Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Povislá prsa po augmentaci

frejka
24. 3. 2009 · Poslední odpověď: 26. 3. 2009

Dobrý den, napsat sem jsem se odhlodlávala docela dlouho, ale hlavně jsem si nebyla jistá, co se vlastně stalo, až po konzultaci s dalšími, kteří zákrok absolvovali také, jsem si jista, že je "něco jinak".

V říjnu 2008 jsem podstoupila augmentaci. Mám anatomické implantáty ve velikosti 275 ml. Poprvé asi týden po operaci jsem si všimla nesouměrnosti prsů a dále i přes otoky, toho, že jsou poněkud povislé, což byl přes hlavní důvod toho, proč jsem se k augmentaci odhodlala. Na můj dotaz, proč tomu tak je, jsem se od operatéra dozvěděla, "že se to spraví a musí se to vytahat". Po vymizení otoků mám prsa hodně povislá,k hodně od sebe a řekla bych dokonce, že ještě více nevzhledná, než před zákrokem. Také s tím jsem se obrátila na lékaře a on mi sdělil, že mám jasné kapsuly, aniž by se prsu dotknul a zapřel zcela jeho původní tvrzení, že se prsa musí "vytahat". Hodně jsem si o kapsulách přečetla a zdá se, že nic takového nemám, žádná zatvrdnutí tam nejsou, dokonce naopak, prsy jsou měkké a bezbolestivé. také mám za to, že bez hmatového vyšetření, je takový resultát špatný. Zda mám kapusly či ne, to ale nejsem samozřejmě schopna sama posoudit. Musím se přiznat, že se mi chce nad výsledkem brečet. Mám tedy dotaz, zda existuje něco jako modelace po augmenatci, která by prsům dala pěkný tvar zbavila je asymetrie (jedna bradavka je podstatně níže než druhá - což bylo patrné ode dne operace) a dále prsy pozvednout a pokusit se o jejich přiblížení (mám je skutečně hodně na straně). Děkuji předem za Vaše odpovědi. Jen velmi nerada Vás obtěžuji ale jsem skutečně z výsledku smutná, moc jsem se těšila, že ve svých 40ti letech budu mít konečně pěkná prsa.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
MUDr. Robert Remeš
Chrudim . 26. 3. 2009
Dobrý den. Bez vyšetření Vám nikdo z nás neporadí. Ale podle popisu se se současným stavem určitě něco udělat dá. Nashledanou, dr. Remeš
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 24. 3. 2009
Dobrý den,

mohu doporučit jediné, rozhodnout se pro nového operatéra a přijít na konzultaci, poradit se. Osobně bych si vyžádala fotografie před, po od Vašeho operatére, možná jste se fotila i sama. Postavení bradavek, dvorců musí být pěkné již po operaci, nehledě na otoky. Náš pan primář se na Vás může podívat kterýkoli pátek dopoledne 7 - 13 hod.
Pokud chcete, můžete mi poslat Vaši fotografii a pan primář ji posoudí. Ale opravdu je obtížné určovat kapsulaci, aniž bychom Vás viděli. Můj E-mail:

S pozdravem,
Ing. Monika Janáková
Marketingová managerka Medicom VIP
Prim. MUDr. Alena Schmoranzová
Vysoké nad Jizerou . 24. 3. 2009
Těžko vám může bez osobní konsultace lékař odpovědět vaše dotazy . Musíte se vydat na konsultace / i několik / osobně .
Zdravím prim dr Alena Schmoranzová
Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie
Vysoké nad Jizerou
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Nespokojenost s již provedenou augmentací prsů

brunetka
19. 5. 2014 · Poslední odpověď: 19. 5. 2014

Dobrý den, obracím se na Vás prosbou a radou, jak dále postupovat při nespokojenosti s již provedenou augmentací prsů, která proběhla cca před 14 dny. Jak již píši shora, cca před 14 dny jsem podstoupila augmentaci prsů, při které byly použity Eurosilicone, vol. 350 ml, med.profil, kulaté. Bohužel nejsem spokojena s výsledkem provedené augmentace. Má nespokojenost spočívá především v tom, že již při převaze jsem si všimla, že levý prs má trochu jiný tvar oproti pravému a pod bradavkou jsem měla dojem, že vidím modřinu. Vzhledem k tomu, že to bylo cca 18 hodin po operaci a prsa byla přelepena páskou, jizvy taktéž, nemohla posoudit moji domněnku zda můj a vjem je správný. Nyní po dvou týdnech mám po kontrole a jsem přesvědčena o tom, že levý prs má rozdílný tvar oproti pravému. Upozornila jsem pana doktora, který mi augmentaci prsou prováděl na tuto odchylku ( rozdílný tvar prsu ), která je čím dál tím víc viditelná a dostalo se mi odpovědi a reakce, že vidí odchylku, ale že z estetického hlediska to nic není a že jsem 14 dnů po operaci a prsa stále pracují a že stoprocentního výsledku se dočkáme minimálně za měsíc. Dnes jsou to tři týdny. Levý prs - měkčí, níže posazený a ve spodní části viditelné ( double bubble ). Pravý prs - tvrdší, výše umístěný a ve spodní části nepatrná známka ( double bubble ). A k tomu zjištěni Patient Card - Right/ sub muscular a Left/ bez tohoto označení. Nyní zvažuji konzultaci k již provedené augmentaci prsů na jiné klinice, než operace byla provedena. Bojím se, že pokud budu čekat několik dalších následujících dní na další kontrolu, že ,, něco " zanedbám, anebo zmeškám. Ráda bych také znala názor i jiného erudovaného lékaře, který augmentaci prsů provádí a může tak zhodnotit, zda byla augmentace provedena správně anebo ne. Popřípadě mi doporučit reoperaci, o níž nyní uvažuji. Děkuji za Vaše doporučení a názory.

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 19. 5. 2014
Nejlepší odpověď
Mějte trpělivost, já prsa hodnotím až tak po 3 měsících od výkonu. Pravda je, že při nejistotě klientky po operaci se snažím situaci řešit. Je možné, že implantát ujel výše, ale též je možné, že jste měla asymetrická prsa před výkonem a pak nemůžete očekávat symetrii při vložení stejných implantátů. Konečně nemůžete čekat ani symetrii po vložení jednoho většího a jednoho menšího, to se pak zase mění tvar. Nicméně si vzpomeňte zda jste měla symetrická prsa před tím. Pravdou je, že před výkonem upozorňuji každou klientky co do symetrie prsů, protože jich je až 80% a klientky očekávají, že budou prsa po výkonu stejná. Tak to opravdu nebudou. Tvar prsů je dán vlastním materiálem, implantát to jen podpoří svojí velikostí.
Pokud si budete chtít objektivizovat situaci jinde, v tom Vám nikdo nebrání. Určitě Vás to přinejmenším alespoň uklidní, nebo nasměruje co dělat. Obraťte se na zkušeného plastického chirurga v této problematice. Je to sice brzo, ale ty nervy Vám ze ten poplatek u lékaře stojí.
Zdraví Dr. Tomášek *****
***********

Prosím, vyjadřujte se ke kvalitě našich odpovědí

Zdraví
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Kojení s implantáty pod žlázou dvorce

jessinovak278718
26. 3. 2015 · Poslední odpověď: 27. 3. 2015

Dobrý den,pred par lety (ve 20 letech) jsem podstoupila augmentaci. Jeden chirurg mi při konzultaci řekl,že mi téměř chybí ve spodní části prsou žláza (provedení navrhl pod sval a podpažím). Jiný chirurg,ke kterému jsem nakonec šla na operaci,mi dle svých zvyklostí (tak to na mě pak působilo) dal implantáty pod žlázu dvorcem (o velikost a půl větší než navrhoval první Dr.). Po operaci mi zůstaly dost znatelné jizvy a necitlivost dvorců. Prý mám dost pevnou kůži a bylo naročné velikost úměrnou mé postavě tam "nacpat". Jinak naštěstí prsa vypadaji velmi přirozeně a hezky... Nyní když jsem těhotná, uvědomuji si a velmi mě trápí,zda u mě tento postup byl zvolený správně a zda nebyly žlázy narušeny. Jediné pro mě pozitivní,že mým laickým pohmatem nemám dojem,že by v prsu chyběly žlázy a impl.byl hmatatelný,tudíž pokud nebyly žlázy narušeny,neměl by být problém,prý i téměř nulová velikost prsou má žláz dost na " litry" mlíčka :-) Lze vůbec již po operaci osobní konzultací u někoho z vás otypovat,zda se stresuji zbytečně? V 6.měsíci těhu nepociťuji změny na prsou kromě mnohem větší citlivosti dvorců. Děkuji za váš čas. Nováková (Praha)

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 26. 3. 2015
Nejlepší odpověď
Zkusíme Vás odstresovat jiným způsobem a to slovy : TEĎ TO NEŘEŠTE. Jste těhotná nalévají se Vám žlázy a to je dobře, žádný problém nejspíše nebude neboť podobným způsobem byly operována ne-li statisíce žen a kojily. To by musel být opravdu pech. Já sice provádím augmentace prakticky vždy z podpáždí, to se žlázy ani nedotknu, ale když už jsem musel na přání klientky udělat periareolární přístup i tak jsem pracně žlázu obešel. Ale i ten přímý žez žpázou zas tak veliké problémy nedělá.
Nestresujte se, nebo budete mít nervozní dítě! Teď budou prsa čím dál tím hezčí, tak se zklidněte.
Hodně štěstí.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,


Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 6. 2009
Modelace prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 10. 2022
Abdominoplastika
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 10. 2019
Zvětšení hýždí
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 4. 2019
Injekční výplně
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 4. 2015
Injekční výplně
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 7. 2015
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 2. 2007
Operace očních víček
1 odpověď, nejnovější odpověď: 21. 11. 2008
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 11. 2015
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 10. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi