělo být zásadním technickým problémem, nemáte-li okolní tkáň příliš ztenčenou 2.vyplnit kapsu tukem není efektivní, tuk se vstřikuje do měkkých tkání, aby ho mohly prorůst cévy a tak došlo k dobrému vhojení, podmínkou je dostatek tuku k odběru ( stěna břišní, boky, stehna...)a dobrá kvalita tkání vlastního prsu, přeji hezký den prof. dušková
Alžbětka návštěvník
  • 5 odpovědí

• 5 odpovědí
 |  Moravskoslezský kraj
Paní profesorko, mohla bych se Vás ještě zeptat na označení implantátů. Je rozdíl v označení kulatých a anatomických? Pokud mám 54006/155 a 54006/156 330cc zjistím někde jestli mám kulaté nebo anatomické podle těchto čísel?
Doktor ve Vašem okolí