Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Strach z tubulizace žaludku

Anonymní
aakkiinnoomm
Brno · Vytvořeno: 13. 2. 2017 · Poslední odpověď 7. 3. 2019

Dobrý den, byla mi indikovaná tubulizace žaludku, ale obávám se komplikací a pozdějších problémů. Prosím Vás, o radu... jestli jste po zákroku, tak jaký byl režim, zda to bolí, jak se to zvládá a zda byli nějaké komplikace, doporučili by jste operaci? Prosím Vás o Váš názor. Předem děkuji

20 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    UNCS
    7. 3. 2019

    Ja 18.4.:-)

  • Anonymní
    misa741251
    7. 3. 2019

    Dobrý den,tam jedu 13.3.2019 na konzultaci?

  • Anonymní
    UNCS
    4. 3. 2019

    Dobrý den,
    mám otázku, před lety jsem prodělal v Praze bandáž s úbytkem 53 kg/rok, ale od samého počátku problémy,které trvají do dnes a hlavně vrátila se váha.
    Rozhodnul jsem se pro tubu, napsal jsem Mudr. Hrubému, on mi poskytnul číslo k objednání na RTG + konzultaci.
    Chci se zeptat, zda Vám bandáž odstranili ten samý den s úkonem tubu? Jak to probíhalo? Byly nějaké komplikace?
    Díky za info.
    UNCS

  • Anonymní
    HEMEROIDY
    6. 1. 2019

    Brno Bohunice

  • Anonymní
    HEMEROIDY
    6. 1. 2019

    Já jsem byla v Brně v Bohunicích.

  • Anonymní
    misa741251
    6. 1. 2019

    Super,to mi potěšilo,a kde jste na té operaci byla?

  • Anonymní
    misa741251
    6. 1. 2019

    Byla jsem už i na bandazi tak vim tak trochu co mi čeká,kde jste prosim byla?

  • Anonymní
    milik
    6. 1. 2019

    Vůbec se nebojte,já byla na tubu před rokem,mám dole 35kg,teď už se to drží pořád stejně.Ale čeká vás nový život,těšte se na to.Míša z Vysočiny

  • Anonymní
    HEMEROIDY
    6. 1. 2019

    Já jsem byla na té tubulizaci 3května 2018 a zhubla jsem doted 33 kilo.Byla jsem v nemocnici moc spokojená i ted jsem štastná že jsem do toho šla.Jedna z nejlepších věcí co jsem kdy v životě udělala.

  • Anonymní
    misa741251
    6. 1. 2019

    Mám termín taky do té nemocnice,slyšela jsem samou chválu.Kolik jste za ty leta zhubla?

  • Anonymní
    milik
    19. 10. 2017

    dobrý den,jdu na tubu,tak hledám pozitivní zkušenosti.Zajímá mě např.co ty titanové svorky,vlastně mi zůstanou pořád ?Moje tělo nesnáší cizí předměty/ani kdysi Danu,vytlačilo mi to/tak z toho mám obavy.Jsem zvědavá jestli mi někdo napíše,protože na žížaly a žižaláci-nic. Míša z Vysočiny

  • MUDr. Michal Čierny CSc.

    · 3. 3. 2017

    Každý zákrok má své výhody i nevýhody. Nelze to sjednodušovat a paušalizovat. U některého pacienta není vhodný bypas u jiného tubulizace.

  • Anonymní
    HEMEROIDY
    2. 3. 2017

    Chtěla jsem se prosím zeptat co je lepší tubulizace a nebo bypass žaludku

  • Anonymní
    evik222358
    15. 2. 2017

    Naopak,strach jsem měla,co bude dál,když se sebou nic neudělám.Žijeme jenom jednou.

  • Anonymní
    Mio
    15. 2. 2017

    Já byl v Turnově u pana dr. Hrubého, odvedl (on i jeho lidé) úžasnou práci, souhlasím s názorem že strach není na místě :-)

  • Anonymní
    evik222358
    15. 2. 2017

    Vůbec se nebojte.Vsechno vám řeknou, poučí vás.Jsem skoro tři roky po operaci.Jim a pijí cokoliv,ale v malém množství a je potřeba to dodržovat.Cvicim, sportuji,tlak a bolesti kloubů jsou pryč.Na operaci jsem byla ve Velkém Meziříčí u p.dr Šimoníka a velká spokojenost.

  • Anonymní
    aakkiinnoomm
    14. 2. 2017
    Nejlepší komentář

    Dobrý den, ano, toužím po tom, ale bojím se různých omezení a problémů. Bohužel, nejsem informovaná o tom, jak to probíhá, jaká jsou omezení atd... S lékařem jsem se jen domluvila na této operaci, ale bohužel mně nijak o tom neinformoval a už mám termín operace, ale nic o tom nevím, jen to co se dá najít tady ne internetu. Proto jsem tady napsala i tento příspěvek, abych měla alespoň nějaké informace. Třeba by mne zajímalo, jak je to s pitím, já vypiju hodně tekutin a četla jsem nějaké příspěvky, že lidé pak málo pijí a jsou dehydratovaný, ale toho bych se nebála, protože opravdu hodně piju, ale zajímalo by mne, jestli to nevadí, aby se žaludek třeba potom neroztáhl, když toho vypiju hodně... pak by mne zajímalo, jak to je s pitím a jídlem, jestli se nesmí před a po jídle pít a jak dlouho a co léky? Musí se drtit nebo se můžou polykat celé? Při bandáži, se musejí drtit, tak nevím, jak je to tady u toho... pak mi také hodně lidí říká, že pak budu omezená v jídle, že nebudu moct spousty věcí, tak nevím, jak to je. Píšete, že se mi změní život, v čem myslíte? Určitě, že se ze mně stane štíhlí člověk, ale myslíte i jinak? A jak? V čem bych měla být důsledná? Ve velikosti porcí jídla? A jak to máte? Pořád dodržujete režim malých porcí? Jak cca velkých? Jak často se pak musí chodit na kontroly? Operaci mám mít v Praze, ale žiju nyní v Břeclavi, tak to mám docela daleko, tak abych tam nejezdila pořád... a když zhubnu hodně a budu mít vytahanou kůži, která se sama neupraví, je pak nějaká možnost odstranění převislé kůže? Musí se to platit nebo je to hrazeno ze zdravotního pojištění? Kolik to tak přibližně stojí? Předem Vám děkuji za odezvu, pokud mi odpovíte :-)

  • Anonymní
    Mio
    14. 2. 2017

    Amen....slyšeli jsme slovo lékařovo :-)

  • MUDr. Michal Čierny CSc.

    · 14. 2. 2017

    Tubulizace je indikována v odůvodněných případech, kdy převažují pozitiva, známé výhody z redukce váhy, nad potenciálními riziky, která nikdy nejsou nulová. Výtok ze žaludku ovlivňuje svěrač -pylorus, který může podstatně zmenšený prostor dočasně uzavírat, čím stoupá v operovaném žaludku tlak. Může docházet k nadměrnému namáhání 25-30 cm dlouhé staplerové linie na žaludku a k riziku úniku (leak) žaludečního obsahu do dutiny břišní. Je to život ohrožující komplikace, která se vyskytuje asi u 1% operovaných v prvních dnech až týdnech. V dlouhodobém horizontu může často docházet k refluxu kyselého žaludečního obsahu zpět do jícnu. Proto by se měl pacient po tubulizaci ve vlastním zájmu výrazně přizpůsobit tomu, jak je objem žaludku výrazně zmenšený. Tubulizace je jediná nevratná, přesto v současnosti nejčastější a nejpopulárnější bariatrická operace u nás. U drtivé většiny operovaných dochází ke zlepšení zdravotního stavu díky zvládnutí jinak neovlivnitelné obezity.

  • Anonymní
    Mio
    14. 2. 2017

    Jsem téměř tři roky po tubulizaci, její výsledek považuji pro sebe za fantastický. Nicméně zvažte, co od toho zákroku očekáváte. mně vrátila plnohodnotný život štíhlého a zdravého člověka. Nebojím se infarktu, tlak se mi srovnal a spousta ostatních věcí kolem mého zdraví je jednoznačně pozitivní, opět sportuji, bavím se....Nicméně počítejte s tím, že se vám v mnohém změní život. Vy musíte přistoupit na pravidla, která vám vysvětlí lékař. Být důsledný/á. Neočekávejte bolest, zvolíte li dobrého lékaře, nehrozí vám jistě žádné komplikace. Jen pamatujte, že tubulizace není samospasitelná a je to jen startovní čára. Pomůže vám to restartovat život. Jde o to, jestli právě po tom toužíte.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama