Běhání po rhinoplastice

Nikca96 návštěvník

Běhání po rhinoplastice

Nikca96  |  Ústecký kraj
 |  Ústecký kraj
Dobrý den, za měsíc se chystám na rhinoplastiku, dělám závodně atletiku - běh a zajímalo by mne, za jak dlouho po operaci mohu začít trénovat. Samozřejmě jsem četla, že se člověk musí vyhnout míčovým nebo bojovým sportům, kde je riziko poranění, ale jak je tomu prosím u běhu? Nikdy jsem neměla delší pauzu než měsíc, a tak se toho trochu bojím. Moc děkuji!
Dolores návštěvník
Dolores  |  Středočeský kraj
 |  Středočeský kraj
Dobrý den, já jsem po rhinoplastice 6 týdnů a určitě jsem ještě běhat nezačala.. myslím, že toho budu schopná až tak za 2-3 týdny :o) Teď bych dala tak rychlou chůzi, ale je to asi individuální.
  • 170 odpovědí
  • 29 Likes
MUDr. Kamila Šormová  |  Plastická chirurgie, Plzeň
  • 170 odpovědí
  • 29 Likes
 |  Plastická chirurgie, Plzeň
Dobrý den.
Po rhinoplastice se nemusíte obávat žádného dlouhého sportovního omezení. Jakmile se sejme dlaha (za 10-14 dnů), můžete zlehka začít se sportovní zátěží, samozřejmě bezkontaktní. Nos může lehce otékat, můžete mít pocit "ucpaného nosu" nebo pocit pálení či štípání, ale nic příliš bolestivého. Tyto pocity jsou individuální a sama uvidíte, do jaké míry Vám to bude či nebude vyhovovat. Měsíc po operaci budete zcela jistě již v plném sportovním procesu.
S pozdravem,
MUDr. Šormová
  • 4815 odpovědí
  • 933 Likes
MUDr. David Tomášek  |  Plastická chirurgie, Praha
  • 4815 odpovědí
  • 933 Likes
 |  Plastická chirurgie, Praha
Já standardně nechci, aby mí klienti nesportovali měsíc po operaci. Pak lze. Samozřejmě s výjimkou bojových - úpolových sportů a míčových her.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
  • 1445 odpovědí
  • 328 Likes
prim. MUDr. Blanka Vraspírová  |  Plastická chirurgie, Ústí nad Labem
  • 1445 odpovědí
  • 328 Likes
 |  Plastická chirurgie, Ústí nad Labem
Dobry den, doporucuji zacit mirne sportovat za mesic po operaci. Zdravi dr vraspirova
Monika K. návštěvník
Monika K.  |  Praha
 |  Praha
Dobrý den Nikčo, osobně jsem začala běhat až cca 2-3 měsíce po operaci. Ne že by mě nos bolel nebo nějak "zlobil", ale byly mi velmi nepříjemné dopady, v nose to pulzovalo a komfortní to nebylo ani trochu, natož abych podávala nějaké výkony ... :) Cvičit jsem chodila, rychlá chůze taky OK, ale konkrétně právě ten běh skrz dopady byl dost nepříjemný. Ale je to určitě člověk od člověka. Každopádně mi bylo doporučováno dodržovat "klasické šestinedělí" po operaci, tedy klidový a mírnější režim celkově.
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlaste se.

Založte novou diskuzi k tématu Režim po operaci nosu