Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Sport 4 týdny po augmentaci

funny
7. 5. 2009 · Poslední odpověď: 1. 4. 2013

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda po 4 týdnech od augmentace - pod žlázou, mohu začít sportovat nebo ještě ne. Děkuji za info.

Reklama

odpovědí (10)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 25. 7. 2011
Nejlepší odpověď
Vezmu to trochu z jiné stránky. Konkrétnwě při tomto sportu bude hodně totiž záležet, v jaém stavu jsou prsa nyí před operací ( pevná nebo povolená) a hlavněš budou prsa po zvětšení velká a také, a to zejména, kde budou implantáty uloženy. Trvejte na tom, abyste měla implantáty uložené pod svalem. Uložení pod žlázu při tomto sportu a tak velkých sportovních objemech, bez ohledu na to zda jakou budete nosit při ježdění podprsenku, jinak způsobí velmi rychlé prověšení prsou - v řádech několika málo let). Budou-li implantáty pod svalem, pak velmi opatrně lze začít jezdit opravdu za 6-8 týdnů, čím později tím lépe, pokud by byly pod žlázou, tak bych počkal z výše uvedených důvodů jistě 3 měsíce. prim MUDr.Otakar Lucák, Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Dušan Guba PhD. MPH
MUDr. Dušan Guba PhD. MPH
Žádné recenze
1. 4. 2013
Prajeme Vam dobry den.
Zataz po operacii prsnikov je tak trochu individualna. Avsak mame profesonalne sportovkyne, ktore i napriek pouceniu zacinaju s cvicenim po 3-4 tyzdnoch, ale i opacny stav, ked si zena setri prsniky i hrudnik i viac ako 2-3 mesiace. Ak sa pytate na plavanie- urcite nie je vhodne na prvy krat zacat lo minut "motylikom". A taktiez doba od od operacie - nemalo by sa zacat skor, ako 6-8 tyzdnov. Samozrejme, vplyv maju dalsie faktory , ako rozsah operacie, velkost implantatov, sposob ulozenia a ine...Sport po aug, mammaplastike, vzdy zacinat opatrne. S pozdravom, D.Guba, ULK, Bratislava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
sportování po augmentaci prsů je velice individuální otázka. Záleží totiž na toleranci bolesti, umístění implantátů, velikosti implantátů, zda se jednalo o prostou augmentaci nebo taky modelaci apod. Všeobecně se cca 2 měsíce po operaci dají dělat všechny sporty. Podporu speciální pooperační podprsenky i po 8 týdnech lze doporučit u sportů, kde jsou namáhány prsní svaly a/nebo sportů s velkým pohybem prsů ve smyslu vertikálním (běhání, skoky...). Nejrozumnější je začít s jakýmkoliv sportem opatrně a pozvolna a postupně přidávat.
Nemalou roli taky hraje celkové psychické naladění pacienta, důvěra v operatéra i v sebe sama.
S pozdravem
M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 25. 7. 2011
Takovouto závodnici jsem sice asi neměl, ale domnívám se že lehký trening se dá už po měsíci bez cvalu a vše ostatní po 3 měsících aktivně. Vše vychází z mých zkušeností z posledních 20 let, ale jak říkám, takovou to závodnici jsem, tuším, neměl. Dobré by bylo dát vědět tak po půl roce, zda to šlo. Noste určitě při tomto sportu pevnou podprsenku se širokými ramínky a noste tato ramínka co nejkratší. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 24. 7. 2011
Dobrý den. Svým pacientkám vedle výše zmíněné rady doporučuji při takové zátěži ještě dalších 6 týdnů sportovat ve zdravotním prádle. Teprve potom na sport běžné sportovní prádlo. Nashledanou, dr. Remeš
Praha . 24. 7. 2011
Dobrý večer.
K odpovědi paní kolegyně Šulcové není co víc dodat.Pěkný večer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den paní Martino, z vlastní zkušenosti jízdy na koni a zkušenosti operatéra doporučuji začít jezdit bez překážek po 6 týdnech od operace.Začněte malými nenáročnými tratěmi a přidávejte, pozorujte možný drobný otok prsou, noste elastickou zdravotní podprsenku při sportu.Zdraví MUDR. Šulcová eleganz-clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 11. 5. 2009
Dobrý den,

měsíc od operace můžete začít lehounce sportovat, ale prosím, poslouchjte své tělo, nepřetěžujte se. Na sport doporučuji nosit kompresivní podprsenku, kterou jste měla po zákroku. Uvidíte sama, na co si troufnete, ale zvolna, pomalu.

Hezký den,
S pozdravem,
Ing. Monika Janáková
Marketingová managerka Medicom VIP
Premium
Chrudim . 7. 5. 2009
Dobrý den, možná jsem příliš konzervativní, ale svým pacientkám radím vyčkat do 6. týdne. Nashledanou, dr. Remeš
Praha . 7. 5. 2009
Sportovat můžete, na sportování noste elastickou pevnou podprsenku. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Šaty bez podprsenky měsíc po augmentaci?

Nelka
Nelka
29. 5. 2017 · Poslední odpověď: 30. 5. 2017

Dobry den, Jsem měsíc po zvětšení prsou. Mohu si vzít šaty bez podprsenky? Nebo je jeste brzy a mam si vzít v podprsenku pod šaty?

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 30. 5. 2017
Záleží na metodice výkonu. Já provádím zvětšení prsů kulatými implantáty pod sval už přez dvacet let a nenošení podprsenky vítám. Prsa se trochu "vytřepou" uvolní se a nabývají přirozenosti.
Tento dotaz by Vám měl zodpovědět Váš operatér. Každý má na to svůj názor a Váš operatér je No I.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Implantát pod žlázu - správná volba?

Olivia840117
Olivia840117
13. 1. 2020 · Poslední odpověď: 21. 1. 2020

Dobrý den. Ráda bych se zde poradila a zároveň slyšela názor někoho jiného. Rozhodla jsem se nechat si zvětšit prsa, která mi po kojení zůstala nehezky povadlá s většími dvorci. Zvažuji zmenšení dvorců ale bojím se výrazných jizev, zároveň mi bylo sděleno, že dvorce nejsou tak velké a že po zvětšení budou vypadat úměrně k velikosti prsou a víc se neroztáhnou. Dále mi pan doktor sdělil, že mi uloží implantáty pod žlázu z důvodu poklesu a riziku vzniku zdvojeného prsa. Implantáty jsem zvolila Motiva ergonomix. Implantáty bych ráda pod sval, protože jsem štíhlá a bojím se, že když ještě zhubnu, bude implantát pod žlázou hodně vidět.. Zajímalo by mě pokud bych se tedy rozhodla pro implantáty pod žlázu zda nebudu mít jen to co mám, tedy povyslá prsa, ale plná. Ráda bych měla prsa pozvednutá. Dále mě zajímá jak je to s vložením pod žlázu do budoucna. Klesají prsa rychle oproti uložení pod sval? Jde si vzít oblečení bez podprsenky aby prsa nespadla dolů? Nebylo by v mém případě lepší zvolit klasické kulaté implantáty a ne ergonomické? Nebo vložit implantáty částečně pod sval? Čím déle jsem od konzultace tím víc ve mě červíček hlodá, zda dosáhnu požadovaného výsledku. Větší dvorce by mi ani tolik nevadily ale ráda bych aby se prsa zvedla. Dodám jen že měřím 164cm, vážím 50kg, pod prsy mám 70cm. Implantáty jsme zvolili Motiva ergonomix 315cc. Předem děkuji za odpověď

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
ADYTON s.r.o.
ADYTON s.r.o.
Žádné recenze
21. 1. 2020
Nejlepší odpověď
Dobrý den, Olivie,
těší nás, že jste zvolila implantáty Motiva:)
Co se týká uložení implantátů pod žlázu - v minulosti se používala tato metoda rozhodně více než dnes a hodně lékařů od ní upustilo z důvodu častých kapsulárních kontraktur. Nicméně Motiva komplikace tohoto typu nemá, jejich výskyt je mizivý, takže se uložení pod žlázu obávat nemusíte.

U vás jde spíše o představu ohledně požadovaného výsledku tvaru prsou - máte pravdu pod žlázou je implantát více vidět a prsa jsou kulatější. Pokud zvolíte Ergonomix pod sval, pak je výsledkem naporsto přirozený přechod a okraj implantátu neviditelný (pomůže tomu samozřejmě překrytí svalem). Ohledně poklesu a dalších záležitostí do budoucna se nemusíte obávat.
Pokud jste z nějakých důvodu zvolila operatéra proberte možnosti s ním a pokud si nejste jistá zkuste ještě další konzultace.
Krásný den Motiva tým
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 7. 2014
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 2. 2009
Kyselina hyaluronová
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2022
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 8. 2019
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 8. 2021
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2021
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 3. 2016
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 9. 2016
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 4. 2019
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 1. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi