Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Řešení asymetrie a širokosti dolní čelisti

Anonymní
karolinan210728
Ústí nad Labem · Vytvořeno: 5. 2. 2018 · Poslední odpověď 7. 8. 2020

Dobrý den, zajímá mě, zda nějaký plastický chirurg dokáže vyrovnat asymetrii a širokost dolní čelisti. Četla jsem v zahraničí o dočasném vpíchnutí botoxu do maseter svalu, který se zúží. Poté že existuje oseknutí kosti v zadní části dolní čelisti, to však vytváří příliš zaoblený tvar obličeje - což není mým záměrem. Mám jednu stranu čelisti níž než druhou a totéž to samé s bradou. Poloprofil je tak uplně odlišný. Nejvíce je to však vidět na fotkách. Už jsem rozeslala několik dotazů k chirurgům, kteří pracují s podkusy a předkusy, ale nevím, zda by riziko spojené s možnou redukcí čelisti odpovídalo markantnosti změně. Také mi bylo navrhnuto doplnění té menší strany, ale nejsem si jistá zda celkový kulatější obličej bude tím pravým. Jako poslední věc mě pro zúžení spodní čelisti napadlo odstranění bukálního tuku, to však neřeší asymetrii.

Přilkádám více fotografií pro představu. Děkuji za možné odpovědi.

8 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    VeroEstheticon
    7. 8. 2020

    Dobrý den, jak jste dopadla, byla jste na nějaké ze zmíněných operací? :) A jaký je výsledek?

  • Anonymní
    tyna870475
    23. 1. 2020

    Ahoj, také mě zajímá tahle operace, už jsi na tom byla? Rada bych získala nějaké podrobnosti:)

  • Anonymní
    Veru00
    30. 5. 2018

    Dobrý den, mám stejný problém. Skus mám v pořádku, ale brada a celá dolní čelist mi ubíhá na levou stranu. Mohu se zeptat, kolik by stál zákrok broušení té větší strany? Děkuji Veronika

  • Anonymní

    janicka205

    1. 5. 2018

    Ahoj, také mám zájem o tuto operaci. Ráda bych se o tom trochu pobavila .-). Dám ti svůj mail, budu ráda, když odepíšeš: ************

  • Anonymní
    karolinan210728
    19. 2. 2018

    Dobrý den, bylo by možné se k Vám objednat? Děkuji, KN

  • Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.

    · 7. 2. 2018
    Nejlepší komentář

    na ortodoncii vám mohou srovnat zuby, tedy skus, vztahem mezi čelistmi se zabývá ortognátní chirurgie, estetickou konturou obličejové kostry plastický chirurg, tedy např. já... hezký den prof dušková

  • Anonymní
    karolinan210728
    6. 2. 2018

    Dobrý večer, děkuji za odpověď,
    tudíž je nutné se objednat na ortodencii, pokud to chápu správně? A skus bych měla mít v pořádku.
    Děkuji, KN.

  • Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.

    · 6. 2. 2018

    pokud máte přijatelný mezičelistní vztah a skus, je možné situaci řešit nejspíše odstraněním přebytku na bradovém výběžku a přilehlé části větve dolní čelisti vpravo, je to relativně málo zatěžující operace s jizvou umístěnou v ústech a rekonvalescencí cca 14 dní, přeji hezký den prof dušková

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama