Zeptejte se lékaře Vyřešte své pochybností!

Sklerotizace varixů a metličkových žil

Petrr36 · Karviná · Vytvořeno: 30. 10. 2020 · Aktualizace: 16. 2. 2021

Dobrý den, manželka byla na sklerotizaci varixů a doktor jí řekl, že po 14 dnech má punčochu sundat. Ale po sundání punčochy se jí udělaly červené fleky a takové hrudky pod kůží. Mohu poprosit o odpověď. Děkuji. Zasílám i foto.

2 odpovědi

Všechny odpovědi na tuto otázku jsou od skutečných lékařů
 • MUDr. Radek Vyšohlíd

  MUDr. Radek Vyšohlíd

  16. 2. 2021 ·

  23 odpovědÍ

  Dobrý den, hodnocení po 14 dnech je velice problematické, protože většina věcí, která byla ošetřena je právě v tom stavu, který popisujete. Určitě vydržte na definitivní hodnocení dva až tři měsíce, při rozsáhlejším nálezu klidně i déle. Přeji Vám hezký den.

 • Centrum dermatologické angiologie

  Centrum dermatologické angiologie

  24. 11. 2020 ·

  4 odpovědi

  Není snadné odpovídat na dotazy pacientů nebo jejich blízkých tak, aby odpověď byla co nepřesnější - většinou chybí více údajů o situaci..., především není jasné, jak velké byly ošetřené žíly (přesněji jaký měly průměr), ale i u těch relativně malých může po 14 dnech být ošetřené místo lehce zatvrdlé (jak píšete "hrudky"), posouzení "červených fleků" asi bez vyšetření pacienta nelze, ale ani zde nemusí jít nutně o negativní reakci. Za vše odpovídá a musí posoudit ten, kdo léčbu provedl.
  prim. MUDr. Jaroslav Strejček, CS., předseda České flebologické společnosti ČLS JEP

Informace zveřejňované na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit osobní konzultace mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty ani služby.