Málo kůže na rekonstrukci prsu

Málo kůže na rekonstrukci prsu

elionor  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Byla jsem na odstranění celého prsu z důvodu rakoviny. Dnes jsem byla na plastice kvůli konzultaci a obnovu prsu. Chirurg mi ovsem rek, že mi doktoři, kteří mi prs vzali, nechali málo kůže a nejde mi udělat prs stejné velikosti jako druhy (měla jsem trojky). Jaké jsou možnosti? Nejde nějak postupně kůži vytáhnout? Děkuji a přeji hezký den Nováková
MUDr. Lukáš Frajer - Perfect Clinic  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 391 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den, technik je celá řada a plastik, který se věnuje rekonstrukční chirugii prsu by měl zvládat celou škálu rekonstruktivy prsu- od prostého vložení implantátu event. užití lalokových plastik včetně mikrochirurgického výkonu, proto si myslím, že event. rekonstrukce s přihlédnutím k druhé straně je možná, chirurg který prováděl odstranění prsu byl třeba nucen odebrat právě tolik kůže, proto bych ho nevinil z toho, že "ubral příliš", jednou z možností je užítí expandéru, ale zde je nutné zohlednit stav a kvalitu kůže, případnou onkologickou léčbu- hlavně ozařování po výkonu, toto jsou všechno důvody, proč nebude možné třeba tuto techniku užít.....pohled v rámci rekonstruktivy prsu byl měl být od nás plastiků komplexní......proto bez klinického vyšetření se není možné vyjádřit jaká technika je nejlepší a právě pro Vás vhodná, aby výsledek rekonstrukce byl co nejvíce zdařilý.....
S pozdravem a přáním pěkného dne....
Lukáš Frajer
elionor  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Moc děkuji za informace, vážím si toho. Já na konzultaci u plastického chirurga právě byla a sám doktor mi řekl, že mám málo kůže k dosažení výsledku. Jako laik jsem si to představovala vše příliš jednoduše, takže reakce doktora, že s tím budou trochu problémy mě vyděsila. Expandér se mi zamlouvá. Je možnost vytáhnutí kůže na požadovanou velikost i z úplně plochého hrudníku? Věřím, že v dnešní době je možné vše. Děkuji

Reakce na elionor

MUDr. David Tomášek  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 4439 odpovědí
  • 1282 Likes
Na školení o tkáňové expansi, které jsem podstoupil už v roce 1992 ve Francii jsem viděl už tehdy úžasné výsledky po využití tkáňové expanse. Několik expansí jsem provedl také zde. Nevýhodou je, že je to nákladný materiál stejně jako operace. K rekonstrukci byste však měla být krytá pojišťovnou a též záleží na plastickém chirurgovi ze smluvního plasticko-chirurgieckého zařízení zuda bude ochotný tento postup provést.
Zdraví Dr. Tomášek  6079... Zobrazit číslo 607990077  Telefon
www.plasticka-chirurgie-praha.cz
MUDr. Lukáš Frajer - Perfect Clinic  |  Premium member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 391 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den, možné je téměř vše, avšak vše má své hranice..... rozhodně bych doporučil konzultaci a při ní probereme vše osobně, protože takto po netu si myslím, že dobré dát alternativy a možnosti a následně pak vše probrat při konzultaci, je to vážně efektivnější a interaktivnější....
Za sebe vám mohu nabídnout konzultaci v Motole, objednat se na konzultaci je možné na tel  2244... Zobrazit číslo 224434128  Telefon ....ambulance mám každé pondělí a úterý od 13 hodin.
S pozdravem a přáním pěkného dne....
Lukáš Frajer

Související recenze a zkušenosti

Související zákroky

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí