Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Klasické spodní prádlo po augmentaci prsou

jane209211
7. 11. 2013 · Poslední odpověď: 16. 8. 2018

Hezký večer, prosím kdy je vhodné po augmentaci nosit klasické spodní prádlo, tudíž tím myslím s kosticí či vyztuženou podprsenku? Názory lékařů se různí a tak věřím, že tady odpověď najdu. Neradu bych něco pokazila z důvodu neznalosti. Můj lékař mi doporučil po 6-8 týdnech můžu nosit vše. Ale po brouzdání po diskuzích jsme zjistila, že se názory různí a dokonce, že někdo vyztužené či push-up podprsenky nedoporučuje vůbec kvůli případné deformaci silikonů. Jakou si vybrat odpověď? 6 týdnů po operaci či 8 týdnů? S kosticí či bez výztuže nebo dokonce s výztuží. Děkuji moc za Vaše odpovědi.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Miloš Križko
Praha . 11. 11. 2013
Nejlepší odpověď
Dobrý deň, určite sa orientujte podľa odporúčania svojho operatéra. Ja osobne odporúčam 6 týždňov pooperačnú elastickú podprsenku (pozor neťahať ramienka moc hore, aby nedošlo k vycestovaniu implantátu(ov) smerom hore - skôr keď sú uložené pod žľazou). Po 6-tich týždňoch odporúčam ešte 2 týždne nosiť športovú podprsenku. Kosticové, resp. push-up podprsenky až keď prsia "sadnu", majú definitívný tvar a bez opuchu a sú už "voľné". Približne od 3 mesiaca po operácií (aj ked prsia "dozrievajú" 6-9 mesiacov). Zavisí aj od operačnej incízie (rezu).
Samozrejme sa názory líšia, určite spoliehajte na názor Vášho operatera.
Veľa štastia a zdravia praje Miloš Križko, Brandeisclinic Praha, ****************
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno,
moje zkušenosti s pacientkami po augmentaci v podstatě korespondují s informací, kterou jste dostala od svého operatéra. Tedy moje doporučení: 4 týdny velmi malá fyzická zátěž a permanentní nošení speciální elastické podprsenky /snímá se pouze pro potřeby osobní hygieny/. Od počátku
2. měsíce je pro běžný život možno nosit normální prádélko, s výjimkou kostice. Kosticové podprsenky svým pacientkám dovoluji nosit po 2 měsících od operace. Upřímně řečeno nevěřím, že by jakýkoli typ podprsenky v pozdním pooperačním období "dokázal" narušit tvar aplikovaných implantátů. Napsal jsem svůj názor na věc, v rámci serioznosti je nutné dodat, že každá pacientka by měla dodržovat doporučení svého operatéra.

Srdečně Vás zdravím
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg
Esthesia
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
4 adresy v Praha (kraj) . 8. 11. 2013
Dobrý den

podle mého názoru nelze tuto věc paušalizovat. Osobně doporučují obbdiobí mezi 6-8 týdnem, záleží na umístění řezů, velikosti implantátů, umístění implantátů a dalších faktorech. Jinak push up nedoporučuji , protože tlačí implantáty směrem nahoru což obzvláště u umístění pod svalem není výhodné.
Premium
3 adresy v Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Praha (kraj)... . 8. 11. 2013
Dobrý den,
plně souhlasím s kolegou Tomáškem. Z vlastní zkušenosti bych , ale i přes to nedoporučoval používat Push-up podprsenku.

s pozdravem

Dr.Sviták, Plzeň
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 11. 2013
Domnívám se, že jste si už odpověď vybrala tím, že jste si vybrala svého operatera. On ví nejlépe jak to dělal, co dělal a co by mohlo byt Achillovou patou Vašeho pooperačního průběhu. Vaše nedůvěra a nejistota Vede především Vás k nedůvěře ve svého operatera a pak jakýkoliv problém v pooperačním průběhu nahlodá jistotu Vašeho hojení.
Já někdy na základě výsledku své pacientce doporučím to, či ono a vždy to závisí na vývoji stavu implantovaných prsů v pooperačním průběhu. Tak nemohu paušálně říci co je dobré právě pro Vás.
Věřte svéhu operaterovi.
Zdraví Dr. Tomášek *******
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zmenšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 3. 2015
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 11. 2007
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 2. 2012
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 1. 2008
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 6. 2020
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 3. 2009
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 1. 2024
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 2. 2007
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 12. 2017
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi