Velká citlivost žaludu - zkušenosti po obřízce

Anonymní
danyspro
Pardubice · Vytvořeno: 8. 3. 2018 · Poslední odpověď 9. 3. 2018

Dobrý večer, měl bych pár otázek. Jsem 6 dní po úplné operaci obřízky. A já stále nedokážu nosit spodní prádlo, snažím se, ale vždy jsem měl přes celý žalud kůži a nyní je to nezvyk - je to opravdu hodně nepříjemné. Proto se ptám, zda je to zcela normální a mám pomalu zvykat žalud na spodní prádlo nebo to vše urychlit? Další otázku bych měl na mazání, doktor mi doporučil Framycoinovou mast. Mazal jsem zatím pouze otoky kolem stehů, nikoliv žalud. Žalud byl přednedávnem ještě oteklý a fialovomodrý a dotknout se ho je velmi nepříjemné. Je velký problém nemazání žaludu nebo se vše zklidní i tak? Stehy ještě každý den polévám řepíkem.

Mockrát děkuji za odpovědi

1 komentář

• Anonymní
    Karel
    9. 3. 2018
    Nejlepší komentář

Ahoj.
    Framykoin je proti infekci, takže na žaludu to nemá smysl. Mně osobně doktorka masti zakázal všechny, protože zadržují vlhko a ve vlhku se to vše pomaleji hojí. Naopak doporučuji fénovat, aby vše bylo v suchu zejména dole kolem uzdičky. Pro vznik zánětu je potřeba vlhko. I v prádle nos penis nahoru ať uzdičková oblast větrá. Nejhorší pro hojení je mít penis na koulích (je tam pak vlhko)
    Žalud je po obřízce vždy velmi citlivý, to je normální. Je to tím, že mozek ještě neumí rozlišit, kdy ho máš v prádle (suchý), a má podněty ignorovat, a kdy sexuješ (vlhký v pochvě) a má podněty přijímat. Někomu se to upraví za měsíc, někomu za půl roku.
    Pro omezení nepříjemných pocitů můžeš nosit hodně pevné, těsné slipy, kde se ti penis nevozí a žalud netře. Prostě ti drží jak zabetonovaný směrem nahoru. Nebo zabalit žalud do kapesníku.
    Já jsem si v normálních slipech zvykal skoro 3 měsíce. Ale později jsem se dověděl rychlejší metodě, která je z dětské urologie. Tam každá matka dostane pokyn, že má chlapci vzít na cestu z nemocnice volné trenýrky (nejlépe plátěné), které pak i dál musí nosit (do vypadnutí stehů). Jednak rána a pensi větrá, ale taky při každém kroku plátno klepne do obnaženého žaludu. Ze začátku je to dost strašné, ale mozek si na nový stav zvykne mnohonásobně rychleji. Známá šla se synem na obřízku v pondělí. První a druhý den syn strašně mrčel, že se to nedá vydržet. Ale a už v pátek byl v pohodě. Takže to funguje hodně rychle. U dospělých to trvá trošku déle, asi 2 týdny. Počítej ale, že první 3 dny jsou hodně nepříjemné.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!