Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Hmatné vlnky

dominique
19. 5. 2009 · Poslední odpověď: 22. 5. 2009

Dobry den odbornici,

prosim vas touto cestou o radu. Pred 7 tyzdnami som podstupila augemtaciu. Mam 325 ml, gulate, pod sval, eurosilikony. Prsia odpuchli, mam ich rovnake, pekne. Som velmi spokojna s vysledkom. ALE! V predklone si nahmatam zboku prs (pod pazami) ako keby vlnky pod kozou. chcem sa spytat, ci to je normalne, co to je a ci to zmizne. Ked stojim vystreta, tak su prsia pekne, hladke pod kozou, nemam tam nijake vlnky. Tie su citit len v predklone. Takisto sa roznia nazory na to, ako dlho sa ma nosit zdravotna podprsenka. Mohli by ste mi to prosim objasnit? A co s push - up podprsenkami? Prsia som mala pred operaciou mierne od seba, tak isto su aj po operacii a zaujimalo by ma, ci si ich podprsenkami mozem dat "k sebe". Tak isto by ma zaujimalo by ma aj ako zmensit riziko kapsularnej kontraktury. Kotraktury sa velmi bojim a chcela by som jej nejako predist. Da sa to vobec? Dufam, ze vas moje otazky nebudu pre vas vycerpavajuce, pretoze sa uz velmi tesim na vase nazory a odpovede.

Dakujem vam vopred,

Dominika

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 20. 5. 2009
Nejlepší odpověď
Vážená slečno,
ačkoli jsem vás nevyšetřoval domnívám, se, že Vaš obavy jsou takřka bezpředmětné. Po augmentaci se může stát, že v určitých pozicích, na něterých místech je hrana implantátu trochu hmatná. To je jistě Váš případ. Nemusíte se obávat, nic Vám nehrozí. Už to nebude ani lepší, ani horší. Implantát v tom místě je blíže kůži než na ostatních místech. To se může stát. Kapsulace je "vyšší moc", pokud k tvorbě tohoto vazivového pouzdra máte dispozici, objeví se, pokud nikoli, budete bez problémů. Statistická pravděpodobnost je do 5%. Bohužel neexistuje žádná procedůra, mast, masáže nebo fyzikální vlnění, které by tvorbě kapsuly zabránily. Buďte průběžně v kontaktu se svým operatérem a pokud budete mít nějaké potíže, obraťte se na něho. Svým pacientkám doporučuji nosit speciální popdprsenku po dobu 4 týdnů, ve druhém měsíci po operaci jen při větší zátěži. Po 2 měsících již můžete bez problémů nosit běžné prádlo prakticky ve všech situacích a činnostech.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. Helena Ježovitová
MUDr. Helena Ježovitová
Žádné recenze
20. 5. 2009
Zvlnenie bočných oblastí prsníkov je spôsobené pruhmi kolagénu,ktorý sa vytvoril okolo implantátov.Vznikli u Vás na miestach,kde implantáty nie sú plne prekryté prsným svalom.V miestach ,kde je implantát plne prekrytý svalom vlnenie nehrozí.
Permanentné nosenie podprsenky po vložení implantátov pod sval je 3 týždne,potom je dobré nosenie športovej podprsenky ,hlavne pri činnostiach,ktoré namáhajú hrudný sval.Pušapka je kontrindikovaná minimálne 6 týžňov po operácii.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 19. 5. 2009
Vše z těchto dotazů by Vám měl vysvětlit Váš operater. Kapsulaci prsu bychom sami rádi věděli jak jí předejít. Já odsobně fixuji prsa po augmentaci v podprsence vzácně. Spíše jen hlídám pruhem nad prsama, aby implantát neutekl zpět do podpaždí kudy nejčasteji vedu řez. Jinak chci, aby se prsa trochu vyvěsila a nabyla přirozenosti jinými slovy chodit bez. Pushupka podprsenka tlačí implantáty vysoko, není vhodná min. do 2-3 měsíců. Ale na chvíli do společnosti to po měsíci lze použít. Vlnění implantátů má více důvodů, - malý prostor vytvořený pro implantát, velký implantát, výrazně štíhlá pascientka s velkými implantáty a podobně. Může tomu opdpomoci masáž prsů - ale nemusí. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 19. 5. 2009
otázek je hodně, proto jen heslovitě :
1) vlnky se dělají tehdy,pokud je průměr implantátů větší než je průměr samotného prsu, 2)podprsenku trvale i na spaní doporučujeme nosit minim.6 týdnů,do té doby nenosit push-up, 3) riziko vazivové ontraktury se nejlépe zmírní volbou kvalitních implantátů( horší mají zvýšené riziko výskytu kontraktur )a také hlavně správnými masážemi, což Vám vysvětlí Váš operatér.
S pozdravem MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Prsa a bradavky daleko od sebe

lovely1666
lovely1666
17. 5. 2016 · Poslední odpověď: 18. 5. 2016

Dobrý deň,

rada by som sa u Vás informovala, aké sú možnosti augmentácie v mojom prípade. Prosím dá sa medzera medzi prsiami aspoň čiastočne korigovať? Bradavky mám veľmi ďaleko od seba a veľmi ma to trápi, nakoľko (vraj) implantát sa centruje podľa bradaviek.

Je možné posunutie bradaviek, popripade uprava dvorcov alebo uložiť silikón tak, aby som nemala takú hrôzostrašnú medzeru? Deti ešte nemám.

Nepáči sa mi, keď sú prsia veľmi od seba. Podľa meraní mi spravil jeden doktor vizualizáciu, aby som si mohla ako tak predstaviť výsledok. No ostala som veľmi nemilo prekvapená a trápi ma to. Pripájam aj všetky moje fotky + vizualizaciu.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
nejste jediná s tímto problémem. Ze svých zkušeností bych vám doporučil jen malou augmentaci s lehkým posunutím implantátů k hrudní kosti, určitě ne s pokusem o přiblížení bradavek. Tento výkon jsem v mladické nerozvážnosti rovněž kdysi provedl a výsledkem byly velice výrazné široké jizvy, které byly esteticky horší než prsy s větší vzdáleností od sebe.
S pozdravem Ivo Menšík
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi