Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Předcházení hypertrofických jjzev po modelaci prsou

Anonymní
Locika539534
Ostrava · Vytvořeno: 16. 10. 2017 · Poslední odpověď 29. 10. 2019

Dobrý den. Mám čerstvě po reoperaci modelaci prsou. Po první operaci se mi udělaly nevzhledné hypertrofické jizvy, které byly po téměř čtyřech letech vyříznuty s úpravou tvaru prsů. Abych předešla vzniku nových hypertrofických jizev, koupila jsem si silikonové plátky a chci si je lepit ihned po zacelení ran. Mohu si přes nalepené silikonové plátky dělat tlakovou masáž? Nebo bude lepší plátky odlepit, jizvy promasírovat a znovu zalepit. Je celodenní nošení silikonových plátků dostačují nebo mám po odlepení a sprše jizvy promazat čistým sádlem, po hodině, dvou jizvy znovu opláchnout a opětovně přelepil pásky? Už nechci hypertrofické jizvy a udělám cokoli, abych jim předešla. Přikládám fotky po první operaci a jednu novou, zalepenou po druhé operaci. Děkuji všem lékařům za případnou odpověď. S pozdravem Locika

12 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    Rozara842782
    29. 10. 2019

    Mohu se zeptat, jak jste na tom s jizvami dnes ? Zabralo neco ? Dekuji.

  • Anonymní
    Rozara842782
    29. 10. 2019

    Dobry den. Ja zkusila 2 typy laseru na plasticke klinice a katastrofa. Skoncila jsem stejne jako pani. Jizvy jsem nechala znovu vyriznout a ted uz opět resim jak podobne jizve předejít. Pokud mate jeste jiny zaruceny tip léčby jizvy, sem s nim prosim ??Dekuji.

  • Klinika estetické a laserové medicíny Petra Clinic

    · 18. 10. 2017
    Nejlepší komentář

    Ano, tady právě pomáhá biostimulace laserem, aby jizva byla pouze nepatrná a urychlilo se hojení.

  • Anonymní
    Locika539534
    17. 10. 2017

    Hezký den, děkuji za nabídku, ale v příspěvku uvádím, že už jsem si jizvy nechala vyříznout a teď se snažím předejít stejným jizvám.

  • Klinika estetické a laserové medicíny Petra Clinic

    · 17. 10. 2017

    Hezký den,
    tento typ jizev řešíme několika způsoby. Mohu Vás pozvat na konzultaci a ošetření do Prahy?
    Tyto jizvy je nejlepší řešit ihned po operaci, ale i nyní ještě umíme stav jizvy pěkně vyladit.
    Touto problematikou se zabýváme již více než 10 let a spolupracujeme s mnoha plastickými chirurgy.
    Mgr. Petra Řehořková

  • Anonymní
    registrovany_u583189
    16. 10. 2017

    Ano, ja je dal dohromady jako ze to jsou osklive jizvy, vy je mate vypoukle a ja hladkou. No, tak snad jeste nejaka pani doktorka/pan doktor napisou, jestli se da tahle svizel prave v procesu hojeni potlacit.

  • Anonymní
    Locika539534
    16. 10. 2017

    Myslíte se. Nemám keloidy, ale hypertrofické jizvy. Ve způsobu léčby je to podstatný rozdíl. Ani nemám hyoertrofy po celé délce řezu. Jsou tam i krásně zhojené tenké linie. Nějaké jizvy na těle mám a ani z jedné se neudělal hyoertrof.

  • Anonymní
    registrovany_u583189
    16. 10. 2017

    Ano. Ja vidim keloidni jizvy i kolem bradavek, kde by mel byt tlak mensi, nezi pod prsnikem, takze jste dle meho na to nachylna, protoze mate ten keloid po cele delce jizvy, ani mm tenke jizvy. Mate pripadne na tele dalsi jizvy? Na lytku, nebo po operaci kyly atd? Jestli tam jsou jizvy jine?

  • Anonymní
    Locika539534
    16. 10. 2017

    Každému se líbí něco jiného. Momentálně neřeším tvar prsů, nýbrž hojení jizev.

  • Anonymní
    registrovany_u583189
    16. 10. 2017

    Telo je casto proste silnejsi, nez jakakoliv pomoc cloveka a udela si po svem, jestli budete delat to same, co po prvni operaci, tak to asi bude mit stejny vysledek. Vidim, ze pokozka nad bradavkou ma promenlivou kvalitu, je pretezovana hmotnosti prsnika. Ja, jako chlap stejne vic ocenim tvar a jak je hezky vystouple od tela, nez objem, ktery ale spis tece, nez aby se pysne vypinal. Mate hezka prsa ted, urcite je to po operaci lepsi, ale rizika jsou porad. Spanek na prsou, kdyz se prsnik drti taky asi nebude vhodny, ale na boku nebo temer na brise se casto spi velice prijemne, ale bohuzel nevhodne pro prsa.

  • Anonymní
    Locika539534
    16. 10. 2017

    Děkuji za názor. Contractubex jsem mazala pravidelně a poctivě hned po první operaci a nepomohl. Pevnou a kvalitní podprsenku jsem si koupila od firmy Lipoelastic, jsou to podpůrné kompresní podprsenky vyrobeny speciálně po operaci prsou. Menší prsa než mám teď už nechci, už tak je mám po operacích zmenšená. Pevně věřím v lepší zhojení po druhé operaci.

  • Anonymní
    registrovany_u583189
    16. 10. 2017

    Odbornici nemaji tolik casu, musi operovat. Dle meho laickeho pohledu jsou tyhle hypertroficke, keloidni jizvy genetickeho puvodu, vase kuze je nachylnejsi na jejich tvorbu, taky vlivem gravitace. Mozna by bylo lepsi prsa zmensit razantneji, aby se dala jejich hmotnost dala nazvat marginalni a nosit krom silikonovych platku taky vhodnou podpurnou, odlehcujici podprsenku, aby tlak na jizvu byl co nejmensi. Pomoct by mohl taky pripravek na styl Contactubexu, ktery obsahuje extrakt cibule a aktivne napomaha zjemnovani vznikajicich, tedy cerstvych jizev. Ja mluvim z vlastni zkusenosti, kuze se mi hoji docela dobre, ale mam uz hodne let po otevrene operaci kolene, kde mne uz po par dnech nutii nohou hybat a tak jizva taky povolila a po par cm krasne svetle tenounke jizvy mam jizvu taky hypertrofickou, neni vystoupla ani hruba, ale je nekolik mm rozsirena a vyplnena menecennym vazivem.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama