Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Špatně zhojená hráz po porodu

Amelie
23. 6. 2009 · Poslední odpověď: 20. 9. 2013

Hezký večer, chtěla bych se zeptat. Po porodu mi kvůli infekci nesrostla sešitá hráz a po vypadnutí stehů, se mi ranka opět rozšklebila. Na radu gynekologa jsem místo po každé desinfikovala a doufali jsme, že sroste. Srostla, ale nahoře a dole, vprostřed zůstala jakási dirka a nahoře u poševního vchodu zůstala jen velice tenká vrstva kůže, takže při pohlavním styku i mírném zapaření kůžička praskne a bolí. Jak náročná by byla oprava hráze a kam se nejlépe obrátit (do nemocnice v Jihlavě už ani nevkročím). Pokud bych měla doporučení od gynekologa, musela bych také zákrok hradit sama? Je naděje, že s tím už po operaci nebudu mít potíže nebo je to nadoživotí? Děkuji za odpověď. A.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 24. 6. 2009
Nejlepší odpověď
Naděje je vždycky. Nemyslím, že je dobré pranýřovat svoji nemocnici. Porody byly komplikované od nepaměti s tím rozdílem, že tyto ženy při porodu umíraly stejně jako jejich novorozené děti. Medicina stále zvyšuje svou úroveň, ale nejde to tak rychle a dnes takto komplikovaný porod přeživší matka řeší kritikou pracoviště. Není to tak jednoruché hodnotit to černě nebo bíle.
Tuto problematiku ve spolupráci s gynekology se snažíme řešit v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4 Podolí. Je to zdravotní záležitost, tedy hrazená pojišťovnou. Zajistěte si doporučení od obv. gynekologa a objednejte se na Perineální ambulanci. Bohužewl v létě jsou dovolené a tak začínáme zase fungovat až po polovině srpna (nebo zítra naposledy - poslední čtvrtek v červnu, ale to už asi nestihnete). Zdraví Dr. Tomášek 602303877
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 3. 7. 2009
Pravděpodobnost trombotizace není veliká. Pokud není nález výrazný, tak se výkon provádí v lokální anestesii. Zdraví Dr. Tomášek 602303877
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Plastika hráze

Dana201123
31. 5. 2013 · Poslední odpověď: 3. 6. 2013

Dobrý den, jsem 5 měsíců po plastice hráze, je zapotřebí si toto místo natírat nějakou mastičkou, aby bylo měkčí. Chtěli bychom s manželem začít opět pohlavně žít, ale mám obavy, aby se ošetřené místo nenatrhlo. Ještě bych měla dotaz jestli při menstruaci mohu nyní používat tampony, tak jak jsem byla dříve zvyklá. Děkuji Dana

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Zoja Čurilová Roháčová
Žádné recenze
Praha . 3. 6. 2013
Dobry den, kdyz to mate tvrde tak jeste skuste pozit spray s kyselinou hyaluronovou- Cicatridinae spray, jeste by to mohlo zmekcit, jinak je to jiz dost pozde. Tampony muzete pouzivat jako pred tim. dr.Roh
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Vaginoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 8. 2018
Vaginoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 8. 2009
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 8. 2021
Vaginoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 4. 2020
Vaginoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 2. 2021
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 6. 2023
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 11. 2012
Vaginoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 5. 2022
Vaginoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 31. 12. 2012
Křečové žíly
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 12. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi