Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Menší oči po plastice víček - grafická názorná ukázka

Anonymní
sovina
Olomouc · Vytvořeno: 28. 4. 2017 · Poslední odpověď 21. 9. 2022

Obnovuji téma \"menších -či prasečích očí\" po plastice víček....Několik žen si tu na tento problém stěžovalo...ale podle mě (ač jsem laik) se jedná o optický klam.....Aby se oko zmenšilo,musela by se délka oka samotného zkrátit ,což plastikou víčka nelze...tam se řeší víčko ,nikoliv oko jako takové....Ale stane se optický klam a to ten,že pokud operatér vyřízne větší množství kůže v oblasti středu víčka... a méně nebo podobně odebere i kůže směrem k vnějšímu koutku.. bude nejvyšší bod výšky víčka uprostřed oka (viz spodní foto) ... délka oka ale zůstává stejná jako byla před operací..(opět viz foto dvou absolutně identických fotek ) na spodní fotce je výška víčka větší ...takže oproti horní fotce oko působí kratší a méně mandlové...fotky jsou ale jinak zcela identické.....Veřte dámy, že je to optický klam....Nejsem chirurg ale při retuších fotek přesně vím, co komu chybí ke kráse.. a jsou to tvary a vzdálenosti jednotlivých položek ve tváři........Aby k efektu prasečích očiček nedošlo,musel by operatér, podle mého názoru, nakreslit línie odebrání kůže s velkým rozmyslem a to tak,aby ve středu oka bylo odebráno kůže méně a ke konci oka se množství zvětšovalo....Zachoval by se tím možná více mandlový tvar, po kterém všechny toužíme.

13 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    Luzinka
    21. 9. 2022

    Já mám zase zkušenost takovou, že jsem týden po vrchních i dolních. Spodní víčko mi doktor vytáhl směrem k zevnímu koutku, tím se mi zmenšila oční štěrbina o polovinu, oči mám přivřené. Jestli mi to tak zůstane, tak nevím, jsem totálně v háji. Všude mě to táhne, bolí mě hlava. Měla jsem krásné velke oči...a teď? S timhle se nikdy nesmirim

  • Anonymní
    Luzinka
    21. 9. 2022

    Bohužel já jsem pátý den po operaci a bojím se stejného problemu. Mam horní i vrchní a u těch spodnich mi doktor spodní víčko vypnul k vnějšímu víčku a prisil. Tim se mi oči zmenšily a privrely. Já stále doufám, že po vytažení stehů se to spraví, pokud ne, tak nevím. Měla jsem krásné velke oči. Tohle bych fakt nedala a to nemluvím o tom, jak mě to všude táhne a bolí mě z toho hlava.

  • Anonymní
    Marlen666
    27. 6. 2021

    Mám sice jen týden po vytažení stehů po plastice horních víček, ale trochu se obávám, že i já mám z původních mandlových očí oči prasečí. Je zde nějaká šance, že se tvar očí ještě změní? Jizva je už hezká, ale kvůli tvaru očí jsem brýle zatím nesundala.

  • Anonymní
    Lusaline
    25. 5. 2017

    Presne tak, Obe to bohuzel muzeme potvrdit z vlastni zkusenosti

  • Anonymní
    nanuk
    7. 5. 2017

    no bohužel je tento přístup u lékařů častý....jakoby ani nevěděli odpovědi na naše otázky....podle mě,jde u efektu prasečího očka o neuvážené odebrání více mm kůže než bylo třeba ve středu víčka ... to víčko se tím pádem vytáhlo až moc nahoru a vnější koutek víčka pak může padat o něco níž a oko pak pusobí kulatější a kratší....ale já mám houby co přemýšlet o problému,když nejsem chirurg,:D

  • Anonymní
    Oluna
    7. 5. 2017

    Pořád opakují každému dokola,že to je optický klam...já myslím že klam je spíš to,říkat že to je optický klam..:)..ale jinak dopodrobna to asi ještě nikdo nevysvětlil,byly nějaké pokusy amatérské,tam dejme tomu je to pravda z části,jinak pěkný odborný článek profi má na svých stránkách mudr.vrbický o téhle tématice,ale i ten mnohdy řekne jako reakci na stížnosti klientek,že to je optický klam..asi zatím žádný doktor se tu nevyjádřil-"ano máte pravdu,viděl jsem vás před operací,bylo to takové a takovéa ted po operaci se stalo to,že to máte inaké a stalo se to proto a proto ale nestává se to po každé a to proto a proto..........důvod je takový a takový,protože došlo k tomu a tomu....takové vyjádření tedy nevím,že by se někde objevilo...podle nich to není "chyba".....to jenom všecky špatně asi vidíme a okolí též.....z nápadně velkých očí se stanou menší a jiného tvaru,ale je to optický klam.....no to by mě švihlo fakt...:)

  • Anonymní
    nanuk
    6. 5. 2017

    přesně tak.,ale myslím,že s tím se (alespon v čr) nikde nesetkáme.... tady spíš jde o mašinerii než o profesionální touhu pomoct ke kráse.... docela by mě zajímal tedy odborný názor ,kde tedy udělaly chirurgové chybu,že došlo k dojmu "prasečího očka".... vy jste někde viděla vysvětlení ,kde se stala chyba?:-)) já nikoliv ale ráda si přečtu

  • Anonymní
    mara240912
    Doporučený člen
    30. 4. 2017

    Ahoj Olunko, vím, že jste byla na operaci loni jako já, můžete přidat foto s odstupem času? Jak jste se zhojila atd. Díky Martina

  • Anonymní
    Oluna
    30. 4. 2017

    plus individuální posouzení toho či oného "gezichtu"/očí,víček tedy,o ty tu tu kráčí../-a případné nesouměrnosti vzít v úvahu,odlišnosti jako takové.."nevyrábět jako přes kopírák"..

  • Anonymní
    Kelisova
    30. 4. 2017

    Mne to puvodni oko prijde krasne, urcite ne na plastickou operaci.

  • Anonymní
    nanuk
    29. 4. 2017
    Nejlepší komentář

    plastický chirurg by měl mít ještě i estetické cítění ,kromě odborných znalostí..měl by mít cit pro tvary,rozměry,vzdálenosti...na obličeji kor.....a to ruku na srdce má málokterý a muži už vůbec ne,:) škoda ,že nejde skloubit do jedné osoby plastický chirurg a vizážista, možná by ubylo stížností:)

  • Anonymní
    sovina
    29. 4. 2017

    vážený pane ******* je mým koníčkem nechme stranou .Ale ano ,zajímá mě plastická chirurgie- její metody,přínosy a bohužel (jak zde můžeme číst v některých tématech) lecdky i její devastace ...a i to přes všechny tyto odborné znalosti:)

  • MUDr. Jiří Vrbický

    · 29. 4. 2017

    Vážená Sovino.
    Z vašich opakovaných příspěvků je zřejmé že je pro vás plastická chirurgie koníčkem. Musím vás upozornit že vaše technické rozvahy jsou příliš mechanistické .Při plastických operacích které rozebíráte(víčka a Bullhorn lipoplasty) se nejedná obvykle jen o odstranění kousku kůže.Na př. kolem úst je ca 14 mimických svalů ,víčko se skládá z 5 vrstev. Musí se respektovat cévní a nervové zásobení, kvalita kožního krytu a vztah operované oblasti k okolí. To všechno nemůžete posoudit protože vám chybí dokonalá znalost anatomie ,fysiologie a dlouholetá praktická zkušenost s těmito zákroky. Vaše technická doporučení (viz výše) co by měl operatér dělat jsou spíše úsměvná a nepřál bych vám aby to někdo zkusil na vas. Nicméně vaše závěry stran estetického posouzení výsledku operace jsou správné .Vaše foto ukázka je typický příklad toho proč by se taková víčka neměla vůbec operovat protože jsou esteticky krásná. Dolní obrázek pak ukazuje jak to pak dopadne a proč jsou tak časté stížnosti.
    s pozdravem Dr.Vrbický

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.