Zeptejte se lékaře Vyřešte své pochybností!
hana840017

Opakovaná sklerotizace po několik let

Hana840017 · Vytvořeno: 21. 10. 2019 · Aktualizace: 23. 10. 2019

Dobrý den, jsem 3 roky po laeserové operaci křečových žil a teď ještě docházím tak 5x do roka na sklerotizace. Chtěla bych se zeptat, zda mi tolik sklerotizací nemůže spíš ublížit, než pomoci? Slyšela jsem, že někdo chodí na sklerotizace už 15 let, to už snad nemá v noze žádné žíly? Děkuji předem za odpověď.

5 odpovědÍ

Všechny odpovědi na tuto otázku jsou od skutečných lékařů
  • MUDr. Jana Vybulková Zavadilová

MUDr. Jana Vybulková Zavadilová

23. 10. 2019 ·

139 odpovědÍ

Dobrý den, určitě to nebude problém, jezdí ke mně i z ciziny a třeba jen na otočku, vše lze zorganizovat i jednou návštěvou, ale kontaktujte mě už přímo na e-mail, abychom zde neřešili individuální problémy.
    S pozdravem
    web: sklerotizace

• MUDr. Radek Vyšohlíd

MUDr. Radek Vyšohlíd

23. 10. 2019 ·

23 odpovědÍ

Žilní síť v podkoží je velice rozsáhlá. Určitě při tomto typu výkonu nedochází k odstranění všech žil. Takový stav není popsaný ani literárně. Důležité je znát další onemocnění a chorobné stavy, sama zmiňujete hematologie. To dokáže výsledek i léčbu a průběh hojení dostatečně negativně ovlivnit.

• Dobrý den,
    souhlasím s kolegy, opakovaná sklerotizace Vám neublíží, pokud je vše provedeno správně. Intervaly návštěv jsou též zcela individuální.

S pozdravem
    doc. MUDr. Peter Baláž, Ph.D., FEBS, MHA
    www.yesvisage.cz

• MUDr. Jana Vybulková Zavadilová

22. 10. 2019 ·

139 odpovědÍ

Dobrý den,
    na sklerotizace se specializuji už více než 23 let, provádím komplexní sklerotizaci, tj. pokud možno vše najednou, aby pacient nestrávil půl roku v punčochách - jak vám již odpověděl kolega. Chodí ke mně po tu dobu pacienti, kteří jsou postiženi tímto problémem v různých intervalech podle výskytu nových žil od jednou za rok (těch je tak 1-2 %) až jednou za 5 i 10 let. Je to zcela individuální, v průměru bývají u mých pacientů sklerotizace potřeba jednou za 3 roky. Sklerotizace vám neublíží, pokud se zlikviduje to, co má a správným způsobem. Odstraňují se vlastně již nefunkční žíly a žilky. Nemusíte se bát, tělo si vytváří žíly stále nové - vyplývá to i z principu hojení. Více info najdete na mých stránkách sklerotizace nebo bioplastica v případě dalších dotazů kontakt e-mailem přímo ze stránek.
    S pozdravem
    Bioplastica s.r.o.

• MUDr. Radek Vyšohlíd

MUDr. Radek Vyšohlíd

22. 10. 2019 ·

23 odpovědÍ

Dobrý den, počet sklerotizací není přehnaně vysoký (i když to nutí pacienta strávit půl roku v punčochach), otázka je spíše kolik látky v mililitrech o jaké konkrétní koncentraci v % je v průběhu sezení aplikováno. Ve vašem případě se s největší pravděpodobností jedná o častější ošetření menšího rozsahu.
    A zároveň máte pravdu, není neobvyklé že někdo dochází na sklerotizace deset a více let. Vzhledem k chronické povaze žilniho onemocnění je snaha o pravidelnou estetickou a funkční korekci povrchního žilního systému.
    Zde se nabízí otázka, zda jste s výsledkem po 5 sklerotizacích za rok spokojena.

Přeji hezky den.
    Radek Vyšohlid

Hledat další dotazy

Podobné dotazy

ladislav355885
Opakovaná obřízka
ladislav355885 · 30. 3. 2016
1 odpověď
Jak posilovat cévní stěnu?
adela2825 · 16. 6. 2011
2 odpovědi
3 odpovědi

Informace zveřejňované na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit osobní konzultace mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty ani služby.