Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Práškový obvaz na nehojící se akné

Anonymní
Michal212102
· Vytvořeno: 23. 12. 2013

Dobrý den všem diskutujícícm. Zaujal mě jeden článek viz:"http://www.novinky.cz/zena/zdravi/322044-zajimava-novinka-v-leceni-ran.html"

Moje žena 26 let ma dlouhodobě "acne vulgaris" v podpaždí,na hlavě ve vlasech a na genitáliích.Po porodu letos v dubnu se jí to zhoršilo na úroveň krvácejících, nehojících se ran(zejména podpaždí a genitalie).Obojí se denně projevuje intenzivními bolestmi, problémem při močení a nemožnosti zapojit se do běžného života.Pro matku,která pečuje o dvě děti,když jsem v práci,je tato situace ještě komplikovanější a depresivnější. Rány se nehojí z důvodu bakterie stafilokoka+++,kterým se nakazila jako zdravotní sestra-riziko povolání.Děsí mě představa,že se může dostat přes ránu do krve,následky vysvětlovat nemusím. V současné době chodí na pravidelné prohlídky do KKN Karlobvy Vary. Užívá léky:"Neotigason(dříve neúspěšně užívala Curacne),Asentra kvůli dlouhodobým depresím,Cezera kvůli alergii a antikoncepci Vreya kvůli hormonální stabilizaci a jako součást užívání neotigasonu". Na rány jsem používal:"Betadine(mast i sprej),Braunovidol,Višňák(pěkně voní), Hemagel,Calciovou mast,Imazol.... Kvůli hnisu musím opruzenou kůži mazat dětskou rybylkou. Kdo dlohodobě pečuje o nemocného partnera chápe moje pocity,ale nikdo-včetně mě- objektivně neposoudí pocity nemocného,kterého se příspěvek týká.Na lázně nemá, jako plnoletá osoba,nárok a stejně není garance,že se po příjezdu domů acne znovu neprojeví. Můj dotaz je následující: "Nemůžu vyřešit jak mám obvazovat podpaždí,jelikož se obvazový materiál vždy sroluje a neplní tak svoji funkci.Proto mě zaujal výše zmíněný článek a zajímají mě vaše zkušenosti s tímto práškovým obvazem. 1.Má na něj vůbec nárok? 2.Dá se s tímto obvazem běžně sprchovat? 3.Můžu ho aplikovat doma? 4.Neovlivní tvorba potu a hnisu jeho funkci? 5.Jaká je šance,že vyléčí zmíněné rány (viz. foto)? Za případné odpovědi předem děkuji. S pozdravem a přáním pěkného dne Michal Svoboda.

0 komentářů

Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.