Zeptejte se lékaře Vyřešte své pochybností!

Křečová žíla a následné těhotenství

Jaja01 · České Budějovice · Vytvořeno: 17. 2. 2021 · Aktualizace: 23. 2. 2021

Dobrý den, jak dlouho po laserové operaci křečové žíly je dobré nebýt gravidní? Je nějaká doba po zákroku, kdy by se měl člověk těhotenství vyvarovat? Děkuji za odpověď

3 odpovědi

Všechny odpovědi na tuto otázku jsou od skutečných lékařů
 • MUDr. Radek Vyšohlíd

  MUDr. Radek Vyšohlíd

  23. 2. 2021 ·

  23 odpovědÍ

  Dobrý den,
  pokusím se odpovědět na otázku.
  Ačkoli téma není detailně popsáno v literatuře, tak svým pacientkám radím počkat do úplného zhojení. Vzhledem k tomu, že laserový zákrok vyvolává poškození tkáně a reakcí na něj je tedy sterilní, neinfekční, zánět, tak bych doporučil jednoznačně podstupovat vše v plném zdraví.
  I laserový zákrok má své možné komplikace a je na lékaři, který vám plánuje výkon, aby vám vše vysvětlil.
  Přeji hodně zdraví.
  S pozdravem Radek Vyšohlíd

 • Dobrý den,
  souhlasím, v tuto chvíli pro Vás žádné omezení neplatí. Doporučuji osobní konzultaci, můžete se objednat i k nám na Kliniku YES VISAGE.

  S pozdravem
  doc. MUDr. Peter Baláž
  Klinika YES VISAGE

 • Medical Institut Care s.r.o.

  Medical Institut Care s.r.o.

  19. 2. 2021 ·

  28 odpovědÍ

  Dobrý den,
  omezení jsou především v době těhotenství a během kojení. V tomto období se totiž daný problém většinou zhoršuje zejména hormonálními vlivy. Co se týče plánovaného těhotenství, nejste nijak omezována, ale musíte počítat s tím, že je třeba nosit kompresní punčochy cca 2 - 3 týdny po laserové operaci křečových žil. Po operačním odstranění pak 6 týdnů.
  Můžeme-li doporučit, nejlepší je přijít na konzultaci a na vše se během ní zeptat. Na naší klinice operuje MUDr. Dvořáček, specialista na cévní chirurgii a léčbu.

  Váš tým Medical institute Care, s.r.o.

Informace zveřejňované na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit osobní konzultace mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty ani služby.