Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nespokojenost s tvarem po plastice

Kavanova4
6. 9. 2010 · Poslední odpověď: 20. 2. 2013

Dobrý den. Mám dotaz ohledně mých prsou.Jsem jedenáctý rok po augmentaci,mám problémy s tvarem prakticky od začátku,pravé prso mám výš a bolavé,bradavky pod prsama,vypadám hrozně,chtěla bych se poradit,co s tím a jakou mají prsa životnost.Jestli se to dá nějak upravit.Byla jsem na konzultaci dva roky po operaci,vzali mě na spravení,už jsem byla na sále,když lékař dal pokyn ukončit akci a poslali mě domů.Od té doby jsem nikde nebyla,ale mám ještě větší komplexy,než jsem měla,neexistuje chodit bez podprsenky,vůbec nemám tvar prsou.Co teď? Martcela

Reklama

odpovědí (17)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 18. 2. 2013
Nejlepší odpověď
Dobrý den, dle přiložených fotek je patrné, že implantát je uložen nízko(proto ten tvar prsů a bradavky koukající vzhůru). Příčinou může být příliš uvolněná kapsa pro implantát směrem kaudálním(dolů) nebo je také možné, že vše bylo v pořádku a tíha implantátů a tlačením prsním svalem dolů toto způsobilo....osobně jsem podobný případ u své pacientky měl cca půl roku po výkonu...korekce je možná a spočívá ve vysunutí implantátu a fixaci podprsní rýhy nevstřebatelným stehem....reoperaci bych doporučil minimálně po půl roce.....Dle Vašeho hrudníku a velikosti prsů si myslím, že implantát nebude rozhodně "malý" a obecně čím větší implantát na menší hrudník tím je toto očekávatelné- tím nyní mám na mysli konturu implantátů při střední čáře....rozhodně bych doporučil kontaktovat operatéra, jistě bude schopen vše řešit....
S pozdravem....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
dle fotek se zdá, že jizva je umístěna cca 1-1,5 cm nad podprsní rýhou, tudíž implantáty asi váhou a tlakem svalu poklesly níže, než bylo původně plánováno a je potřeba je posunout výš. Souhlasím s dr. Frajerem, že reoperaci bych doporučil cca půl roku od původního výkonu. Jinak co se týče velikosti implantátů, Váš hrudník s obvodem 65 cm je skutečně útlý. Taky hodně záleží na velikosti prsů před zvětšením. Implantáty 250 ml nejsou velké, na vašem hrudníku ale již nyní lehce, zatím přirozeně, přesahují okraj hrudníku na stranách a pokud byste je chtěla posunout více od sebe, tak už to moc nejde. Proto snad menší implantáty. Záleží ale hodně na klinickém vyšetření a věřím, že Váš operatér situaci vyřeší k Vaší spokojenosti.
S pozdravem a přáním hezkého dne.
M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 20. 2. 2013
Dobrý den, 250 ml nejsou vážně velké implantáty, ale při Vaší konstituci bych možná volil o trochu menší(max. 210 ml)......rozhodně si však myslím, že toto je korigovatelné, tak jak jsem napsal v předchozí odpovědi....budu Vám držet palce...
S pozdravem
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 19. 2. 2013
Velikost implantátů je k vašemu hrudníku v pořádku. Jen je třeba změnit polohu jejich uložení. MUDr.Lucák
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 17. 2. 2013
Implantáty jsou posazeny moc dolů a směrem dovnitř. To lze operačně korigovat. Máme s tím dobré zkušenosti. V případě zájmu se na nás můžete jak jsem již psal obrátit. S pozdravem prim.MUDr.Otakar Lucák, Klinika plastické chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 17. 2. 2013
Z mého pohledu by se to mělo řešit časně. Je to totiž škoda.....
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 17. 2. 2013
Jedná se o tzv overbotoming, kdy je dutina vytvořena níže a více dovnitř provedená. Naznačují to i dvorce, které jsou tzv divergentně uloženy - šilhají zevně. Levý je však více než pravý z čehož vyplývá, že jste tuto asymetrii měla již před tímto výkonem a symetrické uložení implantátů více dovnitř a dolů tuto Vaší asymetrii zdůraznil. Implantáty budou patrně nad svalem, protože takto hodně k sobě uložené implantáty lze hodně těžko dostat pod sval, ale taky to někdy vzhledem k upnutí prsního svalu jde.
Řešte situaci se svým operaterem...
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 17. 2. 2013
Zdravím Vás. Upravit se tento nález jistě dá, ale musí zákrok musí provádět plastický chirurg s dlouholetými zkušenostmi v tomto směru. Na naší klinice provádíme kosmetické oprace prsou a veškeré reoperace, úpravy a nápravy již minimálně 16 let. Velmi rádi se Vám budeme se všemi svými zkušenostmi věnovat a věřím, že budeme umět stav výrazně zlepšit. Nemohu však slíbit, že po tolika letech půjde nález upravit zcela 100%-ně. Přeji hezký den. prim.MUDr.Otakar Lucák , Klinika plastické chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 10. 10. 2010
Dobrý den,nyní již těhotenství umístění implantátů neohrozí. Otázkou je, jak poznamená vlastní tvar prsů. Ale k němu může dojít kdykoli. Nashledanou, dr. Remeš
MUDr. David Tomášek
Praha . 9. 10. 2010
Pokud jsou implantáty na svém místě, pak by to starosti dělat nemělo. Provádím Augmentace prsů od r. 1993 a udělal jsem již mnoho děvčat, která byla tehdy před dětmi. Vzácně se mi vrátila komplikace. Spíše v očích mladé maminbky se prsa zmenšila, nebo lehce prověsila tak, jak to běžně bývá. Strach nemějte, množte se co to jde. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika GHC Praha
Praha . 8. 10. 2010
Dobrý den,

toto je velmi individuální, nelze zodpovědně všeobecně odpovědět, proto Vám doporučujeme v rámci kontroly navštívit Vašeho operatéra a probrat vše s ním, jistě Vám rád vše vysvětlí, poradí.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Client Care Manager
Klinika GHC
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
8. 9. 2010
Dobrý den, možností a příčin je několik a bez osobního vyšetření Vám nikdo nedá správnou odpověď. Pro Vaši jistotu a klid navštivte i více plastických chirurgů a vyberte si. Mějte se hezky. Dr.Pachman, klinika Riva, Brno
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika GHC Praha
Praha . 7. 9. 2010
Dobrý den,

je nutné stav zhodnotit zkušeným plastickým chirurgem, který Vám jistě rád poradí, jak situaci dál řešit. Ráda bych Vás pozvala na vstupní konzultaci s některým z našich plastických chirurgů. Cena vstupní konzultace činí 500,- Kč, nyní však v týdnu 13.-17.9. Vám mohu nabídnout konzultaci zdarma. Velmi rádi Vás na naší klinice přivítáme. Pro objednání se na nás můžete kdykoliv obrátit na níže uvedených kontaktech.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 9. 2010
Pravděpodobnost "utržení prsního svalu" je minimální. To, že jste si to udělala sama, to je obvyklá odpověď méně zkušených lékařů, někdy je ovšem pravda, že pacientky si nedisciplinovaností dovedou dost uškodit.
Na otázku "co tedˇ?" je jediná odpověď obraťte se na atestovaného plastického chirurga se zkušenostmni v této problematice. Ideální je navštívit více pracovišť a vybrat si, dle Vašeho názoru, zkušeného operatera. Můžete se stavět také u nás. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
MUDr. Libor Polák
3 adresy v Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj... . 6. 9. 2010
Dobrý den.V případě zájmu Vás rád uvítám na konzultaci na mém brněnském pracovišti.S pozdravem,MUDr.Libor Polák
Praha . 6. 9. 2010
S takovýmto časovým odstupem je situaci těžko hodnotit. Podprsenka je jistě dobrá k odlehčení a zpevnění prsů po operaci ale nijak zvlášť prsa po augmentaci neformuje. Jiné je to u modelačních operací. Budete-li mít zájem o konzultaci, jistě se můžete ozvat. S pozdravem Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 6. 9. 2010
Dobrý den, 12 let je poměrně dlouhá doba od první operace. Neupřesňujete ani důvod plánované korekce a důvod jejího neuskutečnění po dvou letech. Jinak životnost prsou je asi velmi špatná otázka. Prsa jsou životně stejně jako celé tělo. Pouze se na nich dějí změny stejné jako na jiných částech těla. Stárnou, ochabují a poklesávají. V případě prsů po zvětšení implantáty je tento proces rychlejší větší tíhou prsů. Navíc asymetrie a deformace prsů může být také způsobena i přítomností kapsuly. Takže na místě by asi byla osobní návštěva u plastického chirurga a podle stavu prsů navrhnout případné řešení. Vždy nějaké je. Ať odstranit implantáty a provést pouhou modelaci prsů, nebo vyjmout implantáty, vyměnit je za nové a prsa opětovně zmodelovat a zpevnit. Ale to spíše otázka konkretní situace. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 11. 2017
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 3. 2013
Labioplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 11. 2009
Labioplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 9. 2011
Obřízka
Žádné odpovědi
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 8. 2023
Odstranění vrásek
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 12. 2010
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 2. 2014
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 12. 2021
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 9. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi