Anestezie u labioplastiky

Anestezie u labioplastiky

tazatelka  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, podle čeho se volí typ anestezie u labioplastiky? Z diskuzních fór zde na estheticonu jsem zjistila, že jsou tři možnosti: lokální anestezie, analgosedace a nebo celková anestezie. Nikdy jsem nebyla operována a představa celkové anestezie mne dopředu děsí, zvlášť pokud by to nebylo třeba. Jsem asi výjimkou, ale lokální anestezie, by mi nenaháněla takovou hrůzu. Prý je nepříjemný první vpich, ale tím že se další injekce píchají již do znecitlivělých míst, dá se to vydržet. Je nějaký důvod, proč dát radši celkovou anestezii než lokální? Napadá mne, není nebezpečná lokální anestezie z důvodu, že pacientka musí ležet přes hodinu naprosto nehybně a chirurg manipuluje s ostrými skalpely zrovna v intimní oblasti, kde každý milimetr hraje roli a lehký pohyb operované by mohl mít fatální následky?

Děkuji mnohokrát za odpověď,
tazatelka
MUDr. Lucie Kučerová  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Brno
  • 114 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den,
99% pacientek operuji v lokální anestezii,žádné Vámi popisované nebezpečí nehrozí. S pacientkou normálně během operace komunikujeme a operace trvá v průměru 30 minut...Analgosedaci doporučujij jen u opravdu výrazně hypertrofických labií...zdraví drK
MUDr. Robert Remeš  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Chrudim
  • 2455 odpovědí
  • 46 Likes
Dobrý den. Plus celkové anestézie vidím v okamžiku, kdy má pacientka veliké zábrany být při vědomí během zákroku v tak intimní oblasti. Takže naprostou většinu labioplastik provádím v lokální anestézii. Nebezpečí pro pacientku je při ní oproti celkové nesrovnatelně menší. Při operaci vůbec nemusíte ležet nehybně. Domluvit se lze na všem - na změně polohy, hudbě, rychlosti, ... Zkrátka, lokální anestézie se většině mých pacientek i mně jeví jako optimální. Nashledanou, Remeš
MUDr. Zoja Čurilová Roháčová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 126 odpovědí
  • 25 Likes
Dobry den, u celkove anestezie pri labioplastice doktor modeluje male stydke pysky a u lokalni aneztezie sa pri opichu pysku deformuje lehce tkan a pak hrozi nerovnost pri operaci. Pisky jsou citlive, krehke a dostatecne prokrvene a proto je s jejich upravou vhodne pracovat setrne a citlive - to zajisti kratka celkova anestezie.Dr.Rohacova
IP Beauty  |  Premium member  |  Kladno
  • 311 odpovědí
  • 119 Likes
Dobrý den, ještě se nabízí svodná spinální anestezie, kdy jste "umrtvená" od pasu dolů. Já dávám přednost celkové anestezii nebo té svodné, protože není nijak modifikováno operační pole (nemění se jeho tvar), lékař si může více "pohrát" při zastavování krvácení, není tlačen vaším dyskomfortem k zbytečně rychlé práci a podobně.
MUDr. Josef Kulhánek MBA  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 457 odpovědí
  • 130 Likes
Dobrý den,

mám zkušenost i s operací v lokální anestezii ale pro tento typ výkonu jednoznačně doporučuji celkovou anestezii. Obavy z celkové anestezie jsou u zkušeného týmu zbyteční a poskytuje větší komfort pacientce i operatérovi. Navíc oblast není infiltrována roztokem a pro operatéra je tím pádem přehlednější.

D pozdravem

Kulhánek
Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 563 odpovědí
  • 174 Likes
typ anestezie je otázka výběru samotné pacientky především v závislosti na její psychice, tento výkon provádím tedy tak, jak si pacientka vybere, přeji hezký den prof dušková
MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 4248 odpovědí
  • 1158 Likes
To je ovšem jen Vaše drsná představa, že bychom cosi ostrým skalpelem na rodidlech mohli udělat.
Já jsem labioplastiku dělal v celkové anestesii jen jednou, poprvé. Ostatní už šly domů (respektive nechaly se odvézt doprovodem) po lokální anestesii prakticky hned, bez problémů. Já si v průběhu výkonu s klientkou povídám a lecos se i dovím .... :-)
Určitě se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás.
Na konsultaci se můžete objednat na  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon , nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

Poraďte se s odborníkem v oboru Plastická operace stydkých pysků (Labioplastika)

Související recenze a zkušenosti

Plastická operace stydkých pysků (Labioplastika) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí