Liposukce podbradku - kdy začít cvičit

Tereza návštěvník

Liposukce podbradku - kdy začít cvičit

Tereza
Dobrý den, ráda bych podstoupila tumescentni liposukci podbradku. O nutnosti nosit návlek 14 dni jsem seznámena, ale zajímalo by me, kdy budu moci začít cvičit (rychlá chůze, posilování s vlastní vahou nebo s lehkým zavazim, plavání..)? Děkuji
  • 4815 odpovědí
  • 934 Likes
MUDr. David Tomášek  |  Plastická chirurgie, Praha
  • 4815 odpovědí
  • 934 Likes
 |  Plastická chirurgie, Praha
Záleží také na tom, jak podbradek vypadá. Nosit návlek jen dva týdny moc rozumné není. To je spíše takové doporučení kolegů , že " po liposukci od nás, stačí návleky jen dva týdny". Každá tkáň se potřebuje dohojit, srovnat, zbytky uvolněné tukové tkáně se musí přihojit v prohlubinách, aby nemyly nerovnosti... To znamená z mé zkušenosti je dobré nosit návlek I. měsíc nonstop (což u podbradku společensky moc nejde) a dále alespoň půl dne po dobu dvou měsíců. Po té pravděpodobnost nerovností způsobených kanylou, které nelze naslepo nevytvořit, je menší. Cvičit povoluji po měsíci od operace při bezkomplikovaném průběhu v pooperačním období. Dělám liposukce cca 25 let včetně vývoje kompresivní bandáže (www.datom.cz) a tyto zkušenosti mi vše potvrzují.
Určitě se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás.
Na konsultaci se můžete objednat na  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon , nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Macek69 návštěvník
  • 1 odpovědí

Reakce na MUDr. David Tomášek

Macek69  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
 |  Královéhradecký kraj
Pane doktore, mohu se zeptat, zda by nebylo vhodně i masírování podbradku jemnými doteky prstů? Jakési přimačkávání kůže ke kostře obličeje? Po týdnu už je oblast méně bolavá a mě k tomu mé prsty jaksi vedou. Nedělám chybu? Samozřejmě nosím i návlek.

Děkuji. M. Horká