Vystouplá a zarudlá jizva na rameni

Evelin návštěvník

Vystouplá a zarudlá jizva na rameni

Evelin  |  Praha
 |  Praha
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zdali by bylo možné odstranit jizvu, kterou mám již cca 10 let a kterou jsem si způsobila sama tehdy neuváženým jednáním. Býval to jen obyčejný pupínek, který jsem ale nesterilovanou jehlou rozryla do krve, kde následně „vyrostlo“ tohle (viz. foto). Postupem času jizva více zčervenala a zvětšila se. V současnosti má asi 2 cm. Řekla bych, že se jedná o keloidní jizvu, je hodně vystouplá a to mi na ní vadí asi nejvíce. Občas o ni zavadím při převlékání. Kdyby ji bylo možno celou odstranit (vyříznout?), byla bych asi nejspokojenější.

Ráda bych se tímto zeptala Vás, odborníků, jestli má vůbec cenu ji zkoušet odstranit a pokud ano, kolik zákroků by bylo zhruba potřeba? Dodávám, že jsem z Ostravy.

Mockrát děkuji za Vaše cenné odpovědi.
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
MUDr. David Tomášek  |  Plastická chirurgie, Praha
  • 4975 odpovědí
  • 1031 Likes
 |  Plastická chirurgie, Praha
Ani není vidět v jaké je to lokalitě. Musí se to vidět "na živo" Ale po odstranění jizvy bude zase jizva, snad lepší....
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
  • 684 odpovědí
  • 346 Likes
  • 684 odpovědí
  • 346 Likes
Hezký den,
za zvážení stojí opakované ošetření frakčními lasery, to není drahé ošetření a během několika sezení se jizva zlepší ale zcela nezmizí, to není možné.
  • 70 odpovědí
  • 20 Likes
  • 70 odpovědí
  • 20 Likes
Dobrý den,
Jizvu je možné řešit chirurgicky i s pomocí laseru, takto na dálku ale není možné určit, která metoda by ve vašem připadě byla nejvhodnější. Počítejte ale s tím, že jizva nezmizí. Po správně provedeném zákroku a adekvátní péči při hojení by měla být jemnější a více splývat s okolím.

MUDr. Xenie Kučerová
SKIN CARE Liberec
www.skincareliberec.cz
  • 1521 odpovědí
  • 71 Likes
MUDr. Táňa Andreasová  |  Interní lékařství, Praha
  • 1521 odpovědí
  • 71 Likes
 |  Interní lékařství, Praha
Dobrý den, s tou jizvou už sama nic nedělejte. Zkuste se zeptat na nějaké místní klinice estetické medicíny, tu jizvu by šlo možná odstranit laserem.
S pozdravem
Doktor ve Vašem okolí