Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Trvalé zvětšení červeně rtů-excisí kůže nad rtem

Anonymní
nanuk
Karlovy Vary · Vytvořeno: 6. 3. 2017 · Poslední odpověď 30. 1. 2022

Tato metoda(navěky zvětšená červeň rtů nebo jen její části ) je sice za cenu jizvičky.. ale někdy ani ta jizva není vidět...přikládám fotky ze zahraničního webu od pana Dr. Barryho Eppleye... Tato metoda je vhodná pro ty,kteří chtějí pozměnit TVAR rtů......bohužel u nás si na to asi nikdo netroufá:(... u nás se preferuje metoda vyříznutí kůže pod nosem,což je ale také za cenu jizvy a ret má poté nehezký tah,při kterém se odkrývají přední zuby a hrozí,že budete vypadat jako zajíc.... Zajímali by mě vaše postoje nebo zkušenosti...lékařů i pacientů

17 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    DeepMagic
    30. 1. 2022

    Stehy jak dlouho se hojí?

  • MUDr. Vlastimil Víšek CSc.

    · 5. 9. 2021

    Vážená slečno, nemohu neodolat a zapojit se do diskuze.
    Metodu excise proužku kůže těsně nad červení za účelem vysunutí červeně rtu prováděli plastičtí chirurgové před více než 60 lety, v rámci rekonstrukčních operací. Samozřejmě tato excise zanechává po sobě jizvu na hranici červeně, u někoho po delší době výraznější, u někoho nenápadnou. Protože se tato operace týká hlavně žen, není problém jizvu zamaskovat rtěnkou. Zmíněná technika řezu pod nosem /jinak bull-horn technique/, není nic neobvyklého. Touto operací se mírně posunou tkáně celého rtu lehce vzhůru /posun spočívá v založení závěsných stehů do kruhového ústního svalu a v ecisi prožku kůže pod nosem/. Jizva má pak tvar býčích rohů a obemyká nosní křídla, spojuje se uprostřed kůže nosní přepážky.
    Za zajímavou metodu zvětšení plochy retní červeně a při současném zvětšení objemu rtu považuji techniku Perma-lip. Jde o aplikaci velmi měkkého proužku tvarovaného silikonu pod červeň rtu. Výplň je definitivní, samozřejmě za předpokladu, že neholdujete boxu. Nedílnou součástí léčby jakékoli kosmetické vady je konzultační vyšetření plastickým chirurgem, při kterém se vše do detailu prodiskutuje a najde se pro pacienta optimální řešení. Konečný výsledek pak musí být hezký a přirozený.
    Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.

  • Anonymní
    Amanda518686
    29. 7. 2021

    Dobrý den, já jsem na rtech byla v Praze na https://www.estheticon.cz/chirurgove/aether-institute-prague. A musím říct, že to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí. Zákrok je to super, příjemný persnál, vše vysvětlí a se rty jsem konečně spokojená.

  • Anonymní
    calimero
    19. 3. 2017

    Presne jak pise Nanuk?verte ze opravdu je tomu tak!!!

  • Anonymní
    nanuk
    19. 3. 2017

    Jak píše Teri.. ... línie rtů jde posunout trvale jen chirurgicky ... třema metodama_ : bullhorn lip lift,excise kůže na rtem nebo VY posun

  • Anonymní
    calimero
    8. 3. 2017

    Ano mate urcite pravdu mam taky permanentní makeup a musim rict ze opravdu se tim daji delat neskutecne veci sama mam jeden ret mensi a permanentem jsem docilila symetrie,ale chtela bych neco vic ne jen namalovanou pusu ale vice zvedle kontury a to vam permanent zase neudela

  • Anonymní
    Tereza453201
    8. 3. 2017

    Pokud nejde o extrémní zvětšení, ale pouze o decentní úpravu tvaru, tak určitě kouknete na ten permanentní make-up. Už to není to typické ,,babickovske" obkresleni rtu, ale daji se s tím dělat zázraky.

  • Anonymní
    nanuk
    8. 3. 2017

    já vám to věřím a přeju ..ale permalip je opět metoda zvětšení objemu rtu.... .ret je víc plastický a masitý.,...vyplněný....ale nezmění se tvarově a mně jde o změnu tvaru prakticky

  • Anonymní
    nanuk
    8. 3. 2017

    mně se ona jizvička na hranici červeně rtu nerozšířila...ret ani nemá tah, ..bylo to jen o pár mm posunuto.... ..nevím jak komu ale u mě se neroztáhla... je pořád stejná jaká byla těsně po op..hojení výborné ikdyž mám mastný typ pleti...ale vidět je..to ano..každý řez je vidět ,to je jasné..přesto pokud se povede \"ušít\" a následně zhojit hezky nemusí být příliš znatelná...každopádně je to trvalé zvětšení a to mi vyhovuje víc než neustálá nutnost do rtu vstřikovat látky, aby otekl nebo se vyplnil...taková kys.hyaluronová způsobí,že ret prakticky dlouhodobě oteče na 6-12 měsíců....To mi přijde ze zdravotního hlediska daleko závažnější způsob ..Navíc tyto metody řeší spíše objem rtu než jeho tvar......Poté pacientku čeká celoživotní doplnování a investování....pokud ovšem nechce být krásná jen na rok)

  • MUDr. David Tomášek

    · 7. 3. 2017

    Nedejte moc na šikovnost chirurga, když záleží na tom jak se to zahojí. To bylo na všech uvedených obrázcích, na které jste poukazovala, ale nebyla žádná fotka - výsledek po roce ? proč asi. Jímá mne nedůvěra. Máte-li však jizvu není co řešit to umíme - všichni. Jen jde o to aby operater měl štěstí, že Vy se dobře zhojíte. Proto se do této metodiky u nás nikdo necpe - nechce ubližovat...
    Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
    Prosím, hodnoťte naše odpovědi

  • Anonymní
    Tereza453201
    7. 3. 2017

    Určitě zajímavá metoda, ale dovolím si nesouhlasit s permalipem - jsem po zákroku a spuleni a pití brckem určitě není problém, navíc podle tvaru implantatu se tvar dá trochu změnit. Ohledně srdíčka bych určitě doporučila permanentní make-up - krasne a prirozene dokresli rty, kouknete na zahraniční stránky, kde jsou výsledky opravdu krasne.

  • MUDr. Jiří Paděra

    · 7. 3. 2017

    Dobrý den, přesně jak píše kolega Tomášek. Vpodstatě nejlépe vypadá jizva těsně po sešití či krátce po zhojení. Po delší době velmi často dojde ke zvýraznění jizev. Pak ji lze pouze zamaskovat rtěnkou.
    dr.Paděra

  • Anonymní
    mara240912
    Doporučený člen
    7. 3. 2017

    No tak já si myslím jako laik, že jizva nezáleží jen na šikovnosti chirurga, ale i na kvalitě kůže a hojení, takže rozhodně bych neodsuzovala lékaře, že Vám toto nechtějí udělat. Navíc to většinou chtějí udělat lidé, kteří mají rty už tak velké.... (soudím dle diskuze o rtech a fotkách v diskuzích na tomto portále...)
    Ale kdo chce kam....

  • Anonymní
    nanuk
    7. 3. 2017

    Dobrý den pane doktore... u mě už je to celkem jedno...ta jizva tam už je...a bude...ale to je u metody bulhorn lip liftu také ,akorát je umístěna pod nosem....přesto ji v zahraničí podstupuje spousty dívek a žen...viz link
    https://www.realself.com/Lip-lift/reviews ano, je to metoda s jizvou...ale i ona jizva se dá udělat méně znatelná rukou šikovného chirurga si myslím......jinou trvalou metodu ,která by pozměnila TVAR rtu ,aniž by ho vyplnovala,nebo potřebovala neustálé doplnování ,neznám bohužel .a ony ani ty výplnové materiály nejsou ve rtu zrovna ideální...tolik propagovaný Permalip znemožnuje špulit usta nebo pít brčkem...mnohdy pak musí ven...vše má svoje.. ...každopádně se mi nechce neustále muset požadovaný tvar  rtů \"doplnovat\" dalšími investicemi po  celý zbytek života.To je asi i důvod těch spousty slečen a dam ze zahraničních webů které podstoupily excisi kůže pod nosem nebo přímo nad rtem

  • Anonymní
    nanuk
    7. 3. 2017

    calimero..taky tě moc zdravím..jsem ráda,že jsem narazila na někoho se stejným cílem))....my dvě si budeme mít rozhodně co napsat...D..já tento zákrok podstoupila kdysi dávno v brně...jizva tam je..ale ta mě tak netrápí...spíš mi jde ještě o zhruba 3mm vylepšení tvaru...bude to chtít hodně šikovnou ručku s citem ,protože mi jde o to Cupidovo srdíčko......kam se chystáš na zákrok prosím.? .mám totiž pocit,že se to u nás moc neprovádí...že se toho naši chirurgové bojí nebo spíš to nedělají rádi z duvodu té jizvy a možná i obav ,že se nepovede sešít požadovaný tvar.......jizva je ale např u metody vyříznutí kůže pod nosem také viditelná..kromě vyplnových materiálů ,což nechci,(nejsem totiž spokojená s tvarem pusy jako takové)..zbývá už jen metoda VY posunu ale tam jsem ještě neviděla pořádnou ukázku před a po....... chystáš se na oba rty nebo jen horní?..v zahraničí je tato operace rozšíření červeně nebo tvarování rtů celkem běžná......kdyžtak mi napiš klidně SZ )

  • MUDr. David Tomášek

    · 6. 3. 2017
    Nejlepší komentář

    Ukažte mi ty výsledky rok po operaci a ne hned po operaci, nebo ještě v době kdy má klient na puse stehy. Za rok je výsledek ÚPLNĚ jiný. Pokud se jizva roztáhne, jeko,že se roztáhne protože rty stále pohybem využíváte pak ji NIKDY v životě z pusy už neodstraníte.
    My u nás né, že si na to netroufáme, ale jsme kulturní a vyspělý stát s úctou ke zdraví těla i ducha lidí hledíme na výsledek do budoucna tedy trvalý. Proto to považujeme za přežitou operaci.
    Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg a soudní znalec v oboru
    Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…


  • Anonymní
    calimero
    6. 3. 2017

    Super ze prikladate fotky protoze opravdu nikde neni nic k zhlednuti,vypada to uzasne a myslim az se člověk zahoji tak to bude uplne super navíc je to prirozene a zvetsene o dost a vypada to opravdu velice dobre.Pristi tyden jsem objednana take na operaci presne touto metodou tak jsem zvedava,rada se pak podelim o me zkusenosti moc zdravim

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.