Zeptejte se lékaře Zbavte se pochybností!

Odstranění velkého pigmentu

Pepa916215 · Vytvořeno: 1. 6. 2020 · Aktualizováno: 7. 6. 2020

Dobrý den, chci se zeptat, zda by tento pigment šel odstranit laserem a jaká by byla zhruba cena?

3 odpovědi

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
 • MUDr. David Tomášek

  MUDr. David Tomášek

  7. 6. 2020 ·

  1977 odpovědí

  Určitě by stálo za to zkusit nejdříve odstranit tu hypertrichosu, tedy chlupy, v druhé době zkusit test v nejtmavším místě jak by vypadal výsledek a pak eventuelně postupně odstraňovat. V nejhorším případě lze toto znaménko odstranit nožem a otransplantovat. To však byste "šlápl z bláta do louže, neboť výsledek je plošná, síťovaná jizva v místě defektu. Takto velká plocha se musí transplantovat sítí dermoepidermálního štěpu, tedy plošně seřízlou kůží odebranou ze stehna, zadku a podobně. Nejlépe to jde popáleninářům, tak je transplantace kůže denním chlebem. Tam by to možná udělali i na pojišťovnu, zkuste to. Dělal jsem tam 6 let. Pokud ne pak se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
  Můžete se stavět také u nás. Doporučuji však v porvém kole ty popáleniny. Na konsultaci se můžete objednat na 607990077, nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami. Začínáme konsultovat v květnu, pokud se nic závažnéhop nestane.
  Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
  Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

 • Dobrý den,
  musím souhlasit s kolegyní.

  S pozdravem
  MUDr. Tereza Gabryšová
  www.yesvisage.cz

 • MUDr. Nina Koutná

  MUDr. Nina Koutná

  2. 6. 2020 ·

  135 odpovědí

  Dobrý den, takové znaménko se lasery zásadně neodstraňuje, bylo by to velmi rizikové. Navíc, měl bystě docházet na pravidelné kontroly na některé pracoviště vyššího typu - ambulance pro pigmentové projevy dermatologických klinik fakultních nemocnic (v Praze např. FN Královské Vinohrady, Všeobecná fakultní nemocnice Karlovo náměstí apod.)
  Příjemný den a s pozdravem,
  MUDr. Nina Koutná, dermatolog, Klinika GHC Praha

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.