Je možné zvětšit oční štěrbinu u asijských očí?

Je možné zvětšit oční štěrbinu u asijských očí?

tombow  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Jsem Vietnamec a jelikož žiji v České republice, stydím se za své, jak se říká, "šikmé" oči. Myslím, že mám oční štěrbinu užší než je u mého etnika běžné a rád bych, aby moje oči vypadaly trochu víc "evropsky", tj. aby byly výraznější, působili kulatěji, podobně jako je to popularizované např. v Koreji. Můj dotaz je: bude nějaký chirurg v ČR schopen takovou plastickou operaci provést? A je to vlastně v mém konkrétním případě vůbec možné, respektive mělo by to nějaký valný estetický výsledek?
Mockrát vám děkuji za odpovědi.
MUDr. Simona Ježková  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Liberec
  • 79 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,mladý muži, existuje plastická operace asijského typu očních víček, ale ve Vašem případě bych rozhodně počkala až do dospělosti.. tvar obličeje se bude ještě rozhodně několik let měnit 😎SJ
tombow  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, nejsem si jistý, zda bude změna tvaru obličeje ještě nějak drastická, minimálně ne do pokročilejšího věku. Je mi 20 let, fotky jsou aktuální. Váš názor?

Reakce na tombow

MUDr. Simona Ježková  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Liberec
  • 79 odpovědí
  • 27 Likes
Mladý muži, máte krásné velké! asijské oči, nevím proč byste je chtěl chtít mít "evropské", jste přece Vietnamec, zvažte, zda by Vám to v budoucnu nebylo líto, je škoda dělat na mladé tváři jizvy a definitivně neměnný tvar. Například vlasy odrostou a dorostou, ale kosmetická operace v obličeji je nevratná. Za sebe: SJ 🙂
MUDr. Jiří Vrbický  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 464 odpovědí
  • 123 Likes
Vaše horní víčka nevyžadují korekci.Asijský vzhled očí u vás způsobují t.zv. EPIKANTY.Je to zakončení očních víček u nosu.Operace epikantů je možná a může změnit,nebo výrazně zmenšit asijský vzhled očí.Operace je náročná na precisní provedení.Když se rány nezhojí dobře mohou být u vnitřních očních koutků patrné jizvy.Myslím že se v ČS najde více operatéru kteří to mohou provést ale tolik zkušeností s touto operací nemohou mít jako mají chirurgové v Koreji.
s pozdravem Dr. Vrbický
Oluna  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 114 odpovědí
  • 134 Likes
ahoj,si krásnej mladej kluk a zkus se taky tak vidět,protože já tě tak vidím,myslim tu operaci vůbec nepotřebuješ,přestan se s tím trápit a užívej života :),názor amatérský,ale názor..měj se dobře ,zdravím ,Olina.
MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 4326 odpovědí
  • 1221 Likes
Plně souhlasím s kolegou Vrbickým, zvláště s připomínkou, že ač je asijská enkláva v naší zemi stále větší, zkušenosti jako mají např. Korejci, nemáme. Musí se to vidět...
Určitě se obraťte s takovýmto problémem na ATESTOVANÉHO PLASTICKÉHO chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás. Na konsultaci se můžete objednat na  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon , nebo na našem objednávkovém formuláři našeho webu - zavoláme pak sami.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

Související recenze a zkušenosti

Operace očních víček (Blefaroplastika) - Související videa

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí