Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Antikoncepce a augmentace

Anonymní
elin
9. 2. 2010 · Poslední odpověď: 6. 4. 2011

Ještě by mne zajímalo, zda je lepší před operací vysadit antikoncepci, kterou beru bez přestávek, nebo zda to na zákrok nemá vliv. Děkuji, Elin

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Chrudim . 10. 2. 2010
Nejlepší odpověď
Dobrý den. Dosud žádný skutečně zodpovědný zdrav. orgán, či úřad, oficiálně neřekl a nedoložil, že hormonální antikoncepce nezvyšuje riziko trombosy a embolie. Mám na mysli úřad, který za své rozhodnutí ponese i případné soudní následky. Naopak, zatím jsem jenom zaregistroval, že první dotaz u pacientky s embolií je na hormonální antikoncepci. A další - proč ji lékař nevysadil. Neoficiální řeči dealerů a gynekologů o neškodnosti těchto preparátů, stran trombosy mu, ani té pacientce, potom nepomohou. Byly doby, kdy pro mne při operaci kontracepce nebyla problémem. V současné době pacientku bez vysazené HA neoperuji. Možná jsem příliš konzervativní, ale snížím-li tak riziko fatální pooperační komplikace i jen o 0,1%, myslím, že to stojí za to. Nashledanou, dr. Remeš
MUDr. David Tomášek
Praha . 10. 2. 2010
Je to lepší. Antikoncepce zvyšuje risiko trombembolických příhod. Mirena je v těle a s tím se nedá nic dělat. Vliv hormonů obsažené v tělízku je minimální. Zdreaví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
10. 2. 2010
Dobrý den, spíše je vhodnější antikoncepci vysadit tak, aby proběhl jeden až dva cykly spontánně. Poté přistoupit k operaci. Dají-li se nicméně očekávat po domluvě s gynekologem vážnější hormonální dysbalance po vysazení, pak je lepší operovat s nasazenou antikoncepcí se stabilním menses. Na Vaši odpověď patrně nedostanete jednoznačnou odpověď. Mějte se hezky. dr.Pachman, klinika Riva, Brno
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 8. 2023
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 3. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi