Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jak dlouho po kojení je vhodná augmentace?

serena
25. 2. 2009 · Poslední odpověď: 26. 2. 2009

Dobrý den, nyní jsem 5měs. od ukončení kojení, za měsíc mám podstoupit zvětšení prsou, včera jsem zjistila, že při silnější stlačením bradavky mi vyteče pár kapek mléka, jsem z toho značně rozpačitá, mám obavy, že za měsíc tento problém nevymizí. Je možno operovat i s tímto "problémem"? Jaké by byly možné komplikace, pokud bych byla operovaná? Jinak někteří lékaři vůbec neřeší, jak je žena dlouho po kojení, klidně operují i 3 měs. po ukončení. Kdežto můj operatér čeká toho půl roku. Děkuji za odpověĎ.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 26. 2. 2009
Vážená paní,
z obecného pohledu byste neměla augmentaci poprsí postoupit ne dříve než 3 měsíce od skončení kojení a po stabilizaci Vaší celkové tělesné váhy. Samozřejmě, čím delší interval od skončení uplyne, tím lépe. Je možné, že si vytlačíte ještě pár kapek mateřského mléka, může jít však pouze o mlezivo. Vzhledem k tomu, že se implantáty obvykle umísťují pod velký prsní sval, implantát tak nemůže nijak dráždit mléčnou žlázu, tato sekrece by neměla vadit. Váš operatér by Vám měl předepsat preparát DOSTINEX, který během několika dnů zcela potlačí produkci mléčné žlázy. Všechny tyto problémy musíte především řešit s Vaším budoucím operatérem.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

Praha . 26. 2. 2009
Při přetrvávání sekrece je větší riziko infekčních komplikací,zejména při operaci přes dvorec.Souhlasím s názorem,že operovat rok po ukončení kojení.
s pozdravem Dr.Vrbický
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 25. 2. 2009
Dobrý den. Taky operuji raději ještě dékle než půl roku od ukončení kojení. Jinak popisovanou sekreci z bradavky bych nebral jako kontraindikaci operace. Mám pacientky, u kterých po kojení přetrvává několik let. Nashledanou, dr. remeš,
Premium
MUDr. Svatopluk Svoboda
2 adresy v Praha (kraj), Středočeský kraj... . 25. 2. 2009
Můj názor, podložený zkušenostmi, je takový, že augmentace nemá býti provedena dříve, než minimálně za půl roku po ukončení kojení. Zdůrazňuji minimálně - já osobně čekám vždy ještě o něco déle, až je žláza prsní skutečně zcela stabilizována.
Za ideální dobu považuji cca 1 rok.
Zdraví
Dr Svoboda
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 9. 2012
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 5. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 9. 2008
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 7. 2014
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 4. 2020
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 3. 2014
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 6. 2012
Botulotoxin
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 3. 2015
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 4. 2021
Laserová epilace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 6. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi