Je možná ztráta zraku u operace očních víček?

Je možná ztráta zraku u operace očních víček?

Jekrman  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Mám jít na operaci horních víček. Moje známá ji absolvovala, a když přišla na kontrolu po dvou měsících, tak se jí lékař ptal, jestli vidí. Když mi to řekla, dost mně to vyděsilo. U té operace hrozí ztráta zraku?
Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 570 odpovědí
  • 181 Likes
celosvětově toto riziko je popsané, nicméně ve velmi nízkém procentu, v realitě jsem se s tím naštěstí nikdy nepotkala ani o někom konkrétním neslyšela, přeji hezký den prof dušková
MUDr. Petra Pastorová  |  Premium member  |  Oftalmologie  |  Ostrava
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den. Teoreticky je možnou komplikací operace v okolí očí rozsáhlé krvácení za okem, kdy může zvýšeným tlakem krve dojít k útlaku zrakového nervu a tím i k poškození zraku. Ale riziko je velmi nízké, osobně jsem se s takovou komplikací nikdy nesetkala a ani v okruhu kolegů neznám žádný případ.
Zdravím.
Danna  |  návštěvník  |  Saarland
  • 34 odpovědí
  • 5 Likes
Dobry den Vazena pani MUDr. P.Pastorova,
Vas prispevek je odborny a z meho hlediska pravdivy a ferovy. Libi se mi, ze mluvite otevrene o rizicich i kdyz nejsou pripadne caste.
Preji Vam hodne spokojenych pacientu.
Hezky predvanocni cas
Danna
MUDr. Jiří Vrbický  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 458 odpovědí
  • 125 Likes
V literatůře jsou spíše popisovány jen anatomické poměry cévního zásobení oční krajiny při kterých by k této komplikaci mohlo dojít.Muselo by dojít k souhře tolika faktorů a náhod že je téměř vyloučené aby k tomu došlo. Theoretické riziko je spíše u výplní,než u operací. Operatéři jsou si tohoto rizika vědomi a používají postupy,které tuto komplikaci vylučují.
s pozdravem Dr.Vrbický
MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 4249 odpovědí
  • 1164 Likes
To byl ten operater Vaší známé asi vtipálek. Nedovedu si představit, že by se dalo oslepnout při standardní plastice horních víček, ledaže bych do oka přími píchl skalpelem a to se rozhodně nestane. Budete-li přistupovat se strachem k operace, tak je někdy lepší jí nepodstoupit. Pokud přez to budete chtít operaci podstoupit pak se určitě obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Na konsultaci se můžete objednat na  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon , nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Danna  |  návštěvník  |  Saarland
  • 34 odpovědí
  • 5 Likes
Vazeny pane MUDr.Tomasek,
Vas prispevek me pobavil. Urcite nebyl pan operater(nevim ktery) vtipalek.
Toto riziko "oslepnuti" si kliniky v Praze nechavaji od pacientu pred operaci podepsat, ze s rizikem byly seznameny.
Hezky den
Danna

Reakce na Danna

MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 4249 odpovědí
  • 1164 Likes
Jsem rád, že se při našich odpovědích, které provádíme ve svém volném čase a nezjištně, bavíte.
Pooperační amaurosa vzniká, krvácením cév do očnice za bulbem. Podepisuje se to v informocvaných souhlasech hlavně proto, že jsou tyto komplikace publikovány, ale já jí za 25 let praxe u nás ani kolem sebe u svých kolegů nezaznamenal.
Zdraví Dr. Tomášek,
MUDr. Jana Bartošková  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Brno
  • 10 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, každá operace nese s sebou rizika, operace víček i možnou ztrátu zraku. Záleží, jak rozsáhlá operace víček to je. Pro podrobnější informace dporučuji objednat se na osobní konzultaci na tel. čísle  6039... Zobrazit číslo 603946260  Telefon .

Související recenze a zkušenosti

Operace očních víček (Blefaroplastika) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí