Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odchlipující se spodní víčko po operaci

Anonymní
ruze6152517
Liberec · Vytvořeno: 1. 3. 2016 · Poslední odpověď 30. 1. 2020

Dobrý den, před 12 dny jsem byla na operaci spodních víček. Jedno víčko se hojí dobře, druhé mi prakticky hned po operaci jakoby "spadlo", odchlipuje se. 5 den jsem do toho oka dostala navíc zánět. Dost se bojím ektropia. Zánět je už asi zaléčený, oko mám silněji podlepené, než to druhé a vyvěšení víčka se trochu zlepšilo. Pořád je to ale ještě dost vidět. Na klinice mě uklidňují, že o ektropiu se dá mluvit až po dvou měsících od operace, já jsem ale z toho stavu dost nešťastná. Jako lajk bych řekla, že to vypadá jakoby odebrali moc kůže. Dá se těmi tlakovými masážemi stav spravit? Nebo bude nutná nějaká další operace? Je někde návod, jak správně masáže provádět? Předem moc děkuji za odpověď.

45 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    Deny865248
    30. 1. 2020

    Lucie velmi dekuji za navod?

  • Anonymní

    wild6148000

    30. 1. 2020

    Deny, najedete myší na jméno uživatele kterému chcete napsat a nabídne se vám poslat soukromou zprávu, pak už jenom napíšete a dáte odeslat.

  • Anonymní
    Deny865248
    29. 1. 2020

    Omlouvám se,netuším jak tady poslat soukromou zprávu jinak bych to určitě udelala?

  • Anonymní

    wild6148000

    29. 1. 2020

    Deny, napište si soukromou zprávu. Email jsem smazala z důvodu ochrany Vašeho soukromí, aby někdo nemohl zneužít. Osobní informace si raději pošlete skrze soukromou zprávu.
    Lucie

  • Anonymní
    Ema871137
    28. 1. 2020

    Dobrý večer Lili,
    Ešte by som sa Vás chcela opýtať či ste vedela úplne zatvoriť oči. Mne to ľavé oko nejde úplne zavrieť. Je tam medzierka.
    S pozdravom

  • Anonymní
    Deny865248
    28. 1. 2020

    xxxx z- tu je adresa,těším se,ze spolu budeme v lepším kontaktu?

  • Anonymní
    Ema871137
    28. 1. 2020

    Fofo Vam poslem ale pošlite mi Váš email.

  • Anonymní
    Deny865248
    28. 1. 2020

    wobenzyn znam,masaze provadim poctive po celou dobu efekt zatim zadny ...poslala by jste mi fotku?

  • Anonymní
    Ema871137
    28. 1. 2020

    Bola som.iba na spodné viečka. Je možné že tá vnútorná jazva to ťahá dole. Prečítajte si o Wobenzyne a uvidíte. Mne to doporucilo viac lekárov. Vraj o dosť urýchľuje liečbu. Robíte masáže? Minimálne 3 krat denne je treba masírovať.

  • Anonymní
    Deny865248
    27. 1. 2020

    Ja otoky nemam nevim co mi to vicko tahne dolu,vnitrne neuzivam nic ano nejde i uplne zavrit ani jedno oko u praveho oka mam odchlipnuti u vnitrniho koutku a u leveho naopak nemam to po cele delce,vypada to hrozne,vy jste byla jen na spodnich vickach nebo na obou zaraz jako ja?

  • Anonymní
    Ema871137
    27. 1. 2020

    A ešte uzivam Wobenzym. 3 krat denne po 5 tabletiek. Enzýmy pomáhajú pri opuchoch. Dúfajme, že sa nám to zahojí ako ma. Pani Lilli to trvalo 6 mesiacov. To je pridlho. No nechcela by som podstúpiť ďalší zákrok. Ani vy neviete úplne zavrieť to jedno oko? Ja to necítim, že nie je úplne zavreté ale fotim sa a na fotke to vidno. Tie umelé slzy sú veľmi dôležité aby sme nedostali zápal spojiviek.

  • Anonymní
    Deny865248
    27. 1. 2020

    I ja mam kazde oko jine jedno odchlipnute vice take mi slzi kapky kapu kazdy den a mast opthalmo jsem pouzivala mesic,minuly tyden mi z naplasti praskla jizva a krvaci takze same lepsi..lepim hlavne pro ulevu nemmuzu fungovat kdyz nemam podlepene oci vicka padali dolu vice oci rezou a slzi ,zitra mam presne dva mesice po zakroku a uz se mi to zda dlouhe i kdyz doktor rikal,ze kdyz se tohle vyskytne muze to trvat i mesice nez se vicko vrati zpet kam patri..na kontroly chodim,musim kdyz to takhle dopadlo ....budu se tesit na vasi zpravu s pozdravem Daniela

  • Anonymní
    Ema871137
    27. 1. 2020

    Ano doktor mi povedal,že keď sa to bude odtahovat tak sa to potom operacne opraví. Tak to by som nechcela. Nerozumiem prečo je to jedno oko o dosť horšie. Masáže sú najdôležitejšie a to podlepovanie je možno skôr pre dobrý pocit. Aj ja sa s tým podlepovanim trápim. A potom mám kožu dosť podrazdenu. A Vám sa tiež jedno oko hojí horšie? Ja ho neviem poriadne zatvoriť. Preto si kvapkám umelé slzy a tiež používam opthalmo framykoin. Máte ísť ešte na kontrolu?

  • Anonymní
    Deny865248
    27. 1. 2020

    Zdravim Lili ano komentar jsem psala ja...a ano mate pravdu ja se tesila na to ,ze budu vypadat lepe hlavne,ze se zbavim pytlu a otoku a nebudu muset rano nasilim otvirat oci,kdybych jen tak vedela co me ceka...Uz jsem z toho opravdu nestastna ty dva mesice jsou dlouhe,od naplasti mi minuly tyden praskla jizva takze hruza,ale podlepovat musim stale i kdyz mi to jde stale hur a vlastne ani poradne nevim jak spravne podlepit muj doktor mi ukazal jeden postup a jina doktorka zase jiny a je pravda,ze kdyz naplast sundam oko vypada cim dal tim hur..kdyby se tu nasel i nekdo jiny kdo poradi budu rada za kazdou odpoved...Vas Lili zdravim a jeste jednou dekuji ---Daniela

  • Anonymní
    Deny865248
    27. 1. 2020

    Zdravim Emo,dekuji za fotku a navod masaze o tom slysim prvne...budu moc rada kdyz spolu budeme v kontaktu nemam take nikoho s kym toto resit,krome Lili,ktera mi tu odpovedela a podporila me..Vam rekl doktor,ze pokud se oko nezlepsi do tri tydnu budete muset na reoperaci?Jak podlepujete?Ja uz jsem z naplasti nervozni oci se mi spatne podlepuji zabere mi to denne hodinu a i tak to nekdy mam spatne..Budu se tesit na vasi odpoved s pozdravem Daniela

  • Anonymní
    Lili803143
    26. 1. 2020

    Dobře, budu se těšit na Vaši dobrou zprávu.

  • Anonymní
    Ema871137
    26. 1. 2020

    Je to beh na dlhé trate ale musím byť trpezlivá. Povzbudila ste ma. Napíšem ako sa to vyvíja. Ešte raz vďaka.

  • Anonymní
    Lili803143
    26. 1. 2020

    Dobrý večer,
    ráda jsem trochu pomohla. Byla jsem na to taky celkem sama a to byl důvod proč jsem se tady na stránkách objevila. A ačkoli mne tady také paní uklidňovala, naději jsem opravdu délkou trvání ztrácela a byla přesvědčena, že jsem jeden z těch případů o kterých jste se také zmiňovala a to...bylo odebráno víc než mělo. Naštěstí si ale vše sedlo jak mělo a já věřím, že u Vás tomu nebude jinak.Dejte tomu čas a péči.
    Držím pěstičky.
    Lili

  • Anonymní
    Ema871137
    26. 1. 2020

    Ďakujem za povzbudenie. Ani ja som teda nečakala, že sa to takto skomplikuje. Pod tým horším ľavým okom mám takú tvrdú plochu ako hrcku. Tak asi je to hematom a možno to tlačí viecko dole. No je to velmi nepríjemné chodiť vkuse so slnečnými okuliarmi ale inak to nejde. Nepôjdem Len tak do reoperacie. Tiež verím, že sa to upraví. Veľmi ste ma potešila,že sa Vám to upravilo hoci po dosť dlhom čase. Lebo ja som už bola bezradná a nemám v okolí nikoho kto by s tým mal skúsenosť. Ešte raz ďakujem a prajem všetko dobré.

  • Anonymní
    Lili803143
    26. 1. 2020

    Dobrý den,
    je mi lito, že si procházíte taky tím peklem.Člověk se těší, že bude lépe vypadat a potom toto. Nedávno jsem se spojila s paní Danielou, která má stejný problém. Myslím, že komentář dole k Vám je právě od ní. Prosím,věřte v uzdravení. Já jsem musela počkat 6 měsíců, než se mi i druhé spodní víčko uzdravilo a neviselo jak psovi. Opravdu. Přestože mi i nadále oči bohužel dávají dost zabrat(slzí, bolí,ráno je sotva odlepím atd.) víčka jsou opravdu zpět u bulvy a vrátila se kde patří. Úplně. Jen masírujte a podlepujte určitě. Bez náplasti jsem opravdu nevyšla. Ačkoliv oči když náplast sundáme vypadají hůř než před zalepenim, nenechte se odradit a lepte dále, ulevujete jim.
    Držím pěsti, snažte se nezoufat. Já už se taky chystala na zákrok (který se nesmí dělat dřív než rok po operaci,protože tak dlouho se opravdu léčí vše okolo očí ), už jsem si začala zase odkládat peníze atd.Jednoho dne,kdy levé už drželo cca měsíc koukám a pravé taky...Dnes,jak píši...je vše v pořádku.
    Lepte,mažte,brýle všude a bude to v pořádku.
    Lili

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.